Altın piyasası durumu

Kodla Büyü
Re: Nolcek bu altın :)

kar satışı yapılacak yerler buralar... nolcak bu altın. acele etmeyin 90-95 aralığından alırsınız. bence fiziki altını olmayanlar karlarını revize etmeliler. 2 gündür 108... 3.gün de 108'i geçemezse ben huylanırım.

mse' Alıntı:
kar satışı yapılacak yerler buralar... nolcak bu altın. acele etmeyin 90-95 aralığından alırsınız. bence fiziki altını olmayanlar karlarını revize etmeliler. 2 gündür 108... 3.gün de 108'i geçemezse ben huylanırım.
hocam 90 - 95 ralığından emin msin kaçta alalım altunu bu işte üzmanların yorumlarını bekliyorus. :?

yok hocam altın 100ün altına düşmez...hatta 105in altına hiç düşmez bence

http://goldprice.org/live-gold-price.html
adresinden grafiklerden yararlanarak birşeyler anlamya çalışıyorum ama tabii pratik uzmanı olan arkadaşlardan yorum bekliyorus. :?

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    45.9 KB · Görüntüleme: 716

arkadaşlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber ben derim ki 90 fiyatlara gelir bu altın.
avrupa birliği krizde resesyon vb haberler birden panik havasıyla uçurdu. Eğer gerçekten para yok vs diyorsa dangalaklar satsınlar o zaman ellerindeki altını, eğer merkez bankalarının birinden böyle bir haber gelirse, direk tepe takla. lütfen uzun vadede iyidir altın, ancak 3-5 kuruş kazanacam diye elinizdeki paradan olmayın. Geçen sene istanbul'a altın borsası açılacak vs dediklerinde,
Tamam b...ku yedik dedim, çünkü hisse senedine yatırıyorsun şirket kar ediyor vs iş yapıyor bi bakmışsın 5 liradan 3 'e iniyor.
Bilmem başka bir şirket zarar ediyor tavan tavan gidiyor. O zaman altın borsası açılacaksa bu iş de spekülatif olur diye düşünmüştüm.
Maalesef bu fiyatlar çok spekülatif.
borsadan çıkan altına yüklendi güvenli liman diye... Yarın birgün borsa yataya sarar, altın 100'lere inip bi soluklanır, daha sonra bakar millet altında bi kazanç yok, bozdurup ufak ufak tekrar borsaya girer. günlük belki 1000 lira 2000 lira vurur ama yarın da bunları verir, altın gibi garanti kazanamaz. bu satışlarla bizim altınımız gelir mi 90'lara. işte burdan alınır. Önemli olan satacağın yere karar vermek. Elinde fiziki altın olmayan bankalarda vs olan herkes bu fiyatlardan bozdurabilir.
Niçin 90 diyorum, 70'ten çıktı, o 20 tl fark da yabancıların güvensizlik farkı. Seneye fiyat ise 140-150 aralığı.
akıllı olun tavandan mal almayın, 2008'de tüm hisseler 1/3 fiyata geriledi, kağıtların hepsi yere yapıştı.
benim öngörüm bu fiyatlardan borsaya girilir.
günlük al-sat kezinlikle yapılmaz.
Alırsın güvendiğin bir kağıt 2 sene sonra satarsın. alırım 5 sene beklerim, bunlar hikaye arkadaşlar. Çünkü etrafımda öyle arkadaşlar var ki 3 senedir bi kağıtta, adamlarda kefen parası bile kalmadı. Biz de her iş spekülatif.

yukarda yazdım.. 108 geçemez bu burdan döner, daha önce de yazdım pzt zaten ben 108'den sattım da noldu, borsa da bi halt yok iki gündür. cuma yada pzt duruma göre değerlendiririz.
Lütfen herkesin aldığı maaş belli yatırım yapıyorum diye tavandan mal almayın, biz küçük yatırımcıyız, bizi yerler.

Şu saatlerde ons fiyatı 1826'lara inmiş görünüyor... Gün içinde 90 $ oynadı.

çok samimi olduk size biraz da hisse önereyim;
"SİLİNDİ"
*saat 10:20 olmadan sakın bulaşma
*günlük al sat yapma
*yok kağıt uçtu gidiyor vs, paniğe kapılma uçan uçsun kağıt mı yok başka.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, sadece takip edin. işinize gelirse alın. ben on yıldır içindeyim, kazancım ne?
işte yazdığım şu üç madde bitiriyor insanı.

arkadaşlar bu aralar öneri yapan siteler takipte, mecburen sildim hisse önerilerini. İsteyen pmden ulaşabilir.

1820ler direnç noktasıydı eğer durmazsa 1700lere kadar inebileceği söyleniyor... Hafta başında 1880i aşağı kırması durumunda 1820ye düşeceği ve sonrasında 1700lere ineceği söyleniyordu... :)

Cuma günkü toplantıdan sonra belli olur sanırım...

2001 devalüasyonu sonrası parayı Dolara, Euroya yatırma furyası başlamıştı. Döviz sürekli yükselişyor diye İnsanlar evini arabasını satıp Dolara Euroya yatırıyordu. Bir süre sonra döviz artışı durdu 10 yıla yakın sabit kaldı.
Bu yıl da altın hesabı furyası başladı. Gramı 120 olacak 150 olacak söylentileriyle çok kişi parasını altın hesabına yatırdı. Hatta TL kredi çekip altın alanlar var.
Para piyasalarından fazla anlamam . Etrafımdan duya duya ben de bu furyaya katıldım aralıklara 4 kez altın aldım. Bana geliş fiyatı ortalama 80 lira oldu. 90 lara kadar düşmeden bozdurmayı düşünmüyorum.

http://www.biriz.biz/ekstra/altinfiyat.htm 1940 lardan itibaren altın fiyatlarını incelediğimizde büyük çaplı bir düşüş görülmemiş. Yaz dönemlerindeki küçük düşüşler haricinde sürekli artış olmuş. Yıllık bazda bakıldığında 12 lık sürelerde mutlaka önceki yldan yüksek olmuş. Bu yıl dünya çapında epey karışıklık oldu. İstatistikler alt üst olabilir. 2011 başında 70 lira imiş. En kötü ihtimalle ondan daha aşağı ineceğini sanmıyorum.

Arkadaşlar bence bundan sonra çok fazla bir iniş beklemeyin.
Arada inmeler olabilir ama daha sonra yine yükselir.
Kısa vadeli düşünüyorsanız altın almayın fakat uzun vadeli düşünüyorsanız alın derim.
Bence bu sene sonu ç.altın 250 tl yi bulur ahada buraya yazıyorum :)

ONS fiyatı dün gündüz 1910'lara çıkan altın gece 1820'lere düştü. Geceki bu 90 dolarlık hareketi bir çok kişi göremedi. Sabah 1840'lardan açılınca herkes yine artar umudundaydı ancak şuan 1801... Kar satışları başladı biraz. Bakalım ne olacak...

Ons fiyatı dışında doların da düşme ihtimali var. Borsa toparlamaya başlar ve dolar düşerse altın fiyatları yurtiçinde ayrıca düşer.

arkadaşlar altın da bi gaza getirme furyası baş gösterdi ama her çıkışın bi inişi vardır;bunu unutmadan altına yatırım yapın...gramı 150 olacak falan diye gazlayanlar aslında büyük vebalin altına giriyor;bu şekilde insanları yönlendiriyor..adam nasılsa altın 150 olacak diye 110 dan altın alsa 1 sene bekletse;ama 1 sene sonra işle gazcı arkadaşın dediği gibi gitmez ve altının gramı 100 Lira da kalırsa;o gazlayan arkadaşın kulaklarını baya bi çınlatacaktır sanırım!!??o yüzden burda boş atıp dolu tutarız hesabı yapanlar;insanları yanlış yönlendirmesin..

hocam doların bugün 1,73-1,75 arasında merkez bankasınca islem yapması sinyali vermişti. Ancak herkes hala panik. borsa gibi bu altın da çok canlar yakacak.

Ekli dosyalar

• fiyat.JPG
    fiyat.JPG
    15.4 KB · Görüntüleme: 590
  • fiyat1.JPG
    fiyat1.JPG
    18.8 KB · Görüntüleme: 590

ani yükselişin ani düşüşü panik... Almayı düşünenler eylül ortalarında satabilirler. fiyat sormayın o kadar kolay olsa öğretmenlik yapmaz bu işe bulaşırdım pztsiye kadar 95'in altı. eylül 15-25 arası 105 ve üzeri. Tabi tahmin Yatırım Tavsiyesi Değildir YTD

LONDRA ALTIN SABITLEMESI (OGLEDEN SONRA):1770.00 DOLAR/ONS (ONCEKI:1850.00) *
-MATRIKS-
mesainin bitmesine
son bir dakika, herkese hayırlı ramazanlar, hayırlı kazançlar.

altının onsunda %5 e yakın;gramın da ise %6 ya yakın 1 GÜNDE dÜŞÜŞ yaşandı;ALTIN=KUMAR...benim şahsi kanaatim;A tipi borsaya endeksli fonlardır;kısa ve orta vadede kazandırma potansiyeli yüksek...

hocam borsası açıldı, türkiye de yaşamak kumar artık. dolar da öyle, isveç kronu, herşey ani yükseldi. ALtında 2 günlük kayıp %8. 108 li fiyatlardan almayı düşünenler inşallah sayfa 5'teki yorumlarımıza göre kendilerine bir yol çizebilirler.
90 li fiyatlardan alanlar eylül başlarında tekrar yükselirse ortalarında kar satışı yapabilirler.
Sonra ekim başında alıp, ekim sonlarında kar satışı yapılabilir.
son olarak kasım da alınır, sene sonuna kadar beklenir.

iyi takip gerekiyor..öyle bu sene alayım atayım kenara seneye kesin gramı 150 !!!diye düşünen arkadaşlar Yanlış yapar...

spider23' Alıntı:
iyi takip gerekiyor..öyle bu sene alayım atayım kenara seneye kesin gramı 150 !!!diye düşünen arkadaşlar Yanlış yapar...
kesinlikle katılıyorum... Millet deli gibi para dönderiyor... Adamlar borsadan %10 vurdular, altına en az %20 Çakmalılar. o eskidenmiş al at köşeye. Hani eskiden araba da bir yatırım aracıydı. İnan gün gelcek altın... Yatırım aracı olarak kalacak mı Allah bilir.
almışım kenara satmamışsam nere gitti karım(inceltmesi var düzeltme), altın da öyle hisse de..İnanın küçük yatırımcının işi zor. VE altında hala otomatik emirler başlamadı. BElki bugün çalıştırmış olabilirler. Bu sert bi düşüş değil asla.

o lüks arabaların hepsi haram yoldan kazanılmıyor gençler. Biz burda seyrederken adam altın almış taa şubatta. 70 den 100 e çıktı. adamın bana borcu var. Borcu lazım olunca ver demiştim düğüne yakın. O arada altın almış benim parayla. İşte ben de Türk lirasına güvenen saf köylü misali "aman evlenecem riske girmeyim" dedim. Risk bana girdi. Saygılar.

mfk' Alıntı:
o lüks arabaların hepsi haram yoldan kazanılmıyor gençler. Biz burda seyrederken adam altın almış taa şubatta. 70 den 100 e çıktı. adamın bana borcu var. Borcu lazım olunca ver demiştim düğüne yakın. O arada altın almış benim parayla. İşte ben de Türk lirasına güvenen saf köylü misali "aman evlenecem riske girmeyim" dedim. Risk bana girdi. Saygılar.

hocam rızıktan öteye yol yok. Ancak şu da bir gerçek, kime borç verirsen ver onlar mal sahibi olur sen bakarsın. ben de çok borç verdim, sevabına. ama çok şükür de kazandım. şimdi verir miyim? Asla.
geçenlerde hisseyi bozdurma hisse senedi ver dedi bir tanesi, nerdeyse evet diyecektim dükkan alacakmış. Vermedim ne oldu kriz oldu biz gümlemeden sattık. Krizden önceki 400 lotum şu an 500 lot oldu. tanesi 115'den 100 tane NETAŞ beleşe geldi. Borç verseydim. 400=400'dü.

ALTIN PIYASALARI YORUMU (OKANAYBAR.COM) *

ALTIN ZAYIF KALMAYA DEVAM EDEBILIR
ALTININ DURMAYAN YUKSELISI NIHAYET DUN
ITIBARIYLA 2,5 YILIN EN SERT DUSUSUNU YASADI. SIMDI ASIL SORU SU: MADEM DAHA
IKI GUN ONCE ALTIN 1900 DOLARIN UZERINDE FIYATLANDI, O ZAMAN BUGUN NEDEN 1730
DOLAR'DA? ALTIN DEGERINI MI ARIYOR YOKSA SPEKULATIF ALIM MI VAR? BUNUN ACIK
CEVABI ALTINDA SPEKULATIF ALIMLAR VAR. GERCEK TALEBI ASLINDA DUSEN VE BIR
MALDAN COK BIR "FIKIR" OLAN ALTININ BU TUR HAREKETLERINI NORMAL KARSILAMAK
GEREKIYOR. ALTIN BIR MAL DEGILDIR BIR FIKIRDIR. O FIKIR DE EKONOMIYE GUVEN
YOKSA ALTIN ALINIR FIKRIDIR. ANCAK BU HAFTA BASINDA DA BELIRTTIGIM GIBI EGER
EKONOMIYE GUVENMIYORSANIZ ALTIN ALMA YERINE GIDIN BAKIR, PLATIN VEYA ONLAR GIBI
CURUMEYEN BASKA VARLIKLAR ALIN. ALTIN 1630 DOLAR'A KADAR DUZELTME YAPMAYA DEVAM
EDECEGI BIRKAC HAFTA GECIRECEK.
GUNLUK STRATEJI: 1830'UN UZERI
KIRILMADIKCA 1790 SEVIYESINDEN 1710 DOLAR HEDEFIYLE COK OLCULU SATIS YAPMAK
UZERE BEKLENEBILIR.

GUNLUK BEKLENTI: ASAGI
HAFTALIK BEKLENTI: ASAGI
UZUN VADE: ASAGI

OKAN AYBAR, CTA
ANATOLIA CAPITAL GIA LLC
* * *
U Y A R I

BURADA YER ALAN YATIRIM BILGI, YORUM VE TAVSIYELERI YATIRIM DANISMANLIGI
KAPSAMINDA DEGILDIR. YATIRIM DANISMANLIGI HIZMETI SERMAYE PIYASASI KURULU
TARAFINDAN YAYIMLANAN SERI:V, NO:52 SAYILI "YATIRIM DANISMANLIGI FAALIYETINE
VE BU FAALIYETTE BULUNACAK KURUMLARA ILISKIN ESASLAR HAKKINDA TEBLIG"
CERCEVESINDE ARACI KURUMLAR, PORTFOY YONETIM SIRKETLERI, MEVDUAT KABUL
ETMEYEN BANKALAR ILE MUSTERI ARASINDA IMZALANACAK YATIRIM DANISMANLIGI
SOZLESMESI CERCEVESINDE SUNULMAKTADIR. BURADA ULASILAN SONUCLAR TERCIH
EDILEN HESAPLAMA YONTEMI VE/VEYA YORUM VE TAVSIYEDE BULUNANLARIN KISISEL
GORUSLERINE DAYANMAKTA OLUP, MALI DURUMUNUZ ILE RISK VE GETIRI
TERCIHLERINIZE UYGUN OLMAYABILECEGINDEN SADECE BURADA YER ALAN BILGILERE
DAYANILARAK YATIRIM KARARI VERILMESI SAGLIKLI SONUCLAR DOGURMAYABILIR.

-MATRIKS-

mse' Alıntı:
arkadaşlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber ben derim ki 90 fiyatlara gelir bu altın.
avrupa birliği krizde resesyon vb haberler birden panik havasıyla uçurdu. Eğer gerçekten para yok vs diyorsa dangalaklar satsınlar o zaman ellerindeki altını, eğer merkez bankalarının birinden böyle bir haber gelirse, direk tepe takla. lütfen uzun vadede iyidir altın, ancak 3-5 kuruş kazanacam diye elinizdeki paradan olmayın. Geçen sene istanbul'a altın borsası açılacak vs dediklerinde,
Tamam b...ku yedik dedim, çünkü hisse senedine yatırıyorsun şirket kar ediyor vs iş yapıyor bi bakmışsın 5 liradan 3 'e iniyor.
Bilmem başka bir şirket zarar ediyor tavan tavan gidiyor. O zaman altın borsası açılacaksa bu iş de spekülatif olur diye düşünmüştüm.
Maalesef bu fiyatlar çok spekülatif.
borsadan çıkan altına yüklendi güvenli liman diye... Yarın birgün borsa yataya sarar, altın 100'lere inip bi soluklanır, daha sonra bakar millet altında bi kazanç yok, bozdurup ufak ufak tekrar borsaya girer. günlük belki 1000 lira 2000 lira vurur ama yarın da bunları verir, altın gibi garanti kazanamaz. bu satışlarla bizim altınımız gelir mi 90'lara. işte burdan alınır. Önemli olan satacağın yere karar vermek. Elinde fiziki altın olmayan bankalarda vs olan herkes bu fiyatlardan bozdurabilir.
Niçin 90 diyorum, 70'ten çıktı, o 20 tl fark da yabancıların güvensizlik farkı. Seneye fiyat ise 140-150 aralığı.
akıllı olun tavandan mal almayın, 2008'de tüm hisseler 1/3 fiyata geriledi, kağıtların hepsi yere yapıştı.
benim öngörüm bu fiyatlardan borsaya girilir.
günlük al-sat kezinlikle yapılmaz.
Alırsın güvendiğin bir kağıt 2 sene sonra satarsın. alırım 5 sene beklerim, bunlar hikaye arkadaşlar. Çünkü etrafımda öyle arkadaşlar var ki 3 senedir bi kağıtta, adamlarda kefen parası bile kalmadı. Biz de her iş spekülatif.

yukarda yazdım.. 108 geçemez bu burdan döner, daha önce de yazdım pzt zaten ben 108'den sattım da noldu, borsa da bi halt yok iki gündür. cuma yada pzt duruma göre değerlendiririz.
Lütfen herkesin aldığı maaş belli yatırım yapıyorum diye tavandan mal almayın, biz küçük yatırımcıyız, bizi yerler.

satanın iran olduğu söyleniyor.

Geri