2022 Öğretmen maaşı ne kadar oldu?

Kodla Büyü
Gerçek zam Ocak değil, Şubat ayı maaşında ortaya çıkıyor. Ocakta hem sendika toplu sözleşme primi hemde maaş farkları ekleniyor.

Bende memurlar.net ve Özkan soft hesaplamasında da %30 dan fazla çıkıyor. Ek derslerle beraber hatırı sayılır bir maaş. Çok şükür, Allah bin bereket versin, devletimiz varolsun.
enflasyonun %36 açıklandığı yerde % 30 pek hatırı sayılır olmuyor hocam heleki % 36,gerçek enflasyonun yarısına filan tekabül ediyorsa.

Memurlar net ile mahep arasında 271 TL fark var. MAhep 271 TL fazla çıkardı. Sanırım 15 Ocak tan önce ne desek yalan. O gün göreceğiz.

AA’nın yeni haberine göre zam oranı %0,45 artmış:

“kamu görevlilerine 01/01/2022-30/06/2022 tarihleri arasında dönemi için yapılacak artış oranı yüzde 5’ten yüzde 7,5’e yükseltiliyor. Enflasyon farkı dahil yapılması gereken zam ise yüzde 30,95’e çıkarılıyor”

Agi kalktı denmişti ama ben eş çalışıyor ile eş çalışmıyor farklı hesapladım arada 500 tl civarı fark var. Agi kalkınca bu farkın azalması gerekiyordu diye biliyorum.

1 Ocak maaşım 5600 yani 758 dolar.. şimdiki maaşım 7700 lira olmuş yani 573 dolar .. ben ortada bir zam göremiyorum. Benden alınan 185 dolar bir para var. Dolarla ne işimiz var derseniz de. Neyimiz var dolarla olmayan mesela.. size sunulan zammın özeti.

Yarın haberlerde söylerler öğretmen maaşı 10 bin oldu diye.. Bilmeyen de " ooo hoca hadi iyisiniz maaşınıza büyük zam gelmiş".... Oysa haberlerde belirtilen maaş eşi çalışmayan, 3 çocuklu, derece kademenin zirvesindeki öğretmen maaşı.. Ahh bir de o tiplere laf anlat..
Ben hiç anlatmakla uğraşmıyorum yok diyorum yanlışın var 15 bini filan bulur en kral iş bizde ohhh yan gel yat. Zaten bunu kafasına öyle zerk etmiş adama anlatamazsın da ....

Varsa o zaten o öğretmeni
ayrıca takdir etmek lazım.

O hizmet yılı ile kendisinin 50 li yaşlarda olması lazım. Eşi çalışmıyor, 72 aydan küçük 3 çocupu varsa o ancakbulunuyorsa öğretmen takdir edilir.
2/2 yim. eş çalışmıyor 3 çocuk var. Dördüncüsü yolda. :)))

Maaşlar yatmadan net sonuçlar belli olmayacak gibi. Özkan soft hesabına göre, şubat ayı zam oranı %40 ı geçiyor. Ocakta ise ekstra toplu sözleşme ikramiyeside eklenmiş halini veriyor.

2/2 yim. eş çalışmıyor 3 çocuk var. Dördüncüsü yolda. :)))

Maaşallah hocam. Allah analı babalı büyütsün.

Şu an 1/4 olmanıza yaklaşık 5 yıl var. O zamana kadar büyük çocuklar 72 ayı tamamlar. Çocuk yardımları yarıya iner.
Her zam dönemi listede gösterilen maaşı yine alamazsınız :)

3-3 eş çalışmıyor 1+3 Çocuk ocak maaşı 8860, şubat maaşı 8360 ozkansoft . 900 TL civarında 14 günlük fark. Bu arada ekders net ücret 27.92 olmuş.

80 saat ek ders 15 saat nöbet = 2650 civarı
2650+8360= 11010 ediyor ek ders ve maaş ikisi birlikte. Allah bereket versin.

Maaşlar yatmadan net sonuçlar belli olmayacak gibi. Özkan soft hesabına göre, şubat ayı zam oranı %40 ı geçiyor. Ocakta ise ekstra toplu sözleşme ikramiyeside eklenmiş halini veriyor.
Vergi dilimi de sıfırlanıyor %15 e iniyor hocam, o yüzden de çok artmış gibi geliyor olabilir size.

Ozkansoft 1. Derece dil tazminatı bekar cocuksuz 8440 gösteriyor. 4400 de ek ders açık lise ile. Dolar buralarda durursa giriş seviye, nerdeyse insan gibi yaşanabilir gözüküyor şimdilik

Resmi katsayılara göre özkansoft 200 tl düşük hesaplamış. Maaşlar zamlanmadan düştü.

Geri