Yeni müfredat ne zaman açıklanır

Kodla Büyü
Ya zaten yılbaşından önce değişti müfredatımız. Ayda bir değişsin mi? Anlayamadım. Değişse bu seferde daha yeni değişmedi mi denecek.

Ya zaten yılbaşından önce değişti müfredatımız. Ayda bir değişsin mi? Anlayamadım. Değişse bu seferde daha yeni değişmedi mi denecek.
Cahilliğimi mazur görün, ben değişen müfredatı kaçırdım. Bir bağlantı vs eklerseniz sevinirim.

Cahilliğimi mazur görün, ben değişen müfredatı kaçırdım. Bir bağlantı vs eklerseniz sevinirim.
Estağfurullah.

Mufredat.meb.gov.tr

Lise müfredatı aralıkta değişti. Eskiye göre daha iyi ama hala çok fazla bence ders saatine göre.

Öğretim programlarını seçerseniz tüm derslerde öğretim programı var.

Ama bugün yeni değişenleri de burada güncellediler mi bilmiyorum.

Estağfurullah.

Mufredat.meb.gov.tr

Lise müfredatı aralıkta değişti. Eskiye göre daha iyi ama hala çok fazla bence ders saatine göre.

Öğretim programlarını seçerseniz tüm derslerde öğretim programı var.

Ama bugün yeni değişenleri de burada güncellediler mi bilmiyorum.
Ortaokuldayım, lise müfredatının değiştiğini siz buraya yazınca hatırladım. Bizde en son değişiklik 2018 olduğu için kafam karıştı.

Bilişim için de aynı şey mi olacak acaba?

İNGİLİZCE DERSİ SENEYE KALDI

Bakan Tekin: İngilizce programı henüz yayınlanmadı. Mevcut program devam edecek, sonraki yıl İngilizce de dahil olacak. İngilizce ile ilgili elimizde birikmiş olan materyal bu değişikliği yapmaya müsait değil. İngilizce komisyonu oluşturduk, bu mantığa göre programı yazmaya başladılar. Tam anlamıyla öğretmeye yönelik ve beceri odaklı İngilizce dersi gelecek. Yabancı yayınlara bağımlılık bitecek şekilde kendi kitaplarımızı yazacağız. Bizim kendi düşünme biçimimize, Türk insanının zihin yapısına, dil yapısına uygun program yazılacak. Bir sonraki yıl uygulamaya geçeceğiz.

Arkadaşlar, Lise BT ve Yazılım dersi için 22/11/2023 tarihli öğretim programı şuan https://mufredat.meb.gov.tr/ProgramDetay.aspx?PID=1353 adresinde yer alıyor. Yani 3 aylık müfredat. Haftalık ders çizelgesi de zaten dönem başında değişmişti. Fen liselerinde 9-10 zorunlu, 11 ve 12'lere seçmeli gözüküyordu.
Bu değişiklikler yeni yapılmışken şuan beklenen, Maarif Eğitim Modeli denilen yeni müfredatta Lise BT ve Yazılım dersi için farklı bir değişiklik olacağını hiç sanmıyorum. Bu yıl dönem ortasında yayınlanan öğretim programı Eylül ayından itibaren işleme girer ve o şekilde devam eder düşüncesindeyim.
+1 Öngörü (22 Şubat 2024) 😜

Geri