ÖZÜR!!!MÜJDE FEAN YOK.YİNE ALDATILDIK

Kodla Büyü
hükümet ile sendikalar arasında yapılan toplu görüşmelerde ek ödeme alamayan memurların durumu da görüşülmüş ve eğitimbir-sen genel başkanının açıklamasına göre ek ödem alamayan milli eğitim müdürleri, şefler , teknik elemanlar v.s için konunun oluml şekilde ççzüldüğü müjdesi geldi...
HAYIRLI OLSUN......

Hocam haberin kaynağı nedir bahsettin sendikanın sitelerinde bile böyle bir haber göremedim pek inanasım gelmiyor.. :shock:

hocam kaynak ülke tv de toplu görüşmelerin sonucunu aıklayah basın toplantısı. canlı yaynda bakan Murat BAESGİOĞLU ve sendika başkanları basın toplantısı yaptılar. MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI Ahmet Gündoğdu açıkladı."ek ödemeyi alamayan memurları saydı ve ekledi."OLUMLU SONUÇLANMIŞTIR".

hadi hayırlısı bakalım inşallah dediğin gibi çıkar eğitimci_13.Biz de kaldığımız noktadan yola devam ederiz

eğer konu çözümlendiyse ki muhtemelen çözümlenmiştir istifa dilekçesi veren arkadaşlar bundan sonra ne yapacak. O da ayrı bir konu

işimizin başına döneceğiz ve kurs açmaya başlayacağız ve kordinatörümüz bugün mail geldiğini ve eğitek 10 eylüle kadar kurs planlarımızı istiyor dedi

inşallah doğrudur ama bürokrasiye takılıyoruz belge olursa inşallah hepimiz için iyi sonuçlanır...

kurs ücreti

hayatsuyu1979' Alıntı:
okuyanus' Alıntı:
intel öğretmen kursu hocam

hocam bu kurslardan da ücret alıyormusunz peki hani ileride eğiticilik için başvururuz belki

hayatsu1979 hocam açacağımız kursların ücreti var ve yanılmıyorsam 350 ytl civarı.Normalde mesai saatleri içinde açtığımız takdirde almamız gerek bir hak ama illerin farklı uygulaması var.Eğitici olmak için şubat 2008 de ki sınavı kazanmış olmanız gerekir

http://www.haber7.com/haber/20080829/Se ... intisi.php

"Ek ödemelerin verilmesiyle memurundan az alan idareci konusu da bu masada çözüldü. İdeal hiyerarşideki dengenin gözetilmesi kararı da bu masadan çıktı. Bunu da buradan müjde olarak arkadaşlarımıza vermek mümkün."

http://www.memurlar.net/haber/118507/

"Mali haklar yanında sosyal, demokratik ve sendikal haklarda da kazanımların elde edildiği görüşmelerde 4/B’lilerin becayiş, eş tayini ve askerlik dönüşü işe başlama, ek ödemelerden yararlanamayan şef, şube müdürü, müdür yardımcısı gibi idari personelin de yararlanması konuları da dahil olmak üzere 25 maddede mutabakata varıldı. Ayrıca grevli toplu sözleşmeli sendikal hakkın verilmesi noktasına ilerleme kaydedildi."

Tabi burada idareci ve şeflerden bahsediliyor, bizi de kapsayan bir çözüm çıkar mı bilmem?

i_kasalak' Alıntı:
Tabi burada idareci ve şeflerden bahsediliyor, bizi de kapsayan bir çözüm çıkar mı bilmem?
Zaten benim düşüncem, "örgün eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler hariç, fiilen yapılmayan ders karşılığı ek ders ücretinden yararlananlara..." derken Şefler vb. hedefleniyordu, ama bizide öğretmen olduğumuza bakmadan kesinti yapılacaklar arasında yorumladılar. Onlarınki düzelirse, bizim içinde bir sorun kalacağını sanmıyorum. Tabii yine yoruma açık cümlelerle olursa, bizim aleyhimize yorumlayanlarda olabilir. O zaman da saçmalık olur.

zyyilmaz' Alıntı:
http://etogm.meb.gov.tr/duyuru/eylemplani.pdf
Sayfa 15, Madde 22.

bizi bağlasaydı şu anda tartışmazdık. yazı 11 temmuz da erkek teknik öğretim genel müdürlüğü tarafından çıkarılmış, hepimiz oraya mı bağlıyız???

bu arada memurlar.net deki o görüşme yazısından da bir anlam çıkaramadım bütün herşeyi okumama rağmen!bir de net bir çözüm olmadan çözülmüş gibi içi boş olan konular açmayın lütfen!!!

sendikalar 10 luk larını alıp yatarlar artık kimin umurunda memur formatör veya her kimse.Şimdi yeni üye toplama ve 10 luk ları cukka zamanı.

İfade edilen çözüm milli eğitim müdürleri,şube müdürler içindir.İleriki günlerde üzülerek göreceksiniz.Yanılmayı hiç bu kadar istememiştim.Ama maalesef durum bu. :(

katmer' Alıntı:
İfade edilen çözüm milli eğitim müdürleri,şube müdürler içindir.İleriki günlerde üzülerek göreceksiniz.Yanılmayı hiç bu kadar istememiştim.Ama maalesef durum bu. :(
onların alması demek zaten bizim de almamız demektir.Onlarda fiilen yapılmayan ders karşılığında ek ders alıyorlar.İnşallah tez çözülür de bırakmak zorunda kalmayız.

arkadaşlar bu durum mutlaka çözüme kavuşacak. ek ders aldığı için ek ödemeden yararlanamayacak olanları düşündüğümüzde (il milli eğitim müdür yardımcıları, müfettişler,il milli eğitim müdürleri, şube müdürleri,şefler, eğitici formatörler, ilsis yöneticileri, bakanlıkta görevlendirme ile çalışan onlarca öğretmenler) bu konuda ciddi bir sıkıntı var. sendikalar devreye girmişti zaten. bu saydığım gruptan herhangi bir grubun ek ödemeden faydalanması demek bizim de faydalanacağımız anlamına gelir.
dolayısıyla EĞİTİCİ FORMATÖRLER EK ÖDEME ALACAKTIR gibi bir yazı beklemeyin arkadaşlar.

Geri