Akıllı Tahta İmaj da sıkıntı yaşayanlar, BURAYA!

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
İkinci yöntemi yapıcam ama Clonezilla live version 20120620 nin bulunduğu sayfa açılırsa :-1:

@kalelibilişim yardım için teşekkürler, @sancaktepe partlarda sorun olması zor ihtimal dosyalar kendi yandex diskimde yüklü.

hastasıyız dede' Alıntı:
@kalelibilişim yardım için teşekkürler, @sancaktepe partlarda sorun olması zor ihtimal dosyalar kendi yandex diskimde yüklü.

Tum partlari indirdim ama klasore cikart dedigimde 2 partta hata veriyor

eğer tekrar indirdikten sonrada aynı hatayı verirse haber verin.

aynı hatayı alan başka arkadaşlar var mı?

Olmadi hocam. Tum partlari indirdim 17gb oldu cikardigim klasor. İcindeki dosyalari flasha attim soylenen tum islemleri uyguladim ama tahtada calismadi..

Tekrar indirdim, sorunsuz klasore cikarttim ama 17 gb gibi bisey oldu, normalde 22gb olmasi gerekmiyormuydu! Neyse cikan dosyalari anlatildigi sekilde flasha yukledim. Ancak tahtada kernel bulunamadi diye bir ikaz verdi. Calismadi.

sancaktepe' Alıntı:
Tekrar indirdim, sorunsuz klasore cikarttim ama 17 gb gibi bisey oldu, normalde 22gb olmasi gerekmiyormuydu! Neyse cikan dosyalari anlatildigi sekilde flasha yukledim. Ancak tahtada kernel bulunamadi diye bir ikaz verdi. Calismadi.
partları sorunsuz flasha aktardıysanız ve ilk sayfaya eklediğim maddeleri doğru uyguladıysanız olmama gibi bir durum sözkonusu değil.
yada yaptığınız işlemleri adım adım anhlatırsanız hatanızı bulmaya çalışalım.
ilk sayfada boyutun 17 gb a düştüğünü yazmışım.

hastasıyız dede' Alıntı:
sancaktepe' Alıntı:
partları sorunsuz flasha aktardıysanız ve ilk sayfaya eklediğim maddeleri doğru uyguladıysanız olmama gibi bir durum sözkonusu değil.
yada yaptığınız işlemleri adım adım anhlatırsanız hatanızı bulmaya çalışalım.
ilk sayfada boyutun 17 gb a düştüğünü yazmışım.

Partlar indirildikten sonra yaptıgım işlemler..:

1. partlar klasöre çıkardım
2. klasörün içerisindeki dosyalar flash belleğe aktardım(Flash belleğin içinde ana dizinde olacak klasör içinde olmayacak sekılde)
3. baslattan cmd ıle komut istemi çalıştırdım
4. cd.. enter
5. cd.. enter ile komut satırını şu hale getirdim C:\>
6. f: yazıp enter ile flasha gectım
7. cd utils enter
8. cd win32 enter
9. makeboot yazıp entere bastım
10. flash bootable oldu diye bir mesay geldi, cıkmak ıcın bır tusa bas dedı bastım ama orda da ıslem olmadı gıbı bır hata verdı.. bugun tahtada denedım olmadı...

hastasıyız dede' Alıntı:
komut istemini çalıştırırken yönetici olarak çalıştırdınızmı?
Dede yardım

Ekli dosyalar

• yardım.jpg
    yardım.jpg
    43.4 KB · Görüntüleme: 450
hastasıyız dede' Alıntı:
BAŞLAT-DONATILAR-KOMUT İSTEMİNE SAĞ TIKLA-YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIR.

Dede dediğin işlemi yaptıktan sonra gelen ekran görüntüsünü sizinle paylaşıyorum. Sonuç sanırım başarılı gibi görünüyor. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun...

Ekli dosyalar

• sonuç1.jpg
    sonuç1.jpg
    73.5 KB · Görüntüleme: 450
  • sonuç2.jpg
    sonuç2.jpg
    38.6 KB · Görüntüleme: 450
hastasıyız dede' Alıntı:
olup olmadığına dair qemu ile test yapabilirsiniz.

Hocam qemu test sonucu fotoğraftaki gibi.. Bir problem yok sanırım.. Tahtada ilk baştaki seçeneği seçip devam etmemiz mi gerekiyor ?

Ekli dosyalar

• qemu sonuç.jpg
    qemu sonuç.jpg
    96.5 KB · Görüntüleme: 448
@ portalak Üstteki mesajımda sizin için tüm çözümleri yazmıştım. Kesin çözüm için üstte yazdığım clonezilla iso dosyasını indirin.
Üniversal Usb İnstaller programı ile iso yu usb diskinize yazın. Sonra usb diskinizin içinde ne varsa silin. Üstteki mesajınızdaki resimde görünen dosya ve klasörleri usb ye atın. bu kadar.

kalelibilişim' Alıntı:
@ portalak Üstteki mesajımda sizin için tüm çözümleri yazmıştım. Kesin çözüm için üstte yazdığım clonezilla iso dosyasını indirin.
Üniversal Usb İnstaller programı ile iso yu usb diskinize yazın. Sonra usb diskinizin içinde ne varsa silin. Üstteki mesajınızdaki resimde görünen dosya ve klasörleri usb ye atın. bu kadar.
Hocam o linkten iso dosyası değil bir sürü klasör dosya iniyor. Ayrıca çok çok teşekkür ederim her sorumu yanıtladınız sağ olun hocam

Ekli dosyalar

• Clonezilla-2012.jpg
    Clonezilla-2012.jpg
    145.9 KB · Görüntüleme: 664
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri