İllerin Uygulamasını Öğrenebilir Miyim?

Kodla Büyü

fanfatih

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ben Antalya 'da görev yapıyorum. Yöneticilik görevi için başvurular başladı. Tercihlerimi yaptım, sonra şef arkadaş dedi ki:
"Atama isteyebilmeniz için o okulda normunuz olması gerekir."
İnanmadım tabi, hemen ili aradım. Onlarda aynı şeyi söyledi. Şöyle ki ben ilköğretim okulunu yazabilmem için bile o okulun normunun olması gerekirmiş. Sonuç olarak hiç bir yeri tercih edemiyorum. Sizin illerde durum nasıl? Emsal gösterebileceğim iller var mı?

Allah bu derslerimizi alanların cezasını versin.

benim bildiğim kadarıyla;
o okulda normunuz değil, o okula atanabiliyor olmanız gerekiyor sadece.

hocam Antalya zaten bildiğim kadarıyla tepetaklak, herşeyi tam ters yapıyor,

atamayı da önce mudur yardımcılıgını baslatmıs sanırım. Beklenir yani.

sanki başıma kaymakam vali atayacaklar. zaten şartlarımız zor bide böyle adamlarla uğraşıyorz. kimler nerelere hiçbir vasıfları olmamasına rağmen görevlendirilebilirken.... komik

İzmir i aradım şimdi. Onlarda aynı şeyi söylüyorlar. Halimiz duman.

Hocam normu derken neyi kastediyor? Yani şimdi sen bilgisayar öğretmeni olarak mudur yardımcılıgından bir okul yazacaksın, o okulu yazabilmen için okulda dersleri dolduran bir bilgisayar öğretmeninin olmaması mı gerekiyormus?
böyle saçma şey mi olur ya?

fanfatih' Alıntı:
Ben Antalya 'da görev yapıyorum. Yöneticilik görevi için başvurular başladı. Tercihlerimi yaptım, sonra şef arkadaş dedi ki:
"Atama isteyebilmeniz için o okulda normunuz olması gerekir."
İnanmadım tabi, hemen ili aradım. Onlarda aynı şeyi söyledi. Şöyle ki ben ilköğretim okulunu yazabilmem için bile o okulun normunun olması gerekirmiş. Sonuç olarak hiç bir yeri tercih edemiyorum. Sizin illerde durum nasıl? Emsal gösterebileceğim iller var mı?

Allah bu derslerimizi alanların cezasını versin.
Aynen Manisada da böyle yapıyorlar.

fatih hocam, 6 saatlik dersine girmek norm istiyor.sınfçılar derse girmiyor ama branş öğretmenleri girdiği için öyle bir şart istenebilir gibi geldi mantığa.

atungad' Alıntı:
fatih hocam, 6 saatlik dersine girmek norm istiyor.sınfçılar derse girmiyor ama branş öğretmenleri girdiği için öyle bir şart istenebilir gibi geldi mantığa.

Evet bunun için istiyorlar Alper. Vallaha iyice bıktım bu branştan. Canım çok sıkılıyor.

aakcakaza' Alıntı:
Hocam normu derken neyi kastediyor? Yani şimdi sen bilgisayar öğretmeni olarak mudur yardımcılıgından bir okul yazacaksın, o okulu yazabilmen için okulda dersleri dolduran bir bilgisayar öğretmeninin olmaması mı gerekiyormus?
böyle saçma şey mi olur ya?

Hayır. Söylenen şu. Okulu tercih edebilmen için o okulda bilişim teknolojileri dersi olması gerekir.

yaw böyle saçma şey mi olur, zaten seçmeli ders, idareci bilişim tek. atanırsa dersi seçersin olur biter.

aakcakaza' Alıntı:
yaw böyle saçma şey mi olur, zaten seçmeli ders, idareci bilişim tek. atanırsa dersi seçersin olur biter.

Allah sonumuzu hayır eylesin. Başka bir şey diyemiyorum. O kadar kızgınım ki!!!!!!!!!!!!!!!!!

yönetmeliğe göre
müdür yardımcısı branş olunca 6 saat derse girme zorunluluğu var. bt dersinin olması gerekiyor. tabiki ders varsa norm vardır.
allah kolaylık ve sabır versin bizlere.
yakında teknisyen kadrosuna katarlar bizleri:)))
aynı şeyleri yaopıyoruz zaten :)

Evet hocam malesef normunun olması gerekiyor. Bu da tercih yaparken işinizi çok zarlaştıracak.

yaw ne hallere kaldık arkadaş, şaka gibi valla!
Her yönden kolumuz kanadımız kırık.

Çok arkadaşın hayaliydi idareci olmak, böyle bir sebepten dolayı kaçarsa bu atama dönemi çok yazık olacak

ya arkadaşlar yapmayın Allah aşkına, yönetici atama yönetmeliğine bakın, "(Değişik : 09.08.2011/28020 RG) Atanmak istenilen eğitim kurumuna Talim ve Terbiye Kurulu Kararlarına göre alanı itibariyle öğretmen olarak atanabilecek bir alan öğretmeni olmak." diyor.

"öğretmen olarak atanabilecek bir alan öğretmeni olmak"
bu cümleyi o kurumda ders olması olarak yorumluyorlar. Atanınca idarecinin 6 saate girmesi gerekiyor ya o bağlamda.

tamam da arkadaşım sen o okula gidince ders seçilir ve sen de girersin, bence bu maddeye göre bunu yapamazlar, Ankara'yı arayıp sordun mu? Onlar daha net bilgi verirler...

bu başlık beni yıktı bu seneki sınava giremediydim seneye girerim diyordum , yıkıldım resmen :verymad:

Zaten Ankara'dan böyle demişler. Şef arkadaş müdür yardımcısı olunca seçebilirler deyince
Ankara'nın cevabı

"Ben de cumhurbaşkanı olabilirim."

Sabır.

ya artık yuh diyorum başka da birşey diyemiyorum yaa. bir branş bu kadar rezil edilebilir. baktık öğretmen olamıyoruz bari idareci olalım dedik, bulunduğumuz illerde en yüksek puanları aldık şimdi de dersimiz yok diye atanamıyoruz böyle saçma şey olamaz yaaaa. yok mu sesimizi duyan birşeyler yapmak lazım...

bende sosyal bilimler lisesinin müdür baş yardımcılığını yazdım hemen ilçeden aradılar okulu.
yazamaz demişler idareye. 8.maddeye takıldım. :verymad:

Not: ders var.

Branşla ne akalası var yapmayın arkadaşlar. Her branş için geçerli bir uygulama bu.
Manisada olmuş bir olayı anlatayım. Elektr-Elo Öğretmeni bir arkadaş md yaardımcılığı sınavını kazandı. Atanmak istediği okulda Elek-elo bölüm de var ama daha öğrenci yok ders te yok diye atama yapmadılar.

O şef arkadaş yanlış yorum yapıyor...
Yönetmeelikte açıkça yazıyor...
"(Değişik : 09.08.2011/28020 RG) Atanmak istenilen eğitim kurumuna Talim ve Terbiye Kurulu Kararlarına göre alanı itibariyle öğretmen olarak atanabilecek bir alan öğretmeni olmak."
Atanabilecek diyor...Yani tüm ilköğretim okulları düz liseleri BÖTE mezunu yazabilir...

Geri