2015 Ekonomik Kriz ayak sesleri..

Kodla Büyü
borsadan yabancılar kaçıyor..dolar tavan yapmış..Allah kolaylık versin..inşallah zor durumda değilizdir

forumcu86' Alıntı:
Bir ay önce borsa 91 bindi :) 1 sene önce 65 bin. Borsa bu indiği gibi çıkar, çıktığı gibi iner.
Çok güzel açıklamışsın;HÜKÜMETLER de geldikleri gibi Gİderler...
öyle 30 sene daha lazım falan;çokkkkkkkk abartılı hayaller;bir an önce topluca uyanın bu hayallerden ...

Bu seçim dede belki iktidarınızı korursunuz ki oyunuz asla %42-43 geçemeyecek; ne başkanlık nede yeni anayasa vs..vs..hayalleriniz olmayacak;ve en kötü ihtimalle 2019 ta güle güle ...ki muhtemelen ülkede ciddi sıkıntılar baş gösterirse erken seçime gidilir belki 2017 de akp dönemi kapanabilir..

forumcu borsa ne zaman iner dolar ne zaman çıkar az çok ekonomiyi takip edersen bilirsin..ah güzel öğretmenim benim

cebinize kriz girmiş siz kriz arıyorsunuz, çarşıya pazara bir çıkın dün ne alıyordunuz bugün ne alıyorsunuz.

Yok diyorsalar yoktur. Bu kadar net...

Hükumetimiz kriz çıkarıp buna kimin sevineceğine karar verip paraleli ve vatan hainlerini tespit için yapıyor...
(Saçma Geldi Değil mi?)

Ozaman aşağıya bakmayın ...

Allah herkesin yardımcısı olsun...

Ekli dosyalar

• B_zwsTrUsAAubrH.jpg
    B_zwsTrUsAAubrH.jpg
    24.9 KB · Görüntüleme: 424
hakan fidan olayın aslı şudur. cumhurbaşkanımız aslında hakan fidanı başbakan yapmak için el altından meclise sürecekti fakat bu olayı Bülent arınç fark etti ve oda Abdullah gülü öne sürdü resmen milletin önünde satranç maçı yaptılar. Abdullah gülü istemeyn cumhurbaşkanımız tekrar hakan fidanı geri çekti yani herkes hamlesini geri çekti ama izleri kaldı.

ALın size çözüm süreci:

http://www.milliyet.com.tr/-kurdistan-i ... efault.htm

daha da yazmam gerek yok;belli ki kimse kimseye bi şey anlatamaz olmuş ; ciddi ciddi kamplaşılmış....yazık...
ama Zaman her şeyi gösterecek;ki daha önce de gösterdi;nerede başınızın tacı Fethullah Gülen???okyanus ötesine selamlar saygılar sevgiler yollayanlar????

s_kajmeran' Alıntı:
Yok diyorsalar yoktur. Bu kadar net...

Hükumetimiz kriz çıkarıp buna kimin sevineceğine karar verip paraleli ve vatan hainlerini tespit için yapıyor...
(Saçma Geldi Değil mi?)

Ozaman aşağıya bakmayın ...
Şaka gibi yaa.. Acaba burada yazanları da tespit ediyorlarmıdır..??

90 yıllık kazanımlar :D
hangi kazanım menderes olmasa özal olmasa erbakan olmasa idi hangi kazanım olacaktı...

Kara Kule 61' Alıntı:
hangi kazanım menderes olmasa özal olmasa erbakan olmasa idi hangi kazanım olacaktı...
Bahsettikleriniz gerçekten iyi devlet adamlarıdır.Ancak bunların yönetimlerinin hemen öncesinde sıkı para polikikası izleyen başbakanlar kadar
Hemen sonrasında krizleri miras alanlar da değerlidir.
Bahsettikleriniz. ..ithal ve dış borcu destekleyerek ferahlık getirmiş
Arkasından gelenler..borcun yarattığı krizi kurtarmaya çalışmışlardır.
Devlet adamlığı bence ağır sanayi ve teknoljik buluş ların desteklenmesi ile oluşur.
Maalesef bu hamleler ülkemizde yok denecek kadar azdır.
Bugün bir uzaktan kumanda dahil bilişim İletişim ulaşım konusunda bir İHRACATIMIZ ve buluşumuz yok
Tam tersine ithlata bağımlı ve mecburuz.

Kusura kalmayın
Tapatalk ile yazınca böyle oldu.
Sistem şimdilik
Düzeltmeye izinde vermiyor.
Sanırım tapatalk ın keyfine kaldım

fakir ve din edebiyatı yaparak milyarları cebe indirme kazanımını da es geçmemek lazım.

Mesele bin yıllık islam kültürü.Bu kültüre barışık olan iktidarlar ne yaparsa yapsın kötü.Ama bu kültüre düşman ve bu kültürü gericilik olarak görenler halkı aç bıraksa eroyin fabrikası açsa dersimi bombalasa yinede mükemmeller mesele budur.Türkiye marsada gitse eleştirirler. :D

islam kültürü diye sivasta 30 kişiyi yakarsan, ortaçağ insanları gibi giyinip yeniliklere kapıyı kapatırsan, tabi gericilik olacaktı ya ne olacaktı?
bi de marsa gitmekten bahsediliyor. zira cübbeli ahmet hocamız gerek yok diyor bana sorun ben söylerim diyor. 1570 li yıllarda bombalanan rasathane gözlemevini de git 3.murat'a sor.neymiş Allah'ın işine karışılmazmış....al işte elinoğlu uzayı keşfetti sen de ancak tuvalet kağıdı helaldir fetvasıyla yetinirsin...bi de gerici değiliz diyor..
kendi başına dindarlığın hiçbir zararı yok zira şu toplumdan ve bilimden uzak dursunlar.. zira ahiret diye diye dünyayı zindan ettiniz...not: başörtüsü yasağına karşıydım aynı şekilde bu zihniyete de karşıyım.

joombal' Alıntı:
forumcu86' Alıntı:
joombal' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:

Sandıkta Menderes Özal ve Erbakanı seçip iktidar yapabilme kazanımı

* Menderes : darbe + Asılarak öldürme kazanımı;
* Özal: Zehirlenerek öldürme kazanımı;
* Erbakan: Darbeyle indirilme kazanımı;

Bu kazanımları es geçmeyelim, sezarın hakkı sezara !!!

Menderesi asan komitacı oluşumları;
Özalı zehirleyen Derin oluşumları;
Erbakana ikdidarı zindan eden cuntacıları
serbest bırakmayı hangi masalla süsleyerek anlatacaklar siz dindarlara merak ediyoruz.

Hem astılar zehirlediler indirdiler edebiyatıyla oy toplayacaksınız, hemde salacaksınız...

Bu masalı henüz duyamadık ama siz duymadan inamışsınız...
:alkis: :alkis: :alkis:

only61' Alıntı:
islam kültürü diye sivasta 30 kişiyi yakarsan, ortaçağ insanları gibi giyinip yeniliklere kapıyı kapatırsan, tabi gericilik olacaktı ya ne olacaktı?
bi de marsa gitmekten bahsediliyor. zira cübbeli ahmet hocamız gerek yok diyor bana sorun ben söylerim diyor. 1570 li yıllarda bombalanan rasathane gözlemevini de git 3.murat'a sor.neymiş Allah'ın işine karışılmazmış....al işte elinoğlu uzayı keşfetti sen de ancak tuvalet kağıdı helaldir fetvasıyla yetinirsin...bi de gerici değiliz diyor..
kendi başına dindarlığın hiçbir zararı yok zira şu toplumdan ve bilimden uzak dursunlar.. zira ahiret diye diye dünyayı zindan ettiniz...not: başörtüsü yasağına karşıydım aynı şekilde bu zihniyete de karşıyım.
:alkis: :alkis:
sivas saniklarinin avukatlari kimler arastirip ogrenmek lazim

Dolardan bize ne diyen arkadaşlar, doğudan gelen bir kumaş bile dolar üzerinden geliyor,
varın gerisini siz düşünün,
makineleri , makine parçalarını ,
kanser hastasını uyarmak , alarm çaldığını göstermek kriz olsun istemek değildir.
Bakalım bu yalan rüzgarı ne kadar daha esecek.

işin iç yüzünü bilmeden ezberden konuşuyorsunuz. hiç birimiz menderes döneminde yaşamadık. meselede zaten menderes özal değil mesele kendine çıkar sağlamak, menderesi, özalı yediler ama tayyibi kimseye yedirmeyiz mantığı oluşturmaktır. peki Muhsin yazıcıoğlunu kim yedi. niye hiç Muhsin yazıcıoğlunu bu hükümet ağzına dahi almaz. seçime gidiyoruz demokratik seçim olsun istiyoruz ama sizce bunun neresi demokratik. akp 350 milyar seçim yaptırımı alıyor, muhtarlar ayarlanıyor, bütün kamu gücü kullanılıyor, basın tek taraflı çalışıyor, bağışlar toplanıyor, valiler kaymakamlar akp nin il ilçe başkanları gibi çalışıyor cemaatlere akp den vekil kontenjanları veriliyor, doğuda aşiretler ayarlanıyor, din iman ayakları altında dindarlar birlik olsun diye propaganda yapılıyor, bu şartlar altında hala yetinmiyorlar birde mağdur ayakları yapıyorlar. bu akp nin neyi eksik, bu millet ne istedide vermedi hala neyin şikayetindesiniz. muhalefet eleştirse hain oluyor eleştirmese muhalefet yok deniyor. vatandaş eleştirse paralelci damgası yiyor. cumhurbaşkanı tarafsızlık yemini etmesine rağmen akp ye 400 millet vekili istiyor. ne hukuk tanıyorsunuz ne anayasa... hala özal, menderes ayakları yapmaya utanmıyormusunuz.

only61' Alıntı:

Sayın hocam , ortaçağ insanları gibi giyinip yeniliklere kapıyı kapatmak ne demek , biraz açıklar mısınız ?
Gerçi şimdi daha çok batı tabiri ile "ilk çağ insanları " gibi giyiniliyor.
Kıyafet , yemek kültürü asla gelişime engel değildir.İş kıyafetle olsaydı Batının teknolojisini bu taklitle çoktan yakalamış olurduk.
Bilim ve Sanayi ilk ihtiyacımız.Sanayi olmadan gelişemeyiz ama ahlak olmadan da çökeriz.
Adam gelişiyor , inşaatta nasıl çalarım diye mantık yürütüyor teknolojiyi buna kullanıyor, bu ahlaksız bir gelişimdir ve ihtiyacımız olan bu değil.

forumcu86' Alıntı:
Maalesef Menderes, Özal ve Erbakanın arkasında millet duramadı, ama Erdoğanın arkasında duruyor, olay budur. Muhalefetin arkasında kim duruyor, ona bakmalı asıl !!!

Erdoğanın arkasında millet var, muhalefetin arkasında kim var?

Millet bu masala inanmayı bırakacak emin olun,
Bu kadar yanlış açığa çıktığı zaman millet nerede olacak bakalım,
Erbakan'ın arkasında neden durmadı , çünkü durmasına fırsat verilmeden işbirlikçileri , taklitleri çıkartıldı,
Çünkü Erbakan bu şekilde kamplaşmaya fırsat vermedi,
En güçlü rakipleri ile tv programına çıkıyor , konuşuyor, savunuyordu.
Yıllarca kendine ( daha doğrusu islama) düşmanlık yapan gazetecilerin, muhabir ve sunucularla nezaketle konuşmuştu,
çünkü kavgadan beslenmiyordu, davası inancı ve fikirlerinden besleniyordu.

forumcu86' Alıntı:
Maalesef Menderes, Özal ve Erbakanın arkasında millet duramadı, ama Erdoğanın arkasında duruyor, olay budur. Muhalefetin arkasında kim duruyor, ona bakmalı asıl !!!

Hocam sana katılmıyorum erdoğanın arkasında durur gözükenler sadece menfaati icabı duruyor, erdoğana birşey olsa bugünkü yalakalar o gün kim zirveye oynarsa yine peşine takılır. Mursi için bile insanlar sokaklara döküldü canlarını feda ettiler, Allah korusun bir aksi durumda erdoğan için can feda edecek insan göremiyorum, erdoğancı gözükenler sadece asalak (halkı kastetmiyorum)

İslam 1400 yıl önce geldi ve 1200 yıl dünyada süper güç oldu.Bu kadar basit.Son 200 yıla bakıp dini suçluyor ama 1200 seneyi gören yok.osmanlı üç kıtada hakim idi o anki şartlarda sen ne yaptın.
Ama amaç şu ne kadar çok mini ne kadar çok dekolte o kadar çağdaş (soner yalçın)mesele bu.
O yüzden mutlaka gücün ve zenginliğin müslümanlarda olması lazım.Cumhurbaşakanı düşmanlığınında arkasındaki sebep budur.

Bu kadar bağımlı olmanıza şaşıyorum, biraz geniş düşünmenizi öneriyorum, insanları bu kadar ilahlaştırıp gereksiz anlamlar yüklemeniz bence çok yanlış. Sonuçta siyasetçi bu insanlar, sadece kendilerine yontarlar.

forumcu86' Alıntı:

Dünyada Muhalefetlerin arkasında duran olsa(halk durur) zaten iktidar olurlardı
Sendeki
Sadece laf cambazlığı

"Sevdiklerinizle siyaset yapmayınız.
Zira; siyaset dostlukları zedeler.
Siyasetçiler yollarına devam ederken;
Siz dostlarınızı yitirdiğinizle kalırsınız. "
Aristoteles

Geri