YİNE YENİDEN EYLEM..

Kodla Büyü

BT öğretmenlerine yapılan haksızlıklara son diyebilmek için yapılacak olan eyleme katılır mısın?

• Evet yapılan haksızlığa karşı kesinlikle orada olacağım

Oy: 161 82.6%
  • Kararsızım

Oy: 31 15.9%
  • Hayır haksızlığa uğradığımızı düşünmüyorum

Oy: 3 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    195
Re: Yine Yeniden Eylem..

andariel' Alıntı:
Forumda atıp tutan çok ama eyleme günü ortalıktan kayboluyor hepsi....
Geçen seneki eyleme Ankara'dan bile katılan sayısı 5-10 kişiydi, bu kadar duyarsız embesil bir topluluktan birşey olmaz sayı yine 200'ü geçmez...
ölen ölür
kalan sağlar
sağlar bizimdiiiir

her eylüle isyan' Alıntı:
andariel' Alıntı:
Geçen seneki eyleme Ankara'dan bile katılan sayısı 5-10 kişiydi, bu kadar duyarsız embesil bir topluluktan birşey olmaz sayı yine 200'ü geçmez...
ölen ölür
kalan sağlar
sağlar bizimdiiiir

arkada baktığında timur'un önündeki hoca konumuna düşme de :D

omd' Alıntı:
andariel' Alıntı:
ölen ölür
kalan sağlar
sağlar bizimdiiiir

arkada baktığında timur'un önündeki hoca konumuna düşme de :D
allahtan timur gelmiş :mrgreen:

"ağlamayan bebeğe emzik verilmez" derler ya
bir de yıllardır bu sorun ve biz bil. tek. öğr. çektikleri

insanın artık

isyan, devrim, özgürlük diye bağırası ve koşası geliyor.

Bu arada sendikam yok, al birini vur ötekine.Bağımsızım ben.

e123728' Alıntı:

insanın artık

provatörlük kokan hareketler bunlar hocam geç bunları

"her eylüle isyan" adlı arkadaş ne provakatörlüğü anlamadım
sadece içimden geçenleri birazda ironiyle yazdım.
Bu kadar alaycı olmasan iyi olur diye düşünüyorum.

provakatörlük kokuyor demişsin kendi adına baksan sanırım öyley yazmazdın.Biraz kendine baksan iyi olur.Neyse form üzerinden atışmalar eskidi.Bana takılmazsan sevinirim.

Birbirimize saygılı davranmak gerekir demek gerekir mi bilmiyorum.Saygılar.

Bu arada Özgür sen misin?6.yurt 128 nolu odadan mı ?

e123728' Alıntı:
insanın artık
:++: o zaman eyleme geliyorsun demek kardeş..
provatörlük kokan hareketler bunlar hocam geç bunları
hocam sizin ki ne kokuyor.. elbette eylemimize her türlü görüşü barındıran arkadaş gelecektir..

arkadaşı tanıyan varsa sorun yok
ama devrim özgürlük gibi terimler siyasi terimlerdir ve bizimle alakası yoktur
sıkıntımız haklarımızın elimizden alınmasıdır
devrim ve özgürlük gibi terimler eylemi farklı noktalara götürmekle birlikte tartışmalara ve bölünmelere neden olabilir. ben bu yüzden tepki gösterdim arkadaşa

arkadaşı tanıyan varsa sorun yok ama devrim özgürlük gibi terimler siyasi terimlerdir ve bizimle alakası yoktur
sıkıntımız haklarımızın elimizden alınmasıdır devrim ve özgürlük gibi terimler eylemi farklı noktalara götürmekle birlikte tartışmalara ve bölünmelere neden olabilir. ben bu yüzden tepki gösterdim arkadaşa
hocam biz MEBin gelişigüzel temeli olmayan uygulamalarına tutsak olmamak için, eğitimde yeniliklere ileriuye gitmek için uğraşıyoruz, o iki kelimenin yorumunu ben böyle algılarım bu eylemde:) tabi eylemdee devrim diye bağırmayacaktır:) ve merak etmeyin sizi değil ama o arkadaşı tanıyoruz:) ve daha eylem hazırlığı aşamasında bu tip tartışmaları süreci engelleyici olarak görüyorum. hedefimiz haklarımız için organize ettiğimiz eylemi gerçekleştirmek. ve bunu en büyük kitleyle, en renkli şekilde, bütünleşrek yapacağız..
bu arada benim adım özgür diye beni eyleme almayacak mısınız :D

arkadaşlar eylemin ne zaman ve nasıl yapılacağını belirlemek amacıyla yüzyüze görüşmemiz lazım.bunun için en ideal yer ankara.türkiyenin tam ortası olması münasebetiyle.Eylülün sonuna doğru mesala 25 eylülde toplantı yapalım olur mu?

"gelemiyecek" arkadaşlar fikirlerini mail yoluyla iletebilir.ama kararı olacak yer ankarada toplananlar olsun.olsun ki katılım çok olsun :).onaylarsanız gruplara mesaj yolluyacağım.ya da itirazını,eleştiriniz varsa yazın ama yazın yani :)

bu arada fazla gaza gelmemek lazım.sonra biri çıkar devrim der diğeri bozkurt yapar birbirimzi yeriz.o yüzden biz bilişimcileriz.tek ve ortak derdimiz bilişim unutulmasın

arkadaşlar eylem eylem eylem toplanalım il zümrelerinde bu olayı mutlaka konusalım her gün birinin canı yanıyor sesimizi duyuralım

ozgur917' Alıntı:
arkadaşı tanıyan varsa sorun yok ama devrim özgürlük gibi terimler siyasi terimlerdir ve bizimle alakası yoktur
sıkıntımız haklarımızın elimizden alınmasıdır devrim ve özgürlük gibi terimler eylemi farklı noktalara götürmekle birlikte tartışmalara ve bölünmelere neden olabilir. ben bu yüzden tepki gösterdim arkadaşa
hocam biz MEBin gelişigüzel temeli olmayan uygulamalarına tutsak olmamak için, eğitimde yeniliklere ileriuye gitmek için uğraşıyoruz, o iki kelimenin yorumunu ben böyle algılarım bu eylemde:) tabi eylemdee devrim diye bağırmayacaktır:) ve merak etmeyin sizi değil ama o arkadaşı tanıyoruz:) ve daha eylem hazırlığı aşamasında bu tip tartışmaları süreci engelleyici olarak görüyorum. hedefimiz haklarımız için organize ettiğimiz eylemi gerçekleştirmek. ve bunu en büyük kitleyle, en renkli şekilde, bütünleşrek yapacağız..
bu arada benim adım özgür diye beni eyleme almayacak mısınız :D
arkadaşı tanıdığın belli oluyor zaten
devrim kelimesinden senin neyi anladığın seni ilgilendirir mesela dev sol örgütünün başındaki dev ,dhkpc nin başındaki d harfi herkese senin anladığın anlamda ki kadar masumdeğildir.
benim görüşüme ters olduğu içindeğil tartışma çıkmasın istemiştim neyse hadi size iyi eylemler

@hereylüleisyan arkadaşım bu durumu uzatmayalım, zaten burası da bunun yeri değil. yanlış anlaşılmaların getirdiği kırgınlıklar da olmasın, adana grubuyla eyleme geleceksiniz herhalde, bekleriz.. trenle:)

@teknoumut hocam eylem organizasyonunu burda netleştiriyoruz zaten yavaş yavaş, en son herşey kararlaştrıldıktan sonra (ki 25ine kadar zaten herşeyin hazır olması gerekiyor) tümümüzü temsilen ankardaki arkadaşlar ve onlara katılacaklar organizasyon için gerekli kurumlarla görüşürler diye düşünüyorum.

ckayatr' Alıntı:
arkadaşlar eylem eylem eylem toplanalım il zümrelerinde bu olayı mutlaka konusalım her gün birinin canı yanıyor sesimizi duyuralım
evet hocam mesela bugün zümre topnatısında iki arkadaş daha vardı söyledim olumlu karşıladılar ve ilk defa orda tanışmış molmamıza rağmen, bir arkadaş da ilköğretim zümresine bildirdi. gerçekten yüzyüze görüşüldü mü etkili oluyor.. çevremizde kimler varsa bireysel ya da tel ile söylemeli, ikna etmeli, olmazsa buraya yönlendirilmeli.

hocam arkadaş eylem için olan heyecanını dile getirmiş sadece. herkesin burada bulunma sebebinin bt öğretmenlerinin yani hepimizin ortak sorunlarını ortadan kaldırmak olduğu gayet açık. aksine birilerinin burada birşeyleri provoke etmek gibi bir amacının olduğunu düşünmek yersiz bence..
Herkes gelecek eyleme.. Konu kapanmıştır. :++:

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ EYLEMİ

Arkadaşlar bana sorarsanız eylemin ankarada olması katılmak isteyen bir çok arkadaşımız için engel teşkil ediyor. Bu nedenle eylemlerin aynı gün il milli eğitim müdürlükleri önünde olması daha mantıklı ve daha fazla ses getireceğini düşünüyorum. Yanlız bundan önce cevaplanması gereken sorular var.
1- Ne istiyoruz?(Kimi formatörlük kalksın diyor, kimi çalışma şartları değiştirilsin diyor, kimi zorunlu olmaktan çıksın diyor.) Bununla ilgili bir anket yapılmalı.
2- Yapacağımız eylemin kanunlara göre uygunluğu sendikalarla konuşulup öğretmenleri aydınlatacak şekilde paylaşılması(işte şu maddeye göre bizim bu eylemi yapma hakkımız var ya da bu eylemin olsa olsa şu cezası olur gibi)

olayı çıkaranda büyütende bendeğilim arkadaş olmaması gereken birkelime kullandı ona tepki gösterdim siz arkadaşı tanıdığınız için ne demek istediğini biliyorsunuz ben tanımıyorum bana göre kullandığı kelime sakıncalı sen bu sıkıntıyı devrimle çözersin başkası şeriatla çözer başkası turanla çözer derdimiz derslerimizin geri verilmesi devrimle falan alakası yok yani bana tepki göstereceğinize arkadaşı uyarın. birlik olmamız gereken bir zamanda 12 eylül gibi bir dönemi atlatmış bir milletin evlatları olarak yaşadığımız olaylardan ders çıkaralım eğer gerçekten arkadaşsanız tepkinizi arkadaşınıza gösterin banadeğil.

Re: BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ EYLEMİ

patron61' Alıntı:
Arkadaşlar bana sorarsanız eylemin ankarada olması katılmak isteyen bir çok arkadaşımız için engel teşkil ediyor. Bu nedenle eylemlerin aynı gün il milli eğitim müdürlükleri önünde olması daha mantıklı ve daha fazla ses getireceğini düşünüyorum. Yanlız bundan önce cevaplanması gereken sorular var.
1- Ne istiyoruz?(Kimi formatörlük kalksın diyor, kimi çalışma şartları değiştirilsin diyor, kimi zorunlu olmaktan çıksın diyor.) Bununla ilgili bir anket yapılmalı.
2- Yapacağımız eylemin kanunlara göre uygunluğu sendikalarla konuşulup öğretmenleri aydınlatacak şekilde paylaşılması(işte şu maddeye göre bizim bu eylemi yapma hakkımız var ya da bu eylemin olsa olsa şu cezası olur gibi)
Arkadaşa katılıyorum. Belki herkes Ankara'ya gelemez ama tepkimizi illere yayarak İl Milli Eğitim Müdürlükleri ününde yaparsak eylemi daha geniş kitlelere yayabileceğimizi düşünüyorum. Bu şekilde o ilde bulunan üniversite öğrencilerininde katkısını sağlamış oluruz...

TR61' Alıntı:
patron61' Alıntı:
Arkadaşa katılıyorum. Belki herkes Ankara'ya gelemez ama tepkimizi illere yayarak İl Milli Eğitim Müdürlükleri ününde yaparsak eylemi daha geniş kitlelere yayabileceğimizi düşünüyorum. Bu şekilde o ilde bulunan üniversite öğrencilerininde katkısını sağlamış oluruz...

bu dediğiniz şey küçük şehirlerde ses getirmeyebilir örnek gümüşhane zaten toplam 3 öğretmen falan var

Bu eylemi Trabzon, Samsun, Erzurum, Konya, Zonguldak vs. büyük ölçekli şehirlerde yapabilirsek o illerdeki üniversite öğrencilerininde katılımını sağlayabiliriz. Bu şekilde yaşadığımız sorunun üniversitelerinde gündemine ciddi bir şekilde gelmesini sağlarız. Bu işi Ankara'da toplanacak 500 kişi ile yapacağımıza Türkiye genelinde 15000 kişi ile yapalım. Zaten eğer Ankara'yı hareketlendirebilirsek zaten orda en az 5000 kişi toplarız. Bir çok üniversite öğrencisi var. Ama şu an görüyorum ki katılım çok az...

hocam yerelde eylem yerine çay partileri yapılabilir güveni sağlamak ve bir olmak için.ama bunlardan önce acilen karar alma mekanızmasını oluşturmamız lazım.yoksa hiçbir karar aldığımız yokk. :verymad: :verymad: :verymad:

tarih:25 eylül yer:ankara amaç:tüm bilişimcileri kapsayacak kararlar almak eylemle ilgili

herkes onaylıyor mu?

http://www.facebook.com/#!/groups/116604415107122/

arkadaşlar lütfen BT Eylemi gurubuna üye olalım ordada çoğunluk sağlayıp paylaşım ve fikirlerinizi ordanda takip edelim....herkes tanıdığı BT öğretmenlerini ve BT ye dersine destek verenleri oraya davet etsin....lütfenn...Bu gurup kapalı bir gurup ve sadece Eylem konusunda tartışmaların yapıldığı bir group...

@hereyluleisyan arkadaşım konuyu bu alanda kapatalım, özel mesaj olarak yazdım ben, eylem için harcanması gereken vatimizi farklı bir konu için harcamayalım burda, arkadaşlarımızın da vaktini almayalım. yazacak birşey varsa bana mesaj olarak yazarsın, bu konuda anşaştığımızı kabul ederek asıl konuya dönüyorum.

Arkadaşlar aslında bölgesel eylemler güzel fikir ama herkes bilir ki bölgesel eylemler asıl eylem için hazırlık aşamasıdır. Merkezi bir eylem olmadıkça ulusal basında zor yer buluruz. Ankaraya gidcek olanlar en azından biliyor orda en az 200-300 kişi oluruz, ama illerdekinin kitleselliği kafalarda soru işareti olacağı için eylemler hüsranla da bitebilir. bi arkadaş gümüşhaneye örnek vermiş, ben size istanbulu örnek vereyim. geçen dönem istanbulda il milli eğitim önünde basın açıklaması yapılmış büyük bir kitle beklenirken katılım 25 kişi civarında olmuş ve burası istanbul,ve o eyleme katılan arkadaş hayal kırıklığından ötürü ben ankaraya filan hiç gelmem diyor. bölgesel eylemler zor yani, ama yine de güzel fikir ankara eylemi öncesi düşünülebilir. tabi getirecebileceği hayal kırıklığı, yorgunluk ve bıkkınlıklar düşünülmeli.. bu arada tanışıyor muyuz bilmiyorum ama ben de trabzonluyum iletişime geçelim.

ortak taleplerimiz genellikle aşağıdaki gibi
-dersler zorunlu olsun ve ders sayısı artırılsın
-formastörlk gönüllülük esasına dyansın, çalışma koşulları ve saatleri düzenlensin
-heroklula öğrenci sayısı esas alınarak en az bir öğretmen atansın
-ders müfredatının yenilenmesi

her sendikadan destek almaya çalışıyoruz, özellikle üye arkadaşlar kendi sendikalarıyla görüşüyorlar. formatörlükle ilgili daha önce bi anket yapıldı viewtopic.php?f=28&t=68702&start=0&view=viewpoll ama herkess biliyor ki yeterli dersimiz olsa notumuz olsa anket daha farklı da sonuçlanırdı. toplu gösteri ve yürüyüş kanununa göre izin almaksızın her zaman eylem yuapılabilir, sadece valiliğe bildirilecek, ve belirli yerler yasak olabiliyor ama tabiki geçen nisan ayında meb önünde yapılan eylemde herhangibir sorun çıkmadığını da biliyoruz.

evet aslında tartışma yerine icraat yapalım, ve somutlaştıralım süreci. fakat ankarada eylemin organizasyonu için toplanmaya gücümüzü sarfedeceğimize denildiği gibi yerellerde toplanalım, zaten eylemle ilgili fikir alışverişini ve karraları burda paylaşıyoruz. fakat ankaraya gidebileceklerle ankaradaki arkadaşlar biraraya gelebilirler, orada bir yerel çalışma ama ankara olduğu için eylemi büyük çapta etkileyecek bir çalışma yapılması iyi olur, özellikle üniversiteler anlamında. aslında bu somutlaştırmaya bazılarımız başladık, tabiki sedece facebopopk ya da burda yazı yazarak geçirmiyoruz süreci. mesela ben eğitim senliyim ve il şube başkanından trabzondan katılacaklara destek olabilecekleri sözünü aldım burda yazmıştım daha önceden zaten. trabzonda bölüm başkan yardımcısıyla görüştüm ve pazartesi de böl. başkanıyla görüşeceğim.bir başka arkadaş adana eğitim iş üzerinden destek alacağını belirti, hatta adana da küçük bir toplantı örgütlediler. eminim çoğu kişi bu şekilde çalışıyordur. en sonunda sadece bize anklarada bu organizasyon işiyle ilgilenecek sendikayı belirlemeye gelir, burda da bence sendika ayrımı yapmamıza gerek yok, eğitim sözsen de olabilir, eğit,im iş de, ya da diğer sendikalar. mesela basinda-biz-f243/sesime-ses-verin-bbnet-ciler-t67584.html burda arkadaşlar sendikadan toplu istifa ya da hangi sendika yardımcı olur bizi sonuna kadar savunursa ona geçmeyi bile önermişler. ama eminimki tüm sendikalar bize destek verecektir zaten. neyse sonuçta merak etmeyin hocam bu çalışmamız güzel bir şekilde sonuçlanacaktır.

Özgür hocama katılıyorum. Eylem yapmak için geçen defa sefa hocam çok emek sarfetmişti. Ankarada bulunan arkadaşlar katılma zahmetine bile girmediler. Bu defa eylem yapmaya kalksak gerekli izinlerle organisazyonla kim uğraşacak merak ediyorum. Eyleme katılmayı bırakın ankaradan basına demeç vermek için bir kişi bile bulamıyoruz.

pinarsan83' Alıntı:
http://www.facebook.com/#!/groups/116604415107122/
arkadaşlar lütfen BT Eylemi gurubuna üye olalım ordada çoğunluk sağlayıp paylaşım ve fikirlerinizi ordanda takip edelim....herkes tanıdığı BT öğretmenlerini ve BT ye dersine destek verenleri oraya davet etsin....lütfenn...Bu gurup kapalı bir gurup ve sadece Eylem konusunda tartışmaların yapıldığı bir group...

normalde facebooktaki bu grup sadece eylem organizasyonunda çalışacaklar için açılmıştı. şimdi katılacakları da kabul ediyoruz gruba. yani bu gruba sadece eyleme katılacakları davet edin, fikirlerini bilmeden arkadaşlarımızı eklemeyelim lütfen..

arkadaşlar bölge zümre toplantılarında herkes konuşsun. Geniş çaplı bir eylem yapalım. Üniversitelrden de katılımı en üst düzeyde tutalım. ben zümre toplantısında dile getireceğim. büyük kısmı kabul edecektir.
herkes bıraksın şu formatör zihniyetini. gelin dersimiz için çalışalım. ÜÇ KURUŞ EKDERS İÇİN SATMAYIN DERSİMİZİ

Geri