Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü
Çok ilginç takipteyim
Tüik enflasyon sepetinde ki ürünleri güncellendi tekrar hocam düşük çıkma sebebi bu ki döneme göre kalemler değiştirilecektir artık. Benzin elektirik v.s. çıkarıldı mesela. Doğal gaz faturası gelmediği bir ay vardı o ay çıkardı şimdi yazın geri ekledi. Ama pinpon topu gibi önemli bir ihtiyacımız hala sepette 😃

Haberi bir okuyun. Kaynağı da malum sen. (Başkanı bizi mutluluktan uçan diye sınıflandıran.)
İşçi: mühendis bey. Sabah otobüsünü kaçırma erken kalk benim spa randevum var bitince mersoma atlar gelirim 😎
Her ortama uyum sağlamak budur işte. Bak biz dedik dinlemediler diye kaynak hazırlanmış 👍

MemurSen benim gözümde, kağıt üzerinde bir teşkilat. Varlığı sadece kağıt üzerinde kalmış. Varlık gösteremeyen bir sendikaya nasıl inanalım nasıl güvenelim.

Eh, herkesin hesabı kendine. Bu dünyada ya da diğerinde hesap verecek biz değiliz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İşçilere ne zaman kulak misafiri olsam maaş yanında hep 40-50-60 toplu ödeme aldıklarından bahsediyorlar ne ödemesi aceba bu bilen var mı

Bize de geç yatacak dendi ek dersler ama 1 saat kadar önce yattı...

Nasil yatiyor bu ekders. Kbs 2 gundur donmus diyorlar ve islem yapilmiyor. Bize haftaya yatacak dendi.

Galiba bayramdan once yapip verenlerin ekdersleri yatti. Ama şimdiye kalanlar için kbs hala donukmuş. Yarın yapsalar hesaplamayı, sonra maliye aşamaları. Ve haftaya kalır. Off

TÜİK 'ten saçmalar...

Şaşırdık mı?

Ama açıkçası ben bu kadar da olmaz diyordum. Herhalde izin çıkmış. 🤣

Bizi ilgilendiren kısım yani 6 aylık enflasyon % 19.77 düzeltme : 17.55 miş

Son düzenleme:
Meclise sunulacak kanun teklifi öncesi memurların zam oranı %17,55 olarak görünüyor
Neden 19.77 değil de 17.55 hocam. Bu neden kaynaklanıyor acaba? Bilginiz var mı?

Benim hesabıma göre 19,77 - 8 = 11,77 enflasyon farkı oluşuyor. 11,77 + 6 = 17,77 oluyor.

Kümülatif hesapla toplamak lazım hocam. Düz toplama eksik çıkarır.

Vay be kümülatif hesap bile bizim aleyhimize çalışıyor.

%25 rakamına Ali Yalçın genelde alkış tutuyor. Buna da tutar mı acep?

A haber %25+8000 diye haber yapmış diye twitterda okudum. Bu bilgi doğru olabilir.
Hükümetin yanlısı bir ekonomi akademisyeninin fikri bu sayın hocam. Yandaş bir medya kanalında izledim.

Doğru olma ihtimali çok yüksek. Millet bu akademisyeni sosyal medyada linç etti. O da, "Bu zam oranı değil ki benim yorumum." dedi.

Zaten memur ne çekiyorsa bu yandaş tiplerden çekiyor.

Yani fazladan bir şey yok. Seyyanen 8077 ve %17.55 zam.

Toplamda %86 zam almışız. 😡

Adam gazetecilerin sorularından resmen kaçtı.

Ekli dosyalar

• IMG_20230705_122522.jpg
    IMG_20230705_122522.jpg
    353.1 KB · Görüntüleme: 39
Geri