Yetiştirme Kursu (Bilişim)

Kodla Büyü
aynenbadi' Alıntı:
5 ler de 6 saat
6 lar da 6 saat açacam..diğer sınıflarda onların olsunnn..açtırmazlarsa okulda Hıııırrrrrrr çıkartırım :mrgreen:
açtırmazlarsa diye bişey yok, eğer okul(öğretmenler ve idare) olarak anlaşamazsanız veli ve öğrencilerinizin seçimine kalır, muhtemelen de bilişimi seçmezler.

hastasıyız dede' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
5 ler de 6 saat
6 lar da 6 saat açacam..diğer sınıflarda onların olsunnn..açtırmazlarsa okulda Hıııırrrrrrr çıkartırım :mrgreen:
açtırmazlarsa diye bişey yok, eğer okul(öğretmenler ve idare) olarak anlaşamazsanız veli ve öğrencilerinizin seçimine kalır, muhtemelen de bilişimi seçmezler.
hocam seçim öğrenciye kalırsa 7. sınıflarda benim dersimi seçer, çünkü geçen seneki kurstan öğrenciler çok eğlendiler,sevdiler dersi

fikrimce 5. ve 6 lardan 4 er saat acmak kafi. zira cocugun 3 ders secme hakki var ve 12 saat alabiliyor.

o yuzden diger branslara da haksizlik olmamasi adina 4 saat iyidir.

radicalbrain' Alıntı:
fikrimce 5. ve 6 lardan 4 er saat acmak kafi. zira cocugun 3 ders secme hakki var ve 12 saat alabiliyor.

o yuzden diger branslara da haksizlik olmamasi adina 4 saat iyidir.
hocam ben de 7 ve 8 lerden açmıyorum,o nasıl olacak peki?

peki 5 ler 2 şube sınıf mecutları 16 biri 18 biri.. iki şubeye ayrı kurs açabilir miyim ( 10 ar kişilik ) ..sınıf mevcudu 20 olacak diye şart var mı?

aynenbadi' Alıntı:
hocam ben de 7 ve 8 lerden açmıyorum,o nasıl olacak peki?

7-8 teog uzerine yogulasacagi icin biz acmiyoruz hocam. sisteme ayak uyduruyoruz. saygi duymak gerekir.

bizim 4 saat acmamiz su yuzden uygun geliyor bana. teog derslerinin disindaki biranslar da 5. ve 6. sinifa odaklancak. mesela siz 6 saat acarsaniz diger iki brans ( beden egitim ve gorsel sanatlar mesela) anca 3 er saat acabilir.

Sene başı kurul toplantısında açmak istedigimi söyledim ismimi de yazdırmana rağmen dersimi sisteme eklememiş okul idaresi. Ne tavsiye edersiniz arkadaşlar. Çocuk sistemde dersimi göremicek. Dogal olarak seçmek istese de seçemicek.

Hocalarım bir sorum olacak anladığım kadarıyla bu dyk için öncelikle idare dersleri giriyor. Diyelim ki dersi luzumsuz gördü ya da bi sebepten ders kaydını yapmadı. Haliyle bizde 16 eylül tarihinde öğretmen girişini yapamayız. İdarenin bu işlemden geri dönüşü olur mu acaba? yani yönetici şifresiyle falan girse (ki böyle birşey var mı bilmiyorum) sonradan ders girişi yapabilir mi sure geçmiş olduğu halde?

Dersi lüzumsuz görmek idarenin haddi değil tüm dersleri sisteme girmek zorunda ha ne yapar öğrenciye bilisimi sectirmemek için nherseyi yapar burada da işbize ddüşer öğrenciye dersi sevdirebildiysek ne mutlu bize

murathan21' Alıntı:
Dersi lüzumsuz görmek idarenin haddi değil tüm dersleri sisteme girmek zorunda ha ne yapar öğrenciye bilisimi sectirmemek için nherseyi yapar burada da işbize ddüşer öğrenciye dersi sevdirebildiysek ne mutlu bize

bilgilendirme için teşekkür ederim hocam. sınıf yok diye lab. dersliğe dönüştürmüşler. ders saatlerinde projeksiyon ve kendi bilgisayarımla dersi öğretmeye çalışıyorum. ders saatlerinde teoriğini gösterebildiğin bilişim dersinin kurslar sayesinde en azından uygulamasını öğretmek istiyorum. lab.sız çok zor ki çoğu öğrencimin ekonomik durumu kötü bilgisayarları yok ders çoğunlukla havada kalıyor ne yazık ki

murathan21' Alıntı:

Hocam bu durumda öğretmen ne yapabilir resmi anlamda? Kurul toplantısında ismimi yazdırdım ama sadece sınava hazırlık dersleri olsun düşüncesiyle dersimi seçmemişler.

3 ders olayı okulmu 3 ders seciyo öğrencimi.. öğrenci ise tüm dersler içn açılabilir.. yani 6 ya giden bi grup mat fen beden escti diyelim. . diğer grup bilg mat fen secmesi gibi bişey olmasın 3 ders olayı

14 eylül de açılmıyor muydu arkadaşlar öğretmenlere e-kurs 16 eylülde açılacak diyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    123.6 KB · Görüntüleme: 874
14 eyluldu 16 eylule kaydirmislar. 16 eylulde 28 eylule kayar. sonra sistemde sorun var mem'e elden verin derler. :alkis:

SENE BAŞI ÖĞRETMENLER TOPLANTISINDA KURS AÇMAK İSTEDİĞİNİZİ TOPLANTI TUTANAKLARINA EKLETİYORSUNUZ, ARDINDAN OKUL İDARESİNE DERS VERMEK İSTEDİĞİNİZİ DİLEKÇE İLE İLETİYORSUNUZ ONLARDA SİSTEME DERSİ GİRİYORLAR İDARENİ DERSİ LÜZUMSUZ GÖRMESİ GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL. 5-6-7 LER BAŞVURU FORMUNDA 3 DERS YAZIYORLAR HER ÇOCUK İSTEDİĞİ FARKLI 3 DERSİ YAZABİLİR SONUNDA DİYELİMKİ 50 KİŞİ BİLİŞİMİ YAZMIŞ 20+20+10 ŞEKLİNDE 3 SINIF AÇARSINIZ, ANCAK HERKESİN ÖĞRENCİSİ VE DERSİ BİRLİKTE PLANLANMAZ İSE DERS PROGRAMINDA KARIŞIKLIK ÇIKAR BU YÜZDEN ORTAK HAREKET EDİLİRSE DAHA İYİ OLACAKTIR.

aynenbadi' Alıntı:
peki 5 ler 2 şube sınıf mecutları 16 biri 18 biri.. iki şubeye ayrı kurs açabilir miyim ( 10 ar kişilik ) ..sınıf mevcudu 20 olacak diye şart var mı?
hocam alt sınır 10 birde arada ayrılanlar olacağını hesab edin. klavuz "Her bir kurs programına devam edecek sınıftaki öğrenci/kursiyer sayısı 10’dan az olamaz. Sınıf mevcudunun 20 olması esastır. Bu sayı dolmadan yeni bir sınıf açılamaz. Sınıf mevcudu en fazla 25’e kadar çıkartılabilir." diyor. o yüzden zaten 2 sınıf mecbur açacan arada azalma olursa birleştirecen.

bende 8 kişi 5.sınıf, 8 kişide 6.sınıf başvurmuş.
bu iki sınıfı birleştirip tek grup olarak açabilirmiyim acaba

İdare diğer öğretmenlerden Kursu verecek kimse bulamayınca bana verdi. Cumartesi günleri 4 saat gireceğim bende. Ama dersin gereksiz bulunduğu çok doğru. Başta benim adımı anan bile olmuyordu. Sonradan çocuklar 2 saat için gelmesin diye kursu açtılar.

Okulda 28 saat dersim var arkadaşlar,
5. sınıflarımız 7 şube 190 kişi var, 92 kişi bilişim seçmiş,
6. sınıflarımız 7 şube 260 kişi var, 65 kişi bilişim seçmiş

6 grup 2şer saatten 12 saat kurs açtık bilişim dersinden.

bilgisayar labaratuarımız var, dersleri orada işlediğim için öğrencilerin ilgisini çekiyor, onun için bu kadar yoğun talep olduğunu düşünüyorum. matematikten bile kurs açamadılar 5. sınıflarda :)

Geri