2010 İl Dışı Atamada Yerdeğiştirmeyi Düşünenler

Kodla Büyü

2010 ildışı atamalarda nereye tayin isteyeceksiniz?

• İstanbul

Oy: 24 6.2%
  • Ankara

Oy: 29 7.5%
  • İzmir

Oy: 47 12.1%
  • Bursa-Eskişehir Civarı

Oy: 43 11.1%
  • Konya-Kayseri Civarı

Oy: 32 8.2%
  • Adana-Mersin Civarı

Oy: 37 9.5%
  • Antalya-Muğla Civarı

Oy: 32 8.2%
  • Denizli-Manisa Civarı

Oy: 23 5.9%
  • Kocaeli-Sakarya Civarı

Oy: 13 3.4%
  • Zonguldak-Kastamonu Civarı

Oy: 9 2.3%
  • Samsun-Ordu Civarı

Oy: 20 5.2%
  • Trabzon-Rize Civarı

• Ezrurum-Kars Civarı

Oy: 1 0.3%
  • Sivas-Tokat Civarı

Oy: 11 2.8%
  • Van-Muş Civarı

Oy: 2 0.5%
  • Elazığ-Malatya Civarı

Oy: 20 5.2%
  • Diyarbakır-Ş.Urfa Civarı

• G.Antep-K.Maraş Civarı

Oy: 13 3.4%
  • Mardin-Şırnak Civarı

Oy: 5 1.3%
  • Edirne-Tekirdağ Civarı

Oy: 10 2.6%

• Kullanılan toplam oy
    388
s_bote' Alıntı:
1,5 yıl batmanda görev yaptım evlendim eş durumundan 6 aydır ankaradayım. benim de tercih hakkım olur mu?
Bildiğim kadarıyla aynı kurumda 2 yılı doldurmadadn tayin isteyemiyorsunuz.Tabii öğrenim özrü,eş durumu vb. olağanüstü haller hariç...

zorunlu hizmet muafiyeti çıkarsa ben de istiyecem.. Ne çıkmaz yönetmelikmiş... Geçen yılın formatör görevlendirmesine benzedi.Muafiyet çıkmayacakmış gibi geliyor.. Formatörlük işlerinide bakanlık bir türlü yapamamıştı yine eskiye döndük..... Hayırlısı artık..

cagdas' Alıntı:
cida' Alıntı:
monerello' Alıntı:
arkadaşlar duyduğuma göre yeni yönetmelikte hizmet ve puan hesaplaması 31 ağustos olarak baz alınıyor ve süreyi tamamlamalarına 6 aydan az kalanlarda tercih yapabilecekler diye biliyorum puan 66 tek tercih ısparta

Kılavuzu bekleyelim hocam inşallah dediğin gibi olur 31 ağustos yazısını ben de okumuştum ama kılavuzu görmeden sevinmeyeyim diyorum bu meb'in işine akıl sır ermez. Zorunlu hizmet bitince ilde 3 yıl çalışmış olmak şartı aranır mı yine ?
bu 3 yıl şartı benim de afamı kurcalıyor. monerello hocam da 6aydan az kalanlar yapabilir diyor. eğer öyleyse ben yine burdayım bi işe yaramaz, bu yıl geldim zorunluya çünkü. :(
kesin bilen birisi aydınlatsın bizi yahu :?

bende sizinle aynı durumdayım hocam. herkes farklı konuşuyor. kesin bir yönetmeliğe ulaşamadım bununla ilgili
hayırlısı olsun diyip beklemek kalıyor bize

nildem' Alıntı:
cagdas' Alıntı:
cida' Alıntı:
monerello' Alıntı:
arkadaşlar duyduğuma göre yeni yönetmelikte hizmet ve puan hesaplaması 31 ağustos olarak baz alınıyor ve süreyi tamamlamalarına 6 aydan az kalanlarda tercih yapabilecekler diye biliyorum puan 66 tek tercih ısparta

Kılavuzu bekleyelim hocam inşallah dediğin gibi olur 31 ağustos yazısını ben de okumuştum ama kılavuzu görmeden sevinmeyeyim diyorum bu meb'in işine akıl sır ermez. Zorunlu hizmet bitince ilde 3 yıl çalışmış olmak şartı aranır mı yine ?
bu 3 yıl şartı benim de afamı kurcalıyor. monerello hocam da 6aydan az kalanlar yapabilir diyor. eğer öyleyse ben yine burdayım bi işe yaramaz, bu yıl geldim zorunluya çünkü. :(
kesin bilen birisi aydınlatsın bizi yahu :?

bende sizinle aynı durumdayım hocam. herkes farklı konuşuyor. kesin bir yönetmeliğe ulaşamadım bununla ilgili
hayırlısı olsun diyip beklemek kalıyor bize

31 Ağustos sayılırsa benimde askerlik hariç 2 yıl 6 Ay 4 gün oluyor hizmet süresi, ve 6 aydan az kalıyordoğu görevi , doğu komple bitiyor mu, bitsede 1. bölgeler açılıyormu bilmiyorum.Şu yönetmelik açıklansada en azından hayal kurabilsek :)

Herkes farklı farklı açılardan umut bağlamış bu bir türlü çıkmayan yönetmeliğe.Umarım hiçkimse hayal kırıklığı yaşamaz...

bende ısparta,aydın düşünüyorum.zorunlu hizmet affı çıkarsa buralarda kalırız.tokat-erbaa dayım,zorunlu hizmetimiz bitti. memlekete yakın yerlere gidelim diyoruz. :)

96 puan.. Antalya çevresini istiyoruym ama zorunlu hizmet kalkarsa tabi. zorunlu hizmeti tamamlayınca 3 yılı doldurmak zorundamıyım diye şüpheler var bende bunların arasındaym 30 haziran itibarıyla 2 yılım dolmuş olacak çalıştığım yerde.. http://www.egitimbirsen.org.tr/dokuman/kik.pdf kik çalışma raporunun 7. maddesi bununla ilgili ve dikkatinizi çekerim bu maddelerin hepsi meble mutabakat sağlanmış maddeler.

Re: İl dışı atama düşünenler ilk 3 tercihiniz neresi?

semra0223' Alıntı:
şimdi kadrodayım ama ilk yıl sözleşmeli çalıştım. ilk yılım sayılırsa isteyebilirim. kimileri sayılır kimileri olmaz diyor. sizce sayılır mı? sayılırsa çok çok çok sevinirim

tek tercih: malatya

sözleşmeli öğretmenlik dönemi sayılmaz diye bilenlerdenim....

Re: İl dışı atama düşünenler ilk 3 tercihiniz neresi?

eses' Alıntı:
semra0223' Alıntı:
şimdi kadrodayım ama ilk yıl sözleşmeli çalıştım. ilk yılım sayılırsa isteyebilirim. kimileri sayılır kimileri olmaz diyor. sizce sayılır mı? sayılırsa çok çok çok sevinirim

tek tercih: malatya

sözleşmeli öğretmenlik dönemi sayılmaz diye bilenlerdenim....
Bende şuan için sözleşmeli sayılmıyor diye biliyorum.Sözleşmeli çalışan arkadaşlardan duymuştum...Sözleşmelilerin hizmet puanı sayılıyor ama görev süreleri maalesef sayılımıyor...

Şimdi anadolu lisesi tercih yapıcaz, peki bu durumda il dışı isteyebiliyormuyuz? bu yıl isticektim ben ama, 2 yıl il dışı içinde beklemek zorundamıyız?

il dışı tercih yapmak için en az 3 yılmı çalışmak lazım? il dışı il içini kapsarmı bide? yani il içi bir okul değiştirdiysek il dışı içinde orda en az 2 yılmı çalışmalıyız?

arkadaşlar bu konuda bir sorum olacak.
2008 ağustos 26 da atandım. bu yıl ben tercih yapabiliyomuyum? il içi veya il dışı?
bu arada 6 ay ücretsiz izne ayrılmıştım 2009ağustos-2010ocak tarihlerinde.

aresbel3' Alıntı:
2008 ağustos 26 da atandım. bu yıl ben tercih yapabiliyomuyum? il içi veya il dışı?

31 temmuz itibari ile 2 yılınız dolmadıgından sanırım tayin hakkınız yok geçen seneki klavuza göre..büyük ihtimal bu senede 31 temmuz baz alınır..

aresbel3' Alıntı:
6 ay izin kullandığınız için bence yeni yönetmelikde 31 Ağustos baz alınsa bile maalesef tayin isteyemiyorsunuz :(

Geri