İstanbul Okul Formatörlüğü

Kodla Büyü
vala arkadas cosmus ona bu saatten sonra söz söylemeyelim mazallah yakar bizi

Sizi yakmazda bizi yakar hocam :)
Mazallah bizi yakar diye takıldığınız meslektaşım yarın beni arayıp "hocam benim görev tanımımda böyle bir iş yok-ki hakikaten yok- ve görev tanımımda ki işlerle yıprandım siz bu işi ilçede ki memurlarla kotarın" deyipte görevlendirmeler ilçeden çıkmayıp 1-2-3 hafta uzayınca da umarım bu latifeli tavrınız daim olur çünkü ben bu işe bir haftadır emek veriyorsam daha evvel olduğu gibi 39 ilçe tamam olmadan o onayın eksik ilçe yada ilçelerle gitmemesi için tavrımı koyacağım.
Ancak inanıyorum ki kaiser soze isimli ekip arkadaşım burada gergin bir ortamda söylediklerine rağmen yarın destek istediğimizde ilçesinde ki arkadaşlarını düşünecek bunca zamandır çalıştığı arkadaşlarının belki eski okul arkadaşarının belki ev arkadaşlarının mağdur olmaması için bizlere destek olacaktır.

Sadece ben değil tüm ekip arkadaşlarımla beraber bu ilde çalışan branşdaşlarımız için herşey güzel olsun diye uğraşıyoruz sağolsun tanıştığımız arkadaşlar güzel şeyler söylemişler kendi güzellikleri olsun ama bu bizim ekibimizin ortak çalışmasıdır;
bizi tanımayanlar yada çoğu zaman neden o orada ben değilim gibi hırsa kapılanlar ise "bizim oturduğumuz sandalyeyi fil dişi kule sanıyor" bunu diyenlere de teşekkürler sıkıldıkmı hala geyiği döner aramızda :)

forumda cevap veren kaiser sozenin ilçe koordinatörü ekip arkadaşlarımdan biri olduğunu anlıyorum ki sizler için en duyarlı olanı ben konuştuğum kimseye ne olur diyordum en olmaz hoşunuza gitsin yada gitmesin bunu söylemeyi doğru bulmuyordum ama bu arkadaşım endişeleriniz gitsin diye olacak demiş.

öncelikle sizin ihtiyacınız olsa da olmasa da ekip arkadaşlarım gerçekten iyi niyetle çalışıyor, beni arayıp onaylar çıktımı diye soruyor neler olacağını öğrenmeye çalışıyor bu tamamen iyi niyetlerinden ve hatta benimde iyi niyetimden.
Bakanlığın bize verdiği görevler arasında BT formatör öğretmen görevlendirmesini yapmak-koordine etmek gibi bir iş yok,
yani 900 tane adam bunlar nereye gider ne yapar diye çalışmak senin işin değil diyor,
kimin işi desem Milli Eğitim sana mı kaldı deseler haklılar ama ben ve ekip arkadaşlarım gene de bu iş olabildiğince sıkıntısız işlesin diye gayret gösteriyoruz.
Sonra biri çıkıp bunu niye yapmıyorsunuz diyor sabır diyoruz bir sabır iki sabır bir yerde birimiz patlıyor bu bir forumda olabiliyor bir telefon konuşmasıda.

Öğrencisini döven öğretmenle alakalı olarak o öğretmen ne haldedir onu da düşünmek lazım neden böyle yaptı diye meslektaşını koruyan bir grubun dahil olduğu bir forum,
bize böyle cevap verdi ama ilçe formatörünü de düşünmek lazım neden böyle yaptı diye o arkadaşı düşünmüyor kişisel görüşüm bu çok doğru bir tavır değil.

Bu arada kaiser soze hocam eğer kabul edersen görüşüm "hocam daha durumla ilgili yorum yapıp gerginliği arttırmayalım" .

Bizde de suç var buradaki arkadaşlar bu işin vazifemiz olmadığını sadece gönüllü olarak yaptığımızı bilmiyorsa bu birazda bizim ve il koordinatörü olarak benim hatam bu konuyu nasıl çözeriz ekip olarak kendi aramızda konuşalım.

Burdan tavrımı belli ettim hamit bey sahsım işi yapmayacak stajer vhki memuruna vereceğim arkadasların onayları ders basladıktan sonra gelir 30 saat ders klup ve nobetleri ustune zimmetlensin verimli bir yıl olacak sanırım

bugün seminerde bilşim öğretmenlerinin değerli oldukları ve kalıcı çözüm bulmak için çalışmalr yaptıklarını söyledi bakanlıktakileirn... lütfen bilgisi olan varsa paylaşbilirmi??? yıllardır bitmek tükenmek bilmeyen çalışmalr ne zaman biterde bizlerde bellirsizlikten kurtuluup rahat bir nefes alırız?* en çokda formatörlğün çalışma saatleri canımı sıkmakta hadi ben 17 kada bekledim ama formatör arkadaşlar da çok ii bilirki bu çalışma saatleri okul idaresi tarfından esnetilebiliyor.. gücüme giden bazı okullarda formatör arkadaş dersi olduğu saatte gelip dersi bittiğinde çekip gidiyor bazıları ise 8--17 mesasine uymak zorunda kalıyor idarecisinin yüzünden şimdi bunun neresi adalet?? idarecinin insiyatfine göre idarecinin vicdanına bırakılmışız.... çok yazık... bari adam akıllı düzenleme yapsalarda, zorunlu görevlendirme değilde kadro verselerde Türkiye'nin her tarafında aynı muameye tabii olsak... nedir bu sıkıntılar bitmeycekmii????

gzegen' Alıntı:
olacakda bir sürü ders kitlendi :( olmayacagi icin yarin olsa bile 30 saat derse girecez vakitlice yapilmaliki bizde bilelim yanlıssam soyleyin.
Gerginlik neden oldu diye o kadar merak ettim ki 1. sayfadan son sayfaya bütün yazıları 2 defa okudum.
Bu yoruma kadar herşey güzel gitmiş güzel güzel yazışılmış burdan sonra film kopmuş lakin bu yazıda da ne il ne de ilçe koordinatörlerine yönelik tek bir olumsuz eleştiri yok.
Koordinatörlerimiz bu iş bizim görevimiz değil diye kızmış ama hiçkimse de koordinatörlerimiz neden görevlendirmemizi yapmıyor dememiş ki "görevlendirmelerimiz yapılmıyor demiş Ali yapmadı Veli yapmadı değil YAPILMADI" kimse kimseyi suçlamamış ama birileri üstüne alınmış.
Tarafsız bir gözle tarafsız bir yorumla ve özetle durum bu arkadaşlar, dağılabiliriz:)

Enterprise' Alıntı:
gzegen' Alıntı:
olacakda bir sürü ders kitlendi :( olmayacagi icin yarin olsa bile 30 saat derse girecez vakitlice yapilmaliki bizde bilelim yanlıssam soyleyin.
Gerginlik neden oldu diye o kadar merak ettim ki 1. sayfadan son sayfaya bütün yazıları 2 defa okudum.
Bu yoruma kadar herşey güzel gitmiş güzel güzel yazışılmış burdan sonra film kopmuş lakin bu yazıda da ne il ne de ilçe koordinatörlerine yönelik tek bir olumsuz eleştiri yok.
Koordinatörlerimiz bu iş bizim görevimiz değil diye kızmış ama hiçkimse de koordinatörlerimiz neden görevlendirmemizi yapmıyor dememiş ki "görevlendirmelerimiz yapılmıyor demiş Ali yapmadı Veli yapmadı değil YAPILMADI" kimse kimseyi suçlamamış ama birileri üstüne alınmış.
Tarafsız bir gözle tarafsız bir yorumla ve özetle durum bu arkadaşlar, dağılabiliriz:)

Sözlerim size değil hocam

Her platformda sizlerin hakkını arayan okullarında arkanızdan dümen çeviren müdürlerinizle sizin için tartışan öğretmeninin görevlendirmesini iptal ettirmeye çalışan idarecilerinizle uğraşan biz değiliz bizler zaten yatıyoruz
Bizzat kendim il müdürümüz muammer beye toplantıda sizlerin sorununu kendi sorunlarimizdan önce aktardım hamit bey canlı şahittir ama bu saatten sonra umursamam sizi biz bir araya gelip hadi görevlendirme yapalım diyemiyoruz bizde yazı bekliyoruz

Ortam biraz gergin olmuş ama ben Kaiser soze'nin o kritik yorumunda kesin olacağını kestirdim. Ders programımda ona göre planlama yaptıracağım artık.

Bir de Kaiser Soze hocam aşırı tepki vermişsin bana göre.

neden hep tek tarraflı bakıyorsunuz, bu işten hiç anlamayan biri bile görüyor ki, BT sınıfları projesi artık bitmiştir! Varsa yoksa Fatih projesi her yerde. Bu durumda biten BT sınıfına da formatöre de gerek yoktur. Bakanlık ve yetkililer böyle düşünüyor iken, birileri kalkıpta bu arkadaşlar görevlendirilsin diye emek veriyorsa bunun karşılığınnda artizlik yapmanızı anlayamıyorum :!:

Bunlar dışarıdan bakan biri olarak, benim görüşlerim, yanlışlık varsa koordinatörler düzeltsin. BT sınıfları projesi bitirilmiş midir?

ebitefo görevlendirmeleri yapıldıktan sonra okul formatörleri görev alır diye düşünüyorum.

Genel sıkıntıyı, ebitefo'lara yüklenerek çözüm olmaz.

6 aylık görevlendirmeler bir gün son bulacaktır (Valiler için bile gereksiz bir yük) 1-2 yıl içerinde değişecektir, öyle umuyorum.
Kalıcı ve köklü çözüm şarttır.

okadda' Alıntı:
neden hep tek tarraflı bakıyorsunuz, bu işten hiç anlamayan biri bile görüyor ki, BT sınıfları projesi artık bitmiştir! Varsa yoksa Fatih projesi her yerde. Bu durumda biten BT sınıfına da formatöre de gerek yoktur. Bakanlık ve yetkililer böyle düşünüyor iken, birileri kalkıpta bu arkadaşlar görevlendirilsin diye emek veriyorsa bunun karşılığınnda artizlik yapmanızı anlayamıyorum :!:

Bunlar dışarıdan bakan biri olarak, benim görüşlerim, yanlışlık varsa koordinatörler düzeltsin. BT sınıfları projesi bitirilmiş midir?

Akıllı tahtası ve öğrencilerin tabletleri olan her sınıfta artık bir BT sınıfıdır.

Sektör bitmedi asıl yeni başlıyor.

Kaiser Soze' Alıntı:
Burdan tavrımı belli ettim hamit bey sahsım işi yapmayacak stajer vhki memuruna vereceğim arkadasların onayları ders basladıktan sonra gelir 30 saat ders klup ve nobetleri ustune zimmetlensin verimli bir yıl olacak sanırım
adamsan çıkartmazsın şu formatörlük davasını alkışlarım seni ozaman şmdi buradan yapmam sürünürsünüz tavrı çekme kendini bir an meb bakanımı sandın bilmiyorum ama bizim ekmeğimizide sen vermiyorsun ...

gerginligin sebebi

o arkadasin
hangi ilde kimin onayı geldi ki sitem ediyorsunuz arkadaşlar
sanki tüm türkiye yaptı biz kaldık
ayrıca görevlendirmelerinizi yapmak zorunda değiliz
tamamen iyi niyetimizle yapıyoruz sizler mağdur olmayın diye

demesi yapmak zorunda degiliz demek yerine sizleri anliyorum ama bizlere biraz vakit verin halletmemiz icin dese boyle olmazdi arkadasimiz cok keskin ifadelelr kullanan birisi sanirim. ayrica benim icin kullandigi sozlerde bilmiyorki idaremin bana evrak olmadan konusmamiz anlamsiz getir gorevlendirmeni yoksa gireceksin arkadas nobete vs vs e diye dedigini bilmeden senin agzin yokmu demesi de empati yapmamasindan

bu saatten sonra bir sekilde ciksada cikmasada acikcasi yapilacak bisi yok cikarsa bircok arkadas hem 8 5 okulda kalacak hemde fazladan derslere girecek cünkü bir cok okul ders programini 40 50 ogretmene gore yaptigi icin 1 ogretmen icin degistirmiyor. belki daha az ogretmen bulunan yerlerdeki arkadaslar degisir o da onlarin sansi diyebilirim.

ama net olarak dedigim bir cok arkadasin kredi vs borcu varken niye olmuyor demesi normal bence para ne kadar lanet bisi olsada onsuzda olmuyor iste.

herohamster' Alıntı:
Kaiser Soze' Alıntı:
adamsan çıkartmazsın şu formatörlük davasını alkışlarım seni ozaman şmdi buradan yapmam sürünürsünüz tavrı çekme kendini bir an meb bakanımı sandın bilmiyorum ama bizim ekmeğimizide sen vermiyorsun ...

Sayın hocam ben olabildiğince olayı izah etmeye çalışıyorum ama ekip arkadaşıma kullandığınız hitap beni zorluyor ben ne şartlar altında olursa olsun kimseye bir ekip arkadaşım için "adamsan falan filan" dendimi sessiz kalamam; büyük ekip arkadaşlarım olarak bu sizin içinde geçerli herhangi bir müdür sizin için bt öğretmenlere adamsa ... dedimi müdahele ederim; kendi yakın mesai arkadaşlarım içinde size böyle birşey söylettirmem daha doğrusu müdahele ederim ben mesai arkadaşlarımın hepsine kefilim hepsi adam hemde adam gibi adam ikna olmuyorsanız gelirsiniz milli eğitime çıkarsınız il milli eğitim müdürünün karşısına sizinde adamlığınızı görürüz ona göre konuşuruz.

Akıl fikir sahibi bir adamsanız ve okuduğunuzu anlıyorsanız ekip arkdaşım çıkarttırmam demiyor, daha evvelde söylemiştik İl/ilçe koordinatörlerinin yeni görev tanımlarında formatör öğretmenlik ile ilgili işler yok yardımcı olmak için yapıyorlardı, ekip arkadaşımda benim bulunduğum ilçede ben bu işe yardımcı olmayacağım ilçede ki memur yapacak onunla çözün diyor bunu anlamak bu kadar mı zor.

Sizin ekmek paranızı elbette biz vermiyoruz ve elbette bakan değiliz amabir haftadır bu iş olsun görev almak isteyenler sıkıntıdan kurtulsun diye biz emek veriyoruz ha derseniz vermeyin biz kendimiz hallederiz ne ekip arkadaşlarım ne de ben önünüzde engel olmayız buyurursunuz siz beklersiniz akşam 18:00'e kadar milli eğitimde siz görüşürsünüz müdür beyle ve siz ilerletirsiniz süreci bizde gölge etmez takdirle izleriz sizleri. Ama öyle bedavaya klavye kahramanlığı yok siz oturacaksınız canım evlerinizde biz çalışacağız ve jocam neden olmuyor sorularına muhatap olacağız bir kısım şahaneler milli eğitime gelmeden telefonda arayıp şöyle yapsaydınız diye tavsiye verecek sabır çekip olabilir diyeceğiz sonrada böyle garip bir durumda kalacağız.
Bu iş akıl karı değil.

gzegen' Alıntı:
gerginligin sebebi

o arkadasin
hangi ilde kimin onayı geldi ki sitem ediyorsunuz arkadaşlar
sanki tüm türkiye yaptı biz kaldık
ayrıca görevlendirmelerinizi yapmak zorunda değiliz
tamamen iyi niyetimizle yapıyoruz sizler mağdur olmayın diye

demesi yapmak zorunda degiliz demek yerine sizleri anliyorum ama bizlere biraz vakit verin halletmemiz icin dese boyle olmazdi arkadasimiz cok keskin ifadelelr kullanan birisi sanirim. ayrica benim icin kullandigi sozlerde bilmiyorki idaremin bana evrak olmadan konusmamiz anlamsiz getir gorevlendirmeni yoksa gireceksin arkadas nobete vs vs e diye dedigini bilmeden senin agzin yokmu demesi de empati yapmamasindan

bu saatten sonra bir sekilde ciksada cikmasada acikcasi yapilacak bisi yok cikarsa bircok arkadas hem 8 5 okulda kalacak hemde fazladan derslere girecek cünkü bir cok okul ders programini 40 50 ogretmene gore yaptigi icin 1 ogretmen icin degistirmiyor. belki daha az ogretmen bulunan yerlerdeki arkadaslar degisir o da onlarin sansi diyebilirim.

ama net olarak dedigim bir cok arkadasin kredi vs borcu varken niye olmuyor demesi normal bence para ne kadar lanet bisi olsada onsuzda olmuyor iste.

Sayın hocam daha öncede yazdığım örneği tekrar edeyim;

Yanlış anlamayın burada yaşananı bir okula benzetirsem;

okul müdürü BT sınıfını kapatmış diğer branşlar kullanmak istiyor;
BT öğretmeni müdüre soruyor cevap alamamış durumda ama okuldaki tüm meslektaşlarınız BT öğretmenine kızıyor sitem ediyor(yada siz öyle hissediyorsunuz)
ve sizde ne açabilirim diyebiliyorsunuz ne de açamam bir taraftan müdürle yada ilçe müdürüyle konuşmaya çalışıyorsunuz anlatmak için
bir taraftanda aynı ortamda ki arkadaşlarınızın eleştirilerini dinliyorsunuz.
Ayrıca dönüp okul arkadaşlarınıza ben öğrencilere ders anlatır gidebilirim sadece,
iyi niyetimden müdürle görüşüyorum bana neden kızıyorsun bile diyemiyorsunz.

Bu noktada okuldaki arkadaşlarınıza ne derdiniz merak ediyorum.

Bu süreçte
okul müdürü : İL/İlçe MEM yada Bakanlık
BT öğretmeni : ilçe koordinatörü arkadaşlarım ve ben
okuldaki diğer öğretmenler: Formatör Öğretmen olmak isteyen BT öğretmenleri
BT sınıfı : Formatör Öğretmenlik görevlendirmesini sembolize etmektedir.

Sinirler gerilmiş. Arkadaşlar sakin olmakta yarar var. İl de bi yoğunluğun olduğu açık. Muhtemelen norm fazlası sınıf öğretmenlerinden kaynaklanan bir yoğunluk bu. Okul formatörleri olarak İldeki arkadaşlar elimiz ayağımız durumundalar.İki taraf için de konuşuyorum: Kırıcı olmamalıyız. Bu haftaiçi zannedersem belli olur ne olacağımız.

Bu arada arkadaşın birkaç sayfa önce dediği gibi İl Milli Eğitim Müdürü ne Twitter den yazabilirsiniz. Hepimiz en azından kısa da olsa durumdan bahsedersek İl deki arkadaşların da yardımıyla daha kısa sürede sonuç alırız. Az önce ben yazdım. @DrMuammerYildiz

formatörlük düşmanları da ortalığı kızıştırıp uğraşanlarında vazgeçirmeye çalışıyor.
Sonuç olarak planlarımızı yaparken aylık formatörlükten gelecek 600 üstünde ekderside hesaba katarak yaptık.
Şimdi ciddi bir ücret kaybı ile karşı karşıya kalacağız ki. Bu yıl borç yüküyle zor geçecek gibi görülüyor.

ist_koord' Alıntı:
herohamster' Alıntı:
Kaiser Soze' Alıntı:

Sayın hocam ben olabildiğince olayı izah etmeye çalışıyorum ama ekip arkadaşıma kullandığınız hitap beni zorluyor ben ne şartlar altında olursa olsun kimseye bir ekip arkadaşım için "adamsan falan filan" dendimi sessiz kalamam; büyük ekip arkadaşlarım olarak bu sizin içinde geçerli herhangi bir müdür sizin için bt öğretmenlere adamsa ... dedimi müdahele ederim; kendi yakın mesai arkadaşlarım içinde size böyle birşey söylettirmem daha doğrusu müdahele ederim ben mesai arkadaşlarımın hepsine kefilim hepsi adam hemde adam gibi adam ikna olmuyorsanız gelirsiniz milli eğitime çıkarsınız il milli eğitim müdürünün karşısına sizinde adamlığınızı görürüz ona göre konuşuruz.

Akıl fikir sahibi bir adamsanız ve okuduğunuzu anlıyorsanız ekip arkdaşım çıkarttırmam demiyor, daha evvelde söylemiştik İl/ilçe koordinatörlerinin yeni görev tanımlarında formatör öğretmenlik ile ilgili işler yok yardımcı olmak için yapıyorlardı, ekip arkadaşımda benim bulunduğum ilçede ben bu işe yardımcı olmayacağım ilçede ki memur yapacak onunla çözün diyor bunu anlamak bu kadar mı zor.

Sizin ekmek paranızı elbette biz vermiyoruz ve elbette bakan değiliz amabir haftadır bu iş olsun görev almak isteyenler sıkıntıdan kurtulsun diye biz emek veriyoruz ha derseniz vermeyin biz kendimiz hallederiz ne ekip arkadaşlarım ne de ben önünüzde engel olmayız buyurursunuz siz beklersiniz akşam 18:00'e kadar milli eğitimde siz görüşürsünüz müdür beyle ve siz ilerletirsiniz süreci bizde gölge etmez takdirle izleriz sizleri. Ama öyle bedavaya klavye kahramanlığı yok siz oturacaksınız canım evlerinizde biz çalışacağız ve jocam neden olmuyor sorularına muhatap olacağız bir kısım şahaneler milli eğitime gelmeden telefonda arayıp şöyle yapsaydınız diye tavsiye verecek sabır çekip olabilir diyeceğiz sonrada böyle garip bir durumda kalacağız.
Bu iş akıl karı değil.
burada kimseye ders vermeye çalıştığımız yok ama arkadaşınız üslubuna dikkat edecek bana bunları demeden önce arkadaşınızın yazdıklarını okursanız daha iyi olur ve daha iyi savunursunuz onu bence...çok büyük işler yapıyorsunuz siz olmasanız vay halimize diyecem gülüyorum üslubunuza o kadar

herohamster' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
herohamster' Alıntı:
Kaiser Soze' Alıntı:

Bu iş akıl karı değil.
burada kimseye ders vermeye çalıştığımız yok ama arkadaşınız üslubuna dikkat edecek bana bunları demeden önce arkadaşınızın yazdıklarını okursanız daha iyi olur ve daha iyi savunursunuz onu bence...çok büyük işler yapıyorsunuz siz olmasanız vay halimize diyecem gülüyorum üslubunuza o kadar
Görevlendirme olayı açık ve net bir şekilde anlatılmış. Seni savunan adamı yerden yere vurarsan, yarın seni savunan adamıda bulamazsın. Eğer amacın formatörlüğü yapmamak ise, amacına zaten mesajlarınla ulaşıyorsun.
2007-2008 (90-120 öğretmen) yıllarında görev alanlar bilirler. Görev alacak okul formatörleri Cağaloğlu'nda bir okulda toplanır. Şimdi ismini hatırlamıyorum sorumlu şube müdürü önce iyice bir fırçalar ve bu kadar öğretmen boşuna formatör oluyor der ve sonra da formatörlükleri onaylardı.
Şimdi 900 öğretmenin formatörlüğü sessiz sedasız onaylanıyorsa bu bir başarıdır.

Yıllardır istanbul'da bu işler tıkıt tıkıt yürür,ne tatillerde ne görevlendirme sürelerinde sorun olmadı,yine olmayacaktır.İl mem'deki arkadaşlar gayet başarılı.Daha iyisi olamaz,bu kızılca kıyamette göz gözü görmüyor meb'de biraz sabır.

Şuanda amirlerin öncelikli sorunu 4+4+4, sınıf mevc....kim bakacak formatöre, BT öğretmeni kimin umrunda.Bu işi yine ilde çalışan koordinatör BT öğretmeni, zümrelerimiz yapacak sabırlı olmakta fayda var.

herohamster' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
herohamster' Alıntı:
Kaiser Soze' Alıntı:

Bu iş akıl karı değil.
Sayın hocam öncelikle allah neşenizi arttırsın gülümsemeniz daim olsun diyeyim.

arkadaşlarımın yazdıklarını okumamı istemişsiniz ama siz benim yazdıklarımı okursanız 7. sayfada mesai arkadaşıma ortamın bir geri bildirim verdiğimi görürsünüz ha taraflı okuyacağım diye görmek istemiyorsanız ona birşey diyemem yok gözünüzden kaçtıysa bu konuşmalardan sonraki ikinci mesajımın kendi mesai arkadaşıma olduğunu görmenizi rica ederim.

Ben kimseyi savunmuyorum ki ihtiyacı olduğunuda düşünmüyorum ben kendimize ait bir hatayı düzeltmeye çalışıyorum işlerimiz büyük yada küçük bu bizleri ilgilendirir ama işlerimiz arasında BT formatör öğretmen görevlendirmesi yok son 1 senedir böyle ve bunu malesef BT formatör öğretmen arkadaşlarımız bilmiyorlar ben bu durumu izah ediyorum.

artemisem' Alıntı:
Yeni görevlendirme esasları belli olmuş arkadaşlar. Bu dönem isteğe bağlı olmuş. Herkese hayırlı olsun.Ayrıntılar aşağıdaki adreste..

http://istbilfor.org/HaberlerDetay.aspx?id=38

Bu linki burada paylaşan arkadaşıma teşekkür ederim. Gerçi ben görevlendirme ile ilgili bilgi almak isteyen formatör öğretmenlerin artık adet olarak istbilfor.org adresine baktıklarını düşünüyordum, sayın artemisem bu kolaylaştırıcı desteğinizden ötürü teşekkür ederim.

Bu arada bu dönem isteğe bağlı yapılacak ancak dikkat edilmesi gereken konu öncelikle öğretmenler kendi okullarında görevlendirilecek ancak İl Milli Eğitim ihtiyaç görmesi halinde görevlendirme isteyen öğretmenler arasından bir grubu yada tamamını Fatih Projesi kurulumu yapılan okullara(ikinci okul olarak) görevlendirebilecek.

Okul listesini açtım ve sadece İstanbul'da ki liseleri gördüm önce şaşırdım,listedeki okullar fatih kapsamında ki okullar galiba :shock:

sanırım basvurular salı gunu son yani pazartesi başvuru yapmamız lazım...ama 5ler seçmeli dersleri öğrenci seçecek ve bu da henuz belli deil...bence keske bunlar belli olduktan sona başvurular alınsaydı...kendi açımdan ona göre karar vermeyi düşünüyordum...

Geri