YİNE YENİDEN EYLEM..

Kodla Büyü

BT öğretmenlerine yapılan haksızlıklara son diyebilmek için yapılacak olan eyleme katılır mısın?

• Evet yapılan haksızlığa karşı kesinlikle orada olacağım

Oy: 161 82.6%
  • Kararsızım

Oy: 31 15.9%
  • Hayır haksızlığa uğradığımızı düşünmüyorum

Oy: 3 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    195
Re: Yine Yeniden Eylem..

hardeniz' Alıntı:
arkadaşlar bölge zümre toplantılarında herkes konuşsun. Geniş çaplı bir eylem yapalım. Üniversitelrden de katılımı en üst düzeyde tutalım. ben zümre toplantısında dile getireceğim. büyük kısmı kabul edecektir.
herkes bıraksın şu formatör zihniyetini. gelin dersimiz için çalışalım. ÜÇ KURUŞ EKDERS İÇİN SATMAYIN DERSİMİZİ
Zümre toplantısında Paneli de dile getirirseniz çok iyi olur.

bbnet-etkinlikleri-f249/bilisim-zirvesi-11-fatih-projesi-paneli-t66095.html

Aday öğretmenlerin uzaktan eğitim seminerinde Eğitek Genel Mdr. Yard. na Fatih projesinde bilişimcilerin rolü soruldu ve hep aynı tarz cevap alındı : "Sizi anlıyoruz, sorunlarınızı biliyoruz.. . " Sayın bakanımız da hafta sonları da bilgi tek. sınıflarını açılması gerektiğini söyledi. Olaya bak bir yandan dersleri kaldırın, BT sınıflarını kapatın sonra da haftasonları kullanıma açılmasını isteyin ... :?

buuuuuuuuuunaaaaaaldım
aaa daaaaaraaaaaaaldım
önce koştum koştum biraz
biraz da ip atladım
sonra da bi türkü tutturdum da
birazcık rahatladıımm

TÜM BT ÖĞRETMEN ARKADAŞLARA SELAMLAR
Arkadaşlar inanın ki bende kadroya geçttikten sonra bir bekleyeyim dedim. Bu formatör müdür traktör müdür nedir anlamadım ama bu sene dilekçe aldılar benden neyse dilekçemi verdim inanın son zamanlarda BT öğretmenleri hakkında çıkan haberleri okuduğumda içim kan ağlıyor . Biz bu bölümü boşunamı okuduk diye cevaben şimdilik evet diyorum çünkü 10 bin BT öğretmeninden bu konuda rahatsız olan öğretmen sayısı 250 kişi diğerleri TRAKTÖR olmaya razı heler son haberler yok efendim BT sınıfı açık olacakmış " ki öyle bir sınıf hala mevcut ise Okullarda" öğretmenleri böyle yapacakmış , topitop dağıtacakmış larda neyse

KISACASI YENİ BAKANIMIZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN MAKAMI DİYORUM AMA ÖNCE BT HAKKINDA ARAŞTIRMA YAPSIN ONRDAN SONRA AÇIKLAMALRADA BULUNSUN LÜTFEN SAYIN BAKANIM... UZAKTAN BAĞLANTI HER ZAMAN ZAYIF BAĞLANTIDIR....

sefa hocam facebookta kurulan grubun linki paylaşırsanız sevinirim.

Eylemin katılımının çok yüksek olması lazım bu sefer. Geçen seferki gibi orada komik rakamlarla olmayalım. Fatih projesi uygulanana kadar bizim hakkımızda ciddi kararlar alacaklar diye düşünüyorum. O zaman ağlamaktansa şimdiden gücümüzü gösterelim. Buradan evini ailesini öne süren arkadaşlara sesleniyorum. Beden Eğitimi öğretmenlerininde ailesi evi vardı. Ama bizim okuldan (Trabzon) iki beden eğitimi öğretmeni arkadaşta eyleme gittiler. Bu iş olaya inanmakla başlar. Bu eylem bir sendikanın değil bütün bilişim öğretmenlerinin sorunu. Formatör olmak isteyeni de derse girmek isteyeni de ilgilendiriyor. Bu konuda hepinizi duyarlı olmaya çağırıyorum. Çevrenizdeki arkadaşlarınızı birebir ikna edelim. Hak verilmez, ALINIR...

Arkadaşlar eylem nasıl olacak kim ayarlayacak bu sefer .
1. Ankara emniyet amirliğinden izin alınması gerekiyor .
2. Eylem yer ve zamanı emniyete bildirilmesi gerekiyor
3. sendikasız bu iş hiç olmaz başınıza iş açmayın....

Arkadaşlar ankayara durumumuzu tam anlamı ile anlatabilecek 1 sayfalık metin lazım neyiz,hangi durumdayız,neler beklyoruz ben bunu direk bakana götüreceğim ... Görüşmeyi ayarladığımda ..... fikirlerinizi bekliyorum....

sadece 107 kişimiyiz....hala...

bir gün hepimiz norm fazlası olacağız...hepimize yakını olduk bile...forumda her şeyi konuşup yakınan arkadaşlar neyi bekliyorlar acaba..Bu eylemden başka nasıl bir şansları olacak...???gülüyorum artık...ağlıyoruma çizgisini geçtim...yılmayı da...bıkmayı da..isyanı geçemedim daha??? :scared: :scared: :scared: :scared:

kesinlikle eyleme katılacağım.. başımıza gelmeyen kalmadı.. TÜM BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN KATILMASI ARTIK FARZ OLDU!!! LÜTFEN ARKADAŞLAR, HAKKIMIZI KAZANMAK İÇİN 1 GÜNÜMÜZÜ FEDA EDELİM....

Bu kadar yapılana karşı bu katılım ifadesi komik gerçekten...

kararsızım yazan maddenin korkuyorum olarak değiştirilmesini öneriyorum.

hocam bir lider, katılacak arkadaşlar telefonunu yazsa yani bu şekilde konuşsak ve bu eylemi yapsak.

bende haksızlığa uğradığımızı düşünüyorum, sonuna kadar katılırım her türlü desteğe hazırım...

bunu gönülden söylüyorum yarın eylem desinler hemen otobüse biner maraş"tan gelirim.

alemitu' Alıntı:
ya da il il örgütlensek.
o zaman eylem gerçekleştirilene kadar profillerden konumumuzu bulunduğumuz iller olarak değiştirelim.. böylelikle aynı ilden olanlar mesajlaşaıp iletişime daha rahat geçebilirler..

Değişik illerde görüştüğüm arkadaşlarla sohbetlerde ana eylem Ankara'da olmak üzere bölgesel eylemler yapılmasının katılımı artıracağı ve bu sayede bu illerdeki üniversite öğrencilerini de bu işe dahil edebileceğimiz ön plana çıktı. Örneğin Trabzon, Erzurum, Samsun, Van, Diyarbakır, Gaziantep, Adana, Antalya, Malatya, İzmir, Bursa, İstanbul vb. bölgesel eylemler yapıldıktan sonra takip eden bir hafta içerisinde de Ankara'da merkezi eylemin yapılmasının daha güzel olacağı değerlendirilmiştir. Ancak bu süreçte bu bölgesel eylemleri organize edebilecek çevresindeki arkadaşlarına ulaşabilecek öğretmenlere ihtiyacımız var. Yoksa buradan iletişim kesinlikle sağlıklı olmayacak. Eğer bu gün bu işin altına elimizi sokmazsak bence ileride hiçbir şey isteyemeyiz. 5 Ekim tarihinden önce planlama yapılması Bilişim Zirvesi öncesi dikkatleri çekebilir. Ayrıca bu süreçte değişik sendikalardan bölgesel olarak iletişime geçebilecek arkadaşlara ihtiyaç var. Sendikalarımız malesef bireysel olarak başvurularda bizi pek dikkate almıyor. Ancak eylemlerle onlarında dikkatini çekebiliriz. En azından muhtemel yeni düzenlemeler konusunda isteklerimizi ve kararlılığımızı göstermemiz gerekiyor. Yoksa iş işten geçtikten sonra ne kadar ağlarsak ağlayalım...

Önce zorunlu olan derslerimiz seçmeli hale getirildi ses çıkarmadık. Sonra dersler yavaş yavaş azaltılmaya başladı sesimiz çıkmadı. Okullarda okul yöneticilerinin her türlü zulmüne uğradık sesimiz çıkmadı. Okulda başına olumsuz bir şey gelen arkadaş hemen burada dile getiriyor. Onların dertleriyle dertlendik yeri geldiğinde. Hala mı sesiniz çıkmayacak. Gerçekten merak ediyorum. Ben şu an okulumda çok rahatım. Ama en azından şunu düşünün hepiniz norm fazlasısınız, hiçbirinize il içi-il dışı tayinlerde doğru dürüst okul açılmadı. Rehberlik sıfır puanla atanırken siz 90 puana yaklaştınız. Hala mı sesiniz çıkmayacak. Atanamayan arkadaşlarımızın yerine farklı branşlardan arkadaşlar görev yapıyorlar, oysa ki bu işin eğitimini almış olan arkadaşlarımız dışarıda bekliyor. Haksızlık değil mi? Daha ne bekliyorsunuz. Sizin keyifiniz rahat olabilir şimdilerde ama ilerde rahat olacağı ne malum. Sadece acıyorum bu tepkisiz kalan arkadaşlara ve bin türlü bahane sunan arkadaşlara ve üzülüyorum bu zümreye ait olduğum için...

arkadaşlar katılacağım diye oy kullananlar şuraya nereden katılacaklarını yazsa bi de daha ii olacak..

Arkadaşlar ben Trabzon ilinde görev yapıyorum. Bir kaç değişik ilden arkadaşlarla da bu eylem olayını konuştuk. Arkadaşların ortak fikri öncelikle bölgesel eylemler yapmak sonrasındaki bir hafta içerisinde ise merkezi eylem yapmak. Bunu düşüncelerle KTÜ bölüm yetkilileri ile fikir alış-verişi yaptık. Onlarda bize "somut isteklerle gelirseniz üzerimize düşeni yaparız" dediler. Ve üniversitelerin ortak görüşü dersimizin zorunlu olması ve mezunlarımızın öğretmen olarak yetiştiği şeklinde. Bu düşüncelerini sürekli gündeme getiriyorlar. Yakın tarihte Fırat üniversitesinde bilişim sempozyumu yapılacak. Burada görüşlerini açıklayacaklar. Ancak o bölgedeki arkadaşlardan da sempozyuma katılmaları için destek bekliyorlar. Daha sonra sendika temsilciliklerine gittik. Burada bize verilen mesaj ise tabandan isteklerin gelmesi. İsteklerin gelmesi halinde her türlü desteği verebileceklerini ifade ettiler. Ancak bu süreçte bütün sendikalı arkadaşların organize olarak sendika yönetimlerine baskı kurmaları gerekiyor. Bu baskı ne kadar çok İle yayılırsa sendikalar bizim isteklerimize o oranda destek verecekler. Aslında çok şeylerden bahsettik ama çok uzun yazıp sizleri bunaltmayayım. Son olarak size şunu hatırlatayım edindiğim izlenime göre bizleri eğitim-öğretim hizmetleri sınıfından teknik hizmetler sınıfına kaydırabilirler. Bu süreçte en basiti Eğitim-Öğretim ödeneği alamayacağız, ek ders alamayacağız. Bence dikkatlice düşünmemiz gerekiyor. Bugünü değil yarını düşünmeliyiz...

Arkadaşlar bu süreçte formatörlüğü değilde derslerimizi öncelikle savunmalıyız. Eğer formatörlüğe razı olursak ileride bizi farklı hizmetler sınıfına alırsalar sesimizi çıkartamayız. Ayrıca formatörlük yapmak istemeyenlerde mahkeme yolunu tercih ederek belli kazanımlar elde edebilirler bu konuda. (Sendikaların bize aktardığı bir anektod.) Yeni çıkan yasa ile birlikte artık sendikalar dava açamıyorlar. Sendikaların avukatları vasıtasıyla bireysel davalar açılabiliyormuş. Yani haklarımızı bireysel olarak sendika aracılığı ile savunmalıyız... Sendikaların dava açmasını beklemeyelim artık. Sendikalar artık dava açamıyorlar.

yüksek ihtimal eşim ve çocuğumla katılacağım. En kötü ihtimal tek katılacağım. Yeter ki sendika veya herhangi bir resmi kanal aracılığıyla izinli bir gösteri düzenlensin. Formatörlük zırvasından kurtulup derslerimin geri verilmesi için orda olacağım. Belki şimdiki halim rahat ama gelecek ne gösterecek? İnsani ilişkiler boyutunda uyumsuzluk yaşarsam mevzuatlar beni ne kadar koruyabiliyor?
bilisimeylemi' Alıntı:
arkadaşlar katılacağım diye oy kullananlar şuraya nereden katılacaklarını yazsa bi de daha ii olacak..

Geri