Altın piyasası durumu

Kodla Büyü
atakom' Alıntı:
bence daha da yükselmez..

Onsun 1900$'a kadar yükselme ihtimal var bu durumda Altın-tl 105'i geçebilir.

Alım için çok da iyi bir konum olduğunu ben düşünmüyorum, tekrar düşecek diye tahmin ediyorum ama tersi de muhtemel. Fakat ons 1800$'ı geçse de çok tutunamaz tahminim bu yönde.

sürekli borsa oynayan altın alıp satan birisi olarak ben 101 seviyesinden yine aldım bence sizde alın 110 lirayı bulacak . heleki savaş durumunda 130 liraları bulur....

1740$'a gerilemişti cuma yurtdışı kapanışı. Yani bugünkü iş piyasadaki düşüş cumadan belliydi. 101,45 satış. Yükselir diye alınabilir ama ben 100ün altının da mümkün olduğunu düşünüyorum nedense :shock:

Cuma gecesi, New York altın borsası kapanışı ons 1720$'dan yaptı. 20$ daha geriledi. Pazar akşam saatlerinde asya borsalarındaki harekette yükseliş olmaz (hatta iniş sürerse) ise pazartesi iç piyasa açılışın ardından, haberlerde görürsünüz altın 99-98 TL'ye geriledi diye.

İlgilenen arkadaşlara, bilgi olsun.

düşüş nereye kadar devam eder ?

tahmini olan var mı ?

İşin kötü tarafı 21-22 ekim yani pztesii salı bizim piysalar açık

bayram giriyor-arefe günü ve 29 Ekim pztesi var tatildir herhalde bizim piyasalar.En erken 30 ekim salı ya kadar ne yapmak lazım?

karar vermek zor ? Alım için uygun zaman , ne zaman ?

altın beni son 2 yıl içinde çok strese soktu. en iyisi vadeli hesap. az ama öz.

memo-x' Alıntı:
düşüş nereye kadar devam eder ?

tahmini olan var mı ?

İşin kötü tarafı 21-22 ekim yani pztesii salı bizim piysalar açık

bayram giriyor-arefe günü ve 29 Ekim pztesi var tatildir herhalde bizim piyasalar.En erken 30 ekim salı ya kadar ne yapmak lazım?

karar vermek zor ? Alım için uygun zaman , ne zaman ?
bence altın için şuan alım zamanı... 1720 lerin altına çok ta fazla gideğini düşünmüyorum...

98 den aşağı düşeceğini zannetmiyorum. herşeye zamn geliyor. Altın da çok yakında çıkacaktır yine :(

altının gramı şuan 99,2 gözüküyor ama ben halkbank altın alış'a giriyorum 102,504 yazıyor
güncel olmamış mı oluyor yokksa
halkbank pahalıdan mı satıyor ? :)
fikri olan var mıı

botemlk' Alıntı:
altının gramı şuan 99,2 gözüküyor ama ben halkbank altın alış'a giriyorum 102,504 yazıyor
güncel olmamış mı oluyor yokksa
halkbank pahalıdan mı satıyor ? :)
fikri olan var mıı
Akşam 17:30 dan sonra makas alım satım aralığı açılıyor hocam.
Herhangibir ani çıkış-inişe karşı-gün içerisinde piyasa açıkken bakmanız lazım

gerçi bi yarın var açık olduğu bayram tatili ve 29 ekimden dolayı haftaya pzteside piyasalar bizde kapalı olacak

bir yorumu olan yok mu ekonomiyi takip eden

Amerika seçimleri ve Avrupa ile ilgili şöyle olursa Altınşöyle olur şeklinde

mantıklı -dayanağı olan yorumcu arkadaşların yorumu çok lazım.

Bankalardan alım satımda 70-90 kuruş arası fark oluyor. Fakat gün içinde 1 tl yükselse kardasınız zaten. 5-6 gün önce aldım. Bayramdan önce almak mantıklı...

kapanıyo.. bayram öncesi alınırmı.. 99,7 de şimdi.. yarın kapalımı olacak?

alım satım arasında en az fark hangi bankada var hocalarım bende altın hesabı açtıracağım tecrübelerinizle yardımcı olursanız sevinirim

1700$'a kadar geriledi, düşmemek için direniyor ama çıkamıyor da. Yükselişi başaramadığı sürece satış baskısı artacaktır.

1580'lerden 1800$'lara gelmesinden sonra herkes yine uçacak diye bekledi ama yine herkesi ters köşeye yatırdı. TL 103,5'a kadar çıkmıştı, 98,5'ta şu an. Alım için iyi fırsat gibi görünse de, düşüş sürebilir.

"Altın yatırımcıları, 2012 yılı sonuna kadar altının ons fiyatının 1.800 dolar seviyesine yükseleceğini, 2013 yılında 2 bin dolar sınırını aşacağını ve 2014 sonunda ise 2 bin 400 dolara ulaşacağını öngörüyor."muş

98 99 aralığında gidip gelioyr biraz daha mı alsak ne yhapsak? altın yatırımcıları doğru söylüyorsa ne güzel yok milleti kandırıyorsa bilemem...

yine kandırdılar şaka maka sene sonuna 1800 olur falan filan. bulacan onları 1800 sopayı dayıyacan

şu an ons 1677..eğer pazartesi 1670 bandını kırarsa 1650 ve ardından 1600lere kadar geriler...2 yıllık takipçisiyim...sonrası bilinmez...

Vay arkadaş satmadım satmadım altını lazım olmadı. Şimdi nakite ihtiyacım var satmaya niyetlendim gramda 6 tl kaybım var.

Böyle şansa tüküreyim.

Geri