İstanbul BTR sonuçları ne zaman

Kodla Büyü
Neden 23 ü daha önce okulların açıldığı tarih baz alınıyordu bir haftamızı neden yiyorlar ne saçmalık insanlarımız ne kadar tembel oldular artık bi sistemi düzeltmiyorlar yaşanan aksiliklere bak verdiğimiz emeğin karşılığını bile alamıyoruz

Görevlendirmesi Reddedilenlerin listesi geldi biraz önce..İlçemde Fatih projesi okulları dolmadığı için görevlendirme yapılmamış..Ek bir dilekçe mi alır lar? Ne olcak ki şimdi 6 saat dersle kaldık ortada..

quashpack' Alıntı:
Görevlendirmesi Reddedilenlerin listesi geldi biraz önce..İlçemde Fatih projesi okulları dolmadığı için görevlendirme yapılmamış..Ek bir dilekçe mi alır lar? Ne olcak ki şimdi 6 saat dersle kaldık ortada..
ek başvuru alacaklarmış ama ne zaman neyi bekliyolar bilinmiyor. 1 ayda ordan kayıp olacak galiba

27.9.2013 tarih ve 903.99/2716325 Desimal sayılı yazı 30.9.2013 saat 11:10 itibari ile BTR görevlendirmeleri Resmi Valilik oluru, listeleri ve çalışma esasları ekli olarak KurumNet üzerinden ilçelere gönderilmiştir. Anlaşılıyor ki; yazı Cuma günü mesai bitiminde Valilikten alınmış ve Pazartesi itibariyle ilçelere gönderilmiştir.
Hala okulunuza ulaşmamış ise İLÇENİZDEKİ Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Şubesi Şefi ile görüşünüz.
Ek görevlendirmeleri için İlçe Eğitici Formatörünüzle tavsiyem toplantı yapınız.Yada telefonla görüşünüz;
İlçe Koordinatörlerinize İl koordinatörünce bilgilendirme 29.9.2013 tarihinde e-posta ile yapılmış olup ekinde boş kalan Fatih Projesi okullarının listesi ve kontenjan durumları gönderilmiş durumda.
BT Rehberliğinin eski BT Formatörlüğü ile aynı şey olmadığını artık aklınızda bir yere yazınız.
-Her okula BT Rehberliği verilecek diye bir olgu yok.
-Yönerge açık BT Rehberliği Fatih Projesi okulları öncelikli yapılan bir çalışmadır.Onlar doldurulmadan ortaokullara BT Rehber verilmesi söz konusu değil.
-Orta okullara BT Rehberliği verilmesi altında yatan ESAS OLGU ise onlarında Faz 2 Kapsamında Fatih Projesi Altyapısı ve tahtalarının bu yıl kurulacak olması ve orada keşif ve kurulumlarda firma ile idare arasındaki işlerin sizin bilgi ve tecrübeleri ile doldurulmasıdır.
-Yoksa eskisi gibi BTS'lerin BT Formatörlüğü değildir. Elbetteki tersi söz konusu değildir. BT Rehberleri atandığı okuldaki BTS'lerden sorumludur.

Bu durumda aksama oluşmaz ise;
Ek görevlendirme için okullardan dilekçelerin alınması ilçelere gönderilmesi : 2 Ekim 2013
İlçelerin cevap verecekleri tarih: 03 Ekim 2013
İlçelerden gelenlerin toplanması ve eksik ilçelerin kontrolü: 03-04 Ekim 2013
Dilekçelerin değerlendirilmesi :05-06 Ekim 2013
Valilik onayı : 07 Ekim 2013 olarak belirlenmiştir.

Tüm bu konu ve esaslar doğrultusunda spekülasyona gerek yok. İlçeniz ile görüşünüz.

umitbulut58' Alıntı:
okullara yazı geldi teşekkürler!
hocam siz hangi ilçedesiniz bize hala yazı gelmedi yazıyı buradan paylaşabilirmisiniz.çalışma saatleri ve görev tanımlamalarında bir değişiklik varmı.??

İlçeden çıkan görevlendirme yazısında 30 eylül 2013 tarihli görevlendirme yazılmış. Biz 23 ünden itibaren olan ekdersi alamazmıyız. İlçemiz Avcılar.

Onay 23 diyor ilçe nasıl tarih değiştirebilir ki? saçmalık. hepimizin haberi vardı 16sından beri hepimiz görev başındayız zaten olmayanda istbilfordaki yazıdan sonra 23ünde kesin olarak başladı. bu kadar kraldan çok kralcı olunur mu pes. meb vurdu avcılar tüy dikmeye çalışıyor herhalde. bakalım bizimkiler ne yapacak.

yogunesb' Alıntı:
İlçeden çıkan görevlendirme yazısında 30 eylül 2013 tarihli görevlendirme yazılmış. Biz 23 ünden itibaren olan ekdersi alamazmıyız. İlçemiz Avcılar.

Yuh artık iyice suyunu çıkarmışlar. Öyle şey mi olurmuş. Zaten 1 haftalık ek dersimizi yediler. İyiden iyiye enayi yerine mi koymaya çalışıyorlar bizi anlamıyorum. cenazem vardı okula gidemedim bugün bizim ilçeye geldi mi bilmiyorum (pendik).

ecevahir' Alıntı:
Onay 23 diyor ilçe nasıl tarih değiştirebilir ki? saçmalık. hepimizin haberi vardı 16sından beri hepimiz görev başındayız zaten olmayanda istbilfordaki yazıdan sonra 23ünde kesin olarak başladı. bu kadar kraldan çok kralcı olunur mu pes. meb vurdu avcılar tüy dikmeye çalışıyor herhalde. bakalım bizimkiler ne yapacak.
Saol hocam güzel yorum malesef alamıcaz anlaşılan.

bazı okullara gönderilmiş yazı galiba ama hala ek başvuru haberi yok ortada..Bu ildeki adamlar ne yoğunlarmış yaa...Oturmaktan fırsat bulupta şu işleri bir yoluna koyamadılar 1 ayda...Şimdi hepsi atlar, kolaysa gel sen yap felan filan..Önce sen ordan git kadro açılsın,ihtiyaç olsun bak geliyor muyum gelmiyor muyum...

Görevlendirme tarihi ve onay yazısının geç gelmesiyle 2 haftalık ek ders parama mani olan mebe teşekkür ediyorum. Yaz tatilinin üzerine çok iyi geldi.

Arkadaşlar daha önceki yıllarda da aynı sıkıntı olmuştu. Görevlendirme yazınızda belirtilen tarih ne ise ek dersi o tarihe göre verilmeli. Mesela İstanbul için 23/09/2013-24/01/2014 tarihleri arasında BT Rehber öğretmen görevlendirilir diyorsa ek dersi 23/09/2013 ten itibaren alırız. Önceki yıllarda da o şekilde almıştık. Okul idaresinin insafına bırakmayın. Bu sizin hakkınız.

Başka okulda görevlendirildim. Onay olmadan okul müdürü kabul etmediği için okula gidemedim. Müdür yardımcısı gözümün önünde ilçeyi arayıp sordu, ek ders verilmiyor dedi. Istanbul üsküdardayim. Kiminle irtibata geçeceğim ya da nasıl hallederim yardımcı olursanız sevinirim.

gozzde' Alıntı:
Başka okulda görevlendirildim. Onay olmadan okul müdürü kabul etmediği için okula gidemedim. Müdür yardımcısı gözümün önünde ilçeyi arayıp sordu, ek ders verilmiyor dedi. Istanbul üsküdardayim. Kiminle irtibata geçeceğim ya da nasıl hallederim yardımcı olursanız sevinirim.
görevlendirme yazısını alıp okula git hocam. orada göster ve görevlendirilmem 23'ünden sonra başladı, ben geldim fakat siz kabul etmediniz de. Suç onlara kalmış olur. Onlarda suçu mebe atarlar. Aslında suç zaten mebin. Fakat ek dersi o şekilde yaparlar. Öteki türlü yaparlarsa zaten kendi başları ağrır. Çünkü ek ders tablosu ile ilçe mebe itiraz edersiniz.

BTR görevlendirmelerinde ek ders ödemesi girilen ders sayısından bağımsız ödenir.
Maaş karşılığı+18 görevlendirme ücretidir.
Eksik aldığınız aya ait ek ders taleplerinizi kendi okul müdürlüğünüze valilik olurunu ilgi tutarak istersiniz.
Asıl olan Valilik görevlendirme tarihidir.
Mucbir sebeple yazının gecikmiş olması bu sebeple görev yerine geç gitmeniz sadece tebligat sorunudur.Sizin ek ders almanızı engellemez. Alamadığınız ay veya haftanın ekdersini bir sonraki ay puantajına hesaplanarak Valilik oluru ile eklenerek alınır. Puantajlarınız ilk ve orta okullarda ilçede yapıldığı için eğer alamazsanız silsile kuralı ile dilekçenizi İlçe MEM'e iletiniz.

wolfgank' Alıntı:
BTR görevlendirmelerinde ek ders ödemesi girilen ders sayısından bağımsız ödenir.
Maaş karşılığı+18 görevlendirme ücretidir.
Eksik aldığınız aya ait ek ders taleplerinizi kendi okul müdürlüğünüze valilik olurunu ilgi tutarak istersiniz.
Asıl olan Valilik görevlendirme tarihidir.
Mucbir sebeple yazının gecikmiş olması bu sebeple görev yerine geç gitmeniz sadece tebligat sorunudur.Sizin ek ders almanızı engellemez. Alamadığınız ay veya haftanın ekdersini bir sonraki ay puantajına hesaplanarak Valilik oluru ile eklenerek alınır. Puantajlarınız ilk ve orta okullarda ilçede yapıldığı için eğer alamazsanız silsile kuralı ile dilekçenizi İlçe MEM'e iletiniz.

Her ne kadar resmiyette MEB bu görüşte olsa bile devlet bütçesini yöneten ve yürüten Maliye Bakanlığı, ona bağlı Defterdarlık ve ilçe teşkilatı Mal Müdürlükleri başlama tarihi itibariyle ödeme yapar. Bu yüzden de okuldan veya ilçeden giden yazı,olur ve puantajlarda ne yazarsa yazsın hep baz aldıkları başlama tarihidir. Sıkıntılar da bu noktada çıkar.

ek dersleriniz nasıl geldi arkadaşlar bana eylül ayında hiç görev yapmamışım gibi yatmış

12 saat ders var zati. sadece seminerden 30 saat geldi. Bir sonraki ay alırız artık arta kalan 22 saati.

Pendik Ek görevlendirmeleri duzgn lakaplı kişinin telefonlara cevap vermemesi, Mebbis bilgilerini güncellememesi sebebiyle beklemektedir. Kendisi an itibariyle resmi yazı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne çağırılmış beklenmektedir. Bakalım işler kimin yüzünden tıkanıyor?

Pendik ilçesinde Kavakpınar Lisesine görevlendirme yapılmadığı için ortaokullara görevlendirme yapılamamaktadır.

Pendik Eğiticileri Şenol NAMALDI arkadaşımıza özverisinden dolayı teşekkür ediyor. Kavakpıanr Lisesi görevlendirmesi yapılmıştır.
Diğer öğretmenler dilekçeleri doğrultusunda görevlendirilecektir.

eger ilçede boş okul kaldıysa ve gorevlendırme olmayacaksa bilelim de ona gore davranalım...

Pendikteki eğitici arkadaşın yaptıgını diğer ilçelerdekiler de yapabilir..Ya da ildeki bir eğitici şu şu ilçelerde butun fatih projesi okullar dolmadıgı için görevlendirme olmayacak diyebilir bence..

Geri