Yayınlandı - 2012 Yılı Öğretmenlerin İl İçi Alan Değ.Kıl.

Kodla Büyü
DaMieN' Alıntı:
Başvuru Yapmanız Mümkün Değildir. Aşağıdaki bilgilere göre kayıtlarınızın güncellenmesini sağlayınız !
Sistemde bir hata oluştu.Tekrar Giriş Yapınız. !Exception has been thrown by the target of an invocation.
Sistemde bir hata oluştu.Tekrar Giriş Yapınız. !Exception has been thrown by the target of an invocation.
Sistemde bir hata oluştu.Tekrar Giriş Yapınız. !Object reference not set to an instance of an object.

aynısı...

tüm branşlar açılmışken seçiverseydik :D yıllardır yan alanımız fen diye aldık o kadar fizik kimya derslerini ama diplomada yan alan falan yok, yokmudur bi geçiş şansı, emsal gösterebileceğimiz bi durum

yan alan fen demek ekstradan birkaç fen ile ilgili dersleride alarak fen bilgisi öğretmeni de olabilmek demek.
Bu ek dersleri almamışsak yan alanımız yoktur.

onca prof, yard. doçlar kandırdı demek bizi onlarada yazıklar olsun, sınıfçıyı fenci matematikçi türkçeci yapanlarr bizede tek tası layık görüyorlar ya pess

ya ben anlamadım bu işi her bölüm gözüküyor teknoloji tasarım gözükmüyor
alan değişikliği kontejanında da ilde çok yer açık gözükmüş teknoloji tasarım da anlayan yada benzer durumu olan var mı
yoksa bu bir işaret mi geçmeyeyim diye :mrgreen:

arkadaşlar ben bütün bransları secip atama istiyebilitorum sayfa acılıyo :D

ne olsam acaba :D eehe üniversiteyi 5 yıl okumustum hazırlıkla bi torpil gecmişler rehber öğretmenleiği bile aclıyo :D

işin esprisi bi yanada sizdede acılıyomu tüm branşlar :S

ahanda ben rehber öğretmenliği seçip işaretliyom :D okul müdüründen gecerse ilçeden de gecerse oldukmu rehber öğretmen :Dyıllardır bilişim rehber öğretmen olacagız deniyodu ,rehberi öğretmen olduk bilişimi kaldı oda zamanla olur inş :)

achillus' Alıntı:
ahanda ben rehber öğretmenliği seçip işaretliyom :D okul müdüründen gecerse ilçeden de gecerse oldukmu rehber öğretmen :Dyıllardır bilişim rehber öğretmen olacagız deniyodu ,rehberi öğretmen olduk bilişimi kaldı oda zamanla olur inş :)
:++:

s.sultan' Alıntı:
fen seçmek istiyorum ama geçersiz olursa bilişimde kalmak istemiyorum tek. tas. geçmek daha iyi olur ama fen şanşım varsa kaçırmak istemiyorum napcama bi türlü karar veremiyorum :(

keşke fen şansın olsa ama şu anda bunu seçmek için bir dayanağımız yok. yan branşı fen b yazan bir tek bt öğretmeni bulsam emsal gösterip hemen yök e bildireceğim ama bu forumda rastlamadım .

elifinannesi' Alıntı:
s.sultan' Alıntı:
fen seçmek istiyorum ama geçersiz olursa bilişimde kalmak istemiyorum tek. tas. geçmek daha iyi olur ama fen şanşım varsa kaçırmak istemiyorum napcama bi türlü karar veremiyorum :(

keşke fen şansın olsa ama şu anda bunu seçmek için bir dayanağımız yok. yan branşı fen b yazan bir tek bt öğretmeni bulsam emsal gösterip hemen yök e bildireceğim ama bu forumda rastlamadım .

dur benim diplomaya bakayım bakarsın yazıyodur :++:

achillus' Alıntı:
elifinannesi' Alıntı:
s.sultan' Alıntı:

dur benim diplomaya bakayım bakarsın yazıyodur :++:
iyi bak yazıyorsa seni karantinaya alalım :D

yağmurtan' Alıntı:
Kılavuzun 1.5 maddesine göre başvuramazsınız diyor. İl dışı yer değiştirdim diye mi çıkıyor bu uyarı. Alan değişikliği herkese olmalıydı

bende de aynı yazıyor, sebebini bilen var mı acaba?

arkadaşlar heralde sistem de tercih acarken norm fazlası olanlara acmıslar sınıfcılar için ,bizim norm fazlası oldugumuzu bilmiyolar heralde bizde bütün alanlar acılıyor.

bence herkes yazssın tercihlerini sonra bi şekilde onay verilmeyecek zaten ama norm fazlası oldugumuz sorunlarımız herkes tarafındna bu kez kesin duyulmus olur.

düşünsenize bütün bt ciler alan değişikliğine başvursa herkes sesimizi duya :mrgreen:

bu arada herkestemi acılıyo bütün alanlar acılmayan yokmu hiç

yoksa milli eğitim bizim değierimizi anladı biz böle bi hak mı verdi dermmiiişşşşiiiimmm: D

bilişimden hala umudunu olanlara polyana desem yeridir sanırım. yapılan hesaplar hangi matematikle yapılıyor bilmiyorum ama hayat sizin yaptığınız matematikten farklı işliyor. ben 1700 öğrencisi olan bir okuldayım,6 tane 5. sınıf var, bu sene 5. sınıflara seçmeli dersler seçtirildi ve 1 sınıf oluştu ve doğal olark 2 saat ders oldu, önceki uygulama olsaydı sadece 5lere 6 saat dersim olacaktı, bu hersene bu şekilde ,sıra 6-7-8 lere gelecek,sanıırm arkadaşlar bizim dersin seçileceğini sanıyorlar, seçmeli dersi seçerken bizim branşa gelindiğinde" amaaan evde zaten bilgisayar var ne öğrenecek..." dendiğinin farkında değilsiniz sanırım neyse ilerleyen yıllarda göreceksiniz. ben size hesap yapayım
önceki sistemde dersim 1 saatken ,her şubeden 6 tane vardı 6-7-8 ler toplam 18 şube yani 18 saat ders olabiliyordu
4+4+4 sisteminde her şubeden bir sınıf oluşuyor(sanmayınki 2 sınıfa çıkar) 5-6-7-8 4 şube yapar 4x2=8
yeni sistemle birlikte bilişim tamamen bitti,ben hayal kurmuyorum ,hiç düşünmeden isticem,herşeyin hayırlısı

kadirli1983' Alıntı:
bilişimden hala umudunu olanlara polyana desem yeridir sanırım. yapılan hesaplar hangi matematikle yapılıyor bilmiyorum ama hayat sizin yaptığınız matematikten farklı işliyor. ben 1700 öğrencisi olan bir okuldayım,6 tane 5. sınıf var, bu sene 5. sınıflara seçmeli dersler seçtirildi ve 1 sınıf oluştu ve doğal olark 2 saat ders oldu, önceki uygulama olsaydı sadece 5lere 6 saat dersim olacaktı, bu hersene bu şekilde ,sıra 6-7-8 lere gelecek,sanıırm arkadaşlar bizim dersin seçileceğini sanıyorlar, seçmeli dersi seçerken bizim branşa gelindiğinde" amaaan evde zaten bilgisayar var ne öğrenecek..." dendiğinin farkında değilsiniz sanırım neyse ilerleyen yıllarda göreceksiniz. ben size hesap yapayım
önceki sistemde dersim 1 saatken ,her şubeden 6 tane vardı 6-7-8 ler toplam 18 şube yani 18 saat ders olabiliyordu
4+4+4 sisteminde her şubeden bir sınıf oluşuyor(sanmayınki 2 sınıfa çıkar) 5-6-7-8 4 şube yapar 4x2=8
yeni sistemle birlikte bilişim tamamen bitti,ben hayal kurmuyorum ,hiç düşünmeden isticem,herşeyin hayırlısı

Aynı şekilde düşünüyorum ben de. Ayrıca öğrenciler seçse bile seçmeli derslerin talibi çok.Bizim okulda öğretmenler birbirini öldürecek ek ders diye.Dilekçeleri gören hocamızın biri bilgisayar seçen çok var dedi ama ben yine de bana verileceğini sanmıyorum. Müdür de nasıl olsa formatör diye düşünüyor tabi. Dilekçe vermeden önce formatör olmayayım bana teknoloji tasarım derslerini verin dedim.2. dönem doğum iznine ayrılacağımdan 2. dönemin başında ücretli öğretmen bulması zor olurmuş. Branşı Türkçe, matematik vs olan öğretmenler de var, onların yerine değil dönem başı dönem ortasında bile bulunabiliyor. Müdürün amacı elinin altında bir joker eleman, tamirci olması. Ben de istiycem tek tas, hayırlısı inşallah.

Giresunda iki tane elektrik-elektronik alanında okul görünüyor. Bir tanesi Bulancak BATEM diğer Piraziz İsmail Yücel EML...

arkadaşlar şimdi ben açık öğretim 4 yıllık coğrafya bölümünü bitirseydim coğrafya branşını seçebilir miydim?...öyle bir hak tanırlar mıydı?

arkadaşlar herkes teknoloji tasarıma geçecem diyorda bana teknoloji tasarım hariç her bölüm açıldı. ben de mi bir hata var yoksa

Ekli dosyalar

• açılan.jpg
    açılan.jpg
    35.8 KB · Görüntüleme: 530
arkadaşlar herkes iyi güzel branş değiştirecem diyorda kimse arayıp milli eğitimi sordu mu acaba...

klavuzun 2.1. maddesi çok açık... Bence tercih yapılsa bile iptal edilir... Böyle bir hak bize tanınmamış....

BAŞVURUDA BULUNABİLECEKLER
2.1. Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarihli ve 80 sayılı kararına göre;
- Mezun olduğu alan dışında başka bir alana atanmış olan,
- Öğrenimleri birden fazla alana kaynak teşkil eden,
- Görev yaptığı alan dışında başka bir alanda yüksek öğrenim bitiren
öğretmenler, alan değişikliği başvurusunda bulunabileceklerdir.

Şöyle dünden beri foruma bakıyorum, biri demiş matematik seçebilir miyiz, biri tek tas bana görünmüyor, biri elektronik öğretmenliği mezunuyum elektriğe atanabilir miyim diye.
BÖTE mezunu Bilişimcilerin Tek Tas dışında değiştireceği alan yok bildiğim kadarıyla, tek tas sizde göüzkmüyorsa bulunduğunuz ilde tek tas kontenjanı yoktur başka illere bakın var olduğunu görürsünüz, elektronik mezunu öğretmen elektrik bölümüne alan değiştiremez. Okuduğunuz bölüm hangi branşa öğretmen olabilir öğrenmek için: http://atama.meb.gov.tr/sonuclar/kaynak_okul_tamami/kaynak_okullar.asp bakınız.

by_rebel' Alıntı:
Şöyle dünden beri foruma bakıyorum, biri demiş matematik seçebilir miyiz, biri tek tas bana görünmüyor, biri elektronik öğretmenliği mezunuyum elektriğe atanabilir miyim diye.
BÖTE mezunu Bilişimcilerin Tek Tas dışında değiştireceği alan yok bildiğim kadarıyla, tek tas sizde göüzkmüyorsa bulunduğunuz ilde tek tas kontenjanı yoktur başka illere bakın var olduğunu görürsünüz, elektronik mezunu öğretmen elektrik bölümüne alan değiştiremez. Okuduğunuz bölüm hangi branşa öğretmen olabilir öğrenmek için: http://atama.meb.gov.tr/sonuclar/kaynak_okul_tamami/kaynak_okullar.asp bakınız.
başka illere bakamazsın bu il içi önce bölümü seçmen gerekiyor ki okullar açılsın ayrıca kontejan listesin de tüm illerde açık gözsterilmiş tek tasarımı sayısı da az değil

Geri