İstanbul Okul Formatörlüğü

Kodla Büyü
arkadaşlar az önce il memde arkadaşımdan mail aldım. istanbulda formatörlük görevlendirmeleri yapılacakmış. birkaç gün içince görevlendirme yazısı,çalışma şartları vs. okullara gönderilecekmiş. bilginize...

İlk defa düzgün bir duyum ama ilk mesajınızın olması da ilginç bir durum tabi ki :)

4 gündür bu konu çok can sıkıyordu
inşaah görevlendirmeler olur yüzüm gülerek giderim okula.

ya arkadaşlar panik yapmayın istanbul en sorunsuz ildir bu konuda ayın 20 sine kadar yapılır bu güne kadar bu şekildeydi .hatta bu görevlendirme iptalleri çıktıktan sonra bile istanbulda yazın 2 ay tekrar görevlendirme yapıldı fatih kapsamında

leventmsc' Alıntı:
arkadaşlar az önce il memde arkadaşımdan mail aldım. istanbulda formatörlük görevlendirmeleri yapılacakmış. birkaç gün içince görevlendirme yazısı,çalışma şartları vs. okullara gönderilecekmiş. bilginize...

merak ettim ilden hangi arkadaşın mail attı
bize gelmeyen sana nasıl geliyor ???
milleti kandırmayın kardeşim

yahu ya olacak ya olmayacak diye söyleyin bilelim ne yapacagimizi hayret birsey nasil bir sistemdir bu calisma yapiıyoruz diyorlar baska bisi yok

olacakda bir sürü ders kitlendi :( olmayacagi icin yarin olsa bile 30 saat derse girecez vakitlice yapilmaliki bizde bilelim yanlıssam soyleyin.

arkadaşım ağzını açıp söyleseydin kilit mi vurduk
benim görevlendirmem çıkacak en fazla 15 saat derse girebilirim diyemedin mi
hiç mi senin kabahatın yok

hangi ilde kimin onayı geldi ki sitem ediyorsunuz arkadaşlar
sanki tüm türkiye yaptı biz kaldık
ayrıca görevlendirmelerinizi yapmak zorunda değiliz
tamamen iyi niyetimizle yapıyoruz sizler mağdur olmayın diye

Kaiser Soze' Alıntı:

Yukarıda yazdığınız hiç hoş değil. Ne demek "tamamen iyi niyetimizle yapıyoruz." Sizin niyetlerinize ihtiyacımız yok bunu da bilin.

Aşağıdaki söz sizin hakkınızda her şeyi açıklıyor.
"Öyle horozlar vardır ki öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar."

benm 18 saat ders var.. gecen senede öyleydi... formtorlükle beraber ağır oluyor... formatrlüğü secmesen olmuyo.. ... iki ucu..

munsal' Alıntı:
Kaiser Soze' Alıntı:

Yukarıda yazdığınız hiç hoş değil. Ne demek "tamamen iyi niyetimizle yapıyoruz." Sizin niyetlerinize ihtiyacımız yok bunu da bilin.

:+1: :+1: Bravo çok doğru

Kaiser Soze' Alıntı:

sizmi yapiyorsunuz gorevlendirmeleri ? anlasilmak istenmeyen gorevlendirmelerin yapilmamasindan dolayi degil sikayet
sikayetin asil sebebi yapilacakmi yapilmayacakmi yapilacaksa ne zaman yapilmayacaksa da yapilmayacak kardesim denilememesi bu sorulara yanit verseler kimse bisi yazmaz
sizide kimse rahatsiz etmez tavriniza bakilirsa görevlendirmeleri yapan kisi olarak sizi rahatsiz ettik pardonn

değerli arkadaşlarım;

bu anlamda cevap verebilecek makam il milli eğitim müdürlüğü İstanbul küçük bir il gelir sorarsınız, yada müdürünüz merka ediyorsa açar telefonu il milli eğitim müdürüne sorar yada twitterine yazar @drmuammeryildiz olur biter.

Burada ben ve ekip arkadaşlarım için sorun bizim veremeyeceğimiz bir cevabın baskısı bunu anlarsanız da sevinirim.
Müdürle görüşmemek şansımız varken ,
Soranlara diğer illerde yapılmıyor burda da yapılmayabilir ben bilmiyorum demek şansımız varken,
nasıl bilmezsin diyene benim görev tanımımda bu yok müdür bey ne bilirse iyi bilir diye kendimizi haklıda bulabilecekken,

bu iş için siz ihtiyaç duyun yada duymayın iyi niyetle birşeyler yapmaya çalışıp ama karar verici noktada olmadığımız için cevap üretemiyor durumda olmak nasıl birşeydir bir düşünün diyebiliyorum sadece.

Yanlış anlamayın sizler mesai arkadaşlarımızsınız ama burada yaşananı bir okula benzetirsem;

okul müdürü BT sınıfını kapatmış diğer branşlar kullanmak istiyor;
siz müdüre soruyorsunuz cevap alamamış durumdasınız ama okuldaki tüm meslektaşlarınız size kızıyor sitem ediyor(yada siz öyle hissediyorsunuz) ve sizde ne açabilirim diyebiliyorsunuz ne de açamam bir taraftan müdürle yada ilçe müdürüyle konuşmaya çalışıyorsunuz anlatmak için
bir taraftanda aynı ortamda ki arkadaşlarınızın eleştirilerini dinliyorsunuz.
Ayrıca dönüp okul arkadaşlarınıza ben öğrencilere ders anlatır giderim sadece, iyi niyetimden bunu yapıyorum bana neden kızıyorsun bile diyemiyorsunz.

Örnekte hata varsa kusura bakmayın ama Sizden ricam bu örneğide düşünün.

Kaiser Soze' Alıntı:
arkadaşım ağzını açıp söyleseydin kilit mi vurduk
benim görevlendirmem çıkacak en fazla 15 saat derse girebilirim diyemedin mi
hiç mi senin kabahatın yok
Görevlendirmelerin çıkacağı kesin olmadan neden 30 saate girmek varken 15 saat derse gireyim desin ki insanlar?
Bu görevlendirmeler bu seneye kadar sorunsuz şekilde yürüdü fakat bu görevlendirmelerin iptali ile ilgili yazı çıktıktan sonra insanların kafasında hep soru işaretleri var.

Kaiser Soze' Alıntı:

Sözlerin içeriğinden çok, söyleme tarzı önemlidir. Tek kelime ile: çirkin

AsurBanipal' Alıntı:
munsal' Alıntı:
Kaiser Soze' Alıntı:

:+1: :+1: Bravo çok doğru

gmaslan' Alıntı:
Sözlerin içeriğinden çok, söyleme tarzı önemlidir. Tek kelime ile: çirkin

İyi niyetli insanlara böyle tepki göstermek niye! Sadece herşeyi siz mi doğru bilirsiniz. Arkadaş çalışıyoruz dediyse çalışıyordur. Bkz. 2008/2009/2010/2011 görevlendirmeleri. Ayrıca kayser Soze tanımam bile ama iyi niyetinden de şüphem yok geçmiş yıllara bakarsak hepsi sorunsuzdu. Sorunlu olanları sorunlarına havale ediyorum.

Şu forumda kendi isteği, algılaması dışında olan herkese saldırıyorsunuz. Ayıp oluyor. Dost kazanmayı bilmiyorsunuz bari düşman etmeyin kendinize.

Eğitici arkadaşların gayretlerine şahit olmuş biri olarak, onlara haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Kendi adıma emekleri için teşekkür ediyorum.

Benim kastettiğim şey söyleyiş tarzının çirkinliği. "ayrıca görevlendirmelerinizi yapmak zorunda değiliz" iyilik yapıyoruz haddinizi bilin gibi algılanıyor. Farklı ifadeler kullanılabilirdi.

Doğruyu yanlışı ayırt edecek kişileriz. Bazı yanlış kelimeler kullanılmış olabilir ama bu kötü niyetle söylenmiş olduğu anlamına gelmiyor. Şu ana kadar istanbul da il formatör arkadaşların bizler için yaptıklarını iyi biliyorum. Hiç bir zaman formatörlükleri aksatmadan ve tatillerimizi de almadan görevlendirmelerin yapılmasını sağladılar. Ayrıca geçen yıl süre geçmiş olmasına rağmen resen atanan ben ve benim gibi arkadaşların mağdur olmaması için 2. döneme ek olarak resen atamalar sonrasıda görevlendirme yaptılar. 2. bir valilik onayıyla. Ben buradan kendilerine şahsım adına bir kez daha teşekkür ediyorum.

Şimdi asıl demek istediğim konu ise şu: Buraya yazılar yazıyoruz ve yazılanlara göre sinirleniyoruz ve ya rahatlıyoruz ama kesin oalrak gene bir ikilem , şüphe yaşıyoruz. Bu konuda en net bilgiyi il formatör arkadaşları arayarak öğrenebilirsiniz. Bir çok arkadaşımız bunu yapmaktan çekiniyor. Oysa ki il formatör arkadaşlar gelecek olan telefonlara bakıyorlar ve sorduğunuz sorulara da bildikleri kadarı ile cevap veriyorlar.

Ben kendi adıma Hamit İVGİN bey i, çarşamba ve bugün arayıp son bilgileri kendisinden öğrendim. Çarşamba günü Müdür bey in valilikle bir görüşmesi olacağını ve ona göre cumaya kadar görevlendirme olup olmayacağı konusunda konunun netleşeceğini söyledi. Bugün aradığımda ve son durumu sorduğumda , görevlendirmelerin olacağını, yalnız bu sefer zorunlu değil isteğe bağlı olacağını ve bazı arkadaşlarında 2. bir okula görevlendirme yapılabileceğinden bahsetti. (2. okul olarak fatih projesi kapsamında olan ama okulda bilişim öğretmeni bulunmayan okullara). Ve şimdilik bu kadar bilgi verebileceğini söyledi. Teşekkür ettim ve telefonu kapattım. Burada önemli olan iletişim yollarını açık tutmak arkadaşlar. katıldığım toplantılarda il formatör arkadaşlarla yüzyüze görüşüp konuştuğumda oldu ve hakikaten sorduğunuz her soruya yakından cevap veren kişiler. Bazı yanlış anlamalar yüzünden birbirimizi kırmaya değmez.

mudurunun yaninda sut dokmus kedicik olup 30saat kol klup nobet alanlar burda sanal alemde polat alemdar oluyorlar

İldeki arkadaşların çabasından şüphem yok kesinlik kazanınca tabiki açıklayacaklar okullara da yazı gidecek ancak bizim tarafımızdan sorun şu. Biz formatör olacağız 15 den fazla vermeyin derde formatörlük gelmezse -ki kesinleşmiş olsa yazı gelirdi- bu durumda da daha fazla ders alabilecekken 15 le kalmış olacağız bizi düşündüren nokta burası tamamını alırsak formatörlük gelirsede ayrı sorun. Ha ben ne yapıcam kaç saat çıkarsa 5 lerde seçince hepsini alıcam. Formatörlük kesinleşirse o zamana kadar yine de alıcam fazlasını vermeyin demiycem. Çünkü o zaman formatör olsam da norm fazlası oluyorum. Şu anda 5 leri BT dersini seçeceklermiş gibi düşünüp son norm güncellemelerini ona göre ders saati girerek yaptık ve 2 seneden sonra norm fazlası olmakdan çıktım. böylede kalmasını istiyorum...

Kaiser Soze' Alıntı:
mudurunun yaninda sut dokmus kedicik olup 30saat kol klup nobet alanlar burda sanal alemde polat alemdar oluyorlar

Birader kavgaya gerek yok sürekli birbirimizle uğraşıyoruz zaten. Sen de lütfen şu hitap şeklini değiştir. Hoş değil hiç...

rock' Alıntı:
İldeki arkadaşların çabasından şüphem yok kesinlik kazanınca tabiki açıklayacaklar okullara da yazı gidecek ancak bizim tarafımızdan sorun şu. Biz formatör olacağız 15 den fazla vermeyin derde formatörlük gelmezse -ki kesinleşmiş olsa yazı gelirdi- bu durumda da daha fazla ders alabilecekken 15 le kalmış olacağız bizi düşündüren nokta burası tamamını alırsak formatörlük gelirsede ayrı sorun. Ha ben ne yapıcam kaç saat çıkarsa 5 lerde seçince hepsini alıcam. Formatörlük kesinleşirse o zamana kadar yine de alıcam fazlasını vermeyin demiycem. Çünkü o zaman formatör olsam da norm fazlası oluyorum. Şu anda 5 leri BT dersini seçeceklermiş gibi düşünüp son norm güncellemelerini ona göre ders saati girerek yaptık ve 2 seneden sonra norm fazlası olmakdan çıktım. böylede kalmasını istiyorum...

Bizim okulda ayda bir bir değişiklik oluyor ve ders programı değişiyor, ya biri yüksek lisansa başlıyor ya biri Mebi bırakıp Yöke geçiyor ders programı kutsal kitap değil ya değiştiriverirler olur biter, 30 alırız onay gelince 6ya düşürürler olur biter, en azından bizde öyle olur yani. Tabiiki şu anki durum sıkıntılı ama Bakanlık kurumları karar bombasna tutuyor bugün karar verdim böyle olacak diyor 2 saat sonra başka türlü diyor ben de İLDEKİ KOORDİNATÖR ARKADAŞLARIMIZI tanıyorum ve hakikaten Hocamızın bahsettiği gibi rahatça iletişim kurulabilen mütevazi çalışkan delikanlı adamlar, yanlız forumda yazdıklarını hızlı hızlı alel acele yazıyorlar sanırım gerçekten kendilerinin farklı algılanmasına neden oluyorlar.

Geri