İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ [ BÖTE ]

Kodla Büyü
Arkadaşlar şu ders işleme metodu olarak neler kullaıyorsunuz ondan bari bahsedelim Tolga kızmaya başladı. Ayrıca öğretici oyunlar ve etkinlikleri burada sergilesek daha iyimi olur ne bana öyle geliyorr.
Yeni sistemi beğeniyormusunuz birde onu yazın İlköğretimdeki arkdaşlar sizlere sesleniyorum...

metin hoşgeldin
karabela :) zamanla .) demek ki onbaşının rütbesini sökmeye çalıştın :D helal olsun.

arkadaşlar bende antep te görev yapıyorum. 70-80 kişilk sınıflarım var gül gibi faz 1 bilgisayarlarım var çalışmıyor çoğu :)

bilalin ve tolganın da dediği gibi eğitimde ne tür uygulamalar yapıyoruz ne tür çalışmalarımız oldu onları birbirimiz ile paylaşabiliriz . ne de olsa aynı kaynaktan beslendik 4 yıl :)

bu arada karahan ile görüşmüyorsunuzdur da uğur hoca ve diğer hocalar ile görüşen arkadaşlar var mı ne alemdeler ?

ben en son geçen ay görüştüm uğur hoca ile aynı yerde ama öğretim görevlisi olarak görev alıyor bölüm başkanı değişmiş.

karahan ise yine myo da görev yapıyor helal olsun adama berlin teknik ünv den doktorasını almış :)

selamlar ve saygılar

baydin55' Alıntı:
Arkadaşlar şu ders işleme metodu olarak neler kullaıyorsunuz ondan bari bahsedelim Tolga kızmaya başladı. Ayrıca öğretici oyunlar ve etkinlikleri burada sergilesek daha iyimi olur ne bana öyle geliyorr.
Yeni sistemi beğeniyormusunuz birde onu yazın İlköğretimdeki arkdaşlar sizlere sesleniyorum...

yok kardeş neden kızam :) bu soruya ben yine cvp veremicem ilköğretimde degilim malesef..

ysahin' Alıntı:
metin hoşgeldin
karabela :) zamanla .) demek ki onbaşının rütbesini sökmeye çalıştın :D helal olsun.

arkadaşlar bende antep te görev yapıyorum. 70-80 kişilk sınıflarım var gül gibi faz 1 bilgisayarlarım var çalışmıyor çoğu :)

bilalin ve tolganın da dediği gibi eğitimde ne tür uygulamalar yapıyoruz ne tür çalışmalarımız oldu onları birbirimiz ile paylaşabiliriz . ne de olsa aynı kaynaktan beslendik 4 yıl :)

bu arada karahan ile görüşmüyorsunuzdur da uğur hoca ve diğer hocalar ile görüşen arkadaşlar var mı ne alemdeler ?

ben en son geçen ay görüştüm uğur hoca ile aynı yerde ama öğretim görevlisi olarak görev alıyor bölüm başkanı değişmiş.

karahan ise yine myo da görev yapıyor helal olsun adama berlin teknik ünv den doktorasını almış :)

selamlar ve saygılar

ugur hoca ne yapsın yan gelip yatıyor üniversitede..dogru dürüst öğretim görevlisi kadromuzmu vardıda bu şekilde mezun olduk..Yazık böyle bir bölümde dogru dürüst hala hoca yok..bölüm derslerinin hakkını verecek..ben meslek lisesindeyim ve gösterdigim dersler inanın üniversitede verilmedi bize..öğrencilerimr şu an 2004 te mezun olan bötelerden daha bilgililer yani..2 sene önce mezun ettiğim öğrencim şuan okul bitirdi ve geldi komşu okulumda ücretli öğretmenlik yapıyor..güzerl bir duygu bu...inş bundan sonra düzelilr ünilerdeki eğitim sorunu..

dersler

tolga lisede öğretmen olmak senin için harika bir deneyim olsa gerek. İlköğretimde işler biraz daha kolay çok fazla kasmaya gerek yok bizde de sınıflar 24 - 25 kişilik allaha şükür bilgisayarlarımızın hepsini yeniledik 2 sene önce p 4 filan değil ama her işimizi görüyor yeni müfredat harika gerçi hiç ilerlemiyorsun gibi geliyor ama çocuklar ve ben için çok güzel oldu konularda ileri gidip ekstra çalışmalar filan yapıyoruz. kaynaklarımı genelde bilzum.org tan buluyorum birde birkaç bilgisayarcı arkadaşla (hataydan) paylaşım imkanımız oluyor. Okulda dersler yarış havasında geçen sene okul geneli hızlı yazı yazma yarışması ve broşür hazırlama yarışmaları yaptık. İskenderunda durum böyle.

kürşat hocam ewet haklısın meslek lisesinde olaylar gerçekten farklı..ilköğretimede derse girdigim oldu gecen yıllarda..iannın ne sınav yapıyorsun nede derste zorlanıyosun..sadece liselilere alıştıgımdan çocuk sesleri kafamı şişiriyordu..

hatayda güzel çalışmalar yapmaya devam ozaman..

Tolga senin adına sevindim. insanın kendisini geliştirmesi mükemmel... Ama biz senin kadar fırsat bulamıyoruz, bende meslek lisesindeyim kendimi geliştirmek zorundayım. Şuanda web tasarımı konusunda geliştiriyorum. ASP yi öneririm. Çocuk oldu mu diye sormuşun evet bir kızım var 11 aylık ellerinizden öper... Tüm 2004 mezunlarına selamlar..

ooo merhaba zülfiye

demek sende buralardasın zülfiye seni de burda görmek çok güzel oldu...
Başarılar

moonlight_zulfiye' Alıntı:
Tolga senin adına sevindim. insanın kendisini geliştirmesi mükemmel... Ama biz senin kadar fırsat bulamıyoruz, bende meslek lisesindeyim kendimi geliştirmek zorundayım. Şuanda web tasarımı konusunda geliştiriyorum. ASP yi öneririm. Çocuk oldu mu diye sormuşun evet bir kızım var 11 aylık ellerinizden öper... Tüm 2004 mezunlarına selamlar..

Meslek lisesinde aslında pekte birşey yapmaya gerek yok..çünkü dersler ve şartlar seni zorluyor ister istemez ve gelişiyorsun..ama benmde bi sürü eksiğim var tabi..bence hepimiz mesleğe atıldıktan sonra bayagı geliştirdik..çünkü asıl uygulama ve sorunlar burada karşımıza çıkıyor..bi şekilde gelişiyor insan yani..

Bebeği benm için öp olurmu...Allah analı babalı büyütsün...sınıf olarak okula ilk başladıgımız ayları hatırlıyorum dün gibi..inş yıllar sonrada böyle beraber hepimiz konuşabiliriz..

evet tolga üniversitede birbirinden kopuk bir sınıftık ama aslında herkes ayrı ayrı ii insanlardı inşallah dediğin gibi olurve yıllar sonrada hatırlarız birbirimizi

zaten yıllar sonranın 3 yılı şimdiden oldu. dediğiiz gibi daha uzun yıllar inş devam eder irtbatımız.

selamlar

ben beklerim ki bizim bötelerden de böyle TR geneli bi site çıksın..herkesin üye olacagi teknoloji sitesi..bilgisayarla ilgisi olmayanlar bile site açıp binlerce üye kaydı alıyorlar..bu beni üzüyor açıkcası..zamanım kısıtlı olmasa ben bi koldan başlıcam ama inanınki hafta sonuda dahil sürekli derslerim var ve ewe gelince ancak dinleniyorum..inş birgün 3-4 arkadaş güzel bir ürün ortaya koyarlarda bizlerde destekleriz..

tolgacığım bu fikrin güzel, ancak bizde bir yerlerden başlamak istedik ama bir türlü organize olamadık :) mehmet döğer in böyle projesi vardı.i eğer bu fikir organize olursanulursa hosting ve domain + forum kurulumu ( IPB, Vbullution, SMF ) benden :)

saygılar

bakın bir hayırsever iş adamı çıktı bile...valla bende flash-photoshop gibi tasarım aşamasında yardımcı olabilirim ancak şimdilik..

senin tasarım yönünün yi olduğunu fark ettim . bende nacizane asp, flash, photoshop, dreamweaver vs. domain ve hosting işleri ile uğraşıyorum. bitmek bitmeyen bilgisayar aşkı var. o nedenle bekar da kaldık :)

ayrıca iş adamı değilim, meslektaşınım

:lol: :D ya akşam akşam güldüm bu lafına..iş adamı degilim lafı varya..

biliyorum böte mezunu oldugunu ben espri olsun diye iş adamı yakıştırması yaptım..

iş adamıyım :) aslında ne olduğumu bende bilyorum desem daha doğru olur :D öfff diğer böteciler nerde. işleri çok demekki :)

yaw 2004 mezunu arkadaşlar sizler muhasseti bayağı ilerlettiniz valla kıskandım bee
bizim 2006 mezunu ve diğer arkadaşlar nerdesiniz yaaawwww
ses verin bee
:roll: :roll: :roll:

tati' Alıntı:
tolgacığım bu fikrin güzel, ancak bizde bir yerlerden başlamak istedik ama bir türlü organize olamadık :) mehmet döğer in böyle projesi vardı.i eğer bu fikir organize olursanulursa hosting ve domain + forum kurulumu ( IPB, Vbullution, SMF ) benden :)

saygılar

evet kanka böyle bir işe başlamayı düşündük sadece benim değil tabiki ortak fikrimizdi...ama fatih sende biliyorsun 5 mod olarak başlıyacaktık bunlurdan sadece ikimiz böte mezunu olacaktık..yani tolganın dediği gibi böte mezunları böyle işlere bi türlü girişmiyor..keşke diyorum bazen başka bölümmü okusaydım:)..bizim dışımızda birçok kişi bu işle uğraşırken bizler bildiğimiz halde kılımızı kıpırdatmıyoruz..

(dök içini rahatla tarzında bi msj oldu ama :p idare edin artık..)

bu işler ufaktan başlar biliyorsunuz..işe bi yerden başlamak gerekli..bu sene istanbul da tayin seçenekelrim arasında ..eğer gelirsem bayağı yogun olacagım gibime geliyor..insan böle siteler açıpta 1 yıl içinde hit olanları kıskanıyor yahuu..şimdi şöyle 20 bin üyesi olan bir sitenin admini olmak var dimi..pehh :mrgreen:

haklısınız önemli olan güzel bir isim bulmak siteye ondan sonra gerisinin geleceği kanısındayım arkadaşlar

slm arkadaşlar ben emel. sizlere bir sorum olacaktı. Benim durumumda olan arkadaşlar vardır belki ben malatya türkiyem ilköğretim okulunda çalışıyorum. Müdürüm 4. ve 5. sınıflarda bilgisayar dersini seçmedi. Sadece 6-7-8 lerde seçti maaş karşılığı derse giriyorum. Seçmeli dersi de ingilizce seçti . 5 saat ingilizce alıyo 4-5 ler. Bilgisayar öğretmeninin olduğu okullarda seçmeli ders olarak bilgisayar dersi seçilmesiyle ilgili bir kanun falan yok mu? Şimdiden teşekkürler....

Emel Merhaba. Bilgisayar laboratuarının olduğu okullarda bilgisayar dersinin seçme gibi bir genelge kanun yok ama,seçmeli dersler okulun fiziki şartlarına göre seçilmeli diye genelge olması gerekir. Bu da bilgisayar laboratuarı olan okullarda bilgisayar dersinin seçilmesini gerekli kılıyor zaten. Ama yine de okul yönetiminin keyfiyetine bağlı oluyor bu işler.

merhaba emel. aynı şey bugün benim başıma geldi. okul başlangıcında müdür bana 4-5 leri birer saat olarak verdi ( normal de iki saat olması gerekiyordu ). çok konuştum ikna edemedim. :) 2-3 gündür e-okul a dersleri girecekler BT dersi 2 saat seçeneği var 1 saatlik seçeneği yok dolayısıyla 31 saat ders oluyordu toplamda. benim dersimi geri bana verdi. şimdi 4-5 lere ikişer saat gireceğim. meb de bu konu üzerinde hassaiyetle duruyor ama müdürlere anlatmak zor.

Allah kimseyi fosilleşmiş müdüre düşürmesin..öyle müdürler varki adamlar melek yahu..Allaha şükür memnunum ben müdürlerimden..ama kötüye denk geldinmi fena oluyo..neyseki bilgisayar ögrt olunca onlarında işi düşüyor ve karşılıklı bu sefer restleşmeler oluyor..en güzeli haklarımızı bilmek..tebliğler dergisinde gerekli yönewtmelikler bulunup önüne koyulmalı idarecilerin..ben bu konuda memurlar.net sitesine sonsuz tşkler ediyorum..bu güne kadar bayagı destek gördüm..mutlaka sizlerde bu tür durumlarda oradan yardım alıyorsunuzdur..saygılar..

merhaba emel
tolganın dediği gibi yazıyı bulup göster. burada da olması lazım yönetmeliklerin siteye bir bak.

selamlar

Geri