2010 İl Dışı Atamada Yerdeğiştirmeyi Düşünenler

Kodla Büyü

2010 ildışı atamalarda nereye tayin isteyeceksiniz?

• İstanbul

Oy: 24 6.2%
  • Ankara

Oy: 29 7.5%
  • İzmir

Oy: 47 12.1%
  • Bursa-Eskişehir Civarı

Oy: 43 11.1%
  • Konya-Kayseri Civarı

Oy: 32 8.2%
  • Adana-Mersin Civarı

Oy: 37 9.5%
  • Antalya-Muğla Civarı

Oy: 32 8.2%
  • Denizli-Manisa Civarı

Oy: 23 5.9%
  • Kocaeli-Sakarya Civarı

Oy: 13 3.4%
  • Zonguldak-Kastamonu Civarı

Oy: 9 2.3%
  • Samsun-Ordu Civarı

Oy: 20 5.2%
  • Trabzon-Rize Civarı

• Ezrurum-Kars Civarı

Oy: 1 0.3%
  • Sivas-Tokat Civarı

Oy: 11 2.8%
  • Van-Muş Civarı

Oy: 2 0.5%
  • Elazığ-Malatya Civarı

Oy: 20 5.2%
  • Diyarbakır-Ş.Urfa Civarı

• G.Antep-K.Maraş Civarı

Oy: 13 3.4%
  • Mardin-Şırnak Civarı

Oy: 5 1.3%
  • Edirne-Tekirdağ Civarı

Oy: 10 2.6%

• Kullanılan toplam oy
    388
80 puan ..Antalya... Zorunlu hizmet affı çıkarsa beni olumsuz etkileyecek..rakibim artacak..geçen sene 20 günle kaçırdım atamayı, bu sene zorunlu hizmet bitti..Hayırlısı..

zibula' Alıntı:
80 puan ..Antalya... Zorunlu hizmet affı çıkarsa beni olumsuz etkileyecek..rakibim artacak..geçen sene 20 günle kaçırdım atamayı, bu sene zorunlu hizmet bitti..Hayırlısı..
Zaten zorunlu hizmet affı çıkarsa batıya gitmek isteyenler büyük zarar görür.Çünkü batıda görev yapan arkadaşların kolay kolay yerinden çıkacağını sanmıyorum.Bence zorunlu affı bu yüzden büyük haksızlık...

zibula' Alıntı:

hocam 3 yillik bir üyesiniz ve ilk mesajınız..Zorunlu hizmet bu kadarmı insanı hayattan uzaklaştırıyor :):):)

(takılmak istedim kusura bakmayın) :)

cubido' Alıntı:
açılacak okul sayısı belli olmadan puanda belli olmaz diye düşünüyorum.
Zaten ihtiyaç olan okulları hakkıyla açık gösterseler herkes istedeği yere gider.Maalesef göstermiyorlar.
Ama özür grubu atamlarda batıdaki iler daha çok açık gösterilmişti....

KONYA civarını isteyecekler kimler hiç belli olmuyor konya kaç kişi kayseri kaç.. ama hiç olmamış bu anket, bu arkadaşlar bötecimi meslekçimi.. ayrıca konya kayseri vb büyük yerleri tek şehir olarak yassaydın keşke. ankaradan doğusu için puan önemli değil istediğiniz her ile gidilir kolayca mesela kars için 10 puan hatta eksi puan bile yeter! :) yanı batıdaki büyük kentleri şehir şehir yazmayınca anketin manası kalmıyor...

temmuz itibariyle 67 puanım olacak.Aydın denizli balıkesir bursa istanbul yaacağım.Umutluyum inşallah olacak

miharbi' Alıntı:
KONYA civarını isteyecekler kimler hiç belli olmuyor konya kaç kişi kayseri kaç.. ama hiç olmamış bu anket, bu arkadaşlar bötecimi meslekçimi.. ayrıca konya kayseri vb büyük yerleri tek şehir olarak yassaydın keşke. ankaradan doğusu için puan önemli değil istediğiniz her ile gidilir kolayca mesela kars için 10 puan hatta eksi puan bile yeter! :) yanı batıdaki büyük kentleri şehir şehir yazmayınca anketin manası kalmıyor...

Anketi ben hazırladım.Maalesef 20 seçenekten fazla yazılmıyor.Yoksa dediğniz gibi il il yazacaktım.Ankara'dan doğusu için puan önemli değil demişsiniz bence yanılıyorsunuz.Malatya,Elazığ,Urfa,Maraş,G.Antep,Nevşehir,Niğde... gibi illere gitmek gerçekten zor.

Bide böte-tef diye ayırın demişsiniz.Ama tefçiler de ilköğretimi isteyebiliyor yani iş yine karışır.Bildiğim bir çok arkadaşım sırf memleket için meslek lisesinden memleketindeki ilköğretime gitti.Yani anket ile maalesef ancak bu kadar oluyor.Sizin dediğinizi yapabilmek için veritabanı şart....Onu da artık site yönetiminden rica ediyoruz....

istanbul düşünüyorum ümraniye - üsküdar - başakşehir olabilir tabi açacakları yerlere de bakmak lazım puanım 66 civarı olacak sanırım şu an 61

30 puanla istanbul'u isteyeceğim, genelde kimse istanbul'u istemez diyorlar, hep olumsuz taraflarından bahsediyorlar, ama bu foruma bakılırsa isteyen oranı az sayılmaz, 30 puanla orada gelmezse bir köy bulacaz artık:(

ygencay' Alıntı:
30 puanla istanbul'u isteyeceğim, genelde kimse istanbul'u istemez diyorlar, hep olumsuz taraflarından bahsediyorlar, ama bu foruma bakılırsa isteyen oranı az sayılmaz, 30 puanla orada gelmezse bir köy bulacaz artık:(
Ama okul sayısına oranlarsanız 20 il büyüklüğündeki İstanbul'un yukarıdaki ankette %7 tercih edilmesi İstanbul için fazla talep görmüyor anlamına gelebilir.Yani 30 puanla mutlaka İstanbul'un bir ilçesine gidersiniz....

İstanbul puanları ,açılacak okul sayısına bağlı bence. İldışı atamalar hangi tarih aralığında olur tahminen sizce?

scent2' Alıntı:
İstanbul puanları ,açılacak okul sayısına bağlı bence. İldışı atamalar hangi tarih aralığında olur tahminen sizce?
Bence 10 Mayıs gibi açık olan okular belirlenir.28 Mayısa doğru sonuçlar açıklanır.Tabi bir sürpriz olmazsa MEB bu kesin konuşmamak lazım...

Geri