Adana Formatörlük...

Kodla Büyü
Arkadaşlar benimde okuluma kimse gelmedi.Ne olacak şimdi bizim halimiz böylece bekleyecekmiyiz beyfendilerin teşrif etmelerini.Gelip iki çizik atıp gidecekler işin yoksa onları bekle bide.Ben hayatımda bu kadar iş bilmezlik ,işgüzarlık görmedim.Burada okuluna gidilmeyen arkadaşlar olarak buluşup il mem ne gidelim arkadaşlar.

Enrico' Alıntı:
Arkadaşlar benimde okuluma kimse gelmedi.Ne olacak şimdi bizim halimiz böylece bekleyecekmiyiz beyfendilerin teşrif etmelerini.Gelip iki çizik atıp gidecekler işin yoksa onları bekle bide.Ben hayatımda bu kadar iş bilmezlik ,işgüzarlık görmedim.Burada okuluna gidilmeyen arkadaşlar olarak buluşup il mem ne gidelim arkadaşlar.

hocam benim okulada gelmemişlerdi.benimde adım yok listede ama dün okula gelmişler büyük ihtimalle bugün veya pazartesi sizin okulada geleceklerdir. 05052726993
isterseniz beni arayın hocam

arkadaşlar müdür yardımcısına söyledim.2 ocak itibariyle diye görevlendirme olmuş dedim.bana diyorki ilçeden gelecek yazı önemli diyor.yani görevlendirme ile göreve başlama tarihi aynı ise ekdersini yaparım diyor.buna iştir ben hiç anlamadım ya...sinirlerim allak bullak...bende dedim nekadar kılsınız dedim kapıyı çektim çıktım....

arkadaşlar birbirimizi bırakmayalım. bu gün herhangi birimizde listede listede olmayabilirdik. ben görev çıkmayan arkadaşlarımızın herhangi bir kusuru olduğuna inanmıyorum. ve buradan tüm adana bt öğretmenlerine sesleniyorum. görev çıkmayanların sorunu hepimizin sorunudr.hem görev çıkmayanlar hem de idare ile ek ders krizi yaşayacak arkadaşların sorunlarını görüşmek üzere tüm arkadaşlarıma birlik çağrısı yapıyorum. iyice konuşup tartışalım yakın bir zaman da bir tarih belirleyelim ve görüşmeye gidelim. ben fırça yemeyede sarı zarfada verecekleri her türlü cezaya razıyım.

üç maymun' Alıntı:
arkadaşlar birbirimizi bırakmayalım. bu gün herhangi birimizde listede listede olmayabilirdik. ben görev çıkmayan arkadaşlarımızın herhangi bir kusuru olduğuna inanmıyorum. ve buradan tüm adana bt öğretmenlerine sesleniyorum. görev çıkmayanların sorunu hepimizin sorunudr.hem görev çıkmayanlar hem de idare ile ek ders krizi yaşayacak arkadaşların sorunlarını görüşmek üzere tüm arkadaşlarıma birlik çağrısı yapıyorum. iyice konuşup tartışalım yakın bir zaman da bir tarih belirleyelim ve görüşmeye gidelim. ben fırça yemeyede sarı zarfada verecekleri her türlü cezaya razıyım.

bende bunu yazacaktım hocam... bir görüşme ayarlayalım... tartışıp karar almamız gereken konular var... görevlendirilmeyen arkadaşlarımızın durumu var vs...

hakkibasak' Alıntı:
37. sayfa benden. arkadaşlar 2-20 ocak ekders tamam. 15 tatil içinde bastıralım.

hakkı, para mevzusunu açmamak için kaç para istiyorsan söyle ben sana verecem... sana yakışmıyor böyle konuşmalar hakkı...

baynadir' Alıntı:
hakkibasak' Alıntı:
37. sayfa benden. arkadaşlar 2-20 ocak ekders tamam. 15 tatil içinde bastıralım.

hakkı, para mevzusunu açmamak için kaç para istiyorsan söyle ben sana verecem... sana yakışmıyor böyle konuşmalar hakkı...
ben hakkı hocamın hakkını teslim ediyorum :mrgreen: şöyleki görevlendirmeler 6 ayda bir olması gerektiği için 15 tatilde yaz tatilide buna dahildir. okula gitmedik hakkımızdeğildi demememiz gerekiyor. 15 tatilde okula gitmememiz de onların hatası.

eğer gelip bize senin görevlendirme olmayacak hocam bu okulda deselerdi bende başka bir okul isterdim.. Çok da uygun olan evimin dibindeki okula başka bir branştan formatör görevlendirilmiş mesela :? ... şimdi benim gireceğim maaş karşılığı ders bile yok :verymad: yaptıkları hiç bir şey neden şeffaf değil neden baştan söylenerek yapılmıyor bu işler... Artık yüksek sesle söylüyorum Adana özelinde başka branştan formatör olması artık dayanılacak bir durum değildir.. Bizi mağdur etmektedir...

Bilgisayar öğretmeni olmama rağmen yayınlanan listede adım yok. Kimsenin keyfini kaçırmak istemem ama
1- formatörlük kursuna gitmeyenlere bile görev verildiğini gördüm.
2- 2 Ocaktan 8 Şubata kadar bizde görevimizi yaptık, görev alan arkadaşlar bunun ücretini alacakken biz nasıl hak idda edecez.
3- Görev gelmeyen okullardaki bilgisayar sınıflarının ,diğer bilgisayarların ve web sitenin bakımını kendiler mi gelip yapacaklar.
4 -Bilgisayar öğretmeni, formatör öğretmen değildir sadece dersine girmekle yükümlü branş öğretmenidir yazısı gönderilecek mi?

Herkese hayırlı görevler...

hocam haklarımızın sonuna kadar arkasında durmaya devam edelim... ancak 4. maddedeki gibi bir yazının gelmesine gerek yok... bu zaten bilişim teknolojileri öğretmenlerinin görevi olan 4 maddelik bir yazıda mevcut...

garfield' Alıntı:
arkadaşlar müdür yardımcısına söyledim.2 ocak itibariyle diye görevlendirme olmuş dedim.bana diyorki ilçeden gelecek yazı önemli diyor.yani görevlendirme ile göreve başlama tarihi aynı ise ekdersini yaparım diyor.buna iştir ben hiç anlamadım ya...sinirlerim allak bullak...bende dedim nekadar kılsınız dedim kapıyı çektim çıktım....
Hocam banada aynı şeyi söyledi müdür.Hadi 15 tatilde gözüm yok da adam 2-20 ocak arasını da vermek istemiyor.Seyhan dan gelecek yazıya bakacaz dedi.

Görevlendirmesinde sorun olan hocalarım varken bu konuyu yazmak istemezdim ama. Sanki kendi cebinden çıkıyormuş gibi bu tip hareketlere giren idarecilere öyle kıl oluyorumki sanki DEVLETÇİLİK kök hücrelerine işlemiş angutların :)
Arkadaşlar lafı uzamayım bir daha yazıyorum 2 Ocak - 30 Haziran ifadesi varmı görevlendirmede var. O zaman siz görev yaptığınız 2-20 ocak arasını paşa paşa alırsınız. Vermeye yanaşmayan okulada yazın bakim bir şu şu tarihler arasında ek ders ücretimin ödenmesini istiyorum diye dilekçe, dilekçeyi verirkende olumsuz bir cevap karşısında mahkeme yoluyla talep edeceğinizi belirtin bakın nasıl verecekler göreceksiniz. Arkadaşlar bu olurun altında okul müdürü falan değil il mem müdürü ve Vali onayı var mahkemeye gitseniz faiziyle hemde şubat tatilide dahil kitlerler. Şu da var şubat tatilinide isteseniz alırsınız ama okadar art niyetlide olmayın.

Dikkat edin onay yazısında "onay bitiminden itibaren 6 ay süre ile tekrar görevlendirilmeleri" ifadesi var. Yani bu ifadeye binaen ilçelerin göreve başlama tarihi istemesi komik olur :) eğer istenecek olursa cevaben yazılacak görev başlama yazısına bir önceki görevlendirmenin bitiminden itibaren 2 Ocak itibariye görevine başlamıştır dersiniz olur biter.

Arkadaşlar farklı bir durum ama sendikaları ve milletvekillerini devreye sokalım durumumuzu ankaraya taşıyalım....her 6 ay sonunda formatörlük olacak mı olmayacakmı, norm fazlası olacakmıyım, olmayacakmıyım sıkıntısı yaşamayalım diyorum...

Türk Eğitim-Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın İlköğretimde Bilişim Teknolojisi dersleri kaldırılarak seçmeli hale getirmesi nedeniyle okullarda Bilişim Teknolojisi öğretmenlerinin norm fazlası olarak görünmesine ilişkin görüşlerimiz üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili İsmet BÜYÜKATAMAN tarafından TBMM Başkanlığı’na Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER tarafından cevaplaması için soru önergesi verilmiştir.

Soru önergesinde şu hususlar sorulmuştur;
1. Fatih Projesi kapsamında ilköğretim ve ortaöğretimde bilgisayar içerikli derslerin seçmeli ders olmaktan çıkarılıp zorunlu ders yapılması ve ders sayılarının arttırılması düşünülmekte midir?
...

2. İlköğretim ve Ortaöğretimdeki bilgisayar branşı dışındaki öğretmenlerin “Fatih Projesi” teknolojisini kullanabilir düzeyde bilgisayar eğitimi alması için bir çalışmanız bulunmakta mıdır?

3. Fatih Projesi kapsamında ülkemizde bulunan 40 bin okula, okulun bilgisayar teknik sistemlerine destek olmak, diğer öğretmenlere bilgisayar hizmet içi eğitimi verebilmek amacıyla 40 bin bilgisayar öğretmeni atanması düşünülmekte midir?Devamını Gör
Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi
http://www.turkegitimsen.org.tr

egebote' Alıntı:
Arkadaşlar farklı bir durum ama sendikaları ve milletvekillerini devreye sokalım durumumuzu ankaraya taşıyalım....her 6 ay sonunda formatörlük olacak mı olmayacakmı, norm fazlası olacakmıyım, olmayacakmıyım sıkıntısı yaşamayalım diyorum...

Türk Eğitim-Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın İlköğretimde Bilişim Teknolojisi dersleri kaldırılarak seçmeli hale getirmesi nedeniyle okullarda Bilişim Teknolojisi öğretmenlerinin norm fazlası olarak görünmesine ilişkin görüşlerimiz üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili İsmet BÜYÜKATAMAN tarafından TBMM Başkanlığı’na Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER tarafından cevaplaması için soru önergesi verilmiştir.

Soru önergesinde şu hususlar sorulmuştur;
1. Fatih Projesi kapsamında ilköğretim ve ortaöğretimde bilgisayar içerikli derslerin seçmeli ders olmaktan çıkarılıp zorunlu ders yapılması ve ders sayılarının arttırılması düşünülmekte midir?
...

2. İlköğretim ve Ortaöğretimdeki bilgisayar branşı dışındaki öğretmenlerin “Fatih Projesi” teknolojisini kullanabilir düzeyde bilgisayar eğitimi alması için bir çalışmanız bulunmakta mıdır?

3. Fatih Projesi kapsamında ülkemizde bulunan 40 bin okula, okulun bilgisayar teknik sistemlerine destek olmak, diğer öğretmenlere bilgisayar hizmet içi eğitimi verebilmek amacıyla 40 bin bilgisayar öğretmeni atanması düşünülmekte midir?Devamını Gör
Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi
http://www.turkegitimsen.org.tr
egebote hocam elbette vekilimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz ama artık bizim sorunumuz sıkıntılarımız konusunda farkındalık oluşturmak veya hükümetin bizler hakkındaki düşüncelerini öğrenmek değildir. çünkü cevap belli b.t. öğretmenine ihtiyacımız yok. tes eğer bize yardım etmek istiyorsa yapması gereken önerge vermekdeğildir. asıl yapması gereken türkiye çapında b.t. öğretmenleri için büyük bir eylem düzenlemektir. sendikaları ile yakın ilişkileri olanlar lütfen şu eylem konusunu ayarlamaya çalışsınlar.

Arkadaşlar benim okulumun karşısındaki ve yanında ki okullara gidilmiş olup görevlendirme yapılmasına rağmen benim okuluma kimse gelmedi.Öyle köşe bucak bir yerde de değil ana cadde üzerinde yolüstü bir okul.Bu nedenle ben il MEM ne gidip bizden sorumlu şube müdürü recai beyle görüşmeyi düşünüyorum.Benimle aynı durumda olan arkadaşlar gelmek isterlerse pazartesi 14,30 da il mem in önünde olacağım.Gelecek olan arkadaşlar foruma yazın lütfen.

Haklısınız hocam eylemyapmak gerekiyor, aslında tüm sendikalar bir araya gelip sadece bt öğretmenleri için... Sendika ile ilişiki pek önemli değil hocam geçen yıl ankaradaki eyleme 200 kişi katıldı. bizim arkadaşlarıızın artık uyanması gerekiyor. Arkadaşlar bir uyansa herşey çözülecek...

egebote' Alıntı:
Haklısınız hocam eylemyapmak gerekiyor, aslında tüm sendikalar bir araya gelip sadece bt öğretmenleri için... Sendika ile ilişiki pek önemli değil hocam geçen yıl ankaradaki eyleme 200 kişi katıldı. bizim arkadaşlarıızın artık uyanması gerekiyor. Arkadaşlar bir uyansa herşey çözülecek...
hocam eylemin başarısızlığının nedeni sendikaların eksikliği idi. organizasyonun amatör oluşu ve organizasyona güvensizlik eyleme katılımı engelliyor. büyük sendikalar eylem düzenlediği zaman her ilden araçlar kalkıyor,sendikalar her ilden araç kaldırsa ankaraya mesela ben eminimki 5000-6000 i bile bulur sayımız.

Benim okula sabahtan geldiler müfettişler.Bugüne bitirsinlerde görevlendirmemiz çıksa 2-3 güne.

halâ ilçeye yazı gelmedi... ve doğal olarakta okullara gönderilemedi... geriye dönük ek ders ile ilgili bir sıkıntı varmış çözmeye çalışıyorlarmış... zaten il milli eğitim müdürü ve vali oluru 2 ocak - 30 haziran diye imzalamış... daha neyin sıkıntısı yaşanıyor anlamış değilim... ilçeye gönderecekleri yazıda geriye dönük ek ders verilecek diye yazmazlarsa 20 gün hayrımıza çalışmış olacağız... bilgilerinize...

öyle bir yazı gelmezse zaten idareler ile karakolluk olacaz. birde benim anlamadığım bişey var 31 aralık itibarı ile görevimiz bittiği zaman yeni görevlendirmeler gelmeyince ben okulda beklemeyi tercih etmiştim 1 hafta okulda çalışmaya devam ettim. bu forumdaki birçok arkadaş şu an görevlendirilmiş değilsiniz herkes evine gitsin demedimi, şimdi nasıl olduysa ben çalışmıştım diyorlar. madem siz çalışacaktınız da neden görevine devam edenlere aksi yönde telkinde bulundunuz.

benim ilçedeki çalışma sürem 20 ocakta dolduğu için çalıştım. ama 15 tatilimi yaptım akabinde... okulda olsam çalışmazdım ve doğru olanda oydu zaten... şu yazı gelsinde ben 20 günlük alacağımı istemiyorum zaten :)... 6 şubat itibariyle yazsın yeter :D... acınacak duruma düştük bea... bu gidişle şubatıda yerler bunlar... bu arada dedikodu makinası ispiyoncu bir eleman var aramızda... ona sonsuz selamlarımı iletiyorum...

dün il meb aradım.yazılar nezaman gelcek dedim.ben 31 aralıktan beri 8-5 çalıştım.neden çünkü norm fazlasıyım artı dersimide seçmedikleri için müdür bana 8- 5 duracaksın dedi.dersim olsa girer çıkar evime gidermişim öle demişti ozaman. her neyse ildeki kişi yazıyı hazırladıklarını ama haftasonu sınavlar araya girmiş oyüzden yazıyı beklemeye aldıkları dünden içinde yazıyı birlikte hazırladıkları kişinin cenazesi varmış oyüzden kaldığını ifade etti.bende dedim isterseniz geleyimde yazıyı ben hazırlayayım dedim:)geçen ay zaten ekders alamadık bu aydaki ekderse yetişmezse herşey benim için tepetaklak olacak dedim. diyorki hocam siz 31 aralıktan beri çalıştıysanız ekdersinizi alacaksınız, üst yazı ile ilçelere gönderecez bu durumu dedi.öle kapattık.adamların keyfinin yetmesini bekliyoruz anlıyacanız,aslında il milli eğitim müdürünün yanına çıkacam yazı bu hafta gelmezse mi deseydim ne yapsaydım.illaki arkadan itmen gerek bunları...

bu yazıyı yazıp göndermek 1 gün değil 1 saat bile sürmez... altı üstü 2 satırlık yazı be çok mu zor... zaten liste hazır. bir üst yazı yazıp gönderilecek hepsi bu... kimbilir altından ne çapanoğlu çıkacak...

baynadir' Alıntı:
benim ilçedeki çalışma sürem 20 ocakta dolduğu için çalıştım. ama 15 tatilimi yaptım akabinde... okulda olsam çalışmazdım ve doğru olanda oydu zaten... şu yazı gelsinde ben 20 günlük alacağımı istemiyorum zaten :)... 6 şubat itibariyle yazsın yeter :D... acınacak duruma düştük bea... bu gidişle şubatıda yerler bunlar... bu arada dedikodu makinası ispiyoncu bir eleman var aramızda... ona sonsuz selamlarımı iletiyorum...
sana dememiştim nadir hocam ayrıca hakkımız varsa isteriz neden vazgeçiyorsun ki. ispiyoncu derken burada yazılanları mem e falan mı anlatıyor neden böyle düşündüğünü yazarsan(burada konuşulanları meb den falan mı duydun) biz de bilelim ona göre konuşalım burada..

Bana görev gelmedi. Müfettişlere ulaştım biz olumlu rapor vermiştik dediler. Berkdemiri aradım hocam rapor olumsuz geldi dedi. Tekrar müfettişleri aradım bir yanlışlık olmuş, düzeltelim dediler. Bende okula görev istiyorum diye dilekçe yazdım. En başa döndük yani. Nelerle uğraşıyoruz Yarabbim.

Geri