<< YİBO öğretmenlerine +6 , +10 puan? >>

Kodla Büyü
joombal' Alıntı:
yuzuakyener' Alıntı:
Pansiyon müdür yardımcımızın toplantıda bize söylediği sözü yazayım buraya da anlam kazansın. Çok benzerini İlçe milli eğitim müdürümüz de söylemişti.

Arkadaşlar kesinlikle öğrenciyi dövmüyorsunuz. Sonra velilerle papaz oluyoruz burda. Bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar. Ama bir şekilde denetimi de sağlayacaksınız :!: Çocukların başına bişey gelirse ben dahil kimse arkanızda durmaz. Burda nöbet tutmak kolay iş değil. Paranızın hakkını vermeye bakın :!: :!: :!:

Bu zihniyetle yönetiliyoruz hocam. Hadi bu bizim okula has diyeyim ama aynısını hayatını kaybeden öğrencinin sorumluluğunu taşıyan belletmen arkadaşlarımızda da gördük.

Pansiyon mdr. yard olsan sen ne derdin sayın hocam?
Neyse müdür yardımcısının bu tutumunu doğru buluyorsanız bişey diyemiyorum. Sonuçta tartışmaya da gerek duymuyorum. Bence kapatılmalı yibolar. Yibolarda nöbet tutmanın kolay olduğunu düşünen arkadaşlara da Allah en kısa zamanda bi yibo nasip eder inş. Hem para hem puan kazanırsınız. Sonra bonusları kafasını gözünü yaran öğrencilere harcamadan biriktirirsiniz inş.

Ben köy okulunda tek öğretmen olarak müdür yetkili yıllarca çalıştım. Müdür yetkili olarak tek öğretmen olarak sorumluluk olarak yibo'dakinden farklı bir sorumluluk üstlenmedik. Tek öğretmen çok öğretmen, YİBO veya değil ne fark eder? En son örnek size: İstanbul'daki ana sınıfı öğrencisinin kazası. Sorumlu kim? Bence en başta idarec ve öğretmen. Benim demek istediğim bu tür olaylar sadece YİBO'larda olmuyor. Bence YİBO imkanları ve çalışma şartları olarak daha iyi. Benim ilçemdeki Yibo'da birinci kadame olsa hemen giderim. Ben ilçemin en iyi denen okulunda çalışıyorum. Ama gelin bana sorun. Öğrencilere öğretim var ama eğitim ?????

Ya hocam Allah aşkına saat 3 ten sonra okul dağıldıktan sonra olan olaylardan hiçbir zaman sorumlu tutulamazsın. Ama YİBO da böylemi durum Allah aşkına yapmayın...

runalone hocam demesi kolay gel benm çalıştığım okulda çalış ekderside sen al puanıda sen al bakalım ne kadar dayanabileceksin. Kaç defa dilekçe vereceksin belletmenlikten düşmek için ama kabul edilmeyecek.... Bol keseden konuşun. Nasrettin hoca boşuna dememiş elin ağzı torba değilki büzesin diye.. Bilmeyen arkadaşlar gerçekten konuşuyorlar ya. Olayı bu kadar basite alıyorlar ya ne diyebilriizki .......

Hocam benim demek istediğim sorumluluksa herkeste sorumluluk var. Her okulun kendine göre problemi var. Yukarıda da yazmıştım. Ben ilçede herkesin gelmek istediği bir okulda çalışıyorum. Ama içi beni dışı seni yakar derler ya aynen öyle. Öğrenci karşına dikilmiş hak hukuk soruyor. Seninse elin kolun bağlı. Her öğrenci aynı değil. Çalışanı var kopuğu var. Aynı YİBO'lara benzer durumlar her okulda oluyor. Ben YİBO'larda çalışmayı kolay demeyiyorum. Öğretmenlik zor zaten. nerede çalışırsan çalış öğretmenlik bir kere zor.

runalone sen öğretmen misin ilk önce ondan şüphe ettim.Eğer öğretmensen o hastalıklı ruh halinle bu mesleği yapman başta öğrencilerine ve vatana,millete çok büyük zarar.Sayfalar dolusu şeyler yazılmış yibolar hakkında.Ben yazmaya kalksam 3 senelik dönemde normal öğretimde çalışan öğretmenlerin karşılaşmayacağı sayfalar dolusu olay yazarım.İnsan kendi meslektaşlarını neden çekememezlik eder,anlamış değilim.Şu an yiboda çalışmamama rağmen böyle haset kişilikleri görünce öğretmenlik mesleğinin ne kadar ayağa düşürüldüğünü görmek insanı üzüyor.Allah akıl ve izan versin.

runalone' Alıntı:
ohh valla hem yibo da kebap yap,hemde puan all...
Ben cumartesi günü yaniş dün nöbetteydim eve yeni geldim.. Öğrencinini birinini burnu sürekli kanadı o kadar fenaydı ki normalde bakamam bile durdurmaya çalıştık kanamasını. Sonra baktık olmadı apar topar hastaneye götürdük. Sonra öğrenciler gecenin bi vakti camdan sarkıyolar tek tek onlara bakıyoruz, banyo yapsınlar bitlerini temizlesinler diye uğraşıyoruz.. Böyle demişsiniz ya allah sizi de yiboya düşürsün inş.

Arkadaşlar benim ilçemde de yibo olduğunu daha önce yazmıştım. YİBO'nun öğremenleri nöbet tutmak istemedikleri zaman veya yeterli sayıya ulaşılmazsa dışardan öğretmen istiyorlar. YİBO'da veya diğer yurtlarda öğretmenler nöbet tutmak için hiç çekinmiyorlar. Ya öğrencinin burnu kanarsa hastaneye götürüsün. camdan sarkarsa uyarırısın. Banyo saatinde gönderirisin yıkanır. Bir de tellaklığını da öğretmen yapacak değil herhalde. Yaralanma, düşme, kırma dökme problemleri yibolara has bir problem değil herhalde. Her okulda olan poblemler. Taşıma merkezli okulda çalıştım ben. Yemeklerini dağıt, servislere bindir, servislerle uğraş. Yani her okulun kendine has problemleri var. Ben en önemli problem eğitim sistemizde birleştirilmiş sınıflı okullar. Bunları ortadan kaldırmak. bir, iki, üç öğretmenli okulları kaldırmak veya oradaki öğretmeni motive etmek. İçinizde bu tip okullarda çalışanlar varsa ancak onlar anlayış gözsterir ve onların durumundan anlar.tek öğretmenli aokulda çalışmanın zorluğu bambaşkadır. Puan verilecekse önce ona....

Gerçekten istenmediğinde başka öğretmen bulunup nöbet mi tutturuluyo? Bizde tutmak zorunlu artık nöbetlerden fenalık geldi.. Bişey ayarlarken bile önce nöbete bakmak gerekiyo. Biz de hem taşımalı, hem gündüzlü, hem de yatılı öğrenciler var..

ek puan verilmesi bence doğru ancak yanlış olan şu ki ortada bir puan veriliyorsa neden erkeklere 6 da bayanlara 10 puan!!! nerede adalet?

halbuki aynı şartlarda çalışıyoruz ve çoğu bayan arkadaş okuldaki satın alma gibi okul dışı ile iş ve işlemleri olan komisyonlarda görev almak istemiyorlar ve almıyorlarda...

birde bu ek puan olayı sadece yibolari çin geçerli sanırım. peki diğer yatılı pansiyonlu okullar ne olacak? bunlarda bu ek puanı alabilecekler mi?

Arkadaşlar yeni belirlenen hizmet puanlarında Yibo lardaki ek puanlerdan bahsedilmiyor. Dikkat eden var mı?

siyanur86' Alıntı:
Arkadaşlar yeni belirlenen hizmet puanlarında Yibo lardaki ek puanlerdan bahsedilmiyor. Dikkat eden var mı?
hocam, ben de yibodayım mebbisten okul bilgilerinden bakınca 10 puan görünmüyor, 26 görünüyor ama 36 geliyor, her hangi bir değişiklik olduğunu sanmıyorum.

root' Alıntı:
ek puan verilmesi bence doğru ancak yanlış olan şu ki ortada bir puan veriliyorsa neden erkeklere 6 da bayanlara 10 puan!!! nerede adalet?

halbuki aynı şartlarda çalışıyoruz ve çoğu bayan arkadaş okuldaki satın alma gibi okul dışı ile iş ve işlemleri olan komisyonlarda görev almak istemiyorlar ve almıyorlarda...

birde bu ek puan olayı sadece yibolari çin geçerli sanırım. peki diğer yatılı pansiyonlu okullar ne olacak? bunlarda bu ek puanı alabilecekler mi?

hocam 3 yıldan beri yibodayım komisyonda olmadığım sene olmadı. ben bilirim her gün gelen sebzeden tutun da mazota kadar her şeyi görüp teslim aldık ki gerektiğinde dersten çıkarıldık. şu bir gerçek ki kız yibo olunca bayan hocaların sorumluluğu daha fazla...

Geri