ÖZÜR!!!MÜJDE FEAN YOK.YİNE ALDATILDIK

Kodla Büyü
mujde____ek_odeme_sorunu_cozuldu

egitimci_13' Alıntı:
arkadaşlar bu durum mutlaka çözüme kavuşacak. ek ders aldığı için ek ödemeden yararlanamayacak olanları düşündüğümüzde (il milli eğitim müdür yardımcıları, müfettişler,il milli eğitim müdürleri, şube müdürleri,şefler, eğitici formatörler, ilsis yöneticileri, bakanlıkta görevlendirme ile çalışan onlarca öğretmenler) bu konuda ciddi bir sıkıntı var. sendikalar devreye girmişti zaten. bu saydığım gruptan herhangi bir grubun ek ödemeden faydalanması demek bizim de faydalanacağımız anlamına gelir.
dolayısıyla EĞİTİCİ FORMATÖRLER EK ÖDEME ALACAKTIR gibi bir yazı beklemeyin arkadaşlar.
bence de işlem tamam

Evet bir düzenleme yasası çıkacak cıkmasınada.
Çıkacak olan yasanın içeriyi onemli. Yasada eminim görevlilerin ünvanlarından bahsetmeyecek görev tanımı yapılacak. Büyük bir ihtimalle bizde dengemizi bulacağız. Ama sadece bir ihtimal.

Ek ödeme ödenmedi daha sanırsam, yani şu ytl civarı olan parayı hala alamadık. Sahi alan yok değil mi?

Re: MÜJDE!!!!ek ödeme sorunu çözüldü

egitimci_13' Alıntı:
hükümet ile sendikalar arasında yapılan toplu görüşmelerde ek ödeme alamayan memurların durumu da görüşülmüş ve eğitimbir-sen genel başkanının açıklamasına göre ek ödem alamayan milli eğitim müdürleri, şefler , teknik elemanlar v.s için konunun oluml şekilde ççzüldüğü müjdesi geldi...
HAYIRLI OLSUN......

Arkadaşlar birbirimizi kandırmayalım ortada çözülen bir şey yok. Sendikaların imzaladığı mutabakat metni ektedir. Okumanızı tavsiye ederim. Sendika rüşveti 5 YTL den 10 YTL'ye çıkmış. O kadar. Ek ödemelerle ilgili herhangi bir şey bulamazsınız. Lütfen olmayan bir şeyi varmış gibi yazmayalım.
Mutabakat Metni:
http://www.memurlar.net/haber/118534/

eskiehirdeyim. eğitici formatör arkadaşlarla görüştüm. ne kesileni nede yeni ad altında olan ek ödeneği alabileceklerini söylediler.

se7enclove' Alıntı:
Arkadaşlar kırtasiye parasını kesemezler. Bu konu Bakanlığa soruldu ve kesin olarak bir cevap alındaı buyrun verilmiş resmi cevabın linki.
http://atama.meb.gov.tr/forum/forum/For ... &post=2951

Bu yazı geçen yıla ait. Geçen yıl zaten böyle bir sorun yoktu. Bu yılki yazıda "fiilen öğretmenlik" yapanlar ifadesi, milli eğitm müdürlükleri tarafından fiilen derse girmek olarak algılanıyor. Bize ödenmeyeceği duyuruldu.

Nedir bu sessizlik anlamadım. Eğitekten yetkili biriler neden hiçi bir açıklama yapmıyor. Yaptıkları çalışmalar (tabi yapıyorlarsa?) olumlumu, olumsuzmu, bi açıklama yapsınlar. Vallahi bıktırdılar artık.

Hocam zaten değişen birşey yok. www.meb.gov.tr adresine bakarsan ilginin geçen yılki kanunla aynı olduğunu görürsün. Yani geçen yılki ek 32 madde de geçen ifadenin aynısı. Yani eğiticiler hazırlık ödeneği alırlar, çünkü geçen yıl bakanlık aynı maddeye açıkça bir yorum yaptı.

http://atama.meb.gov.tr/forum/forum/For ... &post=2951 adresinden alıntı.
PGM600
2 Mesajlar 26 Eylül 2007, saat 10:16:20 tarihinde gönderilmiştir
Bakanlığımız taşra teşkilatında geçici olarak görevlendirilen ilsis sistem yöneticisi, Bilgisayar Koordinatörü, AB formatörleri vb görevlerde çalışan öğretmenler Eğitime Hazırlık ödeneğinden faydalanabilir mi?
Bu öğretmenlerin yıl içinde verdiği kurs ve seminerler fiilen ders yaptığı anlamına gelir mi? Konu ile ilgili Bakanlığımız görüşü var mıdır?

BAKANL007
Mesaj 28 Eylül 2007, saat 11:35:11 tarihinde gönderilmiştir
Sayın ilgili,

Eğitime hazırlık ödeneği, kadrosu eğitim-öğretim hizmetleri sınıfında olan personelin tamamına ödenmektedir. Dolayısıyla kadrosu eğitim öğretim hizmetleri sınıfında olup, hizmetin gereği farklı görevleri yürütenlere de bu ödeneğin ödenmesi gerekmektedir.

Bu öğretmenlerin yıl içerisinde kurs ve seminerlerde vermiş oldukları derslerin ise hizmet içi eğitim faaliyeti olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

Başarılar dileriz.,

Arkadaşlar aslında buna dayanarak eğitime hazırlık ödeneği yanında ek ödeme bile yapılır. Burada bu öğretmenlerin verdikleri kurs ve seminerlerin fiilen derse girmek olarak nitelendirilebileceği net olarak yazılmış,
Malesef yöneticilerimiz öğretmenliği derse girmek olarak gördükleri için, aslında şef ve şube müdürlerini, kasteden, "fiilen derse girmeden ek ders alan memurlar" cümlesinin içine biz de dahil edildik.
Fiilen derse girme mantığına Rehber Öğretmenler ve Norm fazlası öğretmenler de takılıyor. Bu mantığa göre onlarında ek ödemden faydalanmamaları gerekiyor.

Arkadaşlar bugün okula gelen yazıda haziran temmuz ağustos aylarında ek ödeme alan bilgisayar formatörlerinin aldıkları denge tazminatlarını yasal faizleri ile birlikte tekrar istiyorlar. Bence ekderste olduğu gibi bir yerden alıp bir yere vermeyi zam ve iyileştirme kabul ediyorlar... (Çorum )

zyyilmaz' Alıntı:
se7enclove' Alıntı:
Arkadaşlar kırtasiye parasını kesemezler. Bu konu Bakanlığa soruldu ve kesin olarak bir cevap alındaı buyrun verilmiş resmi cevabın linki.
http://atama.meb.gov.tr/forum/forum/For ... &post=2951

Bu yazı geçen yıla ait. Geçen yıl zaten böyle bir sorun yoktu. Bu yılki yazıda "fiilen öğretmenlik" yapanlar ifadesi, milli eğitm müdürlükleri tarafından fiilen derse girmek olarak algılanıyor. Bize ödenmeyeceği duyuruldu.

Nedir bu sessizlik anlamadım. Eğitekten yetkili biriler neden hiçi bir açıklama yapmıyor. Yaptıkları çalışmalar (tabi yapıyorlarsa?) olumlumu, olumsuzmu, bi açıklama yapsınlar. Vallahi bıktırdılar artık.

Arkadaşlar; bu "Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği"nin (475 YTL) kesileceği söylentisi nereden çıkarılıyor anlamıyorum. "Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği", 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun Ek 32. Maddesine göre tam 18 yıldır ödenmektedir. Aynı zamanda 18 yıldır "Geçici Görevlendirme" vardır. Bugüne kadar ödenmiştir. Bu yıl değişen nedir? Bu yıl ödenmemesini gerektiren bir değişiklik yok ki... Niye ödenmesin?
657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun Ek 32. Maddesi aynen şu şekildedir:

"Eğitim ve öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup;fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları,cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici,eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil ilköğretim müfettişleri hariç) her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere ve öğretim yılının başladığı ay içinde Milli Eğitim Bakanı tarafından belirlenecek tarihte Bakanlar Kurulunca belirlenecek miktarda,öğretim yılına hazırlık ödeneği ödenir.
Bu ödenek damga vergisi hariç diğer vergi ve kesintilere tabi tutulmaz
."

Buna göre kimlere ödenir:
Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfında olup;
1-Fiilen öğretmenlik yapanlar, (Derse girip girmemelerinin bir önemi yoktur. Derse girip girmemeleri ile ilgili engelleyici bir hüküm yoktur. Geçici görevli olsalar dahi Eğitim Öğretim Hizmetleri kadrosunda öğretmen olmaları yeterlidir.)
2-İlköğretim okul müdür ve müdür yardımcıları (Kadrolu-geçici veya vekaleten farketmez)
3-Cezaevi okullarında çalışan öğretmenler
4-Yöneticilik yapanlar (Örneğin Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfında öğretmen kadrosunda olup da geçici görevle Şube Müdürlüğü vb. yapanlar)
5-Eğitim uzmanı ve yardımcıları
olanlara ödenir. Bunların görevlerinin kadrolu veya geçici olmasının bir önemi yoktur. Eğitici Formatör Öğretmen veya Formatör Öğretmen; çeşitli bürolarda çalışan (Örneğin AB bürosu İLSİS gibi) öğretmenler, Eğitim Öğretim Hizmetleri kadrosunda bulunan "fiilen" öğretmenlik yapan öğretmenlerdir. Yani bunların derse girip girmemesi ile ilgili engelleyici bir hüküm yoktur. Arkadaşların verdiği linkte bulunan resmi görüş de bu doğrultuda olup geçici görevli de olsa eğitim öğretim hizmetleri sınıfındakilere ödeneceğini açıkça belirtmektedir.
(Link:http://atama.meb.gov.tr/forum/forum/Forum.asp?forum=21&section=94&post=2951)

istifa eden arkadaşlara "yaaa gördünüz mü beklemediniz ama zararlı çıktınız" gibisinden mesaj yazan arkadaşlara ufak bir hatırlatma ek ödeme çözüldüyse -ki parayı aldığımızda bile geri istediler strateji den resmi açıklama okumadan inanmam- bile o istifalar, meb merkez teşkilatındaki görevlendirme arkadaşların çabaları sıkıştırmaları olmasaydı acil toplantı ile çözemeyeceklerdi hatta kimsenin umurunda değildi formatörler

biz aynı odadan iki arkadaş bir saatlik arayla yazının altında görülen iletişim numaralarından aradık ikimize farklı bilgi verdiler haberiniz olsun???? öyle de yorumlanır böyle de yorumlanır dendi. ama ödenmemesi yönünde bir eğilim var.

Re: ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK ÖDENEĞİ

hebelehübele_formatör' Alıntı:
http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurular2008/egitek/Haz_Odenegi.pdf

adresinde yayınlanan yazıya ne diyeceksiniz arkadaşlar... fiilen öğretmenlik yapanlar diye üstüne basa basa belirtmişler.ilköğretim müfettişleri ve yöneticiler hariç diye de anti parantez yazılmış.. bu durumda eğitici formatörlere fiilen öğretmenlik yapmıyorsunuz diye ödeme yapılmayacak...benim şahsi düşüncem bu

geçen yılki yazı ile aynı ve personel.meb .n forumunda geçen yılda alabileceğimiz yazılı. Görüş istenmiş ve göriş yazılmış.

Bu konun başlığı değiştirilse ne iyi olacak.
Başlık iç açıcı içerik karamsar.

nosTRa' Alıntı:
yaza yaza zorla kestirceğiz :D
Aynen öyle.
Şimdiye kadar problem olmadığı halde en çok eğitici arkadaşlar alamayız diye yorumluyor.
Eğer öyleyse rehber öğretmenler de alamaz. (Bu yoruma göre)

adresinde yayınlanan yazıya ne diyeceksiniz arkadaşlar... fiilen öğretmenlik yapanlar diye üstüne basa basa belirtmişler.ilköğretim müfettişleri ve yöneticiler hariç diye de anti parantez yazılmış.. bu durumda eğitici formatörlere fiilen öğretmenlik yapmıyorsunuz diye ödeme yapılmayacak...benim şahsi düşüncem bu

hebelehübele_formatör arkadaş, fiilen öğretmenlik yapmıyoruz da biz ne yapıyoruz yaaa. Belediyede dozer şoförlüğü mü yapıyoruz? :) :) :)

ilsis'e girin özlük bilgilerinize bakın Memuriyet Sınıfı : Eğitim / Öğretim konu bitmiştir yaw ne kadar sulandırmayı sever olduk bi konuyu ....abi vermezlersede istifa ederiz kim ne yapacaksa yapsın bugün 3 kurs tarihi istiyorlar , gelir verirler kursu .... kimse bulunmaz hint kumaşı değil ama insanın yaptığı işi kafa rahatlığı ile yapması kadar güzel bişey yok ....

balakom' Alıntı:

hebelehübele_formatör arkadaş, fiilen öğretmenlik yapmıyoruz da biz ne yapıyoruz yaaa. Belediyede dozer şoförlüğü mü yapıyoruz? :) :) :)

:+1: :+1: :+1: :D :D :p

arkadaşlar o resmi forumdaki 2007 tarihli açıklama personel genel müdürlüğüne bağlı mali işlerden maalesef bu sorumluluk strateji geliştirme daire başkanlığına verilince (bu sene) işler karıştı ek ödeme eğitim ödeneği vb konuların atından kalkamayan bu açıklamalarla ortalığı karıştıran strateji geliştirme yani o forumdaki açıklama onları bağlamıyor. eğitim ödeneği alamamaya kendinizi alıştırın çözmeye gönüllü değiller. oradaki "yönetici" bölmüne uydururlarsa uydururlar durumu bir tek formatör müdür yardımcısı eğitici formatör şube md yönetici ye denktir diye.

ayrıca bakan hüseyin çelik gidecek vb söylemler var acaba işler iyice karışsa da umurumuzda değil diye mi görevlendirme öğretmenler formatörler aksayacak işler falan önemsenmiyor :?: :?

Geri