2022 Öğretmen maaşı ne kadar oldu?

Kodla Büyü
Maaşlara %27,91 zam yapılmış
İlave %2,5 zam meclisten geçtikten sonra
Belki de bu aya yetişmeyecek

2022 YILI OCAK AYINA AİT MALİ VE SOSYAL HAKLARA İLİŞKİN GENELGE

https://www.hmb.gov.tr/duyuru/2022-yili-ocak-ayina-ait-mali-ve-sosyal-haklara-iliskin-genelge

Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2022 ve 2023 Yıllarını Kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşmenin İkinci Kısım Birinci Bölümünün 5 inci maddesinin Bakanlığımıza vermiş olduğu yetkiye dayanılarak 1/1/2022-30/6/2022 döneminde geçerli olmak üzere uygulanacak katsayılar, sözleşme ücreti artış oranları ve ücret tavanları ile ortalama ücret toplamı üst sınırının belirlendiği “2022 Yılı Ocak Ayına Ait Mali ve Sosyal Haklara İlişkin Genelge” aşağıda yer almaktadır.

Diğer taraftan, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarında 1/1/2022 tarihinden geçerli olmak üzere yüzde 2,5 oranında ilave artış yapılacağı açıklanmıştır. Söz konusu artışa ilişkin Kanun Teklifinin görüşmelerine Türkiye Büyük Millet Meclisinde başlanacak olup, Teklifin Türkiye Büyük Millet Meclisince kabul edilmesi halinde Resmi Gazetede yayımlanmasını müteakip 1/1/2022-30/6/2022 döneminde geçerli olmak üzere uygulanacak katsayılar, sözleşme ücreti artış oranları ve ücret tavanları ile ortalama ücret toplamı üst sınırı söz konusu artışı da yansıtacak şekilde Bakanlığımızca yeniden belirlenerek duyurulacaktır.

2022 Yılı Ocak Ayına Ait Mali ve Sosyal Haklara İlişkin Genelge için:
https://ms.hmb.gov.tr/uploads/2022/...it-Mali-ve-Sosyal-Haklara-Iliskin-Genelge.pdf

Seçim 1 : Dolar korumalı faiz sistemi
Dolar düşse de kazanırsın dolar çıksa da kazanırsın. Her zaman %100 kesin kazanırsın. + Dolar oranlı kazanma.
istenilen zamanda sistemden çıkılması gibi bir durum olsaydı ancak dediğiniz olurdu hocam,dalgalanmalar korkutur insanı,birkaç hafta da yada günde %30 katlayan-değer kaybeden bir sistemde 3 ay aynı pozisyonda beklemek zorunda olmak çok ta mantıklı değil.Alacağınız mevduat+döviz getirisi bile dalgalanmalar karşısında sizi enflasyona karşı yine ezdirebilir

Fiyatlara ne kadar yansır acaba?

EC66DD49-AA25-4941-8F83-BAD497693B2F.jpeg

Sence yansır mı hocam? Her gün zam geliyor gıdaya. Belki 1 hafta sabit kalmasını sağlar sonra zama devam. Ankara da 3.5 tl simit, bardak ayran 4 tl. Sabah okulda kahvaltı için 7,5 tl minumum. Ayda 160 tl sadece bir kişi birkaç saat açlığını bastırabilmek için harcıyor. Yazıklar olsun.

+ Fed faiz arttıracak. (Dolar yükselecek)
+ Amerikan tarım dışı istihdam verisi düşük geldiğinden dolar düştü. (Düşüşler alım fırsatı)
+ Covid-19 sebebiyle çok para basıldı tüm borsalar şişkin ( borsa mantıklı değil düşecek)
+ Fed faiz artışı sebebiyle altın, bitcoin kayda değer bir yükseliş gösteremez. Ons Altın düşecek. (Bitcoin'de çok fazla spekülasyon var. Balina, çin, ABD... Vs. Bitcoin için kesin bir şey diyemem. Bitcoin ile uğraşsaydım 40-42 bin arasında 1/4, 30-32 arasında 1/4, düşerse 20-22 arasında 1/4 alırdım. Bitcoin Kumar olduğundan uğraşmıyorum. Binance hesabım var herkesin olmalı. Binance uygulamasını indirip bankadan 3-5 kuruş atıp öğrenmenizi öneririm. )

Paranın değerini korumak için en mantıklı yatırım dolar almak gibi görünüyor.

Ben elimdeki doların 1/5'ini 1.13'ten Euro aldım. Euro/dolar düşerse kademe kademe almaya devam edeceğim.
Ana param lira değil dolar. Dolardan Euro almışım ons düşerse ons alıp dolar arttırmaya çalışırım. yatırımcı düşüşlerde yaptığı alım ile kazanır. Hem düşerken kazanmak hem çıkarken daha ne olsun. Keşke TDİ verisi iyi gelseydi o zaman Euro/dolar düşerdi istediğim seviyeye gelince 1 kademe daha dolar ile Euro alırdım. Amerikan TDİ kötü gelince kâra geçtim fakat üzgünüm. Aşağıdan toplamak kadar zevkli bir şey yok. Fed faiz artışları sebebiyle Euro dolar karşısında yine düşecek bekleyeceğiz.

Ne güzel işte ülkenin çoğu ekonomi öğreniyor. :D güzel bir şey.
akaryakıt zamları sayesinde İstanbul, Ankara, bursa ..vs. trafik azaldı. Ulaşım sorunu çözüldü. :rolleyes:
Fakirler trafikten çekildi şimdi sıra bir üst kesimde onlarda çekilecek. Kademe kademe.
Brent Petrol Varil : 81.706 dolar
Dolar/lira: 13.75
Ons altın: 1.795
Btc: 41.850
Gram altın = dolar x ons / 31.1

Yatırım tavsiyesi değildir.

Ytd demişsin ama bitcoinin kumar olduğunu söyleyecek kadar da alimsin sanırım.

Her türlü alımda varsın. Dolar petrol vs hatta binance hesabın var ve doları tether olarak alıyorsun sanırım. Ama bitcoin kumar.

Yapma öğretmenim sen bari yapma.
Belliki piyasa bilgin güzel bişeyler yapıyorsun arkadaşlara tavsiye de vermişsin ama şu kumar deme vs işini bırak.

• Beğen
Tepkiler: omd
Bu ayın maaşları Kbs'de belli oldu. Yüzde 2,5 yansımadı, sendika iadesi 487 TL oldu, Aralık ayına göre sendika farkı dahil 2000 ila 2500 arası artış söz konusu. Aralık ayında vergi diliminde olunduğu da dikkate alınır ve sendika farkı sayılmazsa 1250 ile 1750 tl arasında zam gelmiş oldu.

9 bin maaş alan kimse yok 30 yıllık uzman öğretmen dahil , bir takım medyanın algı oyunu anında çöktü

1/4 ilksan var eş çalışyor kefalet var bes yok 7 yaş üstü çocuk 1 uzman öğretmen sendika yok öğretmen 31 yıl 8216,61 tl
sendikalı olanlara 487 tl ek vergiyi de düşmeniz lazım

Sendikalı olmabın 422tl fark etmesi çok saçma ve değil mi yaw ondan millet ne olursa olsun sendikada kalıyor demekki

Kumar, ortaya para koyarak oynanan talih oyunudur. Birden fazla kişi arasında rekabete dayalı bir şekilde oynanabildiği gibi, bir kişi tarafından bir oyun makinasına karşı da oynanabilir. Bir oyunda şahsi maddi varlıklarını (genellikle para) risk etmeye kumar oynamak denir.

Bitcoin alanlar parasını şirketlere veya devletlere kaptırıyor. Bu pek değişen bir şey değil.
Elon musk'ın hav ve hoşt demesi arasında para kazanmaya çalışanlar kumar oynuyor.

Senaryo: Elon Musk Twitter'da hav demeden önce alımını yapıyor. Blok zinciri defterinde yazılı.
https://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html
Herkes koşup alıyor sonra Elon Musk çıkıyor (defterde yazılı çıkış fiyatı) ve hoşt diyor herkes terste.

Bitcoin ile ilgili sağlam proje araştırıp yatırım yapan insan sayısı neredeyse yok.

Ben binance şirketine bile güvenmiyorum merkezi Malta sahibi çin. Bitcoin'in arkasında Çin olduğunu düşünüyorum amaç rezerv para doları ekarte etmek.
Senelerdir bitcoin deneniyor ve başarılı oldu.
Yakın gelecekte devletlerinde bitcoin'e geçmesi ile beraber hepimizin bitcoin hesabı olacak. Geleceğin para birimi.

Devlet eliyle yaygınlaşmaya başladı.
https://www.haberturk.com/cin-merkez-bankasi-ndan-elektronik-cuzdan-uygulamasi-3305559-teknoloji
Bak işte hocam bu yazdığında haklılık payın var manipülasyona fazlasıyla açık bir durum. Ama o zaman piyasadan aldığın dolar euro altın gümüş ve değerli metaller ve foreks hepsi haram sınıfında.

Geri