YİNE YENİDEN EYLEM..

Kodla Büyü

BT öğretmenlerine yapılan haksızlıklara son diyebilmek için yapılacak olan eyleme katılır mısın?

• Evet yapılan haksızlığa karşı kesinlikle orada olacağım

Oy: 161 82.6%
  • Kararsızım

Oy: 31 15.9%
  • Hayır haksızlığa uğradığımızı düşünmüyorum

Oy: 3 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    195
Re: Yine Yeniden Eylem..

:) tamam face ten devam edın gorecez , mısırda dıkdator devıren face turkıyede bt ogretmenlerının dertlerını cozecek mı

her eylüle isyan' Alıntı:
teknoumut' Alıntı:
hocam forum vasıtasıyla çok yavaş haberleşme oluyor..şu zamanda herkesin bir facebook hesabı vardır.en başa facebook adresimizin linkini koysak orda tartışsak daha hızlı olmaz mı? :?: :?: :?:
yok hocam yavaşlıktan değil bu forumdakiler ölü
boşverin buradaki zombileri siz, face book tan devam edin

Arkadaşım kendine gel...

teknoumut' Alıntı:
hocam forum vasıtasıyla çok yavaş haberleşme oluyor..şu zamanda herkesin bir facebook hesabı vardır.en başa facebook adresimizin linkini koysak orda tartışsak daha hızlı olmaz mı? :?: :?: :?:
hocam hala okuyan arkadaşlarımız daha çok facebookda vakit geçirdikleri için oradan da insanlara ulaşmaya ve oradakileri buraya yönlendirmeye çalışıyoruz.. bt öğretmenlerinin yapacağı bir eylemi ancak bbnet de organize edebiliriz.. o yüzden gereksiz konuşmalara gerek olmadığını düşünüyorum..

Cemal TANER' Alıntı:
:) tamam face ten devam edın gorecez , mısırda dıkdator devıren face turkıyede bt ogretmenlerının dertlerını cozecek mı
hocam faceden devam etmicez, emin olun oradaki insanları buraya yönlendirmek için çok çaba harcıyoruz.. burada bir kişinin söylediklerine istinaden böyle bir yorum yazmanıza hiç gerek yoktu bence..

teknoumut' Alıntı:
:-1:

bilisimeylemi' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
hocam faceden devam etmicez, emin olun oradaki insanları buraya yönlendirmek için çok çaba harcıyoruz.. burada bir kişinin söylediklerine istinaden böyle bir yorum yazmanıza hiç gerek yoktu bence..

siz bir kişi olarak burdan devam edileceğine karar verdiğinize göre o bir kişinin sözüne karşılık cemal hocamın bu yorumu yapması normaldir heralde

the_korsan' Alıntı:
teknoumut' Alıntı:

Arkadaşım kendine gel...
Hocam ben kendimdeyim B.T. öğretmenleri kendindedeğil şu an yığınlar halinde bu eylem için uğraşıyor olmamız gerekirken katılmak bile güç geliyor bize
ayrıca zombi kelimesini hakaret için değil bir benzetme olarak kullandım hani yaşıyor ama ölü gibi diye bir deyim var ya o manada.
herkes için de kullanmıyorum, durumumuzdan şikayet edip hiçbirşey yapmayanlar için kullandım. yarası olmayan gocunmasın lütfen.
Bana kızmak yerine eyleme katılım konusunda arkadaşlara telkinlerde bulunsanız keşke belki sizi dinlerler.

the_korsan' Alıntı:
teknoumut' Alıntı:

Arkadaşım kendine gel...
Hocam ben kendimdeyim B.T. öğretmenleri kendindedeğil şu an yığınlar halinde bu eylem için uğraşıyor olmamız gerekirken katılmak bile güç geliyor bize
ayrıca zombi kelimesini hakaret için değil bir benzetme olarak kullandım hani yaşıyor ama ölü gibi diye bir deyim var ya o manada.
herkes için de kullanmıyorum, durumumuzdan şikayet edip hiçbirşey yapmayanlar için kullandım. yarası olmayan gocunmasın lütfen.
Bana kızmak yerine eyleme katılım konusunda arkadaşlara telkinlerde bulunsanız keşke belki sizi dinlerler.
:+1: :alkis:

arkadaşlar bu tür tartışmalara burda gerek yok. facebook farklı burası farklı, ikisinin de avantaj ve dezavantajları var. ikisi dekullanılabilir,insanları zorla sadece bir kanalda toplamak yanlış bence. evet arkadaşları buraya da yönlendirmeye çalışıyoruz fakat amacımız facebook ya da burası değil, amacımız eylem. biz burda da yeterince kitleye ulaşmak, toparlayıcı olmak istiyoruz. konu sabitlenmemesine rağnem yine de konuya ilgi olduğu gözleniyor: site yöneticileri de dahil toplam 19 farklı kişi 98 mesaj atmış, 46 kişi oy kullanmıştır. burada da örgütlenmemizi ileri götürmek için öncelikle konunun sabitlenmesi gerekiyor, aslında önceki eylemde olduğu gibi frklı bir forum başlığı altına alınması gerekiyor bence. bu konuda site yöneticisi arkadaşların yardımcı olmasını bekliyoruz. Amacımız en kısa sürede nicelik olarak artmak ve eylemimizi gerçekleştirmektir.

ozgur917' Alıntı:
arkadaşlar bu tür tartışmalara burda gerek yok. facebook farklı burası farklı, ikisinin de avantaj ve dezavantajları var. ikisi dekullanılabilir,insanları zorla sadece bir kanalda toplamak yanlış bence. evet arkadaşları buraya da yönlendirmeye çalışıyoruz fakat amacımız facebook ya da burası değil, amacımız eylem. biz burda da yeterince kitleye ulaşmak, toparlayıcı olmak istiyoruz. konu sabitlenmemesine rağnem yine de konuya ilgi olduğu gözleniyor: site yöneticileri de dahil toplam 19 farklı kişi 98 mesaj atmış, 46 kişi oy kullanmıştır. burada da örgütlenmemizi ileri götürmek için öncelikle konunun sabitlenmesi gerekiyor, aslında önceki eylemde olduğu gibi frklı bir forum başlığı altına alınması gerekiyor bence. bu konuda site yöneticisi arkadaşların yardımcı olmasını bekliyoruz. Amacımız en kısa sürede nicelik olarak artmak ve eylemimizi gerçekleştirmektir.
Hocam şu an itibarı ile anketlere göre eyleme katılım sayılarını verebilirmisin(bbnet face ayrı ayrı)

face 80nin üstündedir, oy kullanımı baya yavaşladı facede. burdaki sayıyı zaten biliyorsunuz. fakat açıkcası burdaki sayının 5 eylülden itibaren artmasını bekliyoruz, biliyorsunuz burayı çoğunlukla öğretmen arkadaşlar kullandıkları için yazın çok az kişi giriyor, malum bi de bayram. iki tarafta da aynı kişilerden oy kullananlar vardır tabi, yani şu an itibariyle ben eyleme katılırım diyenlerin sayısı 100 civarındadır..

teknoumut' Alıntı:
bilisimeylemi' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:

siz bir kişi olarak burdan devam edileceğine karar verdiğinize göre o bir kişinin sözüne karşılık cemal hocamın bu yorumu yapması normaldir heralde
Hocam ben bir kişi olarak bu kararı vermedim, grupların hepsinde ayrıca belirtmemize rağmen buna kimsenin itirazı olmadı.. ayrıca ben faceden devam etmicez derken sadece buradan birşeyler yapacağız da demiyorum, çünkü orada bu konuyu güncel tutmaya çalışan insanlardan biri de benim.. o yüzden gereksiz tartışmalara girmeyelim bence..

geriye dönük değil hep ilerisi için tartışalım arkadaşlar, tartışmalar katalizatörümüz olsun, acelemiz var :D
ve önümüzde gerçekleştirilecek bir eylem!.. :+1:

Arkadaslar formatör olacak veya olmak isteyen arkadaslar belki kendilerini ilgilendirmediğini düşünsede bu olayın en önemli kısmı norm kadroların düşmesidir.Sendikalar olayla ilgili bir iki işlem yapsalar da sonuç sıfırdır. tek normlu okullarda sıkıntı suan yok gibi.Ancak 2 öğretmeni olan okullarda sıkıntı çok büyük.Enaz her okula bir norm verilmesi lazımdır. Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine amele gözüyle bakanlar internette sadece haber okumaktan, msnde iki chat yapmaktan ve önündeki monitörü tv zannetmekten baska birşey bilmeyen onlarıda pavlov teorileri ile öğrenenlerdir.
Bizsiz yapamayanlar bize hak ettiğimiz değeri vermesi lazım.
Sendikal yollardanda hakkımızı aramaya devam edeceğim. Birlik zamanıdır.i

mrtzngn' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Bende Adana'nın çukurova ilçesinde görev yapmaktayım.Ben ve eşim bu eyleme katılırız. Üye olduğum sendikanın yetkilileri ile görüştüm.Şuan için Adana'daki tüm üyelerimize kısa mesaj ve web siteleri ile bu eylemi duyurma gibi bir şansımız var, Adana için sanırım bunu organize edebiliriz. Fakat Türkiye geneline yaymak için büyük ihtimal yarın genel merkeze bu konuyu Adanadaki yetkili arkadaşlarla ileteceğiz.
Ancak neolursa olsun en azından kişisel olarak Adana tanıdığım bütün bilişimcilere ulaşmaya çalışacağım.Umarım katılım yüksek olur.
Ellerine ağzına sağlık hocam zaten bu iş böyle giderse suya düşecek 3-5 kişi ankarada eylem yapsak bize k ı ç larıyla gülerler birdahada kale almazlar valla. iyi bir organizasyon ve sendika desteği şart
5 eylülden sonra sayımız artar diye bekliyorduk bu gün 5 eylül inşallah öyle olur
Haydi abbas vakit tamam
akşam diyordun işte oldu akşam

şaşkın böte öğrencisi bile eyleme katılmıyor. Ben yine de gelirim. Ama bişeyleri ne organize edecek ne de ön safta olacak gücüm kalmadı. Yine de ne yapıyorsanız söyleyin geliyim.

Ne eylemi ya. Foruma baksanıza herkes tutturmuş formatörlük. Eylem diyenler dersi geri isteyenler. Çoğunluğun böyle bir derdi yok ki.

Formatör olup kendimi kurtarmaya çalışan bir zümre sahibiyiz. Nasıl bir mantık anlamadım. Adamlar para topladılar ilan vermek için gittiler formatörlüğe dava açtılar. Yeni bir eylem olursa açık ve net konuşayım zümreme güvenmiyorum arkadaş. Kimsenin umurunda değil gemisini kurtaran kaptan misali herkes kendini düşünüyor.

Tamam mfk bu kez pankartlar benden olur ;)
Eyleme her zaman hazırım, yapılan haksızlıklardan ve yanlış uygulamalardan kafayı sıyırdım zaten :verymad:
Neden sosyal medyayı aktif kullanmıyoruz olayımıza dikkat çekmiyoruz anlamış değilim..
twitterda mutlaka sesimizi duyuralım diyorum.. http://twitter.com/#!/codesdi/it-teachers/members

Kolemans' Alıntı:
Formatör olup kendimi kurtarmaya çalışan bir zümre sahibiyiz. Nasıl bir mantık anlamadım. Adamlar para topladılar ilan vermek için gittiler formatörlüğe dava açtılar. Yeni bir eylem olursa açık ve net konuşayım zümreme güvenmiyorum arkadaş. Kimsenin umurunda değil gemisini kurtaran kaptan misali herkes kendini düşünüyor.

mfk' Alıntı:
şaşkın böte öğrencisi bile eyleme katılmıyor. Ben yine de gelirim. Ama bişeyleri ne organize edecek ne de ön safta olacak gücüm kalmadı. Yine de ne yapıyorsanız söyleyin geliyim.

okullarda dersler başlamadan örneğin 18 Eylül Pazar günü yapılacak bir eylem hem medyada çok ses getirir. Hem de bizler okulda olmadığımız için katılabiliriz. Ayrıca hem Ankara'da hem de İstanbul'da aynı anda yapılacak bir eylem çok ses getirir.

Klavye kırmak gibi saçma sapan insanların gülüp geçeceği basit bir eylem olmamalı.
Daha tiyatral birşeyler düşünmeliyiz...

Bir tiyatro biçiminde bilişim öğretmenlerinin sorunları anlatılıp ardından basın açıklaması yapılabilir.

sadece bir fikir :shock:

mrtzngn' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Bende Adana'nın çukurova ilçesinde görev yapmaktayım.Ben ve eşim bu eyleme katılırız. Üye olduğum sendikanın yetkilileri ile görüştüm.Şuan için Adana'daki tüm üyelerimize kısa mesaj ve web siteleri ile bu eylemi duyurma gibi bir şansımız var, Adana için sanırım bunu organize edebiliriz. Fakat Türkiye geneline yaymak için büyük ihtimal yarın genel merkeze bu konuyu Adanadaki yetkili arkadaşlarla ileteceğiz.
Ancak neolursa olsun en azından kişisel olarak Adana tanıdığım bütün bilişimcilere ulaşmaya çalışacağım.Umarım katılım yüksek olur.
:alkis:

Cemal TANER' Alıntı:
Ne eylemi ya. Foruma baksanıza herkes tutturmuş formatörlük. Eylem diyenler dersi geri isteyenler. Çoğunluğun böyle bir derdi yok ki.
Hocam şimdiye kadar durumundan şikayetçi olmayan BT öğretmeni görmedim ben formatör olsun ya da olmasın, umarım hepimizin ortak menfaati için yapılacak bir eyleme tüm meslektaşlarım duyarlılık gösterir çünkü bu bir iki kişinin değil herkesin problemi. bir de başlığı sabitlemek kolay iş demiştiniz bir keresinde, keşke sabitleyebilsek :oops:

yasarcan' Alıntı:
Klavye kırmak gibi saçma sapan insanların gülüp geçeceği basit bir eylem olmamalı.
Daha tiyatral birşeyler düşünmeliyiz...

Bir tiyatro biçiminde bilişim öğretmenlerinin sorunları anlatılıp ardından basın açıklaması yapılabilir.

sadece bir fikir :shock:
daha eylem yapacak sayıyı zor buluyoruz şimdide eylem beyenmiyoruz olmadı çgh yaparız lobo lobo lop lop lop :mrgreen:

ya benim anlamadığım bişey var
sanki formatör olmak isteyenler eyleme katılmak istemiyor gibi bir izlenim var aslında formatörlük şartlarının iyileştirilmesi ve gönüllülük şartına bağlanması da var eylemin amaçlarında nihayetinde formatörlükte gerekli B.T. dersi de gerekli . gönüllü olsun bu iş belli olmaz şartlar iyileşirse ben de formatörlüğü seçebilirim. :mrgreen:
Derslerimiz geri verilmese dahi en azından formatörlük şartlarımızın iyileştirilmesi için eyleme katılmamız gerekiyor.

Geri