ANKARA'ya Tayin İsteyecek Bilişim Teknolojileri Buraya!!!

Kodla Büyü
@joombal hocama katılıyorum.. Gitmek istiyenlerin sayısı çok. Ben bile düşünüyorum 77 puanla banada sıra gelir mi. İnş hepimizin gönlüne göre olurda yazdığımız okullardan birine atanırız.. Şu an sadece bu forumda listede 20 kişiye yakın 85 üstü puan var.. 85 - 70 arasında kaç kişi döndüğünü bilmiyoruz..

Benimki sadece yorum formlarda gezip gördüğüm kadarı ile : Kimseye cevap falan değildir. Tamamen yanlışda olabilir.

Bote ve tefler için bence il dışı 100 üzerinden kapanır . Şimdiden ben ... hane.com vb sitelerde 100 puan üzerinde 20 'a yakın kişi saydım. Elbette puanına güvenenlerin forumlarda işi olmaz diye düşünürsek bunu 4 -5 katı da yüksek puanlı kişi de vardır bence

Bote mezunu arkadaşlarımızın bir kısmı yüksek puanlı bölgelerde çalışıyor ve ankarada açık bekleyen çoktu.

Tefler için bence durum biraz daha kötü nedeni ise şu : Meslek liseleri genelde il ve ilçe merkezlerinde ve eksta koy vb.. puanlar gelmiyor. Bu durumda Anakara geleceklerin pek çoğu bote olacaktır.

otherm' Alıntı:
Arkadaşlar egitimhane.com da tercih rehberine üye oldum, 70 puanım var ankara isteyecem benim önümde 90 kişi var diyo nasıl oluyo yaaa millet üfürüyo mu anlamadım, çöktüm resmen :S
bence puan yazanlar arasında samimi olmayanlar var o sitede...her şeyin hayırlısı arkadaşlar...bakmayın siz onlara...unutmayın ki hiç tercih edilmeyen bi okula düşük puanlarla atanan çok olmuştur...

Bu Martta Anadolu kadrosu almıştım. Bu atamada 14 tane okul açtılar. İçinde yazılabilecek merkezde birkaç tane okul var. Bir işe yaramadı Anadolu kadrosu :( . Keçiören'deki ilköğretimler, Meslek Liseleri ve Anadolu Liseleri - Puanım 92 ESEF

Ya arkadaşlar yapın tercihlerinizi sonra da dua edin. Herşeyi kontrol altında tutamazsınız ki. Bir de orda burada yazılanları çok kafaya takmayın çünkü çoğu uydurma. Nasipte yoksa dayak bile yenmez hayırlısı diyip rahatlamak lazım bazen. Ben Ankara'ya 67 kişi tercih yapacağından bile şüpheliyim bu arada.

fgulus' Alıntı:
Ya arkadaşlar yapın tercihlerinizi sonra da dua edin. Herşeyi kontrol altında tutamazsınız ki. Bir de orda burada yazılanları çok kafaya takmayın çünkü çoğu uydurma. Nasipte yoksa dayak bile yenmez hayırlısı diyip rahatlamak lazım bazen. Ben Ankara'ya 67 kişi tercih yapacağından bile şüpheliyim bu arada.
:++:

Öyle değil mi hocam..
Yap tercihi kurtul. çıkmazsa MEB utansın :mrgreen:

çıkmazsa ölüm yokya ucunda hocalarım seneye gidersiniz. Allah sağlık versin herşeyin başı sağlık...

Eğitimhanedeki sıralama gerçekten çok ilginç. İlk 67 "90 larda" filan bitiyor. Aslında doğruluk derecesi de kesin değil tabi. Bu sıralamaya çok da fazla itibar etmemek lazım diye düşünüyorum. Sonuçta hepimiz için hayırlısı olsun.

bilgisayar0643' Alıntı:
Eğitimhanedeki sıralama gerçekten çok ilginç. İlk 67 "90 larda" filan bitiyor. Aslında doğruluk derecesi de kesin değil tabi. Bu sıralamaya çok da fazla itibar etmemek lazım diye düşünüyorum. Sonuçta hepimiz için hayırlısı olsun.

Ben size katılmıyorum. Bence gerçekci tabi sahte tercihlerde vardır ama kısıtlı sayıdadır.Ama 10 puanım bile olsa Ankaraya gelmek için istediğim tüm okullarıda yazardım hiçbirşeye bakmadan

Arkadaşlar eğer eğitimhane deki puanlar doğru ise ve bunlar gerçekten tayin isteuecek ise minimum ankara 90 ile kapanır inş öyle değildir.

Maalesef arkadaşlar..... Bence eğitimhanedeki puanlar doğru...Ya düşünün öğretmen olup ta kim puanını abartıp oraya kaydını yaptırır ki... En fazla 5-6 kişidir bu sayı... Bu yüzden bu sene Ankara taban puan 95 in üzerinde olur... Bir de puanı yüksek olup ta bu siteleri kaile almayan onlarca bilişimci vardır. Yani arkadaşlar çok fazla kendimizi kandırmamak lazım.. çok fazlada hayal kurmamak lazım... En güzeli tercihleri yapıp salı gününü beklemek ve hiç birşeyi takmamak lazım... Yine de umut güzel bir şey.... Allah herkesin hakkında hayırlı olanını versin..

Kastamonu - Harun DEMİR (6 yıldır memleketinden uzak bir öğretmen)

otherm' Alıntı:
Arkadaşlar anlamadığım olay şu, geçen yıl Ankara ya 14 kişi aldı ildışı ve 72 de kaldı. Bu yıl 67 kişi alıyor puan 90 larda kalacak gibi ( .....hane.com a göre ) bu nasıl oluyor buna anlam veremedim :S

hocam kaç yıldır bu kadar güzel okulu bakanlığın açtığını gördünüz ben 4-5 yıldır özellikle takip ederim. Millet bu fırsatı kaçırır mı sizce ?
bu çok büyük bir fırsat tayin istemeye niyeti olmayan bile tayin istemeye kalkıyor hane deki puanlar bence biraz gerçeği yansıtıyor ? En fazla %10-15 sapma olsa bile yine insanı karamsar yapmaya yetii bence ? Herkes için hayırlısı olsun diyelim ? Çankaya & Keçiören & Yenimahallle gibi seçkin ilçelerde çalışmak keşke bize de nasip ! olsa neyse bir gün gelir oda olur ....

o siteye pek güvenmesem de bende tercihlerimi yaptım. beklediğim gibi. Puanlar evet yüksek, normal olanı da bu zaten, bakıyosunuz pursaklarda ki okulları bile isteyen arkadaşlar, merkez çıkmazsa pursaklar olsun çamurdan olsun şeklinde tercih yapmışlar ki benim tercihlerim de benzer. burda önemli olan aynı okula kimlerin hangi sırada tercih ettiği...salı gününe kadar heycanla bekleyecez.

erdcan' Alıntı:
o siteye pek güvenmesem de bende tercihlerimi yaptım. beklediğim gibi. Puanlar evet yüksek, normal olanı da bu zaten, bakıyosunuz pursaklarda ki okulları bile isteyen arkadaşlar, merkez çıkmazsa pursaklar olsun çamurdan olsun şeklinde tercih yapmışlar ki benim tercihlerim de benzer. burda önemli olan aynı okula kimlerin hangi sırada tercih ettiği...salı gününe kadar heycanla bekleyecez.

il içi için bu doğruda iller arasında 67 kişi sınırı yüzünden 100 puanı olan bir kişi bile en kötü okula gelemeyebilir ama

arkadaşlar bugün öğrendim çalıştığım ilçede ki çpl de çalışan bilgisayar öğretmeni 120 puanla etimesguttaki meslekleri yazmış adamın bu forumla alakası yok yani puanını bilmediğimiz bir sürü yüksek puanlı öğretmenlerde ankara istiyor bence ankara 80-90 gibi kapatacak öyle görünüyor

em076' Alıntı:
erdcan' Alıntı:

il içi için bu doğruda iller arasında 67 kişi sınırı yüzünden 100 puanı olan bir kişi bile en kötü okula gelemeyebilir ama
il dışında ilk 67 ye giren herkez mantıklı tercih yaptı ise istediği yere kesin yerleşir.

joombal' Alıntı:
em076' Alıntı:
erdcan' Alıntı:

il dışında ilk 67 ye giren herkez mantıklı tercih yaptı ise istediği yere kesin yerleşir.

dediğim gibi diyorsunuz

il dışında :!: ilk 67 :!: ye giren herkez mantıklı tercih yaptı ise istediği yere kesin yerleşir.

iyi günler .. az önce tercihlerimi yaptım. vatana millete hayırlı olsun... acaba 80 puan ile ankara da pursaklar-çubuk-polatlı gibi yerler bana çıkar mı?

yusufbaysal' Alıntı:
iyi günler .. az önce tercihlerimi yaptım. vatana millete hayırlı olsun... acaba 80 puan ile ankara da pursaklar-çubuk-polatlı gibi yerler bana çıkar mı?

Hocam 80 puanla size oralar çıkmazsa, 74 puanla bana hiç çıkmaz :) Kısmet artık bekleyelim.

eğitimhane'deki puanlar doğru ise umudumuz başka yazlara kaldı. Puanların elbette doğruluğu olmayabilir. Ancak oraya kayıt yaptırmayan ve tayin isteyenlerin de olduğunu düşünürsek oradaki sahte puanları karşılayacaktır.

ilk gün baktık 40 larda falanım : :oops: hemen ev arkadaşlarıma , beyler ben daha fazla kalamayacağım Ankara beni çağırıyor dedim :D
bikaç gün geçtikten sonra girip şu sırama bir daha bakayım dedim ve 167 deyim ki görür görmez yuhh dedim :puhaha: Sonra elemanlara dönüp : ya beyler ben vazgeçtim Ankara'da zaten 20 sene kaldım artık biraz da Türkiye'yi gezeyim dedim çaktırmadan :D Elemanlardan biri dönüp lafı yapıştırdı ; Bırak Ankara'yı seni İstanbul bile istemez olum napsınlar seni :D
Ne yapalım arkadaşlar, puan hesabına göre bu kadar okul açılmışken herkes haklı olarak şansını deneyecek ama 80-90 en düşük puanlar ki bizim alanda bilişim diyince her türlü bilgisayar öğretmeni,bilişimci,tef mezunları... bir sürü kişi yazacak güzelim okullar dolacak ki kıyı köşe de kalanlar bile yüksek puanlarla kapatacak...Senaryo görünüyor ama bu tayinle konusu çok sulandırıldı ve mebin başını çok ağrıtacağa benziyor... Ağustosa kadar bekliyeceğiz ve göreceğiz artık.

ya benim anlamadığım bu atama programı nasıl bi mantıkla çalışacak

puana göre mi sıralayacak

yoksa okullara mı atama yapacak mesala kimsenin istemediği bi okula düşük puanla atama yapılacak mı

2010 yılı Öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri ne şekilde yapılacağı ilgi (a) Kılavuz ile yayınlanmış ilgi (b) yazımızla da duyurulmuştu.
Ancak; Bakanlığımızın ilgi (c) yazı ekindeki ilgi (d) basın açıklamasında; ilk atama ya da zorunlu hizmetini tamamlamak üzere atanmış ve 06/05/2010 tarihi itibarıyla ikinci ve üçüncü hizmet bölgesi ile birinci hizmet bölgesinin D ve E sınıfı ilçeleri kapsamındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimizden, adaylığı kaldırılmış olanların, bulunduğu ilde çalışılması gereken süre şartı aranmaksızın iller arası yer değiştirme başvuruları da kabul edileceği,

Bu durumda , eş durumundan geldiğim için bulunduğum yere ( ERZURUM / KARAÇOBAN ) TAYİN İsteyemiyorum.... Diğer Arkadaşlara başarılar...

sevincaltunel' Alıntı:
ya benim anlamadığım bu atama programı nasıl bi mantıkla çalışacak

puana göre mi sıralayacak

yoksa okullara mı atama yapacak mesala kimsenin istemediği bi okula düşük puanla atama yapılacak mı

ÖSS yerleştirme mantığına göre.
Önce Hizmet puanı, sonra tercihler esas alınarak yerleştirme yapılır.

Geri