Altın piyasası durumu

Kodla Büyü

Parhelion

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Altının gramı an itibariyle 103 lira arkadaşlar ne diyorsunuz bu işe? :) Ben salı günü 5 gr altın almıştım iş bankası altın hesabıma iki günde 10 lira kar etmişim :p paranın boş boş durmasından iyidir tavsiye ederim. Saklama bozdurma kuyumcuyla uğraşma vs derdi yok. İnternetten tık tık al sat. Fiziksel olarak isterseniz de şubenize başvuruyorsunuz altınınızı merkezden getirip üç gün içinde size teslim ediyorlar

Re: Nolcek bu altın :)

çıkmaya devam edecek. satışlar değil, düşüşlerde tekrar alım tavsiye ederim. Altın fiyatını takip için http://www.bloomberght.com/ adresini kullanabilirsiniz. İş ile yakın fiyatlarda seyrediyor.

arkadaşlar altın 100 seviyesinin üzerine çıkacağını bundan yaklaşık 6 ay önce belirtmiştik sitede...Altın çıkışı fazla uzun sürmeyecek benim tahminim herhangi birisi ile görüşmedim hala ama 120 liranın üzerine çıkmayacağını düşünüyorum...

fffffffffffffffvavaz167bn !"655dczhchczhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhzcccczzzzcczzzzzzczzzzzzzzzchzchczhhhhccchcz 4

mrtspmz' Alıntı:
fffffffffffffffvavaz167bn !"655dczhchczhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhzcccczzzzcczzzzzzczzzzzzzzzchzchczhhhhccchcz 4

inanır mısınız, 17 aylık oğlum yazmış yukarıda yazanları ve yollamış, şaşkınlıktan ve sonra gülmekten koptuk :) konuyu açan arkadaş kusura bakmasın...
şubatta kredi çekip altın alacaktım 60 civarıydı, eşim aldırmadı borcumuz var dedi :D kafamı taşlara vuruyorum ama ne yapalım kime kısmet kime niyet derler, herkese bol kazançlar...

mrtspmz' Alıntı:
mrtspmz' Alıntı:

inanır mısınız, 17 aylık oğlum yazmış yukarıda yazanları ve yollamış, şaşkınlıktan ve sonra gülmekten koptuk :) konuyu açan arkadaş kusura bakmasın...
şubatta kredi çekip altın alacaktım 60 civarıydı, eşim aldırmadı borcumuz var dedi :D kafamı taşlara vuruyorum ama ne yapalım kime kısmet kime niyet derler, herkese bol kazançlar...
:lol: bende de 15 aylık bir cimcime var yaparlar inanırım. bende bilgisayar başındayken rahat rahat işimi yapamıyorum sayesinde. allah başımızdan eksik etmesin :)

5 yıl önce düğünde takılan altınları satmasaydım zengindim şimdi. ooofffffff off :cry:

Arkadaslar aslında şimdi borsa dususte, borsadan iyi bir kağıt alınmaz mı?

280 LİRAYA ATA ALDIM ŞİMDİ 690 -700 LİRA UZUN VADEDE DURUM ORTADA

4-5 yılda bir boyle artış oluyor hocam surekli bu kadar artmıyor. Uzun vadede kesinlikle iyi bir yatırım ama haklısınız

yıl sonuna kadar 157 tl olacak demedi demeyin. seneye bu zamana kadar da onsu 2500 e çıkacak.

cenavar' Alıntı:
yıl sonuna kadar 157 tl olacak demedi demeyin. onsu 2500 e kadar çıkacak.

Altını 3 yıldır günlük, haftalık takip ediyorum. 2500, Uluslararası tahmin olarak 2000'nin çok üstünde hocam yıl sonu. Sanmıyorum. Kesinlikle olmaz da diyemem şu şartlarda. İki hafta önce gram 84 iken 1 gr dahi alayım demiştim almamıştım, şimdi 100 oldu. Kaçırdık treni. Almak için şu an uygun değil diye düşünüyorum ama belli de olmaz. Piyasalar bir durulsun sonra mı alsak... Çok da alacak bir para yok gerçi. Gr gr yatırım, gün niyetine...

4 yıl önce aldığım 200'lerdeyken aldığım 8 cumhuriyet borcunu hala ödeyememiş olmam beni epey düşündürüyor. :cry:

kasımda elime toplu para geçecek o zaman almayı düşünüyorum belki KASIMDA AŞK BAŞKADIR :)

haftaya 120 olursa demedi demeyin...arz ve talep meseslesi...hele hele dünyada paraların değeri kalmayınca altın tavan yapacak...benim görüşüm hafatay 120 tl yi görür...eğer paranız varsa kaçırmayın..

altın bugünde rekor kırdı.....1820 dolara çıktı...haftaya 120 tl olacak.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Şu an gramı 105 lirayı geçmiş. Bir kaç yıl önce altın alıp hala elinde tutanlar %100 den fazla kar etti.

arkadaşlar ben hep param olunca altın aldım
ve tabii en pahalıya aldığımı düşündüğüm zaman bile şimdi kardayım
ama şimdi internetten taksitle kredikartıyla altın alayımmı diye düşündüm
yada kuyumcudan kredi kartıyla altın aldınızmı daha önce nasıl oluyo
bu aklıma takıldı
internette altın daha pahalı ama sonuçda taksitle alıyosun
kredikartıyla altın alan varmı?????

ben geçen yaz memleketime tayin istedim.Evlenmedim altınları bozdurdum üstüne 70 milyar çektim ev aldım 100 bine.Sadece 5 ayda ev oldu 140 bin.Ev alın arkadaşlar ister evli ister bekar olun ev alın

evet arkadaşlar altın onsu şu an 1850 dolar bu demek oluyorki altın bugün 110-115 arasını görecek...en güvenli liman olan altun yine her zamanki gibi kazandırmaya devam ediyor...şu an bile altın alınır ...çünkü parite 106-107 aralığında öğleden sonra 110ları hatta 120leri görmesi hayal değil....

1 saat önce konu açmıştım, kendim biraz alım yaptım ve şuan makas farkını kapatmış durumda. elinde altın olanlar sakın ha satmasın, almak isteyip alamayanlar için tren kaçmadı diyelim, hedef 2000 dolar çünkü

Geri