2015 Ekonomik Kriz ayak sesleri..

Kodla Büyü
kriz değilllll BUUUUUUUU
bu ancak hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, iktidarı ortadan kaldırmaya çalışma çabalarıdır
Dolarrrr hükümetee darbe yapmıştır Benjamin Franklin'de Paralel yapıdan polisler evini bassın benceee

spider23' Alıntı:
"bence bugün itibariyle 2015 model ekonomik krizimiz resmen geldi, sefalar getirdi. 2 yıldır bağırıyorum her yerde. artık zamanı geldi!

Gözünüz aydın, hasretiniz sona ermiş. Hoş sefa ile gelmiş madem hayırlı olsun size. :x

ymb' Alıntı:
spider23' Alıntı:
"bence bugün itibariyle 2015 model ekonomik krizimiz resmen geldi, sefalar getirdi. 2 yıldır bağırıyorum her yerde. artık zamanı geldi!

Gözünüz aydın, hasretiniz sona ermiş. Hoş sefa ile gelmiş madem hayırlı olsun size. :x
biz burada önlem almayan-alamayan-gerçekleri GÖSTEREMEYEN-GÖRMEK İSTEMEYENLERİ bir nebze olsun uynadırabilmek için bu başlıkları açıp altına sayfalarca yazı döşeniyoruz...yoksa kriz en çok bizleri etkileyecek;benim kardeşim özel sektörde ;kendisinin ALLAH korusun işsiz kalma tehlikesi var;benim kriz gibi bi temennim olmadı;ama gerçekleşmiş bi krizi de kafayı kuma gömüm;yokmuş gibi davranarak atlatamayız!!

patates 5 tl olmuş. siz hangi krizden bahsediyorsunuz. gariban insan ne yiyecek. bırakın marketi ahali pazara çıkamıyor. şu an krizi yaşıyoruz zaten

Kürşat_58' Alıntı:
patates 5 tl olmuş. siz hangi krizden bahsediyorsunuz. gariban insan ne yiyecek. bırakın marketi ahali pazara çıkamıyor. şu an krizi yaşıyoruz zaten
patates alamıyorlarsa et yesinler :mrgreen:

Enteresan bir durum var kriz gelecek demek veya kriz var demek neden trollerin saçmalamasına sebep oluyor? Kardeşim kriz vardır veya yoktur. Kriz başka hükümetler varken de olmuştur. Kriz var demek kriz geliyor demek illaki hükümeti yıpratmaya çalışmakmıdır. Kriz bas bas bağırıyordu geliyorum diye. Balon ekonominin olduğu da biz tarafından değil uzmanlar tarafından söyleniyordu zaten. Yalan enflasyonlarla, her olayın başkasına yüklenmesiyle, özelleştirmelerle, ve arap sermayesine verilen imtiyazlarla buraya kadar dayandı. Ama gitmiyor işte olmuyor. Markete gidin bakalım 100 tl ye nekadar alışveriş yapabileceksiniz. Veya pazara gidin bakalım fiyatlara bir bakın. Dolara bakın? Altına bakın? Şişirilmiş patlamak üzere olan emlak sektörüne bakın.

Yüksek kurun çıktıları ilk günden başlamaz şirketler dayanabildikleri kadar dayanırlar ama stokları bittiğinde işten çıkarmalar başlar. İşten çıkarmalar talebin azalmasıyla artarak başka iş kollarına sıçrar. Satamadığı ürünü neden üretsin adam dolayısyla da batar. O da işten çıkarmalara başlar zincirleme devam eder.

Bunu görmek çok zor değil. Bunu görmek için de şucu bucu olmaya da gerek yok. Ülkesini seven ve azıcık zekaya sahip herkes bunu anlayabilir. Türkiyeye acil biryerlerden para girmezse durumlar 2015 son yarısından itibaren hergeçen gün daha da kötüye gitmeye başlayacaktır.

bilmem farkettinizmi marketteki ürünlerin gramajı azalmış..
şöyle ki eskiden yarım kilo beyaz peynir 5 liraydı. şimdi de 5 lira ancak gramajı 350 grama düşmüş..
lipton karadeniz çayı 10 lira..
gramajı 700 grama düşmüş..
fiyatlar aynı ancak bu gidişle hepimiz ekmeğe vuracağız :mrgreen:

Seredar' Alıntı:
Çok büyük kriz geliyor.12 Yıldır söylenmesine rağmen gelemediğine göre baya büyük olmalı :mrgreen:

Gümrüğe takılmıştır hocam normal bu kadar gecikmesi, büyüklüğü hasebiyle kapılardan geçişte sıkıntı yaşamış olmalı :)

ahali sapına kadar krizi yaşıyor tuzu kuru olan bunu nerden bilsin, çiftçinin , küçük esnafın, işçinin hele iş bulamayanın Allah yardımcısı olsun. geçen yıl ile bu sene arasında gıdada %100 artış var. bundan büyük kriz olur mu? ödenmeyen krediler, karşılıksız çıkan çekler, ödenmeyen senetler ve icraların durumuna bakın kriz var mı yok mu anlarsınız.

Gerçekten hayat bazılarına o kadar güzel ki 500 bin tl lik ev almaktan bahsedip sonra kriz konusu açıp hükümete sallamak çok gerçekçi bir görüntü oluşturuyor! Siz yeter ki üzülmeyin, Bolluk bize kriz sizlere(!)

hakikaten söylüyorum , teksen hocanın doğru tespitleri var.. kriz geldi patlaması için 2001 olduğu gib cumhur başbakan arası bir şey olacak ... olan bizlere olacak .. Yunanistan nasıl battıysa biz iki katı batacağız .. çünkü ab üyesi değiliz... :? :(

Ben de hiç siyasete bulaşmadan bişey sormak istiyorum... yahu dolar aldı gidiyor eskiden olsa borsa hemen 70 lere 60 lara iner euro 3 3 buçuk tavan bilmem ne olurdu... anlayan varsa beri gelsin borsa 80 lerde düşmüyor euro 2.8 lerde fırlamıyor... ne iş anlamadım hani yatırım yapsak neye göre yapacaz ya da neye bakacaz değişik bi durum valla...

LionKing' Alıntı:
Ben de hiç siyasete bulaşmadan bişey sormak istiyorum... yahu dolar aldı gidiyor eskiden olsa borsa hemen 70 lere 60 lara iner euro 3 3 buçuk tavan bilmem ne olurdu... anlayan varsa beri gelsin borsa 80 lerde düşmüyor euro 2.8 lerde fırlamıyor... ne iş anlamadım hani yatırım yapsak neye göre yapacaz ya da neye bakacaz değişik bi durum valla...
bu durum bastırılmış duygulardandır. hepimizin 500 bin tl değerinde evi olduğu için sıkıntı etmiyoruz. varsın yükseldin. ben bugün pazara gittim herşey sudan ucuz. bende anlam veremedim.

biltek01' Alıntı:
Krizin çözümü chp+mhp+bdp veya şöyle yapalım belki chp+mhp . hangi menüyü istersiniz :?: mhp+bdp yazmadım yetmiyor çünkü, yoksa onuda yaparlar Erdoğan'a karşı.

Buradaki yorumlar yanlı, amaç ak parti düşmanlığıdır, kriz falan olsa merak etmeyin herkes ayaklanır 2001 de olduğu gibi. Millet kendisine ters geleni sandıkta cezalandırır. Şu anda cezalılar tekrar bozgunculuğa başlamış, bakalım 7 haziran akşamı millet ne cevap verecek.

Kömürcüler, makarnacılar diyen olacak. Siz millette kömürü, makarnayı, ekmeği vs. bile çok gördünüz. İnsanların en doğal hakkı olan eğitim hakkını bile çok gördünüz. Hatta insanların kendi dillerinde eğitim haklarını bile çok gördünüz.Çok gördünüz derken aslında hiç görmediniz... Şimdi her şey rayına oturdu.

7 haziran akşamı milletin vicdanında bunlar ne kadar yer etmiş göreceğiz. Ben aziz Türk Milletinin darbecileri ve ırkçıları iktidara taşımayacağını ön görüyorum.
"Dünyanın en ahmağı dünyası için ahiretini satandır, bundan daha ahmağı ise başkasının dünyası için kendi ahiretini satandır". Kardeşim birileri trilyonluk sarayda yaşayacak, birileri gemiciklerine gemi katacak. Senin bu işte ne karın var.

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’un, Uğur Dündar’la röportajında yaptığı şu tespite biz de imzamızı atıyoruz:
“Bence, toplumun bugün en büyük sorunu ‘ahlak yetersizliği’dir. Bakın, Osmanlı’nın çöküş nedenleri arasında ahlak yetersizliği en baştadır... Bugün; toplumun bireylerinin büyük bölümü, maalesef her şeye maddi çıkar açısından bakıyor. Bu durum toplumu her açıdan zehirliyor: Siyaseti, ekonomiyi, kültürü, sanatı, ikili ilişkileri, sporu, ama her şeyi.
Karşınıza maddi çıkar nedeniyle; prensipleri çöpe atan, her şeye boyun eğen, düşüncesini söylemekten çekinen, yalan söyleyen, gördükleri karşısında susan bir toplum yapısı çıkıyor. Bu toplumda, etik değerler ve liyakat sisteminin de yeri olmuyor.”

biltek01' Alıntı:
Krizin çözümü chp+mhp+bdp veya şöyle yapalım belki chp+mhp . hangi menüyü istersiniz :?: mhp+bdp yazmadım yetmiyor çünkü, yoksa onuda yaparlar Erdoğan'a karşı.

Buradaki yorumlar yanlı, amaç ak parti düşmanlığıdır, kriz falan olsa merak etmeyin herkes ayaklanır 2001 de olduğu gibi. Millet kendisine ters geleni sandıkta cezalandırır. Şu anda cezalılar tekrar bozgunculuğa başlamış, bakalım 7 haziran akşamı millet ne cevap verecek.

Kömürcüler, makarnacılar diyen olacak. Siz millette kömürü, makarnayı, ekmeği vs. bile çok gördünüz. İnsanların en doğal hakkı olan eğitim hakkını bile çok gördünüz. Hatta insanların kendi dillerinde eğitim haklarını bile çok gördünüz.Çok gördünüz derken aslında hiç görmediniz... Şimdi her şey rayına oturdu.

7 haziran akşamı milletin vicdanında bunlar ne kadar yer etmiş göreceğiz. Ben aziz Türk Milletinin darbecileri ve ırkçıları iktidara taşımayacağını ön görüyorum.
Hocam maalesef siyaset düşünmek sizi bozuyor.Biz kendi işimize bakalım.

http://www.milliyet.com.tr/issizlik-yuz ... efault.htm

Devletin resmi İŞSİZLİK rakamı %11 ki;buna 1 ayda 4- 5 gün yevmiye usulü çalışanlar;ve iş aramaktan vazgeçenler DAHİL DEĞİL...gerçek rakam en az %20-25

http://www.milliyet.com.tr/caykur-isci- ... efault.htm

bu da ülkemden bir diğer manzara:..Bu ülkenin gerçek gündemi EKONOMİ ve İŞSİZLİKTİR ama varsa yoksa başkanlık;gömlek dar geldi-motor kaportayı çekmedi-kabataşta saldırı oldu......
lütfen ya;insanlar kan ağlıyor;gençler işsiz;ama biz suni meseleler gündemi işgal ettiriyoruz..

spider23' Alıntı:
http://www.milliyet.com.tr/issizlik-yuzde-11-i-asti/ekonomi/detay/2044331/default.htm

Devletin resmi İŞSİZLİK rakamı %11 ki;buna 1 ayda 4- 5 gün yevmiye usulü çalışanlar;ve iş aramaktan vazgeçenler DAHİL DEĞİL...gerçek rakam en az %20-25

http://www.milliyet.com.tr/caykur-isci- ... efault.htm

bu da ülkemden bir diğer manzara:..Bu ülkenin gerçek gündemi EKONOMİ ve İŞSİZLİKTİR ama varsa yoksa başkanlık;gömlek dar geldi-motor kaportayı çekmedi-kabataşta saldırı oldu......
lütfen ya;insanlar kan ağlıyor;gençler işsiz;ama biz suni meseleler gündemi işgal ettiriyoruz..

Hocam keşke dediğiniz gibi rakamlarla ve doğru belgelerle konuşulsa, ama yok millet komple komplocu oldu çıktı :tr:

mnn' Alıntı:
Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’un, Uğur Dündar’la röportajında yaptığı şu tespite biz de imzamızı atıyoruz:
“Bence, toplumun bugün en büyük sorunu ‘ahlak yetersizliği’dir. Bakın, Osmanlı’nın çöküş nedenleri arasında ahlak yetersizliği en baştadır... Bugün; toplumun bireylerinin büyük bölümü, maalesef her şeye maddi çıkar açısından bakıyor. Bu durum toplumu her açıdan zehirliyor: Siyaseti, ekonomiyi, kültürü, sanatı, ikili ilişkileri, sporu, ama her şeyi.
Karşınıza maddi çıkar nedeniyle; prensipleri çöpe atan, her şeye boyun eğen, düşüncesini söylemekten çekinen, yalan söyleyen, gördükleri karşısında susan bir toplum yapısı çıkıyor. Bu toplumda, etik değerler ve liyakat sisteminin de yeri olmuyor.”
COBOL' Alıntı:
Hocam maalesef siyaset düşünmek bizi bozuyor.Ben sadece cebimizdeki durumumu düşünüyorum.Önemli olan benim cebimdeki paramı muhafaza etmek ve ailemi muhtaç etmeme durumunda kalmaktır......Horoza sormuşlar ..ne iş yaparsın..kendi işimi yaparım ..Neticede siyaset başkasının işi...gerisi seni ve beni ilgilendirmez.
Herhalde bizleri yöneten irade ve iradeye talip olanlar her zaman ülkemiz için daha iyisini ve güzelini isterler.Solist ve Enstrümanlar değişebilir.Şarkı ise aynı kalır.Mesele;
şişman kadının sahneye çıkmaması.

.
Siz sanırım 7 haziranı bekliyorsunuz ama, Cüzdanımız bakımından Değişen bir şey olmaz..Örneğin ; Yunanistanda seçim oldu, AsSolist değişti de da krizmi bitti? ;
Yani; Yani seçim gürültüsüne aldanmayın.Biz cüzdanımıza bakalım.

İki mesajın yan yana gelmesi bile yeterince manidar :(

Tamam pes yani
Siyasi partiden siyasetten medet umma diyoruz.Burası siyaset yeri değil diyoruz.

Tamam hocam PES
.

Geri