2010 İl Dışı Atamada Yerdeğiştirmeyi Düşünenler

Kodla Büyü

2010 ildışı atamalarda nereye tayin isteyeceksiniz?

• İstanbul

Oy: 24 6.2%
  • Ankara

Oy: 29 7.5%
  • İzmir

Oy: 47 12.1%
  • Bursa-Eskişehir Civarı

Oy: 43 11.1%
  • Konya-Kayseri Civarı

Oy: 32 8.2%
  • Adana-Mersin Civarı

Oy: 37 9.5%
  • Antalya-Muğla Civarı

Oy: 32 8.2%
  • Denizli-Manisa Civarı

Oy: 23 5.9%
  • Kocaeli-Sakarya Civarı

Oy: 13 3.4%
  • Zonguldak-Kastamonu Civarı

Oy: 9 2.3%
  • Samsun-Ordu Civarı

Oy: 20 5.2%
  • Trabzon-Rize Civarı

• Ezrurum-Kars Civarı

Oy: 1 0.3%
  • Sivas-Tokat Civarı

Oy: 11 2.8%
  • Van-Muş Civarı

Oy: 2 0.5%
  • Elazığ-Malatya Civarı

Oy: 20 5.2%
  • Diyarbakır-Ş.Urfa Civarı

• G.Antep-K.Maraş Civarı

Oy: 13 3.4%
  • Mardin-Şırnak Civarı

Oy: 5 1.3%
  • Edirne-Tekirdağ Civarı

Oy: 10 2.6%

• Kullanılan toplam oy
    388
Re: 2010 İl Dışı Atama Düşünenler İlk 3 Tercihiniz Neresi?

zorunlu hizmet affı çıkarsa bu sene isteyeceğim MERSİN i öncelik Tarsus daha sonra Mersin Merkez 59 puanım var 31 Temmuz itibariyle, şimdilik bu puanla zor gözüküyor seneye belki.

çıkmayacak büyük ihtimal ama deneyeceğim, aydın puan 240

Eğer zorunlu hizmete düzenleme gelirse antalyada kalırım olmassa istanbul sonrada malatya düşünüyorum
60 puanım olacak

arkadaslar zorunlu hizmet affı çıkarsa 2006 öncesi olacak deniyor. ben 2005 eylülde sözleşmeli, 2006 şubatta (hemen 2. döneminde) kadrolu olarak atandım. bu durumda 2006 öncesini kapsarsa, benim sözleşmeli atandığım tarihin baz alınma durumu var mıdır? yada bu affın 2006 yılının şubat ayından sonraki bir dönemi kapsama şansı nedir? (daha önceki maddeye göre 2000 yılının 6. ayı söz konusu olmuş...)

2005 eylül atamalıyım, dolayısıyla 4 yıllık doğu görevim 6 yıla uzadı. bu dönem yönetmelik değişirse doğu görevim bitiyor. mersine tayin istemeyi düşünüyorum.

1 Temmuz olursa 65 civarında puanım olacak, Balıkesir istiyorum.
(Bu arada 2006 şubat atandım. Bu ay zorunlu hizmetimin bitmesi gerekiyor, 2. bölgedeyim.)

Re: İl dışı atama düşünenler ilk 3 tercihiniz neresi?

runalone' Alıntı:
herzaman01' Alıntı:
il dışılarda 31 temmuz tarihi alınıyor hocam
geçen sene 15 haziran alındı ama dikkatinizi çekerim :tr: :tr: :tr:

Hocam 2009 İller arası yer değiştirme kılavuzunu dikkatle incelerseniz "Hizmet puanı ve hizmet süresinin hesaplanmasında 31 Temmuz tarihi esas alınır."ibaresi yer alıyor.

arkadaşlar duyduğuma göre yeni yönetmelikte hizmet ve puan hesaplaması 31 ağustos olarak baz alınıyor ve süreyi tamamlamalarına 6 aydan az kalanlarda tercih yapabilecekler diye biliyorum puan 66 tek tercih ısparta

monerello' Alıntı:
arkadaşlar duyduğuma göre yeni yönetmelikte hizmet ve puan hesaplaması 31 ağustos olarak baz alınıyor ve süreyi tamamlamalarına 6 aydan az kalanlarda tercih yapabilecekler diye biliyorum puan 66 tek tercih ısparta

Kılavuzu bekleyelim hocam inşallah dediğin gibi olur 31 ağustos yazısını ben de okumuştum ama kılavuzu görmeden sevinmeyeyim diyorum bu meb'in işine akıl sır ermez. Zorunlu hizmet bitince ilde 3 yıl çalışmış olmak şartı aranır mı yine ?

monerello' Alıntı:
keşke dediğiniz gibi olsa hocam..

evet hocam zorunlu hizmetini tamamlayıp isteğe bağl yer değişitirenler gittiği yerde 3 yıl çalışmak zorundadır diye yazıyordu klavuzda

Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar, bu yükümlülüğünü tamamlamış sayılanlar ile
muaf olanlar bulundukları ilde 31 Temmuz tarihi itibarıyla en az 3 yıl çalışmış olmaları kaydıyla,

sahnahan44' Alıntı:
zorunlu hizmet affı çıkarsa bu sene isteyeceğim MERSİN i öncelik Tarsus daha sonra Mersin Merkez 59 puanım var 31 Temmuz itibariyle, şimdilik bu puanla zor gözüküyor seneye belki.
Hocam Eylül 2006 da göreve başladım.O zamandan beri zorunlu affı çıkacak diyorlar.
Ne çıkmaz afmış bu.....

cida' Alıntı:
monerello' Alıntı:

Kılavuzu bekleyelim hocam inşallah dediğin gibi olur 31 ağustos yazısını ben de okumuştum ama kılavuzu görmeden sevinmeyeyim diyorum bu meb'in işine akıl sır ermez. Zorunlu hizmet bitince ilde 3 yıl çalışmış olmak şartı aranır mı yine ?
bu 3 yıl şartı benim de afamı kurcalıyor. monerello hocam da 6aydan az kalanlar yapabilir diyor. eğer öyleyse ben yine burdayım bi işe yaramaz, bu yıl geldim zorunluya çünkü. :(
kesin bilen birisi aydınlatsın bizi yahu :?

hocam zorunlu hizmeti bitirip başka bir ile gittiğinizde yeniden yer değişitrek için 3 yıl bekleme şartı var ama yeni yönetmelikte bu ne olur belli değil

monerello' Alıntı:
hocam zorunlu hizmeti bitirip başka bir ile gittiğinizde yeniden yer değişitrek için 3 yıl bekleme şartı var ama yeni yönetmelikte bu ne olur belli değil
Hepimiz yeni çıkacak yönetmeliği bekliyoruz bir de bu yıl çıkmıyormuş. :) MEB bu ne yapacağı hiç belli olmaz... :x

1,5 yıl batmanda görev yaptım evlendim eş durumundan 6 aydır ankaradayım. benim de tercih hakkım olur mu?

Geri