Yarın grevdeyiz!-Eğitimsen-Türk Eğt.sen- Eğt.iş

Kodla Büyü
Re: Yarın grevdeyiz!-Eğitimsen ve Türk-Eğitimsen Genel Grevi

bilo' Alıntı:
yasayı destekleyende var komiksiniz yada öğretmen değilsiniz
desteklerler hocam çünkü sendikaları vasıtasıyla bu yasayla kayıpları değil kazançları olacak şuan bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın ama akıllarına bu devranda geçecek o zamanda yılan bana dokunacak demiyor sevgili meslektaşlarım. yada diyorlarda devran dönerse bizde döneriz düşüncesine mi sahipler acaba onuda bilmem. Okulların kadroluyum diye salla başını al maaşını düşüncesine sahip öğretmelerin ve idarecilerin çiftliği olmasına tabiki bende karşıyım ancak işin amacı bumu yandaşlara hak sağlamakmı onu düşünmeleri lazım birilerinin

Bir Türk Eğitim Sen li olarak başlığı açan arkadaştan başlığa Eğitim İş i de eklemesini rica ediyorum.

Meclistekiler gibi, çıkarları için nasıl birleşiverdiler.

hsarpay' Alıntı:

Bizler ayakkabı kutuları olmayanlarız,sizi bilemeyiz.

:alkis: :+1:

çok az kişi yorumlamış grevi.. haklarımızı korumamız açısından sayfalarca tartışmalıyız bence.. grev yerinde bir karar (DİNOZORLAŞMIŞ İDARECİLER HARİÇ)ama çok duyurulamadı sanki..
çoğu kitlesel memur sitesinde bu grev haberi yok.. bence sendika bir taraf olmak amaçlı kurulmuş bir yapı değildir.. kim hangi görüşe sahip olursa olsun sendika onun yasal olan haklarını savunmak için var olmalı.. bu nedenle bu grev kararını yanlı olarak algılayıp haber yapmayan siteleri kınıyorum arkadaşlar.. grev anayasal bir haktır.. niye görmezden geliyoruz..kitlesel bir güce sahip olan siteler bunu kendi çıkarları doğrultusunda kullanmamalıdır.. bu sadece; kutuplaşmanın ve daha ileri ki zamanlarda ise bölünerek parçalamanın önünü açar..

hsarpay' Alıntı:
Amaç aynı ise neden birleşmeyelim sorması ayıp. sendikacılığın amacı özlük haklarını savunmak değilmidir zaten.
Nasıl kurtuluş savaşında birleştiyse bu ülkede zamanı gelince yine birleşmesini bilir

tomreader2010' Alıntı:
hsarpay' Alıntı:
Amaç aynı ise neden birleşmeyelim sorması ayıp. sendikacılığın amacı özlük haklarını savunmak değilmidir zaten.
Nasıl kurtuluş savaşında birleştiyse bu ülkede zamanı gelince yine birleşmesini bilir

Sizleri bu ülkenin yakıcı sorunlarında da göreceğiz umarım.

hsarpay' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
hsarpay' Alıntı:

İnşallah olmaz yakıcı sorunlarımı ama olursa emin olun göreceksiniz. şahsım adına çocukların haklarına girerek iş bırakmaya karşıyım ancak birileri bu tasarıya dur demeliler. ve bende iş bırakacağım yarın

hsarpay' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
hsarpay' Alıntı:

Eğitim bu ülkenin en yakıcı sorunudur..

oromurat' Alıntı:
ben katılmıyorum çünkü yasayı destekliyorum. bu yerler kimsenin tapulu malı değil adam idareci oluyor emekli olana kadar devam öyle iş olmaz.

Öğretmenlerin mülakatla(torpille) mesleğe alınmalarına karşı olmanız için, ille de fişlemenin kırmızı renginde olmanız gerekmez.

tomreader2010' Alıntı:
Bir Türk Eğitim Sen li olarak başlığı açan arkadaştan başlığa Eğitim İş i de eklemesini rica ediyorum.

Haklısınız, hemen ekliyorum. Ben başlığı açtığımda henüz katılma kararlarından haberdar değildim. Amaç istenmeyen yasaya karşı bir olabilmek, sendikal ayrılık yaratmak değil.

hsarpay' Alıntı:

sendika öğretmenlerin çıkarlarını korur tabi bazıları hükümetin çıkarlarını korur. hükümetten beslenirler hükümet varsa onlarda vardır hükümet yoksa onlarda yoktur. öğretmenlerin ortak çıkarlarında sendikalar birleşmiyorsa zaten o sendikadan hayır gelmez. sendikanın ne olduğunu bilmeyen cahiller yorum yapmasın

sendikanın adını, reklam olmasın diye kırptım. tasarının sonuçlarından bir kaçı:

Ekli dosyalar

• sendika.jpg
    sendika.jpg
    211.9 KB · Görüntüleme: 846

forumdas' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:

Haklısınız, hemen ekliyorum. Ben başlığı açtığımda henüz katılma kararlarından haberdar değildim. Amaç istenmeyen yasaya karşı bir olabilmek, sendikal ayrılık yaratmak değil.
Teşekkür ederim hocam

öğretmenin elinden hakları alınıyor...ebs hariç onların flüt günü mü varmış ne.. :puhaha: :puhaha:
herkese greve

Sendikalı değilim ama yarın hem eğitim sisteminde yapılmak istenen akla ve mantığa sığmayan değişiklikler hem de iktidarın ayyukaya çıkmış yolsuzluklarına, anti-demokratik yasalarına ve tüm kaypaklıklarına karşı eyleme destek vereceğim.

diğer sendikalar neden destek vermiyor..bir-ini anlarım da diğerleride tam destek vermeli acilen

bu hükümetin en büyük yolsuzluğu adam kayırmak oldu. hoş gerci kayırdıkları adamlar şimdi başlarına belada olmuyor değil.Diğer bütün devlet kurumlarına bu pisliği zaten bulaştırdılar.Bir tek eğitim kalmıştı. Kim nederse desin günümüz Türkiyesinde siyaset torpil, yalan,dolan,kul hakkı ve haramla işlemekte. Siyasetin(Pisliğin) eğitim kurumlarına bulaşmasından son derece endişeliyim ve karşıyım.

eğitim kurumlarına siyaset girerse vay haline biz öğretmenlerin

+1 umarım ii bir kalabalık olur...son dönemlerde yaşananlara bakınca gerekli idi...geç bile kalındı..

iş bırakma mı grev mi?
fark var mı bilmiyorum sanırım..
üyesi olduğum sendika da eylemdeymiş. İdareyi arayıp haber mi vermeli? yoksa okula gidip iş mi bırakmalı bilemedim...????

Bir idareci olarak bende varim, sendikalara egitim camiasinin sorunlari ile ilgilendikleri icin tesekkurler ama gercek sendikalara

bazı sendikalar haftasonu iş bırakma eylemi yapacakmış :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Geri