Yurt Dışı Hizmet İçi Eğitim Faaliyeti Başvuru Kılavuzu

Kodla Büyü
Sevgili arkadadaşlar kurs sonunda geçme kalma diye bir şey yok ki niye endişe ediyorsunuz. :) Size sonunda katılım belgesi veriyorlar sadece. Bunun tek şart da derslere devam etmeniz. Döndükten sonra sizden kursa katılım belgenizin fotokopilerini, uçak boarding fotokopilerini, gidiş dönüş günlerindeki havaş biletlerini ve başvuru formu gibi bir değerlendirme formu istiyorlar. Bu formda kurs nasıldı size faydalı oldu mu gibi bilgiler var. Yani işin o tarafını düşünmeyin hiç...

KURS İÇİN GİTTİĞİMİZ YERDE HARCAMAK İÇİN EKSTRA BİR ÜCRET VERİLİYOR MU? fORMDA SADECE YOL VE KURS ÜCRETİ YAZILIYOR DA.

makikosan' Alıntı:
KURS İÇİN GİTTİĞİMİZ YERDE HARCAMAK İÇİN EKSTRA BİR ÜCRET VERİLİYOR MU? fORMDA SADECE YOL VE KURS ÜCRETİ YAZILIYOR DA.
Veriliyor... Kılavuzu ya da ilk mesajı okursanız detaylı açıklama mevcut...

Merhaba,

2012 2.dönemi eğitim içi kursuna kabül aldım. Kursun başlama tarihi 31.08.2012 (Avusturya, Graz) . Ben bu tarihten 2 hafta önce çıkıp, bir küçük avrupa turu yapmak istiyorum. Kursun başlama tarihinden 2 hafta önce çıkarsam, bu Ulusal Ajans için sorun olur mu?

anurlu' Alıntı:
Merhaba,

2012 2.dönemi eğitim içi kursuna kabül aldım. Kursun başlama tarihi 31.08.2012 (Avusturya, Graz) . Ben bu tarihten 2 hafta önce çıkıp, bir küçük avrupa turu yapmak istiyorum. Kursun başlama tarihinden 2 hafta önce çıkarsam, bu Ulusal Ajans için sorun olur mu?

Keşke dediğiniz gibi olabilse ancak emniyet hizmet pasaportlarını verirken 15 gün öncesinden veriyor. Hadi 15 gün önce çıkış yapacağom desen bu sefer çıkış yapıp geri gelmeniz lazım zira Ulusal ajans sizden uçak biniş kartlarınız isteyecek yani kurs başlama tarihi 31.08.2012 ise sizden 30.08.2012 tarhli uçak biniş kartınızı ister aynı şekilde dönüş tarihi içinde geçerli...

Cevabınız için teşekkür ederim.

Ben lacivert pasaport ile çıkmayı düşünüyorum. Bu nedenle vizem hazır olur olmaz çıkabilirim. Web'den edindiğim bilgilere göre bazı öğretmenler, biletlerininin dönüşü tarihini, kursun bitiş tarihinden birkaç gün sonrasına almışlar ve bu onlar için sorun olmamış. En iyisi Ulusal Ajans ile konuşup, en doğru bilgiyi almak.

Aynen öyle hocam en doğru bilgiyi ulusal ajansla iletişime geçerek alabilirsiniz ancak size tavsiyem bu işi e-posta yoluyla yazışarak almanızdır ileride bir sorun olursa o e-posta sorumluluğu sizden alır. Cevabı paylaşırsanız sevinirim zira bir sonraki sefere bende erken gidip geç dönebilirim ancak dediğim gibi bildiğim kadarıyla dediğiniz mümkün değil.

bu sonbaharda 70 puanı bir geçeyim de ben de seneye başvurulara başlarım artık :)

Selam,
tatilde epey bakamamıştım 2. dönem başvuruları sonuçlanmış bu arada. Ne zaman sonuçlar belli oldu bilmiyorum ama benimki de kabul edilmiş. Mitto hocam gerçekten sizin vesilenizle başvurdum ben bu kursa. İlk seferde olmayınca ümidi kesmiş ve başvurmaktan vazgeçmiştim siz foruma "hocam vazgeçmeyin tekrar gönderin" diyince biraz değişiklik yapıp son gün tekrar gönderdim. Kabul edilmiş. Roma - Eurodidaweb . Hayırlısı olur inşallah.

çaylak' Alıntı:
Selam,
tatilde epey bakamamıştım 2. dönem başvuruları sonuçlanmış bu arada. Ne zaman sonuçlar belli oldu bilmiyorum ama benimki de kabul edilmiş. Mitto hocam gerçekten sizin vesilenizle başvurdum ben bu kursa. İlk seferde olmayınca ümidi kesmiş ve başvurmaktan vazgeçmiştim siz foruma "hocam vazgeçmeyin tekrar gönderin" diyince biraz değişiklik yapıp son gün tekrar gönderdim. Kabul edilmiş. Roma - Eurodidaweb . Hayırlısı olur inşallah.

:) Çok mutlu oldum hocam gerçekten... Çok güzel bir şehre gidiyorsunuz. Hem de sanırım eylül ayında gideceksiniz emin olun çok daha fazla keyif alacaksınız. Ben şubat ayında gitmiştim o kar soğukta bile güzeldi Roma... Gidip gelince anılarınızı paylaşmanızı bekliyorum...Tebrikler...

Mitto Hocam, kurs organizatörüne mail attım ama geri dönmedi, kursun tarihinde yada durumunda bir değişiklik var mı diye sormuştum. Ondan cevap gelmeden sözleşmeyi doldurmamam gerek değil mi?

çaylak' Alıntı:
Mitto Hocam, kurs organizatörüne mail attım ama geri dönmedi, kursun tarihinde yada durumunda bir değişiklik var mı diye sormuştum. Ondan cevap gelmeden sözleşmeyi doldurmamam gerek değil mi?

Tarihlerde bir değişiklik olacağını sanmıyorum. Kaç gün oldu ki maili atalı? Genellikle bayağı ilgilidirler ancak gözden kaçırmış olabilirler bence bir kez daha mail atın isterseniz. Bu arada sözleşmeyi doldurmak için bir zaman aralığı vardı sanırım o aralığı kaçırmayın... :)

arkadaşlar ben de başvurmuştum ama turnadan baktığımda uzman değerlendirmesi kısmı hala boş görünüyor. başvuruların değerlendirilmesi her başvuru için ayrı ayrı mı açıklanıyor acaba ?

Evet daha önce bir iki saat içinde cevap yazıyordu hoca, bu sefer niye dönmedi anlamadım. Dün atmıştım mail. akşam bi daha attım.
Bir de sözleşme için kesin bir tarih yazmıyordu, sadece en kısa zamanda yazıyor. Okula da hala yazı gelmedi, fax mı postayla mı gelecek acaba?

m17h41r hocam kabul listesi
http://www.ua.gov.tr/uploads/comenius/h ... 2012_2.pdf

evet bu sefer epey bilişim öğretmeni var listede, geçen dönemde çok azdı. Bu arada Eda hocam siz temmuzda gittiniz sanırım eurodidaweb 'e, lütfen deneyimlerinizi paylaşır mısınız? Nasıl gittiniz?, nerde kaldıınız?, kurs nasıldı? önerileriniz neler?

Ben Ağustos 5 ve 11 i arasında kurstaydım.Kurs öncelikle bilgisayar bilgisi olanlar için kolay ve öğrenilebilir şeyler var.Yani bilişimciler için eğlenceli bir kurs.Dil konusunda kursta hiç zorlanmadım.Baya bir gezme imkanım oldu.Roma çok güzel ben çok beğendim..Bir çok yeni arkadaş edindim..Size gezmenizi özellikle tavsiye ettiğim yerler listemi sunuyorum :) :
fontana di trevi
spanish steps
piazza del popolo
pantheon
vatikan,sistine şapel,st.Peter's basilica
akşamları trastevere
villa borghese(müze) muhteşem eserler
victor emanuelle anıtı..

Hadi bana da hayırlı olsun. Halk eğitim öğretmeni olarak başvurumu az önce yolladım. Şimdi sonuç bekleyeceğiz.

Forumdan bikaç kişi gitti hocam daha önce. Ben de şu anda son döneme başvurdum, beklemedeyim artık. 4-5 hafta sonra belli olacak bakalım :)

çaylak' Alıntı:
Evet daha önce bir iki saat içinde cevap yazıyordu hoca, bu sefer niye dönmedi anlamadım. Dün atmıştım mail. akşam bi daha attım.
Bir de sözleşme için kesin bir tarih yazmıyordu, sadece en kısa zamanda yazıyor. Okula da hala yazı gelmedi, fax mı postayla mı gelecek acaba?

m17h41r hocam kabul listesi
http://www.ua.gov.tr/uploads/comenius/h ... 2012_2.pdf

listeye bakınca göğsüm kabardı ingilizce öğretmenlerinden sonra en çok bizim branştan arkadaşlar seçilmiş,hepinizi tebrik ediyorum :)

Sayın Mitto hocam öncelikle engin bilgilerinizle bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler,ne diyeyim ne muradınız varsa olsun...

Geri