İl İçi Ataması Çıkan Eş Özrüne Başvurabilir mi?

Kodla Büyü
Eşimle beraber Konya'nın ilçesinden Konya'nın farklı merkez ilçelerine il içinde tayinimiz çıktı. Eşim benim çalıştığım ilçeye eş durumu isteyebilmesi gerekmiyor mu? Kılavuzda bununla ilgili bir şey var mı?

arkadaşlar 147 ' yi aradım İl içi kılavuzun 9. maddesine göre tayin isteyebilirsiniz dediler. İl mem e yönlendirdiler.İl mem de bizimle alakası yok diyor.Bakanlığa ulaşmak mesele bakalım ne olacak.

ARKADAŞLAR SON GELİŞMEYİ SOYLUYORUM
TÜM İL MİLLİ EĞİTİMLERE BUGÜN SAAT 13. TE MAİL GELDİ BU DURUMDA OLAN ARKADAŞLARIN TC KİMLİK NOSUNU ADINI SOYADINI BU MAİLE KARSILIK YAZIP GONDERIN BIZ ONLARA ANKARADAN SİSTEM ÜZERİNDEN CUMAYA KADAR SİSTEMİ ACACAGIZ DİYE BİR MAİL GELDİ

BEN HEM KARS MİLLİ EĞİTİMİ ARADIM HEM DE YOZGAT MEM E GİTTİM DOĞRULUĞUNU TEYİT ETTİLER HABERİNİZ OLSUN HATTA YAZIYI OKUDUM DA
,
İL MEMLERİNİZİ HEMEN ARAYIN VE BİLGİLERİNİZİ VERİN

aynen ark.lar, 147 ye yazılı başvuru yaptım. Sonuç olarak il mem e başvuru yapın cevabı geldi. İl mem i arıyoruz, pasif davranıyor, ne yapacağız ya, böyle iş olur mu ya

Okullara gönderilen mail belki işinize yarar:

Özür grubu atamaları
1) 2013 yılında kendi istekleri dışında il içinde yerleri değiştirilen öğretmenlerin özür gurubu yer değişikliğine müracaatları (atama şartlarını taşıyorsa) il milli eğitim müdürlükleri tarafından kabul edilecek, bu kişilerin isim soyisim ve TC kimlik numaraları sakdogan@meb.gov.tr adresine bildirilecektir. Bildirilen kimlik numaralarına sistemden müracaat ekranı açılacaktır. İlgili kişilerin özür grubu atamalarına müracaat edebileceğine dair belgeler il milli eğitim müdürlüklerince alınacaktır.

2) 2013 yılı iller arası yer değişikliği yapan öğretmenlerden atamasından sonra özrü oluşanların belgeleri il milli eğitim müdürlükleri tarafından alınıp, bu kişilerin isim soyisim TC kimlik numaraları sakdogan@meb.gov.tr adresine bildirildiği takdirde, müracaat ekranı ilgililere açılacaktır.

3) Öğrenim özründen yer değişikliğine müracaat eden öğretmenlerin 2013 Şubat ayı sonu itibariyle öğrenci kayıtlarının yaptırılmış olması gerekmektedir. 28/02/2013 tarihinden sonra kayıt yaptıranlar öğrenim özrüne müracaat edemeyecektir.

4) İller arası yer değişikliğinde ataması yapılan öğretmenlerden öğrenim özrü olanlar, ataması yapılan ilde göreve başladıktan sonra öğrenim özrüne müracaatta bulanabilecektir.

idi' Alıntı:
Okullara gönderilen mail belki işinize yarar:<br sab="795"><br sab="796">Özür grubu atamaları <br sab="797">1) 2013 yılında kendi istekleri dışında il içinde yerleri değiştirilen öğretmenlerin özür gurubu yer değişikliğine müracaatları (atama şartlarını taşıyorsa) il milli eğitim müdürlükleri tarafından kabul edilecek, bu kişilerin isim soyisim ve TC kimlik numaraları sakdogan@meb.gov.tr adresine bildirilecektir. Bildirilen kimlik numaralarına sistemden müracaat ekranı açılacaktır. İlgili kişilerin özür grubu atamalarına müracaat edebileceğine dair belgeler il milli eğitim müdürlüklerince alınacaktır.<br sab="798"><br sab="799"> <br sab="800"><br sab="801">2) 2013 yılı iller arası yer değişikliği yapan öğretmenlerden atamasından sonra özrü oluşanların belgeleri il milli eğitim müdürlükleri tarafından alınıp, bu kişilerin isim soyisim TC kimlik numaraları sakdogan@meb.gov.tr adresine bildirildiği takdirde, müracaat ekranı ilgililere açılacaktır.<br sab="802"><br sab="803"> <br sab="804"><br sab="805">3) Öğrenim özründen yer değişikliğine müracaat eden öğretmenlerin 2013 Şubat ayı sonu itibariyle öğrenci kayıtlarının yaptırılmış olması gerekmektedir. 28/02/2013 tarihinden sonra kayıt yaptıranlar öğrenim özrüne müracaat edemeyecektir.<br sab="806"><br sab="807"> <br sab="808"><br sab="809">4) İller arası yer değişikliğinde ataması yapılan öğretmenlerden öğrenim özrü olanlar, ataması yapılan ilde göreve başladıktan sonra öğrenim özrüne müracaatta bulanabilecektir.

İLK MESAJIN İNSAALLAH ÇOK HAYIRLI BİR İŞE SEBEP OLACAK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM

idi' Alıntı:

Özür grubu atamaları
1) 2013 yılında kendi istekleri dışında il içinde yerleri değiştirilen öğretmenlerin özür gurubu yer değişikliğine müracaatları (atama şartlarını taşıyorsa) il milli eğitim müdürlükleri tarafından kabul edilecek, bu kişilerin isim soyisim ve TC kimlik numaraları sakdogan@meb.gov.tr adresine bildirilecektir. Bildirilen kimlik numaralarına sistemden müracaat ekranı açılacaktır. İlgili kişilerin özür grubu atamalarına müracaat edebileceğine dair belgeler il milli eğitim müdürlüklerince alınacaktır.

2) 2013 yılı iller arası yer değişikliği yapan öğretmenlerden atamasından sonra özrü oluşanların belgeleri il milli eğitim müdürlükleri tarafından alınıp, bu kişilerin isim soyisim TC kimlik numaraları sakdogan@meb.gov.tr adresine bildirildiği takdirde, müracaat ekranı ilgililere açılacaktır.

3) Öğrenim özründen yer değişikliğine müracaat eden öğretmenlerin 2013 Şubat ayı sonu itibariyle öğrenci kayıtlarının yaptırılmış olması gerekmektedir. 28/02/2013 tarihinden sonra kayıt yaptıranlar öğrenim özrüne müracaat edemeyecektir.

4) İller arası yer değişikliğinde ataması yapılan öğretmenlerden öğrenim özrü olanlar, ataması yapılan ilde göreve başladıktan sonra öğrenim özrüne müracaatta bulanabilecektir.

isteğe bağlı il içi tayin isteyenler, eş özründen yararlanamayacak mı acaba?

doktorvan' Alıntı:
talihimiz yok ya, resmen işkence çektirdiler bu yıl, bilgisayar başında bekleye bekleye heder olduk

hocam bılgısayar basını bosverın il mem yada ilçe memleri arayın hemen çökün tepelerine sallamasınlar yaparık ederik diye

Bu mail'den anladığım kadarıyla norm fazlası olup da il içinde tayin isteyen öğretmenlere ekranı açacaklar fakat bu gerek yönetmeliğin 9.maddesiyle, gerek MEB Bilgi edinme servisinden aldığımız cevaplarla, gerekse 147 den verilen cevaplarla uyuşmuyor. Norm fazlası olmadığı halde il içi tayin isteyenlere eğitim özründen tayin hakkı veren bakanlık eş özrünü arka plana mı itiyor? Ben 8 yıldır aynı okuldayım, yönetici olarak görev yapmaktayım, klavuzların hepsini de ezbere biliyorum, 8 yıldır aynı yerde artık yeter diyerekten il içi istedim, eşimde il dışını bekledi ve ilde tek okul açılmasına rağmen il dışına atandı. Bakanlıkla ve atama şubesiyle görüştüm, il içinde yer değiştirip yeni okulunuzdan eş durumu tayin isteyebilirsiniz dediler şimdi ise ekran açılmıyor...Yemin ediyorum Hayallerimdeki meslekten soğuttular...

idi' Alıntı:
Bu mail'den anladığım kadarıyla norm fazlası olup da il içinde tayin isteyen öğretmenlere ekranı açacaklar fakat bu gerek yönetmeliğin 9.maddesiyle, gerek MEB Bilgi edinme servisinden aldığımız cevaplarla, gerekse 147 den verilen cevaplarla uyuşmuyor. Norm fazlası olmadığı halde il içi tayin isteyenlere eğitim özründen tayin hakkı veren bakanlık eş özrünü arka plana mı itiyor? Ben 8 yıldır aynı okuldayım, yönetici olarak görev yapmaktayım, klavuzların hepsini de ezbere biliyorum, 8 yıldır aynı yerde artık yeter diyerekten il içi istedim, eşimde il dışını bekledi ve ilde tek okul açılmasına rağmen il dışına atandı. Bakanlıkla ve atama şubesiyle görüştüm, il içinde yer değiştirip yeni okulunuzdan eş durumu tayin isteyebilirsiniz dediler şimdi ise ekran açılmıyor...Yemin ediyorum Hayallerimdeki meslekten soğuttular...

hocam bir ay boyunca sormadığım adam kalmadı hepsi okey tamam bilmem ne şimdi durmuşlar eee genel merkezden modül böyle oldu dıyolar merak etmeyın problemınız gıderılecek mağdur etmıcez sızı dıyorlar.
yemın edıyorum ajanslarla kalkınma bakanlığının yenı yuzlerınde görev teklıflerı gelmıstı yok dedım sırf 657 olsun öğretmenlik iyidir dedim
ama bugun haber gonderdım eski dostlara arkadaşlar kurum degıstırmek ıstıyorum haberınız olsun dedım eleman alımlarında bilgi verin dedim

doktorvan' Alıntı:
idi' Alıntı:

Özür grubu atamaları

isteğe bağlı il içi tayin isteyenler, eş özründen yararlanamayacak mı acaba?

Bende aynı durumdayım ve bunu merak ediyorum.
Klavuzda il içi tayin isteyen özür grubuna başvuramaz demiyor ki...

arkadaşlar bende sendika ile görüştüm kesinlikle isteyebilirsin diyorlar. bende okuluma dilekçe yazdım durumun düzeltimesi ile ilgili artık dava yoluna başvuracağız gelecek cevaba göre. yarın ile ulaşır sanırım.

mustafatokat_' Alıntı:
öğrenim özrü benim için eş özründen daha elzem değil yahu, var mı aynı durumda olanlar
bendede aynı şekilde öğrenim özrü açılıyor diğerleri kapalı. madem hiçbirşekilde yer değiştirilemeyecek neden öğrenim özrü veriyorlar...

görev yeri belgesi isteniyor.
bende halen açılmadı, mustafatokat hocam siz il içinde mi il dışında mı özüre başvuracaktınız ?

İseğe bağlı iliçi tayin istedim, ardından eşim ildışı tayin stedi, ve bende şu an ildışı eş özrüne başvurumu yaptım hocam, durumum bu benim.

hakkımızda hayırlısı...Öyle bir bakanlığımız var ki; başvuru yapsak bile içimiz rahat değil; her an her şey olabilir....

valla hocam deminden beri kontrol ediyorum, doğru mu yanlış mı diye, kafamız bunaldı dün akşamdan beri, yanlış yapmayalım diye uğraşıyoruz.

mustafatokat hocam allah rızası için hangi ildesiniz bir yeri arayıp tc kimlik falan gönderdiniz mi . bizde aynı durumdayız il mebimiz yani kocaeli isteyemezsiniz falan diyor lütfen cevap.

mustafatokat hocam hocam benimde eşim il içi isteğe bağlı tayin istedi ve çıktı. daha sonra il dışı tayinim çıktı. Ama şu an il dışı eş özrüne başvuramıyoz. İl mem i aradım isteğe bağlı il içi istemişsiniz başvuru yapamazsınız diyorlar. Siz nasıl yaptırdınız? Bilgi verirseniz sevinirim.

Hocam yukarıda arkadaşların yönlendirdiği şekilde yaptım; İl mem'e gittim, Onlara mail yazdırdım, maili bakanlığa gönderdiler, yaklaşık 1 buçuk saat sonra sayfam açıldı.Ağrı ilinden yaptım işlerimi.
ama bu dilekçeyle mi işler hallodu onu bilmiyorum hcam.

Geri