Yurt Dışı Hizmet İçi Eğitim Faaliyeti Başvuru Kılavuzu

Kodla Büyü
reserved :) bende konuyu takip edebileyim diye yorum atayım dedim. 51 üds var bende de kabul etmezler sanırım :(
yüksek lisans yapıyorum bende onu göstersem grandtvig felan 50 ile kabul etmez mi. halk eğitimden kurs mu açsak bi tane ne yapsak :S

muamma25' Alıntı:
reserved :) bende konuyu takip edebileyim diye yorum atayım dedim. 51 üds var bende de kabul etmezler sanırım :(
yüksek lisans yapıyorum bende onu göstersem grandtvig felan 50 ile kabul etmez mi. halk eğitimden kurs mu açsak bi tane ne yapsak :S

Hocam ben Halk Eğitimde Öğretmenim, grundtvig başvuru için 50 yeterli. Sizden tek istedikleri yetişkin eğitmi yaptığınızı belgelemeleri. Onun için kaymnakamlık onayını ekleyip gönderebilirsiniz. Yani bildiğim kadarıyla sizde başvurabilirsiniz... :) İyi çalışmalar...

@ikandib: Hocam iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Ben hep söylüyorum 10 senelik öğretmenim ilk defa geçen sene öğrendim böyle bir imkanı. Eğer daha önce bilseydim eminim şu anda bir çok faaliyete katılmış olurdum. Amacım farkındalığı arttırmak, benim meslektaşlarım MEB'de bunu en çok hak eden branşlardan...

Evet ben de gittim ve döndüm Roma'dan, az önce de nihai raporu hazırlayıp gönderdim. Çok güzel bir deneyim oldu benim için. Mitto hocam gerçekten ben de çok dua ediyorum sana. Okulumdaki ingilizce öğretmenlerinin bile haberi yok böyle bir imkandan. Roma çok güzeldi, ilk defa diğer ülkelerden öğretmenlerle paylaşımım oldu, kurs ta fena değildi. Türkler olarak İngilizcemiz de bence gayet anlaşılır ve aksanımız güzel. Hiç bir sorun yaşamadım, başvuruda bulunacaklara tavsiye edebilirim Eurodidaweb. Ben tekrar başvurmayı düşünüyorum farklı bir kursa, mitto hocam ben 2 senedir velilere HEM üzerinden Bilg İşletmenliği kursu açıyorum, grundtvig için başvurabiliyor muyum?

çaylak' Alıntı:
Evet ben de gittim ve döndüm Roma'dan, az önce de nihai raporu hazırlayıp gönderdim. Çok güzel bir deneyim oldu benim için. Mitto hocam gerçekten ben de çok dua ediyorum sana. Okulumdaki ingilizce öğretmenlerinin bile haberi yok böyle bir imkandan. Roma çok güzeldi, ilk defa diğer ülkelerden öğretmenlerle paylaşımım oldu, kurs ta fena değildi. Türkler olarak İngilizcemiz de bence gayet anlaşılır ve aksanımız güzel. Hiç bir sorun yaşamadım, başvuruda bulunacaklara tavsiye edebilirim Eurodidaweb. Ben tekrar başvurmayı düşünüyorum farklı bir kursa, mitto hocam ben 2 senedir velilere HEM üzerinden Bilg İşletmenliği kursu açıyorum, grundtvig için başvurabiliyor muyum?

:) Hocam, işin en zor kısmındasın şu anda. Yeni bir kurs için zamanın geçmesini beklemek.... Ama şanslısınız zira grundtvig için başvurabilirsiniz. Benim bir arkadaşım Açık Lise üzerinden bile başvurmuştu. Siz Halk Eğitim üzerinden çok rahat başvurursunuz tek yapmanız gereken yetişkin eğitimi yaptığınızı ispatlamak. Bu da başvuru klasörüne Halk Eğitim Kursunuzun Kaymakamlık onayını eklemek kadar basit bir olay. Hatta siz 2 senedir devamlı olarak veriyorsanız çok daha şanslısınız zira kabul olma şansı yüksek olur. Sizin yerinizde olsam son kursun değil tüm kursların onaylarını eklerim. Benim bildiğim bir önceki kurs için comenius üzerinden gittiğiniz için 2 sene beklemeden Grundtvig üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. Ben HEM öğretmeni olduğumdan comenius başvurusu yapma şansım yok olsa şimdiye 2. kursa gittiydim sanırım.

Bu arada ana sayfaya da açmayı düşünüyorum ancak özellikle bu sayfayı okuyanlar yüksek lisans anketimi doldurabilirlerse sevinirim.... Link aşağıda biraz uzun ama lütfen pes etmeden bitirin... Hatta tanıdığınız, nazınızın geçtiği bilgisayar öğretmeni arkadaşlara doldurtabilirseniz sevinirim.

http://www.surveey.com/SurveyStart.aspx ... c8ffde3e07

uyurgezer' Alıntı:
2010 yılında kpdsden 72 almıştım, hala işe yarar mı bu puan?

Yaramaz mı hocam tabii ki yarar. 5 sene geçerliliği var bildiğim kadarıyla...2013 teklif çağrısı yayınlandı www.ua.gov.tr adresinde oradan teyit edebilirsiniz. Yerinizde olsam veritabanından kurs aramaya başlardım... :)

mitto' Alıntı:
uyurgezer' Alıntı:
2010 yılında kpdsden 72 almıştım, hala işe yarar mı bu puan?

Yaramaz mı hocam tabii ki yarar. 5 sene geçerliliği var bildiğim kadarıyla...2013 teklif çağrısı yayınlandı http://www.ua.gov.tr adresinde oradan teyit edebilirsiniz. Yerinizde olsam veritabanından kurs aramaya başlardım... :)

kurs aramaya başladım ama en iyisi üşenmeden şu 11 sayfayı baştan sona bir okuyayım:)

:) Asıl önemli kısım birinci sayfada hocam. Ben tümsüreci elimden geldiği kadar detaylandırıp ilk mesajı sürekli güncelledim. Emin olun bir çok sorunuzun cevabı ilk mesajda bulunmakta. Bunun yanında yine sorunuz olursa elimden (aslında elimizden demem lazım epey kişi gittik - başvurduk) cevaplarım...

mitto' Alıntı:
:) Asıl önemli kısım birinci sayfada hocam. Ben tümsüreci elimden geldiği kadar detaylandırıp ilk mesajı sürekli güncelledim. Emin olun bir çok sorunuzun cevabı ilk mesajda bulunmakta. Bunun yanında yine sorunuz olursa elimden (aslında elimizden demem lazım epey kişi gittik - başvurduk) cevaplarım...
mitto öğremenim verdiğiniz tüm bilgiler için teşekkür ediyorum, şimdi en önemlisi kurs havuzundan güzel bir kurs ve ülke bulmakta

Sevgili arkadaşlar, bu senenin son başvuru sonuçları açıklandı. http://www.ua.gov.tr/uploads/grundtvig/ ... istesi.pdf adresinden kontrol edebilirsiniz. Gerçi bu dönem sayıyı biraz kısmışlar ama umarım aramızdan giden olacaktır. Adınız çıkmadıysa bile üzülmeyin, bir sonraki dönem tekrar başvuru yapın. Bu arada yakın gelecekte sizlere yeni bir konu ile gelmeyi düşünüyorum. İyi çalışmalar...

Bana da çıkmamış :D Geçen sefer zaten son anda karar alıp geç başvuru yapmıştım. Şimdiden tezi yok araştırmalara başlıyorum :D Bu sefer iyice üzerinden geçip yaza kabul ettireceğim kendimi :D

omd' Alıntı:
Bana da çıkmamış :D Geçen sefer zaten son anda karar alıp geç başvuru yapmıştım. Şimdiden tezi yok araştırmalara başlıyorum :D Bu sefer iyice üzerinden geçip yaza kabul ettireceğim kendimi :D
Zaten şimdi başvursan kötü dönemde gidicektin hocam. Yaz dönemi için beraber başvuralım. Ben bu sefer comenius üzerinden başvuracağım, sen grundtvig üzerinden başvur...

Yurtdışında hizmetiçi eğitim esnasında ulaşım amaçlı araba kiralasak, bunun için yapılan harcamalar yol masrafı olarak değerlendirilir mi?

Başvuru formunda belirtmeniz ve sonrasında faturalandırmanız gerekiyor hocam. Öyle olursa sıkıntı olmayabilir yalnız yol masrafının bir limiti var. Çoğu zaten uçak bileti için gidiyor :)

Araba kiralamak eğer gittiğin ülkede düşünüyorsan onu tamamen harcırahtan kullanmalısın, yol parasını onda kullanamazsın. Yol parası sadece uçak bileti gibi bu ülkeden gideceğin ülkeye gitmek için ve o gün içinde havaalanından otele gidiş için kullanabilirsin. Onun dışındakileri harcırah tan karşılıyorsun.
Türkiye den gideceğin ülkeye gitmek içinse hiç olmaz, uçak bileti bile ekonomi sınıfı olması gerekiyor.

Mitto Hocam, öncelikle değerli paylaşımlarınız çok teşekkür ederim. Ben de 3. Dönem comenius hizmetiçi eğitimle 21.04.2013 te Prag da olacağım, okula yazım geldi,sözleşmeyi imzalayıp gönderdim.(diğer nüshası henüz elime ulaşmadı) Şimdi okula izin dilekçemi yazıp izin işlemlerini halletmek istiyorum, ancak bir sorunum var; şimdi benim kurs tarihi 21.04.2013(pazar günü)-26.04.2013(cuma ) aralığında bense cuma akşamından gidip yani 19.04.2013 te pazartesi yani 29.04.2013 te dönmek istiyorum ki hem rahat olsun hem de şehirde biraz daha fazla vakit geçirebileyim diye izin dilekçeme şu şekilde yazsam <<Bahsi geçen faaliyet 21.04.2013-26.04.2013 (yol hariç) tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti/Prag kentinde yürütüleceğinden, belirtilen tarihler arasında yurt dışında bulunabilmem için 19.04.2012-29.04.2013 tarihleri arasında izin almak istiyorum.>> olur mu? bu meb için veya ulusal ajans için bir sorun yaratır mı? uçak biletinde gidiş-dönüş tarihleri 2 gün önce ve sonra olması sıkıntı mıdır? zamanınızı ayırdığınız için şimdiden çok teşekkür ederim ..

çok yararlı bir başlık bu sene comenius projesi kapsamında okulumuza misafirlerimiz geldi 4 ülkeden. ilk ayak bizim okuldu.projelere karşı bakış açımız değişti ve bu başlık çok yararlı olmuş hocam. öncelik kpds ye hazırlık ozaman.

nakman' Alıntı:
Mitto Hocam, öncelikle değerli paylaşımlarınız çok teşekkür ederim. Ben de 3. Dönem comenius hizmetiçi eğitimle 21.04.2013 te Prag da olacağım, okula yazım geldi,sözleşmeyi imzalayıp gönderdim.(diğer nüshası henüz elime ulaşmadı) Şimdi okula izin dilekçemi yazıp izin işlemlerini halletmek istiyorum, ancak bir sorunum var; şimdi benim kurs tarihi 21.04.2013(pazar günü)-26.04.2013(cuma ) aralığında bense cuma akşamından gidip yani 19.04.2013 te pazartesi yani 29.04.2013 te dönmek istiyorum ki hem rahat olsun hem de şehirde biraz daha fazla vakit geçirebileyim diye izin dilekçeme şu şekilde yazsam <<Bahsi geçen faaliyet 21.04.2013-26.04.2013 (yol hariç) tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti/Prag kentinde yürütüleceğinden, belirtilen tarihler arasında yurt dışında bulunabilmem için 19.04.2012-29.04.2013 tarihleri arasında izin almak istiyorum.>> olur mu? bu meb için veya ulusal ajans için bir sorun yaratır mı? uçak biletinde gidiş-dönüş tarihleri 2 gün önce ve sonra olması sıkıntı mıdır? zamanınızı ayırdığınız için şimdiden çok teşekkür ederim ..

Merhaba Hocam,

Öncelikle sizi tebrik ederim bildiğim kadarıyla çok güzel bir şehirde kursa çok güzel bir tarihte katılacaksınız... Geçen sene bu aralar bende bu işlerle uğraşıyordum o yüzden bilgilerimi tazelemem gerekti. Öncelikle bana gelen sözleşmeye baktım, 05.02.2012 - 11.02.2012 arasındaymış. Ben izni 04.02.2012 - 12.02.2012 arasında almışım yani arada 1'er gün fazlalık veröişim. Siz giderken 2 dönerken 3 gün yol veriyorsunuz ve benim bildiğim kadarıyla o kadar yol veremezsiniz diye biliyorum ancak kesin emin değilim. Bu konu çok önemli çünkü sizden uçak biniş kartlarını isteyecekler ve eğer hata olursa onun parasını sizden talep edebilirler bu yüzden bence bu soruyu comenius uzmanınıza sorunuz. İsterseniz mail, isterseniz telefon yardımıyla sorabilirsiniz en doğru cevabı onlar verecektir.

Sizden ricam bu sorunun cevabını burada paylaşmanız olacaktır zira gördüğüm kadarıyla epey bir kişiyi yurt dışına göndermeye başladık forum olarak en azından daha sonra okuyanlar ona göre işlemlerini yaparlar. Tekrar tebrik ederim, iyi çalışmalar...

evrim0626' Alıntı:
çok yararlı bir başlık bu sene comenius projesi kapsamında okulumuza misafirlerimiz geldi 4 ülkeden. ilk ayak bizim okuldu.projelere karşı bakış açımız değişti ve bu başlık çok yararlı olmuş hocam. öncelik kpds ye hazırlık ozaman.

Sanıyorum bir kaç arkadaşı yolladık yurt dışına, umuyorum daha fazlasını da yollayabiliriz. Aynen dediğiniz gibi çok zor ya da gereksiz olarak düşündüğünüz projeler aslında çok faydalı. Bu arada yakında yeni bir başlık oluşturmayı düşünüyorum, " Yurt dışı projeleri hazırlama kılavuzu" diye. İlk aşamayı geçtim ve yaptığım hazırlık ziyareti başvurusunun kabul edildiğini öğrendim bugün. 28 Ocak'ta Barcelona'ya gidiyorum. Umarım bu sene yapacağım proje başvurusu kabul edilir...Proje hazırlama ile ilgili deneyimlerimi de sizlerle paylaşacağım...

mitto' Alıntı:
nakman' Alıntı:

Merhaba Hocam,

Öncelikle sizi tebrik ederim bildiğim kadarıyla çok güzel bir şehirde kursa çok güzel bir tarihte katılacaksınız... Geçen sene bu aralar bende bu işlerle uğraşıyordum o yüzden bilgilerimi tazelemem gerekti. Öncelikle bana gelen sözleşmeye baktım, 05.02.2012 - 11.02.2012 arasındaymış. Ben izni 04.02.2012 - 12.02.2012 arasında almışım yani arada 1'er gün fazlalık veröişim. Siz giderken 2 dönerken 3 gün yol veriyorsunuz ve benim bildiğim kadarıyla o kadar yol veremezsiniz diye biliyorum ancak kesin emin değilim. Bu konu çok önemli çünkü sizden uçak biniş kartlarını isteyecekler ve eğer hata olursa onun parasını sizden talep edebilirler bu yüzden bence bu soruyu comenius uzmanınıza sorunuz. İsterseniz mail, isterseniz telefon yardımıyla sorabilirsiniz en doğru cevabı onlar verecektir.

Sizden ricam bu sorunun cevabını burada paylaşmanız olacaktır zira gördüğüm kadarıyla epey bir kişiyi yurt dışına göndermeye başladık forum olarak en azından daha sonra okuyanlar ona göre işlemlerini yaparlar. Tekrar tebrik ederim, iyi çalışmalar...

Mitto Hocam, hızlı dönüşünüz için çok teşekkür ederim, evet dönüş için 3 gün vermişim okulda pazartesileri boş günüm olduğu için ama onu 2 gün de yapabilirim, dediğiniz gibi ulusal ajansa mail attım size yazdıktan sonra fakat cevap henüz gelmedi gelir gelmez (inşallah olumlu olur tabii :)) buraya bu konuyla ilgili bilgi aktaracağım kesinlikle.
Şimdilik görüşmek üzere, size de gerçekleştirdiğiniz projede başarılar, kolaylıklar diliyorum, Barcelona da çok güzel yerdir ;)

nakman' Alıntı:
mitto' Alıntı:
nakman' Alıntı:

Merhaba Hocam,

Mitto Hocam, hızlı dönüşünüz için çok teşekkür ederim, evet dönüş için 3 gün vermişim okulda pazartesileri boş günüm olduğu için ama onu 2 gün de yapabilirim, dediğiniz gibi ulusal ajansa mail attım size yazdıktan sonra fakat cevap henüz gelmedi gelir gelmez (inşallah olumlu olur tabii :)) buraya bu konuyla ilgili bilgi aktaracağım kesinlikle.
Şimdilik görüşmek üzere, size de gerçekleştirdiğiniz projede başarılar, kolaylıklar diliyorum, Barcelona da çok güzel yerdir ;)

Haberleri bekliyoruz... :)

mitto' Alıntı:
nakman' Alıntı:

Merhaba Hocam,

Merhaba sorumla ilgili mailimi ulusal ajansda görevli kişiler şu şekilde cevaplamışlar:
1.kişi <<Bu durumu final raporunda gerekçelendirirseniz (örneğin daha ucuz bilet ) bir-iki gün önceden gitmenizde ve dönmenizde sakınca yoktur.
Ancak, tarafınıza tahsis edilen hibenin üstüne çıkılamamakta olup, fazladan kaldığınız süre için ayrı bir hibe tahsis edilmemektedir.>>
2.kişi <<Uçuş tarihlerinizi kurs tarihlerinden 1-2 gün önce yada sonraya ayarlamanız sorun yaratmaz.>> maili iki kişiye birden attım ve cevapları aynen kopyaladım. Her ikisi de sorun olmayacağını söylemiş ancak ben dönüşümü 3 gün sonra yapacaktım, sanırım bu durumda 2 gün sonra yapabileceğim ;)
Görüşmek dileğiyle... Kolaylıklar diliyorum herkese..

nakman' Alıntı:
mitto' Alıntı:
nakman' Alıntı:

Merhaba Hocam,

Merhaba sorumla ilgili mailimi ulusal ajansda görevli kişiler şu şekilde cevaplamışlar:
1.kişi <<Bu durumu final raporunda gerekçelendirirseniz (örneğin daha ucuz bilet ) bir-iki gün önceden gitmenizde ve dönmenizde sakınca yoktur.
Ancak, tarafınıza tahsis edilen hibenin üstüne çıkılamamakta olup, fazladan kaldığınız süre için ayrı bir hibe tahsis edilmemektedir.>>
2.kişi <<Uçuş tarihlerinizi kurs tarihlerinden 1-2 gün önce yada sonraya ayarlamanız sorun yaratmaz.>> maili iki kişiye birden attım ve cevapları aynen kopyaladım. Her ikisi de sorun olmayacağını söylemiş ancak ben dönüşümü 3 gün sonra yapacaktım, sanırım bu durumda 2 gün sonra yapabileceğim ;)
Görüşmek dileğiyle... Kolaylıklar diliyorum herkese..

Hocam cevabı gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. Dediğiniz gibi en iyisi 2 günü geçirmemek gibi görünüyor. Bu arada gelen mailleri silmeyin bir klasörde toplayın ileride lazım olabilir. Benim kurs ile ilgili yaptığım tüm yazışmalar hala durmakta...

adn' Alıntı:
mitto' Alıntı:
adn' Alıntı:
başvuru formunun türkçesi varmı elinizde

Hocam formu doldururken yardımcı olmak amaçlı 2008 başvuru formu tercüme edilmiş onun gibi bişey demiştim.
Bu arada mitto hocam çok teşekkür ederiz sorularımızı cevapladığınız için.

Önemli değil hocam ama ben hiç rastlamadım dediğim gibi bilmiyordum çevrildiğini. İyi çalışmalar...

Geri