Yayınlandı - 2012 Yılı Öğretmenlerin İl İçi Alan Değ.Kıl.

Kodla Büyü
Diyelim ki keyfi olarak sıraladık ilköğretim matları. Eğer kabul görmüyorsa bundan sonraki süreç ne olur. Başımıza her hangi bir sorun çıkar mı. Hani nasrettin hoca misali ya tutarsa hesabı :roll:

Örneğin bizimle aynı fen derslerini alarak yan alanı fen bilgisi öğr olan bir sınıf öğretmenliği mezunu var mı? Eğer durum tam olarak böyleyse aynı dersleri aldığımızı fakat aynı eşit haklara tabi tutulmadığımızı emsal göstererek açıklayabilir miyiz? Buradan bir hak elde edebilirmiyiz? Örn tüm bt cilerin yan alanının fen b. olarak kabul edilmesi gibi. Bu fikrim tüm öğretmenlerin teknoloji tasarım branşına geçebilmesinden daha mantıksız değil sonuçta. Böyle bir mantığa imza atan meb den bunu kabul etmesini de isteyebilirim. Fakat bunun için yök e mi dava açmak gerekir dava sonuçlanana kadar alan değişikliğini bitirirler iş işten geçer mi? forum da teknoloji tasarım gibi geleceğinden endişe duyulan bir branşa geçmek isteyen bir sürü arkadaş var (içinde bulunduğumuz durumlardan ötürü) En azından isteyen fen b. branşına geçerdi. BT cilerin belki de yarısına yakını bu durumdan memnun olurdu diye düşünüyorum.

elifinannesi' Alıntı:
Örneğin bizimle aynı fen derslerini alarak yan alanı fen bilgisi öğr olan bir sınıf öğretmenliği mezunu var mı? Eğer durum tam olarak böyleyse aynı dersleri aldığımızı fakat aynı eşit haklara tabi tutulmadığımızı emsal göstererek açıklayabilir miyiz? Buradan bir hak elde edebilirmiyiz? Örn tüm bt cilerin yan alanının fen b. olarak kabul edilmesi gibi. Bu fikrim tüm öğretmenlerin teknoloji tasarım branşına geçebilmesinden daha mantıksız değil sonuçta. Böyle bir mantığa imza atan meb den bunu kabul etmesini de isteyebilirim. Fakat bunun için yök e mi dava açmak gerekir dava sonuçlanana kadar alan değişikliğini bitirirler iş işten geçer mi? forum da teknoloji tasarım gibi geleceğinden endişe duyulan bir branşa geçmek isteyen bir sürü arkadaş var (içinde bulunduğumuz durumlardan ötürü) En azından isteyen fen b. branşına geçerdi. BT cilerin belki de yarısına yakını bu durumdan memnun olurdu diye düşünüyorum.

sınıf öğretmenleri bizim kadar ağır fen eğitimi ve matematik eğitimi almadı üniversitelerde... arkadaşdan iyi biliyorum

alan değiştirecek arkadaşlar bu değişikliği büyük ihtimalle tayin için isteyecekler. Ama şöyle bi durum var. Sınıf öğretmenlrinin norm fazlası olanlarının hepsi bu branşa geçecekler. Dolayısıyla 300 400 puanylı teknoloji tasarım öğretmenleri ortaya çıkacak. Tabi norm fazlası olmaktansa tek tas öğretmenliğine geçerim diyosanız orasını bilemem. saygılar. :!:

Başvurularının Kabul Edilmesi ve Onay Süreci
21-26 Eylül 2012
• Alan Değişikliklerinin Yapılması ve İlanı
27 Eylül 2012
• Tebliğ ve İlişik Kesme İşlemleri
28 Eylül 2012
tarihinden itibaren

--------------------------------------------
www.kayipsehir.biz

Kılavuzun 1.5 maddesine göre başvuramazsınız diyor. İl dışı yer değiştirdim diye mi çıkıyor bu uyarı. Alan değişikliği herkese olmalıydı

tek tasta dersler azaltılıyor arkadaşlar yine seçmeli olacak ve bizimle aynı kaderi paylaşacak malesef sıkıntılı da olsa tek tasa geçmek pek mantıklı değil.Mat yada Fen açılsa çok iyi olurdu.

Alan değişikliği yapmadan önce bulunduğunuz ilin normlarını öğrenmek lazım. Çanakkalede her okulda birden fazla öğretmen oldukları için bir sürü Tek.Tas öğretmeni norm fazlası durumda. Farzedelim sizin ilinizde 1 okulda Tek.Tas. açığı var, sizden yüksek puanlı bir sınıf öğretmeni Tek.Tas.'a geçer siz yine norm fazlası olursunuz. Bu risk alınır mı bilmiyorum...

a) Yüksek öğrenimleri diğer alanlara atanmaya kaynak teşkil edenler
öğrenimlerine göre atanabilecekleri alana VEYA diplomalarında yazılı olan yan
alana ya da aylık karşılığı okutabilecekleri dersin alanına,
b) Teknoloji ve Tasarım alanına

ben bu açıklamadan bizim bölümün fen ve teknolojiye kaynak teşkil edebileceğini düşündüm
sadece yan alan demiyo VEYA ya dikkat

kusura bakmayın da hangi akla hizmet teknoloji tasarıma geçmeyi düşünüyorsunuz?ders saatleri azaltıldı.kaldıki kaldırılacak söylentileri ayyuka çıktı.formatörlük avantajı da yok.seneye çok büyük bir okul olmadıkça maaş karşılığı bile dolmaz.ki o da mümkün değil.açılan yerlere baktım hep köy okulları ya da ilkokula dönüşen yerler.ben bilişimin geleceğinin çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.liselerin fatih projesiyle kapsama alınmasıyla gittikçe talep artacaktır.şu anda bile çok düşük puanlarla birçok yere gidebilirsiniz.yüzlerce sınıf öğretmeni o alana geçti ve daha geçecek.onlarla puan olarak yarışmanız mümkün değil.tekrar geri dönmeye gelince benim bildiğim bu seneki gibi karmaşık bir durum olmadıkça her sene alan değişikliği yapamazsınız.bulunduğum bölgede alanı farklı olan teknoloji tasarım öğretmenleri var.yıllardır alan değişikliğinden kendi alanlarına geçmeye çalışıyorlar.ben çok dikkatli düşünün derim...

s.sultan' Alıntı:
a) Yüksek öğrenimleri diğer alanlara atanmaya kaynak teşkil edenler
öğrenimlerine göre atanabilecekleri alana VEYA diplomalarında yazılı olan yan
alana ya da aylık karşılığı okutabilecekleri dersin alanına,
b) Teknoloji ve Tasarım alanına

ben bu açıklamadan bizim bölümün fen ve teknolojiye kaynak teşkil edebileceğini düşündüm
sadece yan alan demiyo VEYA ya dikkat
evet bende burda farklı düşündüm dediğiniz gibi kaynak teşkil etmek diyor. Birde bende ayrıca işletme bitirmiştim muhasebe finansman pazarlama branşları var acaba onlara da kaynağım teşkil edermi?

Arkadaslar 5. Siniflardaki yazilim dersi fen basligi altinda degil miydi. Acaba buna dayanarak fen secsek mi?

fen seçmek istiyorum ama geçersiz olursa bilişimde kalmak istemiyorum tek. tas. geçmek daha iyi olur ama fen şanşım varsa kaçırmak istemiyorum napcama bi türlü karar veremiyorum :(

bende de açılıyordu ama şimdi başvuru yapmanız mümkün değildir diyor. ekranı açılan arkadaşlar norm fazlası mı hepsi? uyarının altında da sistemde hata oluştu tekrar deneyin yazıyor...böle olan biri var mı başka?

reprobate' Alıntı:
bende de açılıyordu ama şimdi başvuru yapmanız mümkün değildir diyor. ekranı açılan arkadaşlar norm fazlası mı hepsi? uyarının altında da sistemde hata oluştu tekrar deneyin yazıyor...böle olan biri var mı başka?

yok norm fazlası değilim ...bende açılıyor şuan

karinca_52' Alıntı:
reprobate' Alıntı:

yok norm fazlası değilim ...bende açılıyor şuan

hayret bir durum ya. açılan sayfa açılmaz oldu. düzelse bari...

reprobate' Alıntı:

Aynı hata bende de var. Anlamadı gitti ve çatlıycam şimdi!

yaa bende il içi yer değiştirmiştim. şimdi alan değişikliği yapamayacakmıyım. öyle bişey okudum klavuzda:((

Başvuru Yapmanız Mümkün Değildir. Aşağıdaki bilgilere göre kayıtlarınızın güncellenmesini sağlayınız !
Sistemde bir hata oluştu.Tekrar Giriş Yapınız. !Exception has been thrown by the target of an invocation.
Sistemde bir hata oluştu.Tekrar Giriş Yapınız. !Exception has been thrown by the target of an invocation.
Sistemde bir hata oluştu.Tekrar Giriş Yapınız. !Object reference not set to an instance of an object.

Geri