Yayınlandı - 2012 Yılı Öğretmenlerin İl İçi Alan Değ.Kıl.

Kodla Büyü
zech' Alıntı:
Arkadaşlar 4+4+4 ten önce tek tas haftada 2 saat ve zorunlu idi. Ama artık şimdi sadece 7 ve 8 lerde haftada 2 şer saat. Kademeli geçiş olduğu için bu sene 5 lerde yok. Seneye 6 lardan da kalkacak. Öteki sene de 7-8 lerde kalacak. (o zamana kadar kim öle kim kala diyebiliriz) Bizim branş hafada 2 saat ve tüm orta okula tabi seçilirse. Diyelim ki 3 şubeli bir okul.
Tek tas 3 şube x 2 sınf (Sadece 7 ler ve 8 ler) x 2 ders = 12 ders
Bilişim 3 şube x 4 sınıf (5 ler, 6 lar, 7 ler ve 8ler) x 2 ders = 24 ders

birde şöyle bakın ilerde ortaokul ilkokul okullar ayrılacak ayrılanlar var şimdide
7 şer şubeden oluşan bir okulda imamhatip ortaokulu da dahil
7 ve 8 lerde
28 saat tektas +rehberlik etti 30 saat
Bizim ders seçmeli ilerde bu çocuklar çok ders görüyor seçmelileri azaltalım derlerse
tahmin edin hangi ders gider tabiki bizimki.Gidişat böyle
Birde Kuran ve Siyer dersleri vs. gibi dersler varken işimiz zor.

Arkadaşlar su anda teknoloji tasarıma geçerseniz birdaha alan değişikliği açılmadan başka branşa geçemessiniz .tektasarım dersinin gelecegi yok iyi düşünün derim

achillus' Alıntı:
Arkadaşlar su anda teknoloji tasarıma geçerseniz birdaha alan değişikliği açılmadan başka branşa geçemessiniz .tektasarım dersinin gelecegi yok iyi düşünün derim
her sene alan değişikliği açıyorlar.

Alan değişikliği yapayım bir daha bizim branşa dönmek istemeyeceğimden eminim. İlerleyen yıllarda bir hayal ama bizim ders 5-6-7-8 lerde 2 saat ve zorunlu da olsa bizim işimiz tamircilikten öteye gidemiyor. İdareci yine dersten çağırıyor. Yine aynı işleri yaptırıyor. 30 saat derse girdiğim zamanları da biliyorum, hep aynıydı. Hem teknoloji tasarıma geçmek bilgisayarla ilgilenmeye engel değil. Okulda bilgisayar öğretmeni olarak çalışmanın, bilgisayar konusunda kendimizi geliştirmeye bir etkisi yok ki. Aksine daha da köreltiyor. Seminerlerde projeksiyon kurmanın, sürekli birilerinin bilgisayarına format atmanın ne getirisi var?

bende geçmek isterim en azından dersime girer çıkarım, idareyle muhattap bile olmam, ama başvuruların bugün başlayacağı yazıyor bana sayfa açılmadı :scared:

bu klavuza göre üniv de yan alanı olan bizler(2006 ya kadar) fen bilgisi öğretmenliğine gecebilriz diye yorumladık biz okulda sizcede olurmu ve şuan okulumda fen bilgisi öğretmeni yok ve tercih olarak da açılmış alan değişiklilğine çok kafam karıştı :?

tanju5574' Alıntı:
bu klavuza göre üniv de yan alanı olan bizler(2006 ya kadar) fen bilgisi öğretmenliğine gecebilriz diye yorumladık biz okulda sizcede olurmu ve şuan okulumda fen bilgisi öğretmeni yok ve tercih olarak da açılmış alan değişiklilğine çok kafam karıştı :?

hocam nereden baktınız

tanju5574' Alıntı:
yan alanımızın fen olduğunu yorumunu neye dayanarak yaptınız?

idareci söyledi hocam ben bakmadım esas soru fen e gecebilirmiyiz deli gibi fizik kimya mat gördük yan alanınız fen bilgisi dediler ama diplomada yazıyor mu hatırlaMIYORUM eve gidince bakacam :?

ünivde mat fizik kimya biyoloji dersleri gördük ve hocalar yan branşınız fen bilgisi demişlerdi ben 2004 girişliyim son olarak 2005 girişlilerinde yan alalnı vardı sonra kaldrılmıştı. tabi bu üniversitedce söylenenlerdi

Tek. Tas. çözüm değil bence. Hatta daha büyük risk. Şahsen bir tane zümredaşımı kaybetmek istemiyorum. Ve branş değiştireceksek tek. tas. gibi sıkıntıları olan bir branşa değil, değiştirdiğimize değecek adam gibi bir branşa geçmeyi yeğlerim.
Aslında çözüm basit; kimse branş değişikliği yapmasa, formatörlük de istemese bu iş çözülür. Biliyorum herkesin problemleri var. Maaşların durumu ortada. Bu yüzden herkes ek ders ücretine ihtiyaç duyuyor. Belki bir kredisini ödüyor vs. Ama sadece bir yıl sabretsek ve atıl vaziyette kalmaya diretsek, adam gibi çözüm üretmek zorunda kalacaklar. Bir köşede çürümeye bırakılamayacak sayıdayız. Yaklaşık 12000 kişiden bahsediyoruz. Bu kadar bilişim öğretmenine maaş ödeyip faydalanamadıklarını görünce yola gelirler. Meydanlara çıkmaya adam bulamıyoruz, sendikalar doğru düzgün destek vermiyor, hatta bir çoğu durumumuzun farkında bile değil, toplu olarak gönderilen maillerin okunduğunu bile sanmıyorum. Yani gerek birlik olamamaktan, gerek bürokratik engelleri aşamamaktan sesimizi duyuramıyoruz. Bu yüzden pasif direniş göstermek gerekiyor. Önümüze adam gibi seçenek sunulana kadar, bütün seçenekleri reddetmek gerektiğini düşünüyorum. Hem kendimiz, hem gelecek nesil bilişimciler için kesin bir çözüm üretilmesi şart.

Tekrar söylüyorum. Matematikten başka branşa geçmektense bu branşta sürünürüm daha iyi. Allah geçeceklerin yardımcısı olsun...

Gök_Tuğ' Alıntı:
Tekrar söylüyorum. Matematikten başka branşa geçmektense bu branşta sürünürüm daha iyi. Allah geçeceklerin yardımcısı olsun...

hocam sizin gibi düşünüyorum bende ama matematiğe geçirmeleri hayal gibi görünüyor.belki feni verirler ve bende vaktinde beğenmediğim fen e sevine sevine geçerim.....bu dersi zorunlu yapıp sayısını artırıp; adamakıllı lab lar yapmadıkları sürece sürünmeye mahkumuz...idarenin eline mahkumuz....

yani fen iyi aslında ama onuda vermezler sanki....

Ne tek. tas. ı arkadaşlar.Branş değişikliği yapmadan önce kendinizi o derste bir hayal etsenize.Şahsen kendimi hayal bile edemiyorum.Hiç işim olmaz ya matematik ya fen ikisinden birini vermeyeceklerse ben böyle iyiyim.Ben onları değil onlar beni ne yapacaklarını düşünsünler. Gemiyi terketmek yok. Ki zamanında meslek lisesinden öğretmenlik kazanmak için sarfettiğim emeğe yazık olur tek tas a geçersem.Ölümü gösterip sıtmaya razı ediyor bunlar.Ölmek var dönmek yok...

bu ders bitmiştir bu politika ile hocalarım.dediğiniz gibi labları yenilemek için belli standart getirmedikçe bu ders zaten işlenmez tamir yapmaktan. ben beklemedeyim tek tas a şuan için geçmem.

sanki boşuna tartışıyoruz sayfa bize açılmıyor ki, mebbiste özür durumu tayini olamayanlar diye bi ekran var :-1:

Bütün branşlar açılıyor biz hangi branşlara geçebiliyoruz?

eğer diplomanızda yan dal yoksa ve başka alanda yl niz yoksa sadece tek tas ama listede tek tas niye yok ben mi göremedim

elf.krc' Alıntı:
eğer diplomanızda yan dal yoksa ve başka alanda yl niz yoksa sadece tek tas ama listede tek tas niye yok ben mi göremedim
Benim listede var. sizin ilde alım yoktur.

niye hep hayal kırıklığına uğruyorum:(((((( bende tarihde yok sanırım ankarada alım yok:((((((

Geri