İstanbul BTR sonuçları ne zaman

Kodla Büyü
Kendini uyanık sanan BT öğretmenleri oldukça istanbul görevlendirmeleri hep gecikecek. Bunu önce kendiniz etik davranarak çözebilirsiniz. Baştada duzgun lakaplı DÜZGÜN'lükten uzak şahıs.

Artık İstanbul BT Rehberliği sorununa çözüm geliyor.
BT Rehberliği Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin tekelinde bırakılmayacak.100 Saatlik BT Rehber eğitimlerinin verilmesi kararlaştırıldı bu şeklide ihtiyacı gidermek için rekabet olursa sanırım kalite ve etik de sağlanacaktır.
İlk kurs Pendik İlçe MEM tarafından düzenleniyor.Duyurusu bugün itibariyle okullara gönderildi. 25.10.2013 de BAşvurular değerlendirilecek.
28.10.2013'de kursiyer listesi ve kurs yeri açıklanacak.
Aralık ayında kurs tamamlanacak.
Ocak ayında görevlendirmelerde sıkıntı yaşanmayacağını düşünüyoruz. :)

Umarız diğer ilçelerde BT Rehberliği kurslarını acilen planlayıp tekelin ve etik olmayan davranışların önünün alınmasını sağlar. :!:
Bu karar bu gün karşılaştığımız sorunlar ve ilerde yaşayacaklarımız değerlendirilerek alınmıştır. :mrgreen:

Bt öğretmenlerine değil de Kime bırakılacak peki matematik öğretmenlerine mi? Bana da 100 saatlik kurs versinler matematik öğretmenliği yapayım madem.

wolfgank, işin için olmayan insanların yaşadığınız zorlukları anlaması zor, ben de geçen sene Bt rehberliği görevlendirmesinde çalıştım, elimizde olmayan nedenlerde işler aksıyordu ve tüm eleştiri bize yöneltiliyordu. Yapıcı olmayan eleştiriyi görmezden gelmek en iyisi.
Fakat bahsettiğiniz 100 saatlik kursları alıp Bt rehberi olan kişilerin okuldaki sorunlara ne kadar çözüm getirebileceği tartışılır. Zaten bir okulda Bilgisayar öğretmeni varken başka branşa Bt rehberliği verilmesi taraftarı da değilim. Bir kaç kişinin sorumsuzluğunun derdini benim gibi görev bekleyen arkadaşların çekmesinin önüne geçilmesi gerek önce. Tüm bilgisayar öğretmenlerini suçlayıcı şekilde yazmanızda hoş değil. 100 saatlik kursu 4 senelik üniversite eğitimi ile kıyaslamak zaten bahsettiğiniz kaliteye ters düşüyor ki zaten eskisi gibi olursa 100 saatlik kursa hiç katılmadan o belgeyi alacak kişi sayısı da fazla olacaktır. Çalıştığınız yerde olmasa bile çoğu yerde işler böyle yürüyor. Bu ne kadar etik peki.

okadda' Alıntı:
ygencay' Alıntı:
Aşağıdaki yazıyı bir okuyun.
http://www.kamuajans.com/yazarlar/celal ... 66838.html
Hata 1 olur 2 olur bu kadar hata mı olur. Kimse kimseyi kandırmasın.

hata çok oluyor!
İstanbul'da yüzlerce bilişim teknolojileri öğretmeninin görevlendirmelerinden sorumlu olan İl Koordinatörünün bir sınıf öğretmeni olması düşündürücüdür.
Kim bu sınıf öğretmeni!
Hazır dersler verilmişken, ben öğretmen olmak dışında istemiyorum diye kampanyalarda düzenlenmişken;

Fatih projesi dışındaki okullara kesinlikle görevlendirme yapılmasın.
Fatih projesi okullarında tercih sıraları oluşturulsun, bir dönem görev yapan diğer dönem başka okulda görev alsın. Adaletli dağılım olsun.
Önceki sayfalarda soruyu sormuştum ama cevap alamadım.

İşler ters gittiğinde fırtınalar kopuyor, önüne gelen herkese hakaretler ediliyor.
İşler tıkırında iken "arkadaş", "canım koordinatörüm" falan filan.......
Öncelikle hep birlikte, bir tutarlı olalım!
Görevden kaçmayalım. Adam ortaokulda BT sınıfının içine etmiş, çalışan bir tane bilgisayar yok. Kankisi müdür yardımcısına aktif diye yazdırıp ilçeye yazı göndertiyor. Nasıl olsa arayan soran yok, gelip inceleyen yok! 4 saat dersi var, sonrada ben okulumdan başka yerde görev almam diyor! Ve bunu kendi okuluna BTR yapıyorlar! Bu nasıl iş, açıklamasını yapabilen beri gelsin.

Yukarıdaki linki verenler bir açıklasın
Kim bu sınıf öğretmeni BT koordinatörü!

bence iyi olacak bu kurslar. zaten birinci öncelik bt öğretmeninde. herkes kendi okulunda bt rehber olmak istiyor. liselerinde çoğunda bt öğretmeni olmuyor bazen olsa bile istemiyor. liseler dolmadığı için ortaokullarda bt rehberliği olmuyor. yada hem ortaokula hemde liseye gitmek zorunda bırakılıyoruz. en azından farklı branştan koşa koşa liselerde bt rehber olacaklar olur. varsın olsunlar her dönem böyle karışıklık olmaz. hiçbir bt öğretmeninin istemediği okullara bu vatandaşlar yerleşir.

Onu bunu bilmemde sene başında 1 haftalık ek dersimiz yalan oldu. 2 dönem allah bilir ne zaman çıkar gorevlendirmeler.

okadda' Alıntı:
okadda' Alıntı:
ygencay' Alıntı:
Aşağıdaki yazıyı bir okuyun.
Hata 1 olur 2 olur bu kadar hata mı olur. Kimse kimseyi kandırmasın.

hata çok oluyor!
İstanbul'da yüzlerce bilişim teknolojileri öğretmeninin görevlendirmelerinden sorumlu olan İl Koordinatörünün bir sınıf öğretmeni olması düşündürücüdür.
Kim bu sınıf öğretmeni!
Hazır dersler verilmişken, ben öğretmen olmak dışında istemiyorum diye kampanyalarda düzenlenmişken;

Fatih projesi dışındaki okullara kesinlikle görevlendirme yapılmasın.
Fatih projesi okullarında tercih sıraları oluşturulsun, bir dönem görev yapan diğer dönem başka okulda görev alsın. Adaletli dağılım olsun.
Önceki sayfalarda soruyu sormuştum ama cevap alamadım.

İşler ters gittiğinde fırtınalar kopuyor, önüne gelen herkese hakaretler ediliyor.
İşler tıkırında iken "arkadaş", "canım koordinatörüm" falan filan.......
Öncelikle hep birlikte, bir tutarlı olalım!
Görevden kaçmayalım. Adam ortaokulda BT sınıfının içine etmiş, çalışan bir tane bilgisayar yok. Kankisi müdür yardımcısına aktif diye yazdırıp ilçeye yazı göndertiyor. Nasıl olsa arayan soran yok, gelip inceleyen yok! 4 saat dersi var, sonrada ben okulumdan başka yerde görev almam diyor! Ve bunu kendi okuluna BTR yapıyorlar! Bu nasıl iş, açıklamasını yapabilen beri gelsin.

Yukarıdaki linki verenler bir açıklasın
Kim bu sınıf öğretmeni BT koordinatörü!

Merhaba Sayın okadda;
Bu ara zaten yoğunluk fazla diye bu siteye fazla giremiyorum ama şu yukarıda sorduğunuz soru ikinci kez soruluyor olmalı çünkü eylül'den beridir iki kez arkadaşlar arayıp bu soruyu anlatıyor. Akşam akşam gene aranınca burada paylaşayım dedim.

İstanbul il koordinatörü benim, bu forumda ki arkadaşlarımız adımı soyadımı da bilirler 2009 yılından beri yaklaşık 5 senedir koordinatörüm
Buca Endüstri Meslek Bilgisayar bölümü ve ardından Ege Üniversitesi BÖTE mezunuyum ve 10 senedir BT öğretmeniyim.
valla bende kim bu sınıf öğretmeni BT koordinatörü merak ediyorum,
Allahtan adamla(varsa böyle bir adam) aynı anda aynı koltuğa oturmuyoruz yoksa rezil olurduk :)

Şaka bir yana ne biçim zümreyiz biz yaa,
Gereksiz bir herif il müdürü ile alıp vermediği var ve nereden vurayım bilemediği için bir yazı yazıyor yazdıklarının %50'si yanlış %45'i yalan
10 senelik BT öğretmenine sınıf öğretmeni diyor (derdi müdüre çakacak tövbe yarabbim)
bir tane de BT Öğretmeni arkadaşım da çıkıp bu lüzumsuzun haberine (arkadaş biz bu adamı tanıyoruz BT Öğretmeni kendisi demiyor) yorum yapmıyorsa,
ben komisyonda diye niye tek tek öğretmenleri arıyorum aklımdan zorum mu var niye 180 lira telefon parası ödüyorum diye kendime sormadan edemiyorum.

Neyse özetle bu başlıklarda paylaşan meslektaşım çıkmayacak ben merakınızı gidereyim ben sınıf öğretmeni değilim BT Öğretmeniyim sayın hocam.

Siteye girmediğim için dertlenip beni telefonlar arayan "aman bak açıklama yap" diye beni ikna eden üniversite sınıf arkadaşıma da buradan teşekkür ediyorum.

Ben kaçtım herkesin çarşısına pazar ola.

karekedi' Alıntı:
Onu bunu bilmemde sene başında 1 haftalık ek dersimiz yalan oldu. 2 dönem allah bilir ne zaman çıkar gorevlendirmeler.
hocam bu dönem Fatih Altyapı ve üst yapısını getirdiği gerginlikte var elbette ama çok yorulduk,

Allah bilir değil bayram dönüşü ne zaman yapalım diye direkt sizlere sormayı düşünüyorum(henüz ekip arkadaşlarımızla da paylaşmadım tamamen kişisel görüşüm)
tek görevlendirme olacak takvimi sizlerle etkileşimli bir şekilde belirleyeceğiz umarım bir mani çıkmaz gider ayak bunu da yapabiliriz beraberce.

wolfgank' Alıntı:
BT Rehberliği Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin tekelinde bırakılmayacak.100 Saatlik BT Rehber eğitimlerinin verilmesi kararlaştırıldı bu şeklide ihtiyacı gidermek için rekabet olursa sanırım kalite ve etik de sağlanacaktır.
İlk kurs Pendik İlçe MEM tarafından düzenleniyor.Duyurusu bugün itibariyle okullara gönderildi. 25.10.2013 de BAşvurular değerlendirilecek.

Hocam öyle yazmışın ki görende hakikakten sorun falan çözdünüz sanacak. Rekabet olacakmış da bilmem ne. Fırıncımıyız arkadaşım biz rekabete girielim fiyat kıralım. Zaten iş çirkin bir de sizin gibi çözüm odakları olunca daha da çirkinleşiyor. Allah aşkına 100 saat kurs vereceksiniz de adamlar dersini bırakıp koşa koşa Bt Rehber Öğretmeni mi olacak. İlk görevlendirme de bilmedikleri için atlayacaklar ikincisinde ben okulumda olmak istiyorum diyecekler. Uzaktan davulun sesi güzel geliyor anlaşılan size. İki okulda görev almak öyle çok da cazip bişey değil. İş yükü 2 katına çıkıyor. Kimse aa sen o okulda sadece bu işi yapacaksın bunları yapma demiyor. Bir şekilde işin içinde oluyoruz. Ayrıca zaten buradaki bilişim teknolojileri öğretmenlerinin dersi olsa hiçbiri Bt Rehber Öğretmenliği görevini istemez. Dersimiz yok mecbur kabul ediyoruz
Bi yorumda da bir tane bilişim teknolojileri öğretmeni müdürle anlaşmış Bt Lab çalışmıyor falan yazmış. Arkadaşım 10 parmağın hepsinin bir olduğunu kim söylemiş. Önünüzde yüzlerce iyi örnek varken gidip en kötüsünü seçip onu anlatıyorsunuz. Ne yapmaya çalıştığınızı bi anlasam.

Kurs almış bir matematik, türkçe, fizik, kimya, biyoloji öğretmenine BT rehberliği verildi diyelim,
O öğretmen o okulda kaç saat kendi branşında derse girecek?
çünkü BT rehberliğinde şart var, yerine ücretli öğretmen kesinlikle görevlendirilmeyecek.
Branşı matematik olan öğretmeni BT rehberi yapmanın karı ne?

Fatih projesi uygulanan okullarda derse bakılmaksızın norm verilirse sorun çözülür. Daha sağlıklı olur.

ek görevlendirme 7 sinde onaylanacak diyen arkadaş!.. yalan oldu galiba...

wolfgank' Alıntı:
Kendini uyanık sanan BT öğretmenleri oldukça istanbul görevlendirmeleri hep gecikecek. Bunu önce kendiniz etik davranarak çözebilirsiniz. Baştada duzgun lakaplı DÜZGÜN'lükten uzak şahıs.

Kendini uyanık sanan sadece BT öğretmenlerimi sence!!!

wolfgank' Alıntı:

Şu kurslar açılsa da bir görsek.. :) Amma hevesliymişssiniz.. Görende Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanı konuşuyor sanacak.. :) Pendik için konuşun yeter sn hocam...

Eksik yazdım şu zamana kadar İStanbul BT Rehber öğretmenliğinden pek sorun yaşanmıyordu(İst_koord ve arkadaşlarının çalışmaları sayesinde) taa ki bu seneye kadar(Bağcılarda sorun olurdu o da Eğiticisi olmadığından) o da şundan kaynaklandı ders zorunlu oldu insanlar ek ders için yapmak zorunda olduğu seçimleri yapmak zorunda kalmadı.. Yani kalite ve etik ile alakalı değil.. Sanırım kişisel bir sorundan ötürü yazıyorsunuz bunları Pendik kaynaklı... bunu İstanbul için genellemeyin bence..

sancaktepe' Alıntı:
wolfgank' Alıntı:

Kendini uyanık sanan sadece BT öğretmenlerimi sence!!! Başvuru esnasında görevlendirmeler 16 sında deyip de gorevlendırme esnasında bu tarihi 23 une cekenler, İlk seferde adilane davranıs sergileyerek tum Fatih okullarına gorevlendirme saglamak mümkünken ilçelerde başarısız süreç yönetenler ve bu başarısılıktan kendine pay çıkararak ek görevlendirme ne kadar gec olursa o kadar ödemeden kazanç sağlarız mantıgında olanlar nedir sence?
Bence BT öğretmenleri arasında uyanıklar var evet ama yukarıda saydıklarım uyanıktan öte kelimenin tam anlamıyla çakallar..

Klavuzu çakal olanın kafası sadece uyanıklıga çalışır arkadaşım..Sen önce git bir aynaya bak..

Öncelikle bu forumu takip eden, beni arayıp neler yazmışlar diye bilgi paylaşan ve son olarak buradan alıntıları e-posta ile bana gönderen sevgili meslektaşlarıma teşekkür ediyorum ama bu dönemde gerçekten meşgulüm,meşgulüz ve gerçekten burası ile oyalanacak zamanımız yok.

Gelelim alıntı kısmına sayın sancaktepe nickli kullanıcı;

yazdıklarınızı madde açıklarsanız sevinirim. Ben anladıklarımı yazayım
a) başvuru esnasında 16'sı deyip görevlendirme de 23'une çekme kısmı ile ilgili=== Tüm geçici görevlendirmelerle ilgili (BTR-ARGE-Sınav Komisyonu vb hiç farketmeden, çünkü milli eğitim için bunların herhangi bir farkı yok neticede geçici görevlendirme diye değerlendirilmektedir.) valilik onayından önce listenin insan kaynakları şube müdürü, ilgili alanın şube müdürü(ismimizde BT geçtiği için Mesleki Teknik Eğitim) ve il müdürümüzü imzalaması prosedürü çıkmıştır. Bu uygulama bu yıl başlayan bir uygulamadır gecikmeye bu yeni prosedürü bilmediğimiz için biz sebep olduk ve bundan dolayı da farklı yerlerde meslektaşlarımızla karşılaştığımızda özür diledim gene dilerim,

b) ilk görevlendirmede adilane davranmak nedir bu dediğinizi anlamadım bunu ANLATMANIZ gerekecek. ilçelerde süreç yönetimi tüm evraklar için aynıdır yazıyı gönderir son tarih verir ve son tarihten sonra yetiştiremeyen varsa kısa bir sürede onlardan toplarsınız. Sizin düşündüğünüz süreci en sonda merak ediyorum.

c) Ek ödeme ne kadar geç olursa o kadar iyi yorumunuz sadece sizin ne kadar küçük düşündüğünüzü gösterir yoksa il mem'de veya görevlendirme komisyonunda kimsenin öyle bir derdi olmaz tek derdimiz var başka bir görevlendirme olmayacak ve ne kadar fazla kişi görevlendirirsek o kadar iyi diye bakıyoruz örneğin şu anda 45 kişi reddediyoruz keşke bir kaç gün daha geç yapsak dahi bu 45 kişiyi de görevlendirmenin yolunu bulsak geçen hafta itibari ile Pendik'te görev talep eden 14 kişiden 3 tanesini görevlendirip 11 tanesini reddediyorduk şimdi ise dilekçe hataları vb ile şu anda ise 14 arkadaşımızı da görevlendiriyoruz bu ne demek 11 tane adam dönem sonuna kadar BTR olabilecek, 10 saat dersi olanlar okul okul gezmeyecek ve sizin kafayla ek ders alabilecek demek, bu öğretmenlerin kendisi ile ilgili. Bizi ilgilendiren ise 11 okula daha BTR görevlendirebildik onlar o okulları sahiplenecektir diye bu işten keyif alıyoruz.
Maalesef kafanız biraz kaldırsanız kendi cebiniz yerine ilçenizi yada ilinizi biraz daha izleseniz bunu sizde görebileceksiniz ama kimsenin böyle bir niyeti yok.

Çakal sözü komisyona ve bana ise aynen size iade ettiğimi bilmenizi isterim.

Son olarak sizden bir yardım isteyeceğim.

Şubat Döneminde ikinci görevlendirme olacak ben size işleri söyleyeyim bana bir takvim yazar mısınız size uymaya çalışalım.
Notlar:
1-(24 Ocak - 10 Şubat arası tatil)
2-Eğitici BT Formatör Öğretmenlerin görevleri arasından BTR görevlendirmelerini organize etmek çıkarılmış ve size verilmeyen görevlerle vakit kaybetmeyin denmiştir ,keyfi olan eder olmayan etmez kimse bir şey diyemez.
3- Takvimi yaparken öğretmen atamalarını ve henüz kesinleşmeyen 15 tatil yer değiştirmelerini göz önünde bulunduralım.
4- Takvime eklenmesini istediğiniz yada çıkarılmasını istediğiniz adım varsa dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

İkinci dönem görevlendirme için ilçelere yazı gönderilme tarihi :
İlçelerden yazıların geri isteneceği son tarih(ilçelerin okullara duyuru yapacağını ve gelenleri birleştireceğini göz önünde bulundurun) :
(Kişinin geç verdiği, okuldan gelmeyen, memur hatası vb sebeplerle) Yazıyı göndermeyen ilçelerden yazıların tekrar istenmesi ve alınması tarihi :
Komisyon çalışma tarihi (başvuranların öğrenim durumları, hizmet puanları tek tek mebbisten istenip hesaplanabiliyor bunu göz önünde bulundurun) :
Onaya hazır listenin imzaya sunulma tarihi :
Liste imzalandıktan sonra Valilik makamına onaya sunulma tarihi:
İlçelere onay ile görevlendirilen ve reddedilen kişilerin bildirilmesi tarihi :

ist_koord' Alıntı:
sancaktepe' Alıntı:
wolfgank' Alıntı:

Kendini uyanık sanan sadece BT öğretmenlerimi sence!!! Başvuru esnasında görevlendirmeler 16 sında deyip de gorevlendırme esnasında bu tarihi 23 une cekenler, İlk seferde adilane davranıs sergileyerek tum Fatih okullarına gorevlendirme saglamak mümkünken ilçelerde başarısız süreç yönetenler ve bu başarısılıktan kendine pay çıkararak ek görevlendirme ne kadar gec olursa o kadar ödemeden kazanç sağlarız mantıgında olanlar nedir sence?
Bence BT öğretmenleri arasında uyanıklar var evet ama yukarıda saydıklarım uyanıktan öte kelimenin tam anlamıyla çakallar..

Klavuzu çakal olanın kafası sadece uyanıklıga çalışır arkadaşım..Sen önce git bir aynaya bak..

Öncelikle bu forumu takip eden, beni arayıp neler yazmışlar diye bilgi paylaşan ve son olarak buradan alıntıları e-posta ile bana gönderen sevgili meslektaşlarıma teşekkür ediyorum ama bu dönemde gerçekten meşgulüm,meşgulüz ve gerçekten burası ile oyalanacak zamanımız yok.

Gelelim alıntı kısmına sayın sancaktepe nickli kullanıcı;

yazdıklarınızı madde açıklarsanız sevinirim. Ben anladıklarımı yazayım
a) başvuru esnasında 16'sı deyip görevlendirme de 23'une çekme kısmı ile ilgili=== Tüm geçici görevlendirmelerle ilgili (BTR-ARGE-Sınav Komisyonu vb hiç farketmeden, çünkü milli eğitim için bunların herhangi bir farkı yok neticede geçici görevlendirme diye değerlendirilmektedir.) valilik onayından önce listenin insan kaynakları şube müdürü, ilgili alanın şube müdürü(ismimizde BT geçtiği için Mesleki Teknik Eğitim) ve il müdürümüzü imzalaması prosedürü çıkmıştır. Bu uygulama bu yıl başlayan bir uygulamadır gecikmeye bu yeni prosedürü bilmediğimiz için biz sebep olduk ve bundan dolayı da farklı yerlerde meslektaşlarımızla karşılaştığımızda özür diledim gene dilerim,

b) ilk görevlendirmede adilane davranmak nedir bu dediğinizi anlamadım bunu ANLATMANIZ gerekecek. ilçelerde süreç yönetimi tüm evraklar için aynıdır yazıyı gönderir son tarih verir ve son tarihten sonra yetiştiremeyen varsa kısa bir sürede onlardan toplarsınız. Sizin düşündüğünüz süreci en sonda merak ediyorum.

c) Ek ödeme ne kadar geç olursa o kadar iyi yorumunuz sadece sizin ne kadar küçük düşündüğünüzü gösterir yoksa il mem'de veya görevlendirme komisyonunda kimsenin öyle bir derdi olmaz tek derdimiz var başka bir görevlendirme olmayacak ve ne kadar fazla kişi görevlendirirsek o kadar iyi diye bakıyoruz örneğin şu anda 45 kişi reddediyoruz keşke bir kaç gün daha geç yapsak dahi bu 45 kişiyi de görevlendirmenin yolunu bulsak geçen hafta itibari ile Pendik'te görev talep eden 14 kişiden 3 tanesini görevlendirip 11 tanesini reddediyorduk şimdi ise dilekçe hataları vb ile şu anda ise 14 arkadaşımızı da görevlendiriyoruz bu ne demek 11 tane adam dönem sonuna kadar BTR olabilecek, 10 saat dersi olanlar okul okul gezmeyecek ve sizin kafayla ek ders alabilecek demek, bu öğretmenlerin kendisi ile ilgili. Bizi ilgilendiren ise 11 okula daha BTR görevlendirebildik onlar o okulları sahiplenecektir diye bu işten keyif alıyoruz.
Maalesef kafanız biraz kaldırsanız kendi cebiniz yerine ilçenizi yada ilinizi biraz daha izleseniz bunu sizde görebileceksiniz ama kimsenin böyle bir niyeti yok.

Çakal sözü komisyona ve bana ise aynen size iade ettiğimi bilmenizi isterim.

Şubat Döneminde ikinci görevlendirme olacak ben size işleri söyleyeyim bana bir takvim yazar mısınız size uymaya çalışalım.
Notlar:
2-Eğitici BT Formatör Öğretmenlerin görevleri arasından BTR görevlendirmelerini organize etmek çıkarılmış ve size verilmeyen görevlerle vakit kaybetmeyin denmiştir ,keyfi olan eder olmayan etmez kimse bir şey diyemez.
3- Takvimi yaparken öğretmen atamalarını ve henüz kesinleşmeyen 15 tatil yer değiştirmelerini göz önünde bulunduralım.
4- Takvime eklenmesini istediğiniz yada çıkarılmasını istediğiniz adım varsa dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

İkinci dönem görevlendirme için ilçelere yazı gönderilme tarihi :
İlçelerden yazıların geri isteneceği son tarih(ilçelerin okullara duyuru yapacağını ve gelenleri birleştireceğini göz önünde bulundurun) :
(Kişinin geç verdiği, okuldan gelmeyen, memur hatası vb sebeplerle) Yazıyı göndermeyen ilçelerden yazıların tekrar istenmesi ve alınması tarihi :
Komisyon çalışma tarihi (başvuranların öğrenim durumları, hizmet puanları tek tek mebbisten istenip hesaplanabiliyor bunu göz önünde bulundurun) :
Onaya hazır listenin imzaya sunulma tarihi :
Liste imzalandıktan sonra Valilik makamına onaya sunulma tarihi:
İlçelere onay ile görevlendirilen ve reddedilen kişilerin bildirilmesi tarihi :

6 sayfa kadar öncesinde b maddene cevap yazmıstım ama belki bulamazsın diye buraya aynı cevabı yazıyorum..

Ayrıca diğer maddelerine cevap olarak bir atasözünü yazmak isterim:
"Başarılı insanlar sorunlar karşısında çözüm yolları üretir,başarısız insanlar bahaneler"
Takvimmiş,yönetimmiş,yogunlukmuş,oymuş buymuş....Hikayelerden seçmeler...

görevlendirme yapıldığı zaman geçmişe yönelik mi olur (ekimin tamamını kapsayan) yoksa 21 ekimden itibaren falan mı derler

mehmethocam1' Alıntı:
Gerçekten zor olmalı ki bu kadar uzuyor her şey.

Emin olun çok zor hocam...O kadar zor ki anlatamam..

Dalga mı geçiyorsunuz hocam,adamların umurunda bile değiliz..En azından şu ilçelerde seçilmeyen lise oldugu için görevlendirme yapılamayacak,şu ilçelerde yapılacak diye bir duyuru yapılabilir..Herkeste ona göre işini yapar..
Mesela hepimiz biliyoruz ki Pendikte tüm arkadaşlar görevlendirilecek çünkü neden tüm liseler secilmiş..
Yapmaları gereken hepsi bu ama adamlara bu bile zor geliyor..
Bakalım şimdi ne sorun var,evrak sistem arızasından dolayı askı da mı kaldı yoksa yetkililer tatile mi çıktı....
Yalana kim kaç kuruş ödemiş ki, onlar ödesin.

DÖNEMİN ORTASI GELDİ BU SAATTEN SONRA ÇIKSA DA SIKINTI ZATEN.... YAPACAĞINIZ İŞİN...

Sitede yayınlanmış. Okulunuza yazı gelmeden başlamamanız hayrınızadır.

Kendi okulunda görevlendirme isteyenleri pek takmamıslar anlasılan. Madem kendi okulumuzda BTR olamayacagız neden basvuruyla uğrastırıp insanları boş bekleyiş içine sokuyorlar!!!

istbilfor.org sitesinde hala resmi olmayan ibaresi var...Bu liste ne zaman resmiyet kazanır acaba,kasım ayı geldi...

Zorda olsa birinci dönem görevlendirmelerini bitirdik allaha şükür.

Bu arada sayın sancaktepe sizden aşağıda ki yardımı istemiştim özel ya da genelden cevabınızı bekliyorum;

Notlar:

başvuruları ne zaman alalım-komisyon ne zaman çalışsın-onayı ne zamana yetiştirmeye çalışalım.

Geri