İllerin Uygulamasını Öğrenebilir Miyim?

Kodla Büyü
arkadaşlar bizim ilde de aynı uygulama var. Geçen bi toplantıda MEM den bir yetkili aynı şeyi söyledi. tercih edeceğin okulda eğer dersin yoksa tercih edemezsin dedi. Bende benim dersim seçmeli bazı okullar seçiyor bazıları seçmiyor ne yani iki andaolu lisesi var biri seçmiş biri seçmemiş şimdi ben aynı pozisyondaki bir okulu isteyebiliyorken diğerini isteyemiyor muyum dedim adam aynen öyle dedi. bende peki bu sene benim dersi seçmişler ve ben o okula atandım ama gelecek yıl benim dersi seçmediler o zaman ne olacak dedim sen şimdiki duruma bak dedi kestirip attı.
bu noktada yine mahkemelere çok iş düşecek gibi umarım bizi yormazlar. Hakkımızda hayırlısı artık.

Arkadaşlar bide şöyle bir ihtimal var; malum birinci kademeden derslerimiz kaldırıldı ve ikinci kademedende kaldırılacağı söyleniyor. diyelim ki ilköğretim ve liselerde (meslek liseleri hariç) gelecek yıl bu ders kaldırıldı ve ben atanmışım X İÖO na. şimdi bu adamlar beni ne yapacaklar, hangi derse sokacaklar.

sedatcan63' Alıntı:
Arkadaşlar bide şöyle bir ihtimal var; malum birinci kademeden derslerimiz kaldırıldı ve ikinci kademedende kaldırılacağı söyleniyor. diyelim ki ilköğretim ve liselerde (meslek liseleri hariç) gelecek yıl bu ders kaldırıldı ve ben atanmışım X İÖO na. şimdi bu adamlar beni ne yapacaklar, hangi derse sokacaklar.

hocam sen derse giren idareci gördün mü hiç? bana rast gelmedi henüz.

Arkadaşlar bugün il milli eğitim müdür yardımcısı ile yaklaşık 2 saat süren bir görüşme yaptık yüzyüze. Konuşmamızın ilk yarım saati yönetmelikten benim anladıklarım ve onun anladıklarını örtüştürmeye çalıştık. Daha sonra il milli eğitim müdür yardımcısının odasına il değerlendirme komisyonunda yer alacak olan bir kaç kişiyi yanına çağırdı; konuştuk uzun uzun.

(İl Değerlendirme Komisyonu: İl millî eğitim müdürü veya görevlendireceği bir müdür yardımcısının/şube müdürünün başkanlığında, yönetici atamadan sorumlu müdür yardımcısı/şube müdürü, bir ilçe millî eğitim müdürü ile il millî eğitim müdürlerince belirlenecek iki eğitim kurumu müdürü ve 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununa göre eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda faaliyet gösteren sendikalardan o ilde Bakanlık personeli bakımından en çok üyeye sahip sendikanın temsilcisi olmak üzere toplam altı üyeden oluşur.)

Gelenlerin tamamı atanamayacağım konusunda kanaat getirince bende bölge idare mahkemesine gidebileceğimi belirttim. Hay hay gidebilirsin gibi bir havaya büründüler. Devamında il milli eğitim müdür yardımcısı ile başbaşa kaldık ve bana babavari bir bakış takınarak hocam biz senin kötülüğünü değil iyiliğini düşünüyoruz dedi. Bunu söylemem etik değil fakat yazdığın 1. ve 2. tercihine senden yüksek puandaki kişiler istedi dedi ve ilgili ekranı gösterdi ve hocam zaten olmuyor bizide zan altında bırakma tercihlerini bu şekilde kabul edersek yanlış bir iş yapmışta olabiliriz dedi. Bu kadar uzun konuşmalarımızın ardından ayrıldım il mem'den. İlçe mem e gittim ve mevcut tercihlerimi reddettirdim. Yarın son başvuru günü ve tercihlerimi güncelleyerek tekrar yapacağım. Benim sizlerle paylaşacaklarım bunlar arkadaşlar.

Yüzyüze bu konuyu konuştuğum kişilerin hiçbirisi konuya hakim değil. Zaten ilçede tek BT öğretmeniyim. Aynı sıkıntıyı yaşayan canlı birilerini görsem onlarında başkalarından fikir istemeleri ricasında bulunacağım fakat yok maalesef. Bizim sıkıntımızı bizden başkası anlamıyor arkadaşlar!!! Anlamadıkları içinde çözüm önerisinde dahi bulunamıyor. Çektiğim sıkıntıdan bahsediyorum bu konuda yorum yapabilme kabiliyeti olan öğretmenlere, idarecilere; boş boş bakıyorlar bana. Duymamışlar böyle bir durum görmemişler.. Herkes kendi kafasına göre rahatça yorumluyor. Kimisi derse girmen lazım diyor kimisi TTK esaslarının 9. maddesine göre Bilişim Teknolojileri alanı ortak alan atanabilirsin diyor. Arkadaşlar bu durum mahkemeye gitmeden sonuç vermez benden söylemesi.

Herkese kolay gelsin..

Bende yaptım tercihimide buz devrinde bi sincap vardı fındığın peşinde koşan o gibiyiz artık Allah hepsinin iniş takımlarına zeval vermesin ne diyelim kafa mafa kalmadı yedik yediler..................................................... noktalı olan bölümü herkes anladı sanırım recep ivediğin karete hocasına saydığı sahne

Konu alakasız ama yine antalya atamada şöyle bir olay oldu.Benim gibi Anadolu Lisesinde çalışıp sonra ayrılan bir öğretmen arkadaşla anadoluya yeniden atamayla tayin istecektik.Ama arkadaşa mebbis panelinde anadolu atama ekranı açılmıyordu.Sorduk saygıdeğer şefe dedi ki tayin isteme hakkınız olmadığı için o ekran size açılmıyor dedi.Aynı şartlardayız ama bana açılıyor dedim.Sakın tercih yapma soruşturma yersin dedi.Aynen böyle gülmekten cevap veremedim

Suç Konusu : Kendisine açılan tayin modülünü bilinçsizce kullanmak ve tercih yapmak.

..LysimakhoS.. Hocam öncelikle bilgiler için sağol. Anlattıklarından İl MEM' in bu işten tam emin olmadığını anladım, "bizi zan altında bırakma" demelerinden ve tercihleri senin iptal etmelerini istemelerinden dolayı. Daha sonra kafalarını ağrıtmamak için bu yola başvurmuşlar.
Hayırlısı olsun ama bence tercihlerini iptal ettirmemelisin (çıkmayacak olsa bile). Birilerine geçici olarak oraları istetmiş bile olabilirler (daha sonra başvuruyu iptal etmek üzere).

Başvuru yapan arkadaşlar, mebbisten başvurup okula onaylatmak yetiyor mu ? Ayrıca verilecek belgeler var mı acaba.

Cemal TANER' Alıntı:
mmkgs1' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
hocam senin branşın nedir yazılarını okuyorumda sanki bu durumdan rahatsız değilsin gibi... buverdiğin zaten var bunlar yönetmelikmi sadece tavsiye kararı niteliğinde kendilerince yönetmeliğin yorumu bence
Bilişimciler ne kadar rahatsız ise ben de o kadar rahatsızım.

Benim de dikkatimi çekti hocam sizin branşınız heralde Bilişim Teknolojileri değil.

GünerAbi' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
mmkgs1' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
hocam senin branşın nedir yazılarını okuyorumda sanki bu durumdan rahatsız değilsin gibi... buverdiğin zaten var bunlar yönetmelikmi sadece tavsiye kararı niteliğinde kendilerince yönetmeliğin yorumu bence

Benim de dikkatimi çekti hocam sizin branşınız heralde Bilişim Teknolojileri değil.

bbnete üye olup, üyeler hakkında bilip bilmeden yorum yapmayın arkadaşlar.

mmkgs1' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
hocam senin branşın nedir yazılarını okuyorumda sanki bu durumdan rahatsız değilsin gibi...

Rahatsız olup olmamasının bi önemi var mı? forum yazarlığından öte bişey yapmayan binlerce BT öğretmeni var. Cemal Hocam'ın üslubu bence tam olması gerektiği gibi. Branş olarak her kazığı hakettik. Hala binlercemiz bu forumda tek satır yazı yazmamış, okumamış, eylemlere gelmemiş vs. vs. vs. Bence bizim gibi bi branşa bu yapılanlar az bile. Az yani. "size devlette ekmek yok" deseler "hayırlısı olsun" diyeceğiz nerdeyse. Türkiye tarihinde dersi kaldırılmış ve normuna 2 yıldır çözüm getirilmemiş, görevlendirme olmasa vasıfsız, ortada kalacak tek branşız. 50-100 kişi de değiliz ama şu halimize bak. Branşı Bilişim Teknolojileri değilmiş. Senin bilişim teknolojileri, öbürünün de. Hani ne yaptın neyi değiştirmek için hangi adımı attın demezler mi adama.

mfk' Alıntı:
mmkgs1' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
hocam senin branşın nedir yazılarını okuyorumda sanki bu durumdan rahatsız değilsin gibi...

Rahatsız olup olmamasının bi önemi var mı? forum yazarlığından öte bişey yapmayan binlerce BT öğretmeni var. Cemal Hocam'ın üslubu bence tam olması gerektiği gibi. Branş olarak her kazığı hakettik. Hala binlercemiz bu forumda tek satır yazı yazmamış, okumamış, eylemlere gelmemiş vs. vs. vs. Bence bizim gibi bi branşa bu yapılanlar az bile. Az yani. "size devlette ekmek yok" deseler "hayırlısı olsun" diyeceğiz nerdeyse. Türkiye tarihinde dersi kaldırılmış ve normuna 2 yıldır çözüm getirilmemiş, görevlendirme olmasa vasıfsız, ortada kalacak tek branşız. 50-100 kişi de değiliz ama şu halimize bak. Branşı Bilişim Teknolojileri değilmiş. Senin bilişim teknolojileri, öbürünün de. Hani ne yaptın neyi değiştirmek için hangi adımı attın demezler mi adama.

Evet hocam haklısınız maalesef herşeyi hakettik bende dahil birçok arkadaşımız birşey yapmadı ama rahatsız olmamasının bir önemi varmı demişsiniz zaten birçok arkadaşımız bu durumlardan rahatsız olmadığı için bu duruma gelmedik mi? Yarın birgün branş değişikliği lerisinde istihdsm fazlası persnel olma durumu vb. uygulamalarla karşılaşabiliriz.

mfk' Alıntı:
mmkgs1' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:

:+1: :+1:

hugo4545' Alıntı:
GünerAbi' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
mmkgs1' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:

bbnete üye olup, üyeler hakkında bilip bilmeden yorum yapmayın arkadaşlar.

Bilmediğimiz için soruyoruz hocam.

Sn GünerAbi Hocam. İmzamda bir link var. Oraya tıklasanız bu adam kimmiş öğrenirsiniz. Yazdıklarımdan yorum yapıp beyninizi boşa yormaya değmez.
Ben BT öğretmenlerinden tarafım. Amacım sadece yol göstermek.
Burada ağlayan ağlayana bizi zorla formatör yapıyorlar bilmem ne.
Bir babayiğit var mı zorunlu formatörlüğe dava açan varsa alnından öpeyim, özür dileyeyim.
Benim amacım arkadaşlara burada çözüm yok gidin dava açın demektir. Nokta.

Cemal TANER' Alıntı:
Sn GünerAbi Hocam. İmzamda bir link var. Oraya tıklasanız bu adam kimmiş öğrenirsiniz. Yazdıklarımdan yorum yapıp beyninizi boşa yormaya değmez.
Ben BT öğretmenlerinden tarafım. Amacım sadece yol göstermek.
Burada ağlayan ağlayana bizi zorla formatör yapıyorlar bilmem ne.
Bir babayiğit var mı zorunlu formatörlüğe dava açan varsa alnından öpeyim, özür dileyeyim.
Benim amacım arkadaşlara burada çözüm yok gidin dava açın demektir. Nokta.

Sn Hocam
Dava açmak için uygulamanın sonuçlarını beklemek lazım bu sırada diğer illerdeki uygulamaları öğrenmek, başvurularımızı kesinlikle iptal etmek/ettirrmemek lazım, biz eğer atamalar istediğimiz gibi yapılmazsa tabii ki dava açacağız ister kazanalım ya da kaybedelim, ama uygulama aşamasında şu an daha başvurular sürerken belki bu durum düzeltilir, örnek bir il çıkar vb. durumlar için burayı kullanıyoruz, paylaşımlar yapıyoruz kimsenin branşına, mesleğine karşı değilim ama haklarımızı ararken birlikte mücadele etmeli bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmalıyız bu olmaz, düzelmez demektense hakkımızı nasıl alırızı düşünmeliyiz (hukuki süreçte dahil). Zorunlu formatörlük konusu başımıza gelmedi, biz istekli olduğumuzdan bu durumla karşılaşmadık. Sadece burda yazı yazıp gazımızı boşaltmıyoruz ilimizde de bu durmla ilgili çalışmalarımız var. Mesela ilçe başvurularıızı iptal edin değiştirin dedi değiştirmedik ilden aradılar değiştirmedik beklettiler 2 gündür başvuruyu bugün onaylamış ilçe. Gelişme oldukça aktaracağım.
Saygılarımla

hadi oturma eylemi yapalım... aa dur ya zaten yıllardır yapıyoruz ya ... !!! trajikomik hallerdeyiz vesselam... !!!

Başvuru yapan arkadaşlar, mebbisten başvurup okula onaylatmak yetiyor mu ? Ayrıca verilecek belgeler var mı acaba.

ceren_ka' Alıntı:

hocam il milli eğitim müdürlüğünün okulunuza gönderdiği resmi yazıda hangi evrakları beraberinde istedikleri belirtilmiştir. gelen resmi yazıyı okumanızı tavsiye ederim, çünkü istenen evraklar konusunda iller farklı uygulamalar gösterebiliyor.

GünerAbi' Alıntı:
Mesela ilçe başvurularıızı iptal edin değiştirin dedi değiştirmedik ilden aradılar değiştirmedik beklettiler 2 gündür başvuruyu bugün onaylamış ilçe. Gelişme oldukça aktaracağım.
Saygılarımla
Hocam son durum nedir acaba? İlden sorun çıkardılar mı tekrar?

Arkadaşlar yaptığım başvurulara 3 onay birden verilmiş. Bu süçte başvurularınızın reddedilmesinden çekinmeyiniz. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

hocam dersiniz seçilmediği için yazamazsınız dedikleri yerleri de seçmişmiydiniz tercihlerinizde

Geri