İl İçi Ataması Çıkan Eş Özrüne Başvurabilir mi?

Kodla Büyü

b0145829

Site Gezgini
Arkadaşlar il içi atamada eşimin tayini çıktı. Daha sonra il dışı atamada da benim tayinim farklı bir ile çıktı.
Bu durumda eşim özür grubu tayinlerine başvurabilir mi?

Çünkü daha önce herkese sorduğumda isteyebilir dedi ama şuan tercih ekranında
" İliçi atamanız olması nedeniyle başvuru hakkınız yoktur.! " hatası alıyorum.
Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

bende norm fazlası olduğum için il içi yer değişikliği yaptım. eşim farklı bir ilçede o yüzden şimdi eş durumuna başvurmak istiyorum. bende de aynı uyarı geldi. il içi atama isteğinden önce 147 ile ve sendika ile görüştüm ve il içi yer değişikliği yapmam durumunda tekrar eş özrüne başvurabileceğim söylenmişti. bugün yada yarın tekrar 147 yi arayıp durumu soracağım. bir gelişme olursa haberdar ederim sizi.

hocam herkes aynı şeyi söylüyordu hatta 2013 il içi klavuzunu açıp okuyun 9. madde bile bunu söylüyor fakat nasıl oldu böyle şey anlamadık.yarın bende atama şubeyi tekrar arayıp soracam ALLAH RIZASI İÇİN KİM HABER ALIRSA HABERDAR ETSİN

bende de aynı durum var arkadaşlar. böyle iş olur mu ya. kılavuza ters bu. 147 yi arıyorum şu an. bekliyorum açsınlar. cevaı yazarım buraya

ARKADAŞLAR YOZGAT ATAMA ŞUBE İLE GÖRÜŞTÜM DİYORKİ ;
eşleriniz il içinde tercih yaptıklarında sistem sadece onları il içi olarak görüyor aşağıda belirtilen durumları görmüyor siz bağlı bulunduğunuz atama şubeyi arayacaksınız onlarda hemen ankarada bakanlığı arayıp eşlerinizin modülündeki durum beyanlarını isteğe bağlılıktan çıkartıp norm fazlası gibi bir duruma sokacaklar sizde hemen başvuruya açılacak diyor

147 yi aradım, oradaki bayan klavuza göre tercih hakkınız var dedi. sistemden kaynaklı bir takım sorunlar var gün içerisinde tekrar deneyin düzelecektir dedi. düzelmezse il atamayı arayıp durum hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. halledemezseniz burayı tekrar arayın dedi. yarın mesai içerisinde ili arayacağım. bence sizlerde 147 yi arayın süreç hızlanır...

onozkara' Alıntı:
147 yi aradım, oradaki bayan klavuza göre tercih hakkınız var dedi. sistemden kaynaklı bir takım sorunlar var gün içerisinde tekrar deneyin düzelecektir dedi. düzelmezse il atamayı arayıp durum hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. halledemezseniz burayı tekrar arayın dedi. yarın mesai içerisinde ili arayacağım. bence sizlerde 147 yi arayın süreç hızlanır...
hocam sabah hemen il mem i arayacam onlar her ne kadar topu bakanlığada atsalar sanırım bu iş gene il mem ilçe memde çözülecek sadece çözen hemen haber versin yeter

il mem i aradım karsı , durumu anladılar böyle bir şey olmamalı dediler ve ankarada karssın modulu ıle ugrasan hanım efendıyı arayacağını söyledi,
Saat 9.30 gibi haber gelir haberdar ederim

Arkadaşlar Ağrı İl Memi aradım. Hata var dedi. Bir siz değilsiniz dedi. Bakanlığa durumu iletebilir misiniz diye sordum, siz arayın dedi.

Arkadaşlar bakanlığa ulaştık il memdeki arkadaşla
bakanlıktaki bayan bir siz değilsiniz sizin gibi çok kişi var bakanlık çalışma yapıyor en geç öğleden sonraya çözüme kavuşacak dedi

Hocam hangi sorun için dediler, adaylıkla ilgili problem kaldırılmış ama ilici tayinden dolayı kaynaklanan sorun için de çalışıyorlar mı?

Ayrıca Bakanlığı arıyorum ama bakanlık topu ile atıyor, ili arıyorum bakanlığa atıyor. ne yapacağız biz arkadaş ya, kim çözecek sorunları

mustafatokat_' Alıntı:
Hocam hangi sorun için dediler, adaylıkla ilgili problem kaldırılmış ama ilici tayinden dolayı kaynaklanan sorun için de çalışıyorlar mı?

hocam evet bu durum il içi denilen zıkkım için miş çalıştıklarını belirttiler öğleden sonrayı bekleyin dediler

başka bi bilgi alan yok mu

valla hocam bu forumda yok herhalde, bizim millet bir acayip, kılavuzda yazan şeyleri sorup sorup duruyorlar memurlar nete. saçma sapan şeyleri sorup gündemi meşgul ediyorlar, haber alınca yazarım hocam

arkadaşlar ben il milli eğitimi aradım verdikleri cevap, il içi atama sonrası oluşan bir özür durumu olmadığı için başvuru yapamıyorsunuz diyeydi. yönetmeliğkteki 9. maddeyi bu şekilde yorumluyor. durumu açıklamaya çalıştım ve biraz ısrar ettim yapabileceğim birşey yok dedi. tekrar 147 yi aradım onlarda aynı şekilde cevap verdi. bende sonradan oluşan bir özür olsa bile hiçbir şekilde hiçbir özür başvurusu açılmıyor dedim. bu konuyla ilgili dilekçe doldurdu ve 3 gün içerisinde dönülecek dendi. nedir bu arkadaş herkes farklı birşey söylüyor il içi atama dönemi arayıp sorduğumda isteyebilirsiniz denmişti şimdi isteyemiyorsunuz diyorlar. şimdi sendika ile görüşeceğim, gelişme olursa haber veririm

Arkadaşlar saçma sapan cevap vermesin şerefsizler ? bizim il mem niye uğraşıyor o halde bastırın şu adilerede alalım hakkımızı bir an önce sistem kapanmadan

Ne diyorlar hocam bunlar,aşağıdaki cevabı okutun il mem'e, biraz aktif olun lütfen, mış'larla değil, kendiniz bilgilere ulaşın. Lütfen herkes elini taşın altına koysun.

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Başvuru No: 768777 Cevap Metni: Öğretmenlerin il içi tayininden sonra eşinin il dışına atanması, yeni bir özür durumu oluşturduğundan il içinde atanan öğretmen eşinin iller arası atandığı ile özür durumundan başvuru yapabilir. Konu ile ilgili il içi isteğe bağlı yer değiştirme duyurusunun 9.maddesinde gerekli açıklama yapılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz.

g.cetin.66' Alıntı:
Arkadaşlar bakanlığa ulaştık il memdeki arkadaşla
bakanlıktaki bayan bir siz değilsiniz sizin gibi çok kişi var bakanlık çalışma yapıyor en geç öğleden sonraya çözüme kavuşacak dedi

hocam hangi numarayı aradınız, bizde arayalım

hocam onu vermedi il memde atama şubedeki arkadaş ankarada modülle ilgilenen elif diye biri ile görüştü

mustafatokat_' Alıntı:
Ne diyorlar hocam bunlar,aşağıdaki cevabı okutun il mem'e, biraz aktif olun lütfen, mış'larla değil, kendiniz bilgilere ulaşın. Lütfen herkes elini taşın altına koysun.

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Başvuru No: 768777 Cevap Metni: Öğretmenlerin il içi tayininden sonra eşinin il dışına atanması, yeni bir özür durumu oluşturduğundan il içinde atanan öğretmen eşinin iller arası atandığı ile özür durumundan başvuru yapabilir. Konu ile ilgili il içi isteğe bağlı yer değiştirme duyurusunun 9.maddesinde gerekli açıklama yapılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz.
hocam benim durum biraz farklı. il içinden " norm fazlası olduğum için " yer değiştirmem yapıldı. yani özür durumum mevcuttu ama bir türlü gidemedim eşimin yanına. farklı ilçelerde çalışıyoruz.
sizin belirttiğiniz durumda zaten atama isteğinde bulunabilmeniz gerekiyor. yeni bir özür durumu doğuyor. sendika ile görüştüm atama isteği yapman lazım diyor ve konuyla ilgili bakanlıkla görüşme yapıyor.

Hocam inş. eşinizin yanına gidersiniz. Ancak tayin döneminde çevreniz tarafından yanlış yönlendirilmiş siniz. İl dışı ve Eş durumu klavuzlarında net olarak yazıyor. Aynı ilde çalışan eşler il dışı tayininde farklı illeri tercih ederlerse(veya sadece biri tercih ederse) eş durumuna başvuramazlar diyor. Aynı şekilde il içi ataması yapılan öğretmen il dışı başvuramaz diye de bi madde var. Bizde sizinle aynı durumdaydık. Eşim uzak bir dağ köyünde çalışıyor il içinden tayin şansıda yüksekti. Ancak il dışı ve eş durumu hakkımızı kaybetmemek için il içi istemedik. Sizin bulunduğunuz yerde çevreniz ve milli eğitim işi bilmemelerinden dolayı size isteyebilirsiniz diye yanlış bilgi vermiş ve mağdur olmuşsunuz. Umarım bir çözüm yolu bulursunuz. Ancak dediğim gibi klavuzları iyi okursanız eş durumu hakkınız olmadığını görürsünüz. Allah yardımcınız olsun.

Geri