Yetiştirme Kursu (Bilişim)

Kodla Büyü
kaymakamlıktan olur aldırın müdürünüze haftaya bile başlayabilirsiniz.
ekurs modülüne kayıt yaptırmanıza gerek bile kalmaz.

bidene' Alıntı:
kaymakamlıktan olur aldırın müdürünüze haftaya bile başlayabilirsiniz.
ekurs modülüne kayıt yaptırmanıza gerek bile kalmaz.
böyle bir şey olması zor gibi hocam
2. dönemi bekleyeceğim ben :?

hocam ben 1 kasımda kaymakamlık oluruyla başladım. diğer herkes ekim ayında ekurs modülünden açmıştı.

Arkadaşlar okulum da yetiştirme kursu açmak istiyorum. özellikle 7.sınıflar çok istekli. benim 8 saat dersim var okulumda BT Rehber öğretmenim. sene başında müdür maaş karşılığı 15 saati doldurmadığın için açsan da maaş karşılığı sayılır diyor. Böyle bir duyumunuz bilginiz var mı? Yetiştirme kursları da Maaş karşılığı sayılıyor mu?

Arkadaşlar okulum sene başında kurs talebini yıllık olarak sisteme kaydetmiş ve hafta sonu her öğretmene 6 saat olacak şekilde 1 gün kurs aççmasını planlamış. Bu ilk dönemki kurslarda bilişim dersi yok.

2. Dönem için bende kurs açmak istiyorum ve yeterli öğrenci sayım var. Okulda sadece hafta sonu kurs açılıyorken ben 2 + 2 olacak şekilde 4 saat kurs açabilir miyim? Diğer bir konu okul kurs seçimini dönemlik değil yıllık belirtmiş bu durumda bilişim dersi için 2. dönem başvurusu alınır mı?

Cevaplar için teşekkürler.

ilk3r' Alıntı:
Arkadaşlar okulum sene başında kurs talebini yıllık olarak sisteme kaydetmiş ve hafta sonu her öğretmene 6 saat olacak şekilde 1 gün kurs aççmasını planlamış. Bu ilk dönemki kurslarda bilişim dersi yok.

2. Dönem için bende kurs açmak istiyorum ve yeterli öğrenci sayım var. Okulda sadece hafta sonu kurs açılıyorken ben 2 + 2 olacak şekilde 4 saat kurs açabilir miyim? Diğer bir konu okul kurs seçimini dönemlik değil yıllık belirtmiş bu durumda bilişim dersi için 2. dönem başvurusu alınır mı?

Cevaplar için teşekkürler.
2+2 şeklnde haftaiçi de açabilirsiniz. 2.dönem başvurunuzu yapınız,idareye açmak istediğinizi belirtiniz

meccal14' Alıntı:
Arkadaşlar okulum da yetiştirme kursu açmak istiyorum. özellikle 7.sınıflar çok istekli. benim 8 saat dersim var okulumda BT Rehber öğretmenim. sene başında müdür maaş karşılığı 15 saati doldurmadığın için açsan da maaş karşılığı sayılır diyor. Böyle bir duyumunuz bilginiz var mı? Yetiştirme kursları da Maaş karşılığı sayılıyor mu?

Doğrudur hocam 15 saati doldurduktan sonra ekders yazılmaya başlar. Yani senin vereceğin kursta 7 saatten sonrası ek derse geçecek

aktasankara' Alıntı:
meccal14' Alıntı:

Doğrudur hocam 15 saati doldurduktan sonra ekders yazılmaya başlar. Yani senin vereceğin kursta 7 saatten sonrası ek derse geçecek

Emin misiniz hocam? Benim de 8 saat dersim var ve BTR öğretmenim. Bunu ilçe milli eğitime sordum ayrı şey dediler ve açılan saat kadar ekders alabilirsiniz dediler.

Bu sene 7. ve 8. sınıflarda ders seçilmedi. Bu sınıflarda yetiştirme kursu açmamız problem olur mu? Bizim müdür olur diyor ama açamayız diye bir ibare yok.

BT Rehber öğretmeni 30 saat derse girmiş gibi kabul edildiğinden 18 saat ek ders alır o yüzden 10 saate kadar daha kurs açabilir

Benim anladığım bu kurslarda herkes kafasına göre davranıyor. :-1:

Lafım milli eğitim müdürlüklerine ve okul idarelerine.

arkadaşlar kurs için ders seçimleri okul tarafından bizde dün yapıldı. Bende 5. ve 6. sınıflar için kurs seçtirdim. Yani 2. dönem 5. ve 6. sınıflardan kurs açmayı düşünüyorum. Açmayı düşünenler değerlendirebilir.

msa' Alıntı:

Camia olarak okuma özürlüyüz. Yönerge, kılavuz ve resmi yazılar gelmesine rağmen hiç okumuyoruz. Bu yüzden kulaktan duyma haberlerle işlem yapmaya kalkıyoruz.

Arkadaşlar lisede olupta ebadaki yetiştirme kurs listesinde dersin ismi olan var mı?

usare' Alıntı:
Arkadaşlar lisede olupta ebadaki yetiştirme kurs listesinde dersin ismi olan var mı?
Aynı sorun bizde de var. Anadolu Lisesi Bilgi ve İletişim Teknolojileri dersi gözükmemekte...
Bunla ilgili bir çözümü olan var mı?

Ben bugün okula dilekçe verdim. Yetiştirme kursu açmak istiyorum diye. Bütün sınıflarda Trafik ve İlkyardım dersi bile görünürken bizim dersimize gerek görülmemesi ilginç.
Lisede olupta kurs listesinde dersin adı görünen var mı acaba...

habibocak' Alıntı:
msa' Alıntı:

Camia olarak okuma özürlüyüz. Yönerge, kılavuz ve resmi yazılar gelmesine rağmen hiç okumuyoruz. Bu yüzden kulaktan duyma haberlerle işlem yapmaya kalkıyoruz.

Aynen hocam ama resmi yazıları bilmelerine rağmen kendi kafasına yatanı uygulayan idareciler de var.

msa' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
msa' Alıntı:

Aynen hocam ama resmi yazıları bilmelerine rağmen kendi kafasına yatanı uygulayan idareciler de var.
Maalesef mevzuattaki ucu açık konulardan dolayı suistimal edenler vardır. Ancak bazı şeyleri yaparken Allahtan korkmak lazım. Kimsenin hakkını yememek lazım. Hesabı zor olur.

............ Okullara baktım açan okulların biliişmcileri ya müdür yard ya karı koca aynı okulda, ya da idareye yakın isimler.. hepsinden Allah razı olsun... Bakalım bu sene de kendi okulum yine açmadığı için bu okulları yazdım ilk defa da tercih dışıyyı tercih ettim... Geçen sene müracaat etttiğim okulların akıbetini bilmiyorum şeffaf geçinen kul hakkı yemeyen tüm idarecilerin bunları açıklaması gerek ilçe müdürlüğü bünyesinde... İnanın hiç güvenim kalmadı, olum müdür yardımcısı da müdür de olamadık siz değerli siyasi yalakalar yüzünden bırakın da kurs açalım... Artık bu kursların da amacına hizmet etmediğini düşünmeye başladım.. gelecekten iyice ümit kestim sayenizde iblis oldum.

Ha bu ilçede benden başka salak da yoktur, hem başka okulu hem tercih dışıyı seçen, ülkede var mı bilmiyorum...

Geri