Adana Formatörlük...

Kodla Büyü
Adana da yüreğir ilçe meb 8 şubat itibariyle ek ders ödeyecekmiş bunla ilgili arkadaşlar ne yapmayı düşünüyorlar acaba. fikri olan var mı?

_mustang_' Alıntı:
Bugün öğleden sonra 3 civarı benim okula gelmişler. Telefonda görüştük. 10-15 kadar soru sordu bakalım ne olacak!

Hocam ne sorular sordu bize de söylesen iyi olur.Benim okuluma da daha gelmediler.

pc sayısı, internet var mı, projeksiyon çalışıyor mu, yazıcı tarayıcı var mı, dış güvenlik önlemler alınmış mı, bt sınıfı halkın kullanımına açık mı, ders dışı kullanıma açık mı, diğer öğretmenlere bt sınıfı kullanımı için rehberlik yapıldı mı, yangın tüpü var mı asılı mı, projeksiyon perdesi var mı, planlar raporlar arıza fişleri vs vs...epey detaylı sorular sordu, bt sınıfının temizliği ve tertip düzeni için de bi gezmişler o kadar.

BENİM OKULA BUGÜN GELDİ. SORULAR SORDU SINIFA BAKTI BEĞENDİ VE RAPORUNUN OLUMLU OLACAĞINI , KISA ZAMAN SONRA GÖREVLENDİRMEMİN ÇIKACAĞINI SÖYLEDİ.

Merhaba arkadaşlar.Görevlendirmesi yapılmayan yaklaşık 24 okul var.Bi kısmına teftişe gidildi bi kısmına gidilmedi.Benim okula geçen pazartesi günü geldiler.Ama hala bir ses seda yok görevlendirmeden.Bugün saat 14:30 da il milli eğitimin orda toplanıp ilgili birimlerle görüşmeyi düşünüyoruz bi arkadaşla.Gelmek isteyen varsa 14:30'da orda olalım.Bu hafta görevlendirmemiz çıkmazsa ekderste yetişemeyecek bu aya.Sonrasındada ne zamana olur kimbilir.Üstüne düşelim bu durumun,gidip konuşalım.İsteyen olursa özelden bana ulaşsın,haberleşiriz orda.

arkadaşlar. sanırım ekders konusunda her ilçeden ayrı bir ses çıkıyor. 2-20 ocak hakkında yazı gelecek mi? ilçelerdeki durum ne?

Müdürüm Çukurova Milli Eğitim de tahakkuktan sorumlu şube müdürü Ayhan Bey' i aradı. Herkes için ek dersi tebliğ tarihinden itibaren yazacaksınız demiş. Bilginiz olsun.

comtea' Alıntı:
Müdürüm Çukurova Milli Eğitim de tahakkuktan sorumlu şube müdürü Ayhan Bey' i aradı. Herkes için ek dersi tebliğ tarihinden itibaren yazacaksınız demiş. Bilginiz olsun.

arkadaşlar bu onay valilikten çıktı.herkes kendine göre yorumlamasın.

üst yazıya temmuzdaki gibi "2 ocaktan itibaren" ifadesi koyacaklardı. bu türlü olunca her kurum farklı ( pardon bizim aleyhimize ) yorumluyor.

arkadaşlar ben 2-20 ocakda okula gittim 15 tatilde gitmedim..
benim ekdersimi müdür yardımcısı 1 şubatdan itibaren yazdı...
ama 2-20 ocak arası ek dersi ısrar etsem onu da yazacaktı ama sonra faizi ile geri ödemeyelim ... benim durumda olan arkadaşlar neler yaptınız ? ? ?

tşk ederim kardeşim sağolasın :+1:
...seyhana gelmedimi böyle bi yazı sadece yüreğire mi geldi acaba ?

arkadaşlar seyhan'da yazı gelmiyor. Ilçeye gönderdiğiniz tebliğ ve tebellüğ yazısında başlama tarihini 2 ocak olarak gönderin tamamdir. Bizim hizmetli bugün bilişim ve sınav bürosuna yazıyı götürdü. Orada başlama tarihini de yazıp simmis üzerinden göndersin demişler. Bizde 2 ocak yazıp gönderdik.

3.liste hala çıkmadı.Şubatıda yediler heralde,ay sonu geldi hala teftiş raporları teslim edilmemiş.Müfettişlerin rahatlığına genişliğine şaşıyorum.Yani 24 okul ne bitmez okulmuş öyle,2 haftadır ha bugün ha yarın oyalanıp duruyoruz.

Siz görevlendirilen arkadaşlar ekders ücretinin zamanını tartışırken biz görevi bir türlü gelemeyenler hem de raporda olumsuz bir tek cümle bile yokken müfettişin cümle kurmadaki yeteneksizliğinin mağduru olan biri olarak bu tartışmayı bırakıp birlikte hareket etmek gerektiğine inananlardanım. Yoksa adanadaki bu saçma işleyiş bizi hep mağdur edecek. Borçları ödeyemediğimize mi yanalım , görev gelecek diye hala 8-17 arası okulu beklediğime mi yanayım yoksa bir Allah'ın kulunun bizi doğru dürüst muhattap alıp işlem yapmadığına mı üzüleyim. Psikoloji altüst odu ne idik ne olduk bu kadar çalışırken bu şekilde verimsiz hale getirilen bir öğretmen olmak çok üzücü....

irfanyekta' Alıntı:
http://www.yuregir-meb.gov.tr/haberservisi/ekler/ilce2012/2202120042452012022381644.pdf

buna bak.bunu müd. yard.na göster.ona göre yazsınlar. iyi akşamlar

bu yazıya istinaden müdür yardımcımla konuştum
2-20 ocak arası 54 saat ek dersimi yazdı
seyhanda çalışıyorum ...

okulum 2 ocakta görevine başlamıştır diyerek yazdı ve ek derste de sorun çıkarmadı... seyhandayım...

Memleketimde 1 yıl çalışabildim,sonra tayin oldum. o süre zarfında 30 saat derse girerdik formatör ne bilmezdik şimdi şu hallere bak insanları süründürmekten zevk mi alıyor bu adamlar. Arkadaşlar sizlerin yazılarını okudukça hakikaten üzülmemek elde değil. Allah yardımcınız olsun. Vallahi yazık.

Arakdaşlar bizim görevlendirmemiz hala çıkmadı.Ek dersimizide bu ay alamayacağız .Artık Nisan başına kaldı.Bu gecikmeyi inanılmaz saçma buluyorum.Altı üstü bir yazı yazıp gönderecekler bu nedir yahu.

Görevlendirmeleri yapma işini hızlandırırlar hocam, hiç korkmayın. Dün hizmetiçi eğitimden aradılar okulu, öğretmenlere temel bilgisayar ve internet kullanımı kursu verecekmişiz biz formatörler. Hepimize yeniden ihtiyaç doğdu ya çok yakındır görevlendirme işini bitirmeleri :verymad:

Görevlendirmesi olmayan arkadaşlar.Şubat ayı geldi geçti,görevlendirilenler ekderslerini aldı biz kalakaldık öyle.Müfettişlerin işbilmezliği ve eksikleri yüzünden.Ne zaman çıkacağı meçhul görevlendirmelerin.Görevlendirmeler çıkacakta allah bilir ne zaman.Nisan ayında ekders zamanı , taa ocak ayının ekderslerini talep edebilecekmiyiz bakalım.Görevlendirmemiz 2 ocak itiabariylemi çıkacak?Bana orda da bi yamuk yapacaklar gibime geliyor.Hadi yapmadılar yazı çıktı,3 ay öncesinden itibaren ekdersmi yazdıracağız okula.Her geçen gün dahada zorlaşıyor ve karmaşıklaşıyor işler.Yani herkes sorununu çözdü biz daha hala yok raporlar teslim edilecekmi yok şu yok bu.Ya arkadaş bu nasıl bi iştir ben anlamış değilim,psiokoloji diye bişey kalmadı,nedir altıüstü imzaya sunulacak 20 tane evrak.

3. liste nihayet yayınlandı. 6 Aylık görevlendirme 2 ayda tamamlanmış oldu böylece.

Görevlendirmeler olunca buralar durulmuş ama merak etmeyin 30 hazirandan sonra bi 45 sayfa daha yazarız.Bu sefer ne çıkar allah bilir.Gözünüzün üstünde kaşınız var o yüzden bide öyle geciktirelim derler heralde.

Geri