İl İçi Ataması Çıkan Eş Özrüne Başvurabilir mi?

Kodla Büyü
mail attım bu gün aksam fakat bir gelişme olmaması normal yarın bakalım sabah acılacakmı ? ama acanlarada açtıranlara da helal olsun

Arkadaşlar, aşağıdaki linkte yer alan telefon numaralarını ve Alo 147 yi arayarak şikayet formu oluşturun. İster norm fazlası ister isteğe bağlı olsun, klavuzda yer alan ibare çok açık. Kaldıki bakanlığın tutarsız politikalarını bildiğimizden, defalarca her yere sorup (il Mem, Alo 147, Meb Bilgi Edinme) öyle tayin istedik...

http://personel.meb.gov.tr/www/icerik_g ... php?KNO=66

Arkadaşım 2 gündür milli eğitimdeki arkadaşlar bakanlığı bizzat benim için arıyorlar bizzat verdikleri maile karşılık olarak güzel bir yazı eşliğinde benim hanım bilgilerini yolluyorlar hala düzelen bir şey yok kafayı yiyecem
adamlar sabah bile aradılar ki hocam düzeldi mi biz defalarca mail gönderdik diyorlar acaba mailini mi kontrol etmiyorlar anlamadım ben bu işi yaw

beklemedemiyiz durumunda mustafa hoca hariç değişikliği olan var mı defalarca mail attık aradık hala tık yok

Arkadaşlar aşağıda verdiğim metin 18.07.2013 tarihinde Bülent BEHREM isimli hocamızın bakanlık bilgi edinme birimine sorduğu soruya verilen cevap burada bariz bir şekilde isteyebilirsiniz yanıtını veren bakanlık şimdi niye döndü? bence sendiklarımızı arayıp bu mesajdan bahsedelim gerekirse bilgi edinme başvuru numarasını verin incelesinler ben kendi sendikamı arıyorum lütfen beklemekle olmaz herkes birşeyler yapsın. bu da başvurunun linki; http://www.meb.gov.tr/BilgiEdinme/bilgiedinme.asp buraya girip başvuru numarasını yazınca herşey çıkıyor.
bu da gelen cevap;
C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Başvuru No: 768777 Cevap Metni: Öğretmenlerin il içi tayininden sonra eşinin il dışına atanması, yeni bir özür durumu oluşturduğundan il içinde atanan öğretmen eşinin iller arası atandığı ile özür durumundan başvuru yapabilir. Konu ile ilgili il içi isteğe bağlı yer değiştirme duyurusunun 9.maddesinde gerekli açıklama yapılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz

13-Aynı dönemde il içinde yer değiştirme isteğinde bulunan karı koca öğretmenlerden
farklı ilçelere atanan eşler, büyükşehir belediye sınırları içinde farklı ilçelere atananlar
hariç olmak üzere, özür durumundan yer değiştirme döneminde tekrar başvuruda
bulunabilir.
Bazıları bu maddeyi es geçiyor gibi. Bu maddeye göre tayin hakkı olmayıpta mail atan varmı?

Bakanlıkta bu iş ile ilgili arkadaşa ulaştık bize dediği şey defalarca mail geliyor ve herkesin modülünü tek tek girip düzeltiyoruz herkeste tek bir hata yok o yüzen sureklı tek tek gelen maıllerdekı tc ye bakıp duzeltıyoruz kesınlıkle gecıkme dıye bırsey olmıcak bugun yarın tekrar tekrar deneyın bu iş çözüme ulaşacak hak kaybına ugramıcaksınız dedi

bakanlık calısma grubunu aradım sonra onlarda maıllerınızın muhatabı su hat onların numarsını verdı bende bakanlıktakı arkadaşlar bu numarayı verdı sıze sormam ıstendı dedım onlar da evet dıye teyıt ettıler sonra yukardakı soruları sordum cevapları onlar verdı

g.cetin.66' Alıntı:
bakanlık calısma grubunu aradım sonra onlarda maıllerınızın muhatabı su hat onların numarsını verdı bende bakanlıktakı arkadaşlar bu numarayı verdı sıze sormam ıstendı dedım onlar da evet dıye teyıt ettıler sonra yukardakı soruları sordum cevapları onlar verdı

hangi telefon numarasına ulaşabildiniz, ben sabahtan beridir arıyorum kimse açmıyor

hocam maraş a bakan numarayı aradım il içi isteğe bağlı tayin çıktığı için tayin isteyemezsiniz diyorlar. sakdogan@meb.gov.tr adresine bende mail attım konudaki dilekçi örneğini. herhangi bir gelişme yok daha.bakanlık calısma grubununun verdiği numarayı verebilirmisiniz g.cetin.66 hocam?Biz de arayıp bilgi alsak

isteyene özelden gönderem arkadaşlar burda bi numara paylaşınca bazı kamu siteleri isin tezeğini çıkarıyor numarayı paylaşıyor sonra ölsende o numaraya birdaha ulaşamıyorsun hem böylelikle direk herkes ulaşır ortak bilgi paylaşımında oluruz sonra tekrar burda öğrenilen bilgileri isteriz

Geri