*** 2016 İL DIŞI ANTALYA ***

Kodla Büyü
Öncelikle tayin döneminde tüm arkadaşların gönüllerindeki yere tayinlerinin çıkması dileğiyle....
Atama listesinde bulunan Merkezdeki Nebi Güney İmam Hatip Ortaokulu için bilgi vermek isterim.
Okulda İki bilgisayar öğretmeni var. Biri tüm ders yükünü alırken diğer arkadaş formatör olup derse girmeden sadece okul işleri ile ilgileniyor.
Kısaca ikiside tam ekdersini alabiliyor. Bu yıl formatörlük yapan arkadaş il içi tayin ile halk eğitime geçti. Ders yükünü alan arkadaş sağlık sorunları sebebiyle formatörlük istemiyor ve ders yükünü tercih ediyor. Gelecek olan arkadaşın formatörlüğü ve full ekdersi garanti.
Okul bölgede teog birincisi ve hep seçme öğrenciler var . Disiplin iyi okulun tek problemi o da tam gün olması sabah 8.20 akşam 14.40
sorulara özelden veya burdan cevap verebilirim.

özür grubuna kral daire ayırıyorlar ya ben ona fitil oluyorum. :verymad: adalet sisteminizin ben.. :mrgreen:

Evet polis asker henüz atanmadı, özür grubunun işi iyi.
Muhtemeln bunlara otenjan ayırdılar.

kepez de evler 700 liradan başlıyor..... merkezde en ucuz bölge orası.... diğer yerlerde 1500 e kadar yolu var

Hocam cevaplarn için teşekkürler. İl içinde adam gibi yer bulamaınca mecbur il dışına bakalım dedik, hayırlısı. Peki ilkokul olerak nereyi tavsiye.edrsin çocuk bu yıl anasınıfı seneye ilk okul. Hinterland olayından dolayı ilkokulun.çevresinden ev bakmamız gereekir.

Hocam ben merkez ilçeleri iyi biliyorum. Çevre ilçeler için bir şey diyemem . Merkez ilçeler için ise kepez muratpaşaya çok yakın . Araba ile 10 dakikadır. Kepezdeki ilkokulların durumu içler acısı. Buranın iyi okulları veli profili açısından muratpaşa ve konyaaltındaki okullar. Göynük fen lisesi merkeze çok uzak belki konyaaltından gidip gelinebilir. Ben de 3 yıl önce istanbuldan kaçıp geldim buraya . Muratpaşa ve konyaaltına tayin burda bir hayal . adamlar eşe dostta saklıyor burları ben de kepezde çalıyom mecburen alıştık :(

Arkadaşlar hangi okulları tercih edeceğinizi de yazabilir misiniz. Ben Alanya- Korkuteli yazacağım sadece puanım 86. Zorunlu hizmet yerlerini.

kepezi ilk sıraya yazcam.sonra kemer,serik,alanya,kumluca yazcam ama ilçelerin sıralamasını nasıl yapsam bilemedim.antalyadan sonra mersin erdemli yazmayı düşünüyorum

tercih yapmaya da bilirim ama yaparsam 98 puanla korkutelini yazacağım. zorunlu hizmet. Korkutelini yazmayı düşünen var mı acaba başka :?: :?: :?: :?:

paladin13' Alıntı:
kepez de evler 700 liradan başlıyor..... merkezde en ucuz bölge orası.... diğer yerlerde 1500 e kadar yolu var
hocam özelden birkaç soru daha sordum ama, cevabın için teşekkürler.

kepez varoş ama merkezi bir yer ulaşım sıkıntısı yok yaşam daha ucuz :+1:

paladin13' Alıntı:

yok hocam dip fiyat için 700 çok biz ona 600 diyelim. Ha siz o fiyattakileri beğenmezsiniz orası ayrı 500 e de apartman dairesi var ona kalırsa.

mse' Alıntı:
Antalya da ev fiyatları.nedir, kiralık bulunr mu ucuz yollu

Antalya'da (merkez ilçelerde) kiralar fazla daha kötüsü kiralık ev bulmak zor. Geçen yaz emlakçıya giriyorum şu şu şu mahallelerde kiralık ev diyorum direk yok diyor. Hiç kaç para, kaç oda salon falan konuşamıyorduk bile. İlanlar günlük hatta saatlik kapanın elinde kalıyor, sabırlı olur beklentilerinizi az tutarsanız bulursunuz. Fiyat sizin bütçenize göre çok değişken bi kavram sahibinden sayfasından ufak bi araştırma yapabilirsiniz.

Hocam bu paylaşılan puanlar doğrudur yada yanlıştır bilemem kimseyle de polemik istemiyorum sadece kişisel düşüncem falanca kişi 140-150-120 puan yapmış adam diyor zorunlu hizmetin en kötü okullarını yazacağım geçen sene çok güzel yerler vardı o puanlarla niye yazmadın. O kadar puanı da dağ başında ek dersi olmayan bir yere kullanmak için çok büyük sebep olmalı. Tayin bu ya gitmek için gidilir mi.

SYSOP' Alıntı:
Antalya'da (merkez ilçelerde) kiralar fazla daha kötüsü kiralık ev bulmak zor. Geçen yaz emlakçıya giriyorum şu şu şu mahallelerde kiralık ev diyorum direk yok diyor. Hiç kaç para, kaç oda salon falan konuşamıyorduk bile. İlanlar günlük hatta saatlik kapanın elinde kalıyor, sabırlı olur beklentilerinizi az tutarsanız bulursunuz. Fiyat sizin bütçenize göre çok değişken bi kavram sahibinden sayfasından ufak bi araştırma yapabilirsiniz.
Yok sitelerden vb bakıyorum zaten hocam, örneğin en ucuz tokilerde altlı üstü satlık gördüm, sütçüler. ben kiralık bulamamaktan korkuyorum, satılık her yerde var.. 3 sene önce maraşa geldiğimde de hep satlıktı ve ben kiralık bulamadığım için satın almak zorunda kalmıştım. Krizden dolayı 7-8 sene geçerli olmak üzere ev fiyatların yüzde 15 düşmesini bekliyorum tüm türkiyede ancak 1-1,5 seneyi bulur. Bakalım. Bu sene polis ve asker tayinleri olmadı henüz, bi de onları atarlarsa işimiz var,maraşta bu azizliğe uğramıştım.

geçen yıl antalyaya çok yer açıldığı için midir bilmem ama baya düşük puanlarla antalyaya gidilmişti.yüksek puanlılar gitmiştir diye düşünüyorum geçen yıl.sadece geçen yıl il dışı tayin hakkı olmayan benim gibi istememiştir heralde.o yüzden lütfen herkes gerçek puanını ve yazacağı yerleri yazarsa çok seviniriz.zaten çok az yer açık olduğu içn sayıda bir sıkıntımız yok.her yeri yazacağız zaten düşündüğümüz.ama en azından bir umudumuz olcak.o yüzden herkes birbirine yardımcı olursa çok iyi olcak.yardımcı olacak herkese teşekkür ederiz şimdiden...

bu arada yazmayı unuttum benim şu anda tercih ekranında 168 puan gözüküyor.hizmet puanını hesapla dediğimde ise 166.sanırım puanımı her ayın 23 de aldığım için.

Bir kez daha hatırlatayım Kepez Nebi Güney İmam Hatip yazmayı düşünenler okulda iki bilgisayarcıyız ( bir tanesi ben oluyorum ) merak edip sorusu olanların sorularına vakit buldukça cevap yazabilirim. Okulda formatörlük yapmayı tercih edenler yazarsa sevinirim . İki yıldır zümre olarak o şekilde paylaşıyoruz . Bir kişi derslere diğer kişi derse girmeden formatörlük..... derecem 4/1 bu derecenin üstünde gelecekler olanların norm fazlalığı gibi bir derdi olmucaktır.... ( gerçi şuan norm sıkıntımız yok ) ( not fazlalık durumunda evim uzakta olduğundan ben gitmeyi düşünüyorum zaten )

hocam antalyada yaşayan birisi olarak kaş hariç her yeri gözü kapalı yazın ,kaş uzak pahalı ve biraz dağlıktır zaten tercihlerde yok sanırım. her bütceye hitap eden bir şehir yalnız baştan uyarayım yazı aşırı sıcak ve nemli nefes alınamayacak derecede,insan klimalı odadan diğer odalara geçerken bir düşünüyor :D

hastasıyız dede' Alıntı:
1. yucegok 180 puan
2. ilknurboteci 165 puan
3. hastasıyız dede 148 puan
4. Sonix 145 puan
5. mulla31 143 puan
6. alkantr 130
7. click 115 puan
8. myıldırım 102 puan

antalya isteyecekler kendini puanı ile birlikte listeye eklesin!

Ben çekildim . kalanlara hayırlı olsun.

hayat86' Alıntı:
hocam antalyada yaşayan birisi olarak kaş hariç her yeri gözü kapalı yazın ,kaş uzak pahalı ve biraz dağlıktır zaten tercihlerde yok sanırım. her bütceye hitap eden bir şehir yalnız baştan uyarayım yazı aşırı sıcak ve nemli nefes alınamayacak derecede,insan klimalı odadan diğer odalara geçerken bir düşünüyor :D
aynen :+1:

paladin13' Alıntı:
Bir kez daha hatırlatayım Kepez Nebi Güney İmam Hatip yazmayı düşünenler okulda iki bilgisayarcıyız ( bir tanesi ben oluyorum ) merak edip sorusu olanların sorularına vakit buldukça cevap yazabilirim. Okulda formatörlük yapmayı tercih edenler yazarsa sevinirim . İki yıldır zümre olarak o şekilde paylaşıyoruz . Bir kişi derslere diğer kişi derse girmeden formatörlük..... derecem 4/1 bu derecenin üstünde gelecekler olanların norm fazlalığı gibi bir derdi olmucaktır.... ( gerçi şuan norm sıkıntımız yok ) ( not fazlalık durumunda evim uzakta olduğundan ben gitmeyi düşünüyorum zaten )
hocam norm fazlalarına güzel okullar mı açılıyor ki, özür grubuna açılıyr.Hayırlısı.

paladin hocam okulda kaç saat ders var, norm fazlası falan demişsiniz.
okula ulaşım olarak halk otobüsü mü kullanılıyor,
özelden sormuştum ama et - tablet dağıtımı, öğrenci mevcutlarını da alabilir miyiz?

sanırsam imamhatiplerde bilişim seçmeli veya 6'lar da mı zorunlu
okulun ders programından böyle bir sonuç çıkardım ama

2 yıldır iki bilişimciydik. Toplam 36 saat ders var. Birisi 30 saat derse giriyor diğeri formatör oluyor. Norm iki onda bir sıkıntı yok ama eğer sorun olursa zaten ben çıkış yapıcam serik belek norm fazlasına açılırsa gidicem. Gelmek isteyenlerin aklında norm fazlası olursam gibi bir soru işareti olmasın diye yazdım norm fazlasına muratpaşa konyaaltı gene açılmıyor o konuda umud yok. okulnun yanına devlet hastanesi açılıyor ulaşım rahat 15 dakka da bir otobüs geçiyor . Araba ile zaten 10 dakkada merkezdesin. bilişim imam hatipde de 5 ve 6 larda zorunlu değişen bir şey yok. Öğrenci sayısı 1000 civarında. o yüzden iki bilişimciyiz zaten. Kepez bölgesinde öğrenci seviyesi bakımından en düzgün okul orası sınav yaparak öğrenci alıyor. öğrencilere tablet dağıtılmadı . 32 adet akıllı tahta var.
Başka soru varmıydı ?

Geri