Yarın grevdeyiz!-Eğitimsen-Türk Eğt.sen- Eğt.iş

Kodla Büyü
eylem şekli bile kaytarma olan bi meslek haline geldik. siz okula gelmeyeceksiniz öğrencilerle kim ilgilenecek, madem eylem yapacaksınız haklı olarak adam gibi eylem yapın.

Bizim meslek grubunda yapılan eylem vatandaşı doğrudan etkilemediği için çok ses getirmiyor, bu durumda da olan çocuğa oluyor. Eylemin hafta içi olması ile hafta sonu olması çok farketmiyor. tüm illerden otobüsler kaldırıp hafta sonu ankarada kalabalık bir eylem daha etkili olur gibi geliyor.
Bu arada geçen son iki yıldaki maaş ve özlük hakları ile ilgili yapılan tüm eylemlere katıldım, sonunda yine seyyanen zammı kabul etti sendikalar. Türkiye' de sendikalara ve sendikacılığa inanmıyorum maalesef...

Re: Yarın grevdeyiz!-Eğitimsen ve Türk-Eğitimsen Genel Grevi

abtani' Alıntı:
oromurat' Alıntı:
ben katılmıyorum çünkü yasayı destekliyorum. bu yerler kimsenin tapulu malı değil adam idareci oluyor emekli olana kadar devam öyle iş olmaz.
Yarın kadrolu öğretmenler için de aynı şeyler denecektir ,emin olabilirsin,senin süren doldu ,artık senin ile çalışmak istemiyorum diyen okul müdürü,ilçe milli eğitim müdürü,vali çıkınca ne yapacaksın.O zaman bu yazını yüzün bu renk olunca okumazsın umarımö

olay kadro değilki örnek veriyorum
hastanelerde doktorlara baştabiplik veriliyor ama bir süre sonra başka birisi onun yerine geçiyoru bir döngüdür bu tzae kan. üniversitelerde hocalar dekanlık bölüm başkanlığı verilmiyormu yada müdürlük veriliyor ama belli bir süre sonra değişiyor. olay budur bizim milli eğitimlerdeki olayda bu olacak bu kadar basit. sınavla kazanılmış bir hak yok ortada. bir idareci müdür olduğunda sınıfı değişiyormu? değişmiyor gene eğitim öğretim sınıfında o yüğzden bu kadar yaygaraya gerek yok. ayrıca bende müdür yardımcısıyım ve ebs li değilim.

naziler önce komünistler için geldiler, bir şey demedim çünkü komünist değildim. sonra yahudiler için geldiler ve bir şey demedim çünkü yahudi değildim. sonra sendikacılar için geldiler ve bir şey demedim çünkü sendikacı değildim. sonra katolikler için geldiler ve bir şey demedim çünkü katolik değildim. ve sonra benim için geldiklerinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı.

dndd' Alıntı:
naziler önce komünistler için geldiler, bir şey demedim çünkü komünist değildim. sonra yahudiler için geldiler ve bir şey demedim çünkü yahudi değildim. sonra sendikacılar için geldiler ve bir şey demedim çünkü sendikacı değildim. sonra katolikler için geldiler ve bir şey demedim çünkü katolik değildim. ve sonra benim için geldiklerinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı.
aynen hocam sıra diğerlerine de gelecek..

Kunteper' Alıntı:
eylem şekli bile kaytarma olan bi meslek haline geldik. siz okula gelmeyeceksiniz öğrencilerle kim ilgilenecek, madem eylem yapacaksınız haklı olarak adam gibi eylem yapın.

Genel anlamda, tüm iş alanlarında yapılan eylemler iş bırakma şeklindedir. Bizim adamlığımızla bu kadar eylem yapılabiliyor, siz söyleyin bakalım adam gibi eylem nasıl yapılır? Durun tahmin edeyim: "Her şeye tepkisiz kalmakla"...

Siz susma hakkınızı kullanın, sizin ihtiyacınız olduğunda biz sizin için de eylem yaparız.

Re: Yarın grevdeyiz!-Eğitimsen ve Türk-Eğitimsen Genel Grevi

oromurat' Alıntı:
abtani' Alıntı:
oromurat' Alıntı:
ben katılmıyorum çünkü yasayı destekliyorum. bu yerler kimsenin tapulu malı değil adam idareci oluyor emekli olana kadar devam öyle iş olmaz.
Yarın kadrolu öğretmenler için de aynı şeyler denecektir ,emin olabilirsin,senin süren doldu ,artık senin ile çalışmak istemiyorum diyen okul müdürü,ilçe milli eğitim müdürü,vali çıkınca ne yapacaksın.O zaman bu yazını yüzün bu renk olunca okumazsın umarımö

olay kadro değilki örnek veriyorum
hastanelerde doktorlara baştabiplik veriliyor ama bir süre sonra başka birisi onun yerine geçiyoru bir döngüdür bu tzae kan. üniversitelerde hocalar dekanlık bölüm başkanlığı verilmiyormu yada müdürlük veriliyor ama belli bir süre sonra değişiyor. olay budur bizim milli eğitimlerdeki olayda bu olacak bu kadar basit. sınavla kazanılmış bir hak yok ortada. bir idareci müdür olduğunda sınıfı değişiyormu? değişmiyor gene eğitim öğretim sınıfında o yüğzden bu kadar yaygaraya gerek yok. ayrıca bende müdür yardımcısıyım ve ebs li değilim.

Hocam keşke olay sadece idarecilerin değişmesi olsa. Bence bu bile saçma, çünkü 4 yıl idari anlamda tecrübe kazanmak için asla yeterli değil. Bunu da geçelim, stajiyer öğretmenlere mülakat neyin nesi? Mülakat şu demek: "Benden değilsen, güle güle!".

Dahası, idarecileri valiler veya belediyeler belirleyecek. Bu tam bir garabet. Vali, belediye başkanı eğitimden ne anlar? Şöyle anlar: "Benden değilsen, güle güle!". Bir çok bölgede sorun yaşanmayacaktır; ancak, BDP'li belediye başkanlarının olduğu bölgelerde?

Hadi onu da geçtim, dersane yasası nedir ya? Eğitim fakültesi mezunu olupta, senelerdir atanamayan öğretmenler dururken; dersanelerde çalışan, pedagojik anlamda tek bildiği hızlı soru çözmek olan arkadaşların atanması hak mıdır? Peki dersanede çalışabilecek olupta, senelerini kpss hazırlığına adayan arkadaşlar ne olacak? Neresinden bakarsanız kul hakkı yemek olan bir uygulamayı siz de onaylarsanız, siz de kul hakkı yemiş olursunuz.

"Beni ilgilendirmez" diyorsanız başka tabi...

Re: Ynt: Yarın grevdeyiz!-Eğitimsen-Türk Eğt.sen- Eğt.iş

Dünyanın her yerinde en temel hak arama yöntemi olan grevi, "kaytarmak" olarak nitelemek düpedüz cehaletten başka birşey değil.. ve bu zihniyet, özlük haklarımızı budamaya çalışanlardan daha tehlikelidirler.. çünkü mücadeleyi zayıflatmaktan başka bir işlevleri yoktur.. nazi almanyasindaki gomulecekleri kuyuyu kendileri kazan zavallı yahudilerden hiçbir farkınız yok..

Re: Ynt: Yarın grevdeyiz!-Eğitimsen-Türk Eğt.sen- Eğt.iş

orebro' Alıntı:
Dünyanın her yerinde en temel hak arama yöntemi olan grevi, "kaytarmak" olarak nitelemek düpedüz cehaletten başka birşey değil.. ve bu zihniyet, özlük haklarımızı budamaya çalışanlardan daha tehlikelidirler.. çünkü mücadeleyi zayıflatmaktan başka bir işlevleri yoktur.. nazi almanyasindaki gomulecekleri kuyuyu kendileri kazan zavallı yahudilerden hiçbir farkınız yok..

:alkis:

ÖĞRETMEN CAMİASINA YAPILAN HER ŞEY MÜSTEHAKTIR VE AZDIR BİLE.

Ben bugün istanbuldaki yürüyüşe ve eyleme katıldım. Yürüyüşe katılan kişi sayısı 1000 kişi bile değildi. Ama baksan okula gitmeyen en az 10.000 kişidir. Milletin eylemden anladığı evde yan gelip yatmak. Eyleme katılmayanların kendi görüşüdür saygım var. Ama sen eylemi fırsat bilip evde yatıyorsan, sesini duyurmuyorsan, bize az bile yapıyor bu hükümet.

dndd' Alıntı:

evet bu hikayede sessiz kalıp olayları izleyen ve sıra kendisine gelenler müdürlerdir.. yıllarca derslerimiz yokken nazi zulmündeki insanlar gibiydik. müdürler bizleri yıllarca dersini seçmem seni norm fazlası yaparımla ya da formatörlüğünü onaylatmam gibi tehtitlerle burnumuzdan getirdiler. sıra onlara geldiğinde kimse kusura bakmasın ben kılımı kıpırdatmam.
ben müdürler sefalarını sürmeye devam edecekler eylem yapmam. kimse bana müdürleri sarı öküze benzetmesin.

okanformula' Alıntı:

Ben bugün istanbuldaki yürüyüşe ve eyleme katıldım. Yürüyüşe katılan kişi sayısı 1000 kişi bile değildi. Ama baksan okula gitmeyen en az 10.000 kişidir. Milletin eylemden anladığı evde yan gelip yatmak. Eyleme katılmayanların kendi görüşüdür saygım var. Ama sen eylemi fırsat bilip evde yatıyorsan, sesini duyurmuyorsan, bize az bile yapıyor bu hükümet.
Hocam evde yatanlara bile saygi duyuyorum arkadaslar ek dersim kesilmesin diye eylee bile katilmadi yaziklar olsun katsi cikanlari bile anlarim ama 3 kurus icin destek verip katilmayanlar yaziklar olsun

okanformula' Alıntı:

Yürüyüşe katılmayanlara o kadar tepki göstermiyorum da, hiç kılını kıpardatmayanlara :verymad: ... İlla bir sendikaya üye olunmasına da gerek yok tepki göstermek için. Bugün eğitim-öğretimin duracak seviyeye gelmesi lazım ki etki göstersin. Yoksa her okulda 2-3 kişiyle havanda su dövüyoruz.

ozkansedef' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

Yürüyüşe katılmayanlara o kadar tepki göstermiyorum da, hiç kılını kıpardatmayanlara :verymad: ... İlla bir sendikaya üye olunmasına da gerek yok tepki göstermek için. Bugün eğitim-öğretimin duracak seviyeye gelmesi lazım ki etki göstersin. Yoksa her okulda 2-3 kişiyle havanda su dövüyoruz.

Hocalarım bugüne kadar iş bırakma eylemi çok oldu, ama hiç etkisi olmadı. 1 gün okula gitmemek hükümet için farkeden bir durum değil. Ancak 20-30 bin kişinin sokakta eyleme çıkması çok daha sesimizi duyurur. Yoksa her hafta 1 gün işe gitmesek inanın, hiç bişey farketmez...

O zaman hafta içi eylem yapmaya gerek yok hocam çok kişi toplamak için. Hatta haftasonu eylem yapılırsa daha çok kişi toplanacağını düşünüyorum. Amaç fazla kişi toplamaksa.

ozkansedef' Alıntı:
O zaman hafta içi eylem yapmaya gerek yok hocam çok kişi toplamak için. Hatta haftasonu eylem yapılırsa daha çok kişi toplanacağını düşünüyorum. Amaç fazla kişi toplamaksa.

Valla hocam eğitim camiasında olan biten dışardaki halkın hiç mi hiç umurunda değil. Çünkü herkesin akıllı tahtalarla, tabletlerle, bedava verilen içi boş kitaplarla gözü boyanmış durumda. Dışardaki halkın, bir avuç kalabalığa bakışı, istanbuldaki her zamanki eylem bakışı. Eğer gerçekten eğitimde bişeylerin değişmesini istiyorsak, tatil günü yada değil, tüm öğretmenlerin eylemi olmalı. Yoksa biz her olumsuzlukta 1 gün iş bırakıp, bikaç bin kişi toplanırız olur biter. İşler nasıl geliyorsa öyle devam eder.

Biz Samsun'da 2-3 bin kişiydik eylemde. Türk-Eğitimsen, Eğitim-sen ve Eğitim-İş olarak.
"Bize şer odakları nasıl birleştiler ama" dediler. Sevgili arkadaşlar biz öğretmenler odasında zaten birlikteyiz. Hangimiz "bu arkadaş şu sendikadan bununla muhattap olmayayım" diyor. Söylenilen sözler biz öğretmenlere hiç yakışmıyor. Beğenmediğimiz şeylere tepki veremeyecek miyiz? Herşeyi kabul etmek mi zorundayız.
Geçelim eyleme; 2-3 bin kişi toplandık Dsinin önünde söylediğim gibi. Ordan yürümeye başladık, eğlendik, kızdık, tepkilerimizi sağı solu kırıp dökmeden, kimseye kötü bir söz söylemeden demokratik bir şekilde dile getirdik. Gönül isterdi ki bütün öğretmen arkadaşlarımız eyleme katılsın. Ama kiminin korkuları, kiminin de çekinceleri vardı gelmedi. Gelenden de gelmeyenden de Allah C.C. razı olsun. Samsun için konuşuyorum: Amacına ulaştı sanırım eylemimiz..

Geri