İstanbul Okul Formatörlüğü

Kodla Büyü
ist_koord' Alıntı:
artemisem' Alıntı:
Yeni görevlendirme esasları belli olmuş arkadaşlar. Bu dönem isteğe bağlı olmuş. Herkese hayırlı olsun.Ayrıntılar aşağıdaki adreste..

http://istbilfor.org/HaberlerDetay.aspx?id=38

Bu linki burada paylaşan arkadaşıma teşekkür ederim. Gerçi ben görevlendirme ile ilgili bilgi almak isteyen formatör öğretmenlerin artık adet olarak istbilfor.org adresine baktıklarını düşünüyordum, sayın artemisem bu kolaylaştırıcı desteğinizden ötürü teşekkür ederim.

Bu arada bu dönem isteğe bağlı yapılacak ancak dikkat edilmesi gereken konu öncelikle öğretmenler kendi okullarında görevlendirilecek ancak İl Milli Eğitim ihtiyaç görmesi halinde görevlendirme isteyen öğretmenler arasından bir grubu yada tamamını Fatih Projesi kurulumu yapılan okullara(ikinci okul olarak) görevlendirebilecek.
ikinci okul olarak görevlendirilirsek.. haftanın bazı günleri kendi okulumuza bazı günleri diğer okulamı gideceğiz?.. ve iki okulda birden formatorlkmü yapacagz.

istanbul'da açık olan okullara norm fazlası durumu olanlardan TERCiH ederseler görev yapılacak, sanırım.

iyi düşünülmüş.

vay be ne günlere geldik.
öyle bir duruma getirdiler ki
Hele şu anki görevlendirme tam bir fırsatçılık
Zaten okullarda ders saatini kimse dolduramıyor ve bunu görenler diyor ki istersen formatörlük ama 2 okul yapacaksın.
Mecbur herkes seçecek

ist_koord hocam bu görevlendirmeler hazırlanırken sizler de oradamıydınız.
tek okul yetmezmiş gibi şimdi de 2 okulda mı hem fikir olundu.
valla gına geldi, deliricem ya

ist_koord hocam;

f) Öğretmenler, tercihlerini kadrosunun bulunduğu ilçenin kurumlarına yapacaktır
i) Öğretmenler, kadrolarının bulunduğu İlçeden farklı bir ilçeye, istekleri dışında görevlendirilmeyecektir.

Ben oturduğum ilçeden farklı ilçede çalışıyorum, bu maddeler birbiriyle çelişiyor. İkamet ettiğim ilçedeki ek-2 kapsamı okulları yazabiliyor muyum ?
yada harici bir dilekçe mi gerekli

@masterkartall hocam adı üstünde kadrosunun bulunduğu ilçe diyor ikametle ilgisi yok bu durumun...

istanbul38' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
artemisem' Alıntı:
Yeni görevlendirme esasları belli olmuş arkadaşlar. Bu dönem isteğe bağlı olmuş. Herkese hayırlı olsun.Ayrıntılar aşağıdaki adreste..

Bu linki burada paylaşan arkadaşıma teşekkür ederim. Gerçi ben görevlendirme ile ilgili bilgi almak isteyen formatör öğretmenlerin artık adet olarak istbilfor.org adresine baktıklarını düşünüyordum, sayın artemisem bu kolaylaştırıcı desteğinizden ötürü teşekkür ederim.

Bu arada bu dönem isteğe bağlı yapılacak ancak dikkat edilmesi gereken konu öncelikle öğretmenler kendi okullarında görevlendirilecek ancak İl Milli Eğitim ihtiyaç görmesi halinde görevlendirme isteyen öğretmenler arasından bir grubu yada tamamını Fatih Projesi kurulumu yapılan okullara(ikinci okul olarak) görevlendirebilecek.
ikinci okul olarak görevlendirilirsek.. haftanın bazı günleri kendi okulumuza bazı günleri diğer okulamı gideceğiz?.. ve iki okulda birden formatorlkmü yapacagz.

Doğrudur hocam 3 gün kendi okulunuzda 2 gün Fatih Projesi uygulanan lisede olabileceksiniz öncelikle ders görevinin yerine getirilmesi grekiyor maaş karşılığı kadar dersiniz varsa kendi okulunuzda o derse gireceksiniz fatih projesi okulunda sadece öğretmenlerin teknoloji kullanımı için rehber olacaksınız(amelelik yapmak isteyenlerin kendi tercihi ilk günden gidip öğretmenin yerine işlerini yapıp sonradan herşeyi bize yaptırıyorlar diye ağlamayınız), nasıl olacak rehberlik derseniz öncelikle BT formatör öğretmen olmak isteyen arkadaşlarımız içinden ihtiyaca göre Fatih okullarında il milli eğitimce görevlendirilenleri bir kursa alacağız.

ayazoglu' Alıntı:
istanbul'da açık olan okullara norm fazlası durumu olanlardan TERCiH ederseler görev yapılacak, sanırım.

iyi düşünülmüş.

Bunu anlayamadım biraz daha açık yazar mısınız? (isterseniz özelden gönderin)

mfk' Alıntı:
taş devrine geri döndük ya la.
bunun sonu kötü
Şu an sadece liselerde Fatih Projesi uygulandı
Bundan sonra ilköğretimlere geldiğinde ne olacak peki, bt öğretmeni de almıyor.
2,3 okul olacak bu gidişle.
Zaten dersleri geri vermemelerinin nedeni de bu, bizleri zorunlu tutmak.

Arkadaşlar rahat olun bence,burada sabah akşam ağlayan formatörlük istemiyorum, lanet olsun diyenlerin hepsi formatörlüğü sececek ve her okulda formatör oldugu içinde kimse bir yere görevlendirilmeyecek..Kalıbımı basarım.
Bu zümreyi ben yaz görevlendirmesinde çok iyi tanıdım, formatörlükten en çok şikayet edenler yazın görevlendirmeyi kabul ettiler

BU ZÜMRE HER ŞEYİ HAK EDİYOR ARKADAŞ!!!

Zizu_' Alıntı:
vay be ne günlere geldik.
öyle bir duruma getirdiler ki
Hele şu anki görevlendirme tam bir fırsatçılık
Zaten okullarda ders saatini kimse dolduramıyor ve bunu görenler diyor ki istersen formatörlük ama 2 okul yapacaksın.
Mecbur herkes seçecek

ist_koord hocam bu görevlendirmeler hazırlanırken sizler de oradamıydınız.
tek okul yetmezmiş gibi şimdi de 2 okulda mı hem fikir olundu.
valla gına geldi, deliricem ya

Hem fikir olma yok hocam amir-memur ilişkisini hatırlatmak isterim,
fırsatçılık olaya nereden baktığınıza göre değişir

a) Fatih Projesi okullarında ki öğretmenlere rehberlik edecek birisi gerekiyor,
b) bizler meslektaşlarımızın(büyük bir kısmının) şu anda formatör öğretmen görevlendirmesini istediğini düşünerek süreci bu tarafa çevirdik,

yoksa son bakanlık BT formatör öğretmen yazısına bakarsanız
"BT öğretmeni yada BT formatör öğretmen belgesi olan yoksa o okuldan rastgele bir adamı seç formatör öğretmen yap sonra eğitime alırsın" diyor
yani süreç boşverin tüm okulları Fatih Projesi okullarındaki BT öğretmenlerini ve Formatör Öğretmen belgesi olanları formatör yapın kalan Fatih Projesi okullarından da birer adam seçin Formatör Öğretmen yapın sonra 180 saatlik kurs açar belge verirsiniz o öğretmenlere haline dönmeden kendi branşımız için daha mantıklı bir yöne çekmeye çalıştık.

detay için pm atarsanız konuşuruz.

Zizu_' Alıntı:
mfk' Alıntı:
taş devrine geri döndük ya la.
bunun sonu kötü
Şu an sadece liselerde Fatih Projesi uygulandı
Bundan sonra ilköğretimlere geldiğinde ne olacak peki, bt öğretmeni de almıyor.
2,3 okul olacak bu gidişle.
Zaten dersleri geri vermemelerinin nedeni de bu, bizleri zorunlu tutmak.

Hocam tamamen final fantasy :)

aksine okullar sizi yani dışarıdan bir adamı istemedikleri gibi kendi okullarından bir X branşı öğretmeninin seçilmesini bu görevi yapmasını sonra 180 saatlik kursa alınmasını talep ediyorlar.
adama ne sen BTciymişsin falan filan kendi adamımı hem maaş karşılığı derse sokarım hem full ücret veririm dışarıdan adamıda içeri sokmam diyor

Bence düşünceleriniz çok iyi niyetli ama ama dediğim gibi tam fantezi

narsist' Alıntı:
Arkadaşlar rahat olun bence,burada sabah akşam ağlayan formatörlük istemiyorum, lanet olsun diyenlerin hepsi formatörlüğü sececek ve her okulda formatör oldugu içinde kimse bir yere görevlendirilmeyecek..Kalıbımı basarım.
Bu zümreyi ben yaz görevlendirmesinde çok iyi tanıdım, formatörlükten en çok şikayet edenler yazın görevlendirmeyi kabul ettiler

BU ZÜMRE HER ŞEYİ HAK EDİYOR ARKADAŞ!!!
Çok önyargılısınız! Senelerdir istemiyorum diye bas bas bağıranlar, kararlarını bir günde neden değiştirsinler?

masterkartall' Alıntı:
ist_koord hocam;

f) Öğretmenler, tercihlerini kadrosunun bulunduğu ilçenin kurumlarına yapacaktır
i) Öğretmenler, kadrolarının bulunduğu İlçeden farklı bir ilçeye, istekleri dışında görevlendirilmeyecektir.

Ben oturduğum ilçeden farklı ilçede çalışıyorum, bu maddeler birbiriyle çelişiyor. İkamet ettiğim ilçedeki ek-2 kapsamı okulları yazabiliyor muyum ?
yada harici bir dilekçe mi gerekli

Hocam Cuma yapılan son toplantıda ben Fatih projesi ile ilgili işlerim olduğu için katılamadım ve Perşembe günü İ maddesi diye bir madde yoktu o sebeple o madde ve sürecin ne/nasıl olduğunu bende pazartesi sabahı öğreneceğim :)

ist_koord' Alıntı:
istanbul38' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
artemisem' Alıntı:

Doğrudur hocam 3 gün kendi okulunuzda 2 gün Fatih Projesi uygulanan lisede olabileceksiniz öncelikle ders görevinin yerine getirilmesi grekiyor maaş karşılığı kadar dersiniz varsa kendi okulunuzda o derse gireceksiniz fatih projesi okulunda sadece öğretmenlerin teknoloji kullanımı için rehber olacaksınız(amelelik yapmak isteyenlerin kendi tercihi ilk günden gidip öğretmenin yerine işlerini yapıp sonradan herşeyi bize yaptırıyorlar diye ağlamayınız), nasıl olacak rehberlik derseniz öncelikle BT formatör öğretmen olmak isteyen arkadaşlarımız içinden ihtiyaca göre Fatih okullarında il milli eğitimce görevlendirilenleri bir kursa alacağız.

Hocam çalışma saatleri hakkında yeni bir şey var mı? Bazı illerdeki formatör öğretmen görevlendirmelerinde "kadro kaydı bulunduğu kurumun çalışma saatlerine uyar" yazıyordu. Örneğin bu yıl bizim okul sabah ortaokul, öğleden sonra ilkokul. Kadrom ortaokulda olduğuna göre sadece ortaokuldan mı sorumlu olacağım? Yoksa yine bağlı bulunduğumuz müdür yardımcısının saatlerine uyar maddesi geçerli mi? 2. olarak görevlendirildiğimiz okulda da yine müdür yardımcısıyla anlaşmak mı zorundayız? Bir de Fatih projesiyle ilgili kurslar ilde mi bağlı bulunduğumuz ilçede mi yapılacak?

mutlak_adeger' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
istanbul38' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
artemisem' Alıntı:

Hocam çalışma saatleri hakkında yeni bir şey var mı? Bazı illerdeki formatör öğretmen görevlendirmelerinde "kadro kaydı bulunduğu kurumun çalışma saatlerine uyar" yazıyordu. Örneğin bu yıl bizim okul sabah ortaokul, öğleden sonra ilkokul. Kadrom ortaokulda olduğuna göre sadece ortaokuldan mı sorumlu olacağım? Yoksa yine bağlı bulunduğumuz müdür yardımcısının saatlerine uyar maddesi geçerli mi? 2. olarak görevlendirildiğimiz okulda da yine müdür yardımcısıyla anlaşmak mı zorundayız? Bir de Fatih projesiyle ilgili kurslar ilde mi bağlı bulunduğumuz ilçede mi yapılacak?

O hangi il söylerseniz il koordinatörüne yada il müdürüne ulaşmaya çalışabilirim eğer resmi bir dayanakları varsa elbette İstanbulda da öyle yapılması ve biraz olsun şartları rahatlatılması için amirlerimize bilgi verebilirim.
Müdür yardımcısı ile anlaşmaktan kastınız nedir onu anlayamadım ??
Fatih Projesi kursu ilçe bazlı verilir ama bulunduğunuz ilçede Fatih Projesi Eğiticisi olarak anılan(İlçe BT Koordinatörleri yada bu kursu merkezi olarak alan BT öğretmenleri) birisi yoksa kursu yan ilçenizde almanız gibi bir durum oluşabilir ama ilde(beyazıt-cağaloğlu) kurs yapmak gibi bir niyetimiz yok.

bu 2 okul meselesinde
3 e 2 olayı kesin mi peki yoksa 4 e 1 gibi 2 e 3 gibi değişiklikler gösterebilecek mi?
gittiğimiz okulda tamircilik olmayacak yazmışınız tabi yapmak istemezsen
kendimiz kurs aldıktan tahtaların kursunu mu vericez?
bizim kurs kaç saat olucak?
biz kaç saat kurs vericez kurs vereceksek eğer?

eemree' Alıntı:
bu 2 okul meselesinde
3 e 2 olayı kesin mi peki yoksa 4 e 1 gibi 2 e 3 gibi değişiklikler gösterebilecek mi?

Hocam sizin sorular daha cevaplanamaz sanırım.çünkü hangi ilçe kurs açacak nerde açacak kim verecek bunlar belirlenmeden kaç saat olacağı bilinemez gibi geldi bana.önce formatörlük başvuruları alınıp sonra ihtiyaçlar belirlenecek bence.ama tahminen kendi okulunuzdaki ders saatlerinize göre görevlendirme okulunuz ile anlaşırsınız.hocam 3 e 2 derken örnek verdi bence.

ist_koord' Alıntı:
O hangi il söylerseniz il koordinatörüne yada il müdürüne ulaşmaya çalışabilirim eğer resmi bir dayanakları varsa elbette İstanbulda da öyle yapılması ve biraz olsun şartları rahatlatılması için amirlerimize bilgi verebilirim.
Fatih Projesi kursu ilçe bazlı verilir ama bulunduğunuz ilçede Fatih Projesi Eğiticisi olarak anılan(İlçe BT Koordinatörleri yada bu kursu merkezi olarak alan BT öğretmenleri) birisi yoksa kursu yan ilçenizde almanız gibi bir durum oluşabilir ama ilde(beyazıt-cağaloğlu) kurs yapmak gibi bir niyetimiz yok.

Hocam il Trabzon'du. Forumda paylaşılmıştı.
okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/trabzon-17-eylul-25-ocak-arasi-formator-gorevlendirmesi-t92627.html
Bu da görevlendirme ilanı ile ilgili yazı, bu yazıdaki 9. madde.
http://trabzon.meb.gov.tr/meb_iys_dosya ... ndirme.pdf

Ayrıca müdür yardımcısı ile anlaşmaktan kastım; farklı giriş- çıkış saatleri uygulanıyor okullarda. "Müdür yardımcısının saatlerine uyar" maddesinin ucu açık olduğu için ve bir çok müdür yardımcısı da 8-5 çalışmadığı için bizim saatlerimiz de esnek oluyor.

eemree' Alıntı:
bu 2 okul meselesinde

Fatih Projesi okullarında görevlendirilenler için 3 e 2 kesin(di Perşembe günü :) ) 3 gün kendi okulunuzda olup maaş karşılığı kadar derse girebilirsiniz.

Sizler kurs vermeyeceksiniz hocam sizler birebir destek vereceksiniz ama adamın yerine USBsini tahtaya bağlamamanızı isterim nasıl takılıyor anlatabilirsiniz, o tahtayı kullanarak dersinde ne yapabilir sorarsa onu anlatırsınız-sormazsa gidip hocam sormuyorsunuz ama yardımcı olabileceğim birşey var mı diye siz sorabilirsiniz ama Etkileşimli tahtaların fişlerini prize takmak yada toplamak vb. normal bir beceridir aman hocam sen bilgisayarcısın anlarsın dense de HAYIR size ihtiyaç yoktur bunları lütfen yapmayın.

Sizin kurs vermeniz gibi bir düşünce yok ama verebileceğiniz bir kurs olur ve planlar bunu hizmetiçi bölümüne gönderir onlarda onaylarsa istediğiniz kadar verebilirsiniz.

her görevlendirme isteyene yanında bi pilot verilmiyor netice itibariyle.çoğunluk için kendi okulunda devam.yanılıyor muyum

Umarım görevlendirmeler kişilerin kendi okullarına veya ek2 listeden seçtikleri 3 okula yapılır. İstanbul büyük bir il olduğu için ilçe içinde çok uzak mesafelerde liselerde bulunmaktadır. Kimsenin madur olmaması dileklerimle. Görevlendirmeler hususunda gayret gösterenlere teşekkür ederiz. Hayırlı Olur İnşallah.

saygıdeğer ist_koord hocam kendi okulumuzda kaldığımızda minumum kaç saat derse girmek zorundayız. bu konu hakkında da bilgi verebilirseniz çok memnun oluruz. malum çoğu okulda ders seçimleri bu hafta içi belli olur büyük ihtimalle. şimdidenn çok teşekkür ediyorum

mutlak_adeger' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:

Hocam il Trabzon'du. Forumda paylaşılmıştı.
okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/trabzon-17-eylul-25-ocak-arasi-formator-gorevlendirmesi-t92627.html
Bu da görevlendirme ilanı ile ilgili yazı, bu yazıdaki 9. madde.
http://trabzon.meb.gov.tr/meb_iys_dosya ... ndirme.pdf

Ayrıca müdür yardımcısı ile anlaşmaktan kastım; farklı giriş- çıkış saatleri uygulanıyor okullarda. "Müdür yardımcısının saatlerine uyar" maddesinin ucu açık olduğu için ve bir çok müdür yardımcısı da 8-5 çalışmadığı için bizim saatlerimiz de esnek oluyor.

Hocam bunu yeni gördüm pazartesi İl Milli Eğitimde dile getireceğim inşallah kabul görür ama manipule etmeye müsaitte umarım kaş yaplım derken göz çıkmaz :)

ist_koord' Alıntı:
eemree' Alıntı:
bu 2 okul meselesinde

Fatih Projesi okullarında görevlendirilenler için 3 e 2 kesin(di Perşembe günü :) ) 3 gün kendi okulunuzda olup maaş karşılığı kadar derse girebilirsiniz.

Sizler kurs vermeyeceksiniz hocam sizler birebir destek vereceksiniz ama adamın yerine USBsini tahtaya bağlamamanızı isterim nasıl takılıyor anlatabilirsiniz, o tahtayı kullanarak dersinde ne yapabilir sorarsa onu anlatırsınız-sormazsa gidip hocam sormuyorsunuz ama yardımcı olabileceğim birşey var mı diye siz sorabilirsiniz ama Etkileşimli tahtaların fişlerini prize takmak yada toplamak vb. normal bir beceridir aman hocam sen bilgisayarcısın anlarsın dense de HAYIR size ihtiyaç yoktur bunları lütfen yapmayın.

Sizin kurs vermeniz gibi bir düşünce yok ama verebileceğiniz bir kurs olur ve planlar bunu hizmetiçi bölümüne gönderir onlarda onaylarsa istediğiniz kadar verebilirsiniz.

dediklerinizden şunu mu çıkartmalıyım yoksa yanlış mı anlıyorum
eğer, 2 okul olursa
2. okulun yani fatih kurulan okulun formatörü olucaz,
kendi okulumuzun BT öğretmeni olucaz derse girip çıkıcaz(diğer işleri saymazsak)
yoksa ikisinde demi formatörüz

umutozturk51' Alıntı:
saygıdeğer ist_koord hocam kendi okulumuzda kaldığımızda minumum kaç saat derse girmek zorundayız. bu konu hakkında da bilgi verebilirseniz çok memnun oluruz. malum çoğu okulda ders seçimleri bu hafta içi belli olur büyük ihtimalle. şimdidenn çok teşekkür ediyorum

Sayın hocam komple kendi okulunzda kalırsanız 5 gün , iki okulda görevlendirilsenizde 3 gün kendi okulunuzda bulunacaksanız ve görevlendirme esaslarında en fazla maaş karşılığı kadar der yani en azı söylemek il yada ilçe mem'in işi değildir onu okul idaresi kendisi belirler.

Geri