"2005 sonrası atanan memura 1 derece" Bize de geçerli mi

Kodla Büyü
Madde 28- (1) 457 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen ek geçici madde, 458 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa eklenen mülga ek geçici madde ve 459 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa eklenen ek geçici madde hükümleri; anılan ek geçici maddeler kapsamında belirtilen (sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlar dahil) ve bu ek geçici maddeler ile 2/2/2005 tarihli ve 5289 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanmamış olanlardan 15/1/2016 tarihinde görevde bulunanlar (aylıksız izinde bulunanlar dahil) ile bunlardan anılan tarihten önce emekli, adi malüllük, vazife malullüğü aylığı bağlananlar ile dul ve yetim aylığı alanlar hakkında da uygulanır.

15 ocak 2016....

dengem' Alıntı:
çok iyi oldu.. ekonomik katkısı az gibi görünse de yeşil pasaport için 3 yıl daha yaklaştım :)
.
evt pasaporta yaklaşıllıyo ama ekonomik katkısı var arkadaşlar... diyelim bu sene sadece 5 tl etkileyecek.. seneye yada iki sene sonra derece kkademeye göre 40 tl etlikileyecek.. sen 40 tl odemeni 1 sene önceden almış olacaksın her türlü

Bunun için 2005'ten sonra başlamak yeterli mi? Yani başka bi şeye ihtiyaç var mi? Ve başvuru yapmamız mi gerekiyor bundan yararlanmak için?

teksen' Alıntı:
Bunun için 2005'ten sonra başlamak yeterli mi? Yani başka bi şeye ihtiyaç var mi? Ve başvuru yapmamız mi gerekiyor bundan yararlanmak için?

Başvuruya gerek yok hocam 2005 ve öncesi çalışanlar almıştı 1 derece, 2005 sonrası dereceyi almayanlar alacak 1 derece.

iyi oldu en çok dereceye sevindim;keşke daha erken verilseydi 2016 ya kalmasaydı da havalar iyiyken bi bulgaristan-yunanistan turu yapardık..
ben verilen u dereceyle yeşil pasaporta kavuşuyorum;böylece pek çok ülke için vize vs...masrafı-prosedürü kalkıyor...kesinlikle bu yıl ki en güzel kazanım....

spider23' Alıntı:
iyi oldu en çok dereceye sevindim;keşke daha erken verilseydi 2016 ya kalmasaydı da havalar iyiyken bi bulgaristan-yunanistan turu yapardık..
ben verilen u dereceyle yeşil pasaporta kavuşuyorum;böylece pek çok ülke için vize vs...masrafı-prosedürü kalkıyor...kesinlikle bu yıl ki en güzel kazanım....
:++: :+1: :+1:

:mrgreen: Yeşil pasaportu bekliyormuş herkes anlaşılan

Ben Şubat'da düşecektim zaten 3'e. Şimdi ocak 16'da 4/3'den 3/3'e, şubat 16'da 2/1'e :mrgreen: :++:

4/1 ' e düşünce sanırım 160-180 TL gibi maaş artışı oluyordu ?

bir kedi gördüm sanki, .... hmmm

senelerdir verilecek olan 1 dereceyi bekledim. Eylülde zaten 4. dereceye kademem ilerlemiş olacak. Ocakta eğer şu anki iktidar devam eder ve dediğini ilave dereceyi verirse 3. dereceye yükseleceğim.

dengem' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
redeemthepast' Alıntı:
Yeşil pasaporta daha çookk var

YEŞİL olmamız için kaç sene çalışmak gerekli ya da kaçın kaçı olmamız gerekiyor?
4.dereceyi bitirip 3'e düşmek gerekiyor diye biliyorum...

Cevapladığınız için teşekkür ederim hocam sağolun, daha çok varmış bize şaka gibi ya :(

Sırayla beyler, önce ben alayım yeşili. Sıra gelince siz de alırsınız. Yaş 35 :mrgreen:

deephunter' Alıntı:
senelerdir verilecek olan 1 dereceyi bekledim. Eylülde zaten 4. dereceye kademem ilerlemiş olacak. Ocakta eğer şu anki iktidar devam eder ve dediğini ilave dereceyi verirse 3. dereceye yükseleceğim.

kimin iktidar olduğunun hiç bir önemi yok. kim gelirse gelsin verilecek...

zeybekd' Alıntı:
teksen' Alıntı:

Başvuruya gerek yok hocam 2005 ve öncesi çalışanlar almıştı 1 derece, 2005 sonrası dereceyi almayanlar alacak 1 derece.
Hocam 2002 den beri çalışıyorum ben almadim böyle bir derece siz aldıysanız ne zaman aldınınız yazarsanız bilgileniriz :x

cagancagan' Alıntı:
zeybekd' Alıntı:
teksen' Alıntı:

Hocam 2002 den beri çalışıyorum ben almadim böyle bir derece siz aldıysanız ne zaman aldınınız yazarsanız bilgileniriz :x

Mebbis bilgilerinden iyice kontrol edin. Normal olarak sizin almış olmanız lazım...

https://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5289.html

Toplu sözleşmede alınan kararların mutabakat metni Resmi Gazetede yayınlandı. 1 derece önümüzdeki yıl verilecektir. Bu kararların uygulanması için (yanlışım varsa düzeltin ama ) 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu meclisten geçmelidir. Bütçe görüşmeleri her yıl Kasım- Aralık aylarında mecliste uzun mesailer sonunda yapılmaktadır. Şu an itibariyle YSK'nın hazırlamış olduğu taslağa göre 1 Kasımda seçim planlanmaktadır. 7 Hazirandan bugüne kadar geçen sürede olanlar dikkate alındığında 1 Kasımdan sonra milletvekillerini yorucu bir maraton beklemektedir.

cagancagan hocam 1 derece en son 2005 ocak ayından önce göreve başlayanlara 1 kereye mahsus verilmişti. MEBBİS bilgilerinizdeki kadro kaydı alanını tekrar kontrol ediniz.

Geri