<< YİBO öğretmenlerine +6 , +10 puan? >>

Kodla Büyü
meczup' Alıntı:
çok saçma bir durum. orada çalışan bir öğretmenle diğer kurumlarda çalışan öğretmen arasında ne fark var ?
Farkı şöyle izah edeyim sayın hocam:
Size 24 saat nöbet karşılığı 40TL ücret verirler. Bunun için sırtına 200 kişiyi yüklerler. Yemeklerini yidirir, sularını içirirsin, tuvalete gönderir, banyoya yollarsın vs. vs. bunlar saymakla bitmez. Ne reviri eksik olur ne hastalıkları dertleri.
Bunlar yetmez gibi ailesi okula 200-300m mesafede oturan, ailesinin bakmak istemediği çocuğa dadılık edersin. Sonra o çocuk bi çukura kaçar ölür. Meslekten uzaklaştırılırsın.
Ne için?
40TL

bütün yibolar aynı kalitede değil.kimisi var lüks ötesi kimisi var dağ başında terkedilmiş bi tepede lojmanı bile küf akıyor.rahat olanıda var olmayanıda.hepsi kötü yada hepsi iyi diyemeyiz.
ama yine akp kurnazlığı deniyor.bi tarafınızdan yamuk b.k çıksa onuda akp den bilecek bu baykal kafalılar :D arkadaşım hakikaten uzay üstü bi zihniyetle saçmalamışsın :D

Yiboda çalışmak gerçekten zor.Bütçesi yüksek olduğu için devlet sürekli takip ediyor.Beklentiler çok fazla.Köylerdeki öğrenciler geliyor.Çoğu hayatında tuvalet görmemiş,banyo görmemiş.Öğretmenlikten çok bakıcılık gibi.Yatılı olduğu için iş 2,30 da bitmiyor sürekli öğrencilerle iç içesin.Yeri geliyor 2,30 dan sonrada çalışıyorsun.Sürekli birileri geliyor kontrol için..Çocuklar çok beter bakımsız.Kokudan yanlarına yaklaşılmıyor.5 metre ilerden kokuları geliyor.Seviyeleri sıfır bir konuyu anlamaları için 100 takla atman gerekiyor. bir olay olur tüm öğretmenler yanar rehberlikçi yanar.6, sınıf 8 . sınıf a gelmiş öğrenciler okuma yazma bilmiyor ve daha neler neler.
Avantajları lojman ucuz ve rahat yemek çıkıyor para karşılığı yiyorsun çoğu yerde kötü yemek ama olsun bekarlar için ideal.Spor salonu var maç turnuva vs yapılıyor.Fotokopi çıktı kağıt vs bol. Bayan öğretmenler için ayrı bir skıntısı var bizim okulda bayan yok haftada 2 defa belletmenlik yaptırıyorlar zorla.İstemesede zorla tutacak artık psikoloji bozuluyor insanın ok adar iş yükü sorunlu çocuklar.Bence fazla irdelemeyin hak ediyorlar o kadar puanı..köy çocuklarıyla uğraşıyor ve ilçe puanı alıyoruz..

Yibonun sorumluluğu ve stresi daha fazla. Benim çalıştığım yerde özellikle bayanlar çok muzdariptiler. Bir an önce ayrılmak istiyorlardı. Yerinde bir uygulama.

Metehan' Alıntı:
YİBO da çalışan bir öğretmen olarka cevap vereyim hocam. saat 8de belletmenlik göreviniz başlar ve diğer sabah saat 8e kadar göreviniz devam eder. busüre içerisind eöğrencilere geecek en ufak bir olaydan siz sorumlusunuzdur. banyolarını yaptırısınız, yatırırsınız, ders çalışmalarını kontrol edersiniz,yemeklerini dağıtırsınız,vs vs vs her türlü olay belletmen öğretmendedir. ha diyeceksiniz yada diyebilirsiniz nöbet ücretini alıyorsnuz. Soruyorum size belleticlik göreiv zorunlu olmasa 36 lira için büyük bir sorumluluğu kim almak ister ?? çocuk düşer başını bir yere vuru allah göstermesin beyin kanamaı geçirir. Sorumlu belletici öğretmen. Düşerkolunu kırar soumlu öğretmen. ve buna benzer olaylar çoğaltılabilir. Her YİBo böylemi değil tabiki. Daha düzenli ve öğrenciler aklı başınd aolan okullarda var ama genneleöeye baktığınızda bi çok okul bu şekilde. Eh artık kararıda siz verin +6 ve +10 doğrumu diy. Bir ayrıntı daa bütün bu yükleri erkek belletmen çeker bayan belletmen akşam olan pansyon olaylaırna kaırşma z erkek yibolarda ama o +10 erkek +6 alıyor. eğer artı puanlar doruysa bu seferde +6 ve +10 olayının doğruluğunu tartışmak gerekli.... Karar sizde sayın meslektaşlarım :)

aynen oyle hocam
bende 3 yıl çalıştım
butun sorumluluk erkek ogretmenler de iken neden bayanlar daha fazla puan alır anlamadım??
bu tamamiyle yibo daki nöbetin ek dersini arttıramadık bari hizmet puanı verelim mantığı ile yapılmış bir uygulamadır.
ayrıca en büyük sorun Türkiye de yibo lar ne işe yarar?
6 yaşındaki çocugu annesinden babasından evinden ayırıp 15 gün (köy iznine kadar)yatılı olarak
eğitim-öğretim vermek ne kadar sağlıklı bir davranıştır?

t_sert85' Alıntı:
yiboda görev yapmayanlar sıkıntılarını bilemezler
yata yata öğretmenlik yapan çok insan da varona bakarsanız ,buranın şartlarını bilmeden konuşmayın lütfen .
bence yibolarda çalışanlar kesinlikle hakediyor bu puanı.

YİBO da 5. senem.

Yemekhanede pişen yemekten beni sorumlu tutuyorlar. Bu ne mantıkyır, ben aşçımıyım yahu.
Ambar giriş çıkışından beni sorumlu tutuyorlar, Ben memurmuyum yahu,
Çocuk işediği için kokan koğuştan beni sorumlu tutuyorlar.
Vali Bey 20.30 da Okulu ziyarete (baskına) geliyor, "Bu okulun kapısı neden kapalı diyor sana fırça kayıyor. Kapıyı açalım da kızları pazaramı sürelim yahu,
Yatakhane halıları çorap kokuyor, Kaymakam bey de burası çok ağır kokuyor diyor. Ben ne yapayım yahu, Çocuklara anasının vermediğini temizlik alışkanlığını ben nasıl vereyim yahu.

Yönetmeliğin daha ayrıntılı olması gerek. "YİBO larda NÖBET tutan öğretmenlere" diye ayırmaları gerek. Çünkü YİBO da olup da mazeretinden dolayı nöbet tutmayan öğretmenlerde olabiliyor.

Bu değişikliğe saçmalık diyen arkadaşlar;
Yapılan değişiklik YİBO öğretmenlerine ayrıcalık anlamına gelmiyor.
Hiç bir öğretmenin, büyük sorumluluklardan dolayı gitmek istemediği YİBOları cazip hale getirmek içindir.

baya tartışılmış bi konu halen yibo da çalışmakta olan bir eğitimci olarak şunları dile getirmek istiyorum, yibo lar devletin sırtında bulunan bir kambur gibi görünmektedir, bir an önce bu yibo ların kapatılması en güzel uygulama olacağını düşünüyorum. Bir kaç tane dengesiz veletin yapacağı saçma sapan hareket yüzünden mesleğiniz sonlandırılması çok kolay hale gelmiştir. Ne ekders ne de hizmet puanı yibo ları cazip hale getiremez, bir çok eğitimci arkadaş yibo ların çok rahat oladuğunu dile getiriyolar sanırım onları bir ay yibo da çalıştırsak o zaman bu düşüncelerinden vazgeçerler. Normal bir okulda çalışan bir eğitimciye göre en az 5 kat fiziksel ve ruhsal yorgunluk içinde mesleğinizi icra etmenin ne demek olduğunu ancak yaşayan bilir.

saygılar sunarım.

Bazıları bu verilen puanları bile kıskanıyor nasıl insanlarız bazen anlamıyorum. Ablam 4 yıldır YİBO da çalışıyor ek dersi batsın dediği zamanları çok gördüm o kadar öğrencinin sorumluluğunu almak en ufak burun kanamasında bile suçlu duruma gelmek çekilmez sanırım. Madem bu kadar gözü kalmış bu öğretmen arkadaşların ilk atama dönemlerinde yazsınlar YİBO ları olsun bitsin.

Çok şükür bu atama döneminde eş durumundan fethiyeye geliyorda kurtuluyor bu YİBO derdinden.

Ben de YİBOların kapatılmasından yanayım. Küçük bir YİBOnun bile yıllık maliyeti 400.000TLnin altına inmiyor. 400.000TL harcanacaksa hepsini evin önünden alıp evin önüne bıraksınlar daha iyi.

bu puanları verince yibolardaki sıkıntılarda bitecek sanıyorum, öğretmen arkadaslar artık zorluk çekmeyecek, nöbet banyo yemek cocuk sorumlulugu vs bir problem olusturmayacak :)
+20 puan verilirse sanıyorum yibolar dunya derecesi yapacak :)

Lainn' Alıntı:
bu puanları verince yibolardaki sıkıntılarda bitecek sanıyorum, öğretmen arkadaslar artık zorluk çekmeyecek, nöbet banyo yemek cocuk sorumlulugu vs bir problem olusturmayacak :)

YİBOda çalışan öğretmenlere bu kadar çok puan verilmesini ben de yanlış buluyorum. Bilhassa erkek ve bayan öğretmenler arasındaki fark çok saçma. Ama sizin savınızı da doğru bulmuyorum. Sonuçta güneydoğuda bir köyde görev yapan öğretmene 30 puan vermek de onun şartlarını güzelleştirmiyor ancak o şartlarda çalışmış olmanın karşılığını alıyor. YİBOda NÖBET TUTAN öğretmenlere puan verilmeli bence ama 10 abartılı.

Yibo'larda çalışan öğretmenin her türlü imkanı var. Ekder dersen ekders, yemek dersen yemek, sosyal imkan, kalorifer, temizlikler şirketler tarafından öğretmen grupları vs. Peki tek başına uzak bir köyde birleştirilmiş sınıflı köyde çalışan öğremene hangi değeri veriyorsun. okulun hizmetlisi her şeyi olan öğretmene. Artı kaç puanversen onu razı edersin? Ben yukarıdaki yazıları ve yöntmeliği okumadım. Ben YİBO imkanlarını bildiğim için ve sadece başlığa göre yorum yapıyorum. Biz bir öğretmen arkadaşla sohbet edebilmek için hafta sonunu, ile gitmek için ise maaş gününü beklerdik. Tek öğretmenli okullarda öğretmen okulun herşeyi. Müdürü öğretmeni, Kısacası reklamlarda söylüyor ya benim annem doktor, ayakkabı bağlayan, aşçı vs. Köy öğretmeni de aynen öyle. Reklamlarda söyleyen çocuk gibi. tuvalet yıkayan su getiren, yaraları saran, defter alıp veren, hikaye bulan, kalem açacak bulup veren. Akla hayale gelemeyen bir sürü görev. Elektrik tamiri, duvar tamiri, bahçe bakımı, çatı tamiri yani herşeyi. Size soruyorum arkadaşlar. Buradaki arkadaşlara kaç puan versek mutlu ederiz? Yibo'daki arkadaşlar elbette fedakarlık yapıyorlar ama tek başına çalışan arkadaşlardan fazla bir fedakarlıkları yok kusura bakmasınlar?

turkuazalacam' Alıntı:
Yibo'larda çalışan öğretmenin her türlü imkanı var. Ekder dersen ekders, yemek dersen yemek, sosyal imkan, kalorifer, temizlikler şirketler tarafından öğretmen grupları vs. Peki tek başına uzak bir köyde birleştirilmiş sınıflı köyde çalışan öğremene hangi değeri veriyorsun. okulun hizmetlisi her şeyi olan öğretmene. Artı kaç puanversen onu razı edersin? Ben yukarıdaki yazıları ve yöntmeliği okumadım. Ben YİBO imkanlarını bildiğim için ve sadece başlığa göre yorum yapıyorum. Biz bir öğretmen arkadaşla sohbet edebilmek için hafta sonunu, ile gitmek için ise maaş gününü beklerdik. Tek öğretmenli okullarda öğretmen okulun herşeyi. Müdürü öğretmeni, Kısacası reklamlarda söylüyor ya benim annem doktor, ayakkabı bağlayan, aşçı vs. Köy öğretmeni de aynen öyle. Reklamlarda söyleyen çocuk gibi. tuvalet yıkayan su getiren, yaraları saran, defter alıp veren, hikaye bulan, kalem açacak bulup veren. Akla hayale gelemeyen bir sürü görev. Elektrik tamiri, duvar tamiri, bahçe bakımı, çatı tamiri yani herşeyi. Size soruyorum arkadaşlar. Buradaki arkadaşlara kaç puan versek mutlu ederiz? Yibo'daki arkadaşlar elbette fedakarlık yapıyorlar ama tek başına çalışan arkadaşlardan fazla bir fedakarlıkları yok kusura bakmasınlar?
:alkis:

joombal' Alıntı:
turkuazalacam' Alıntı:
:alkis:
İlk önce bu kadar çok puan verilmesine karşı olduğumu daha önce belirtmiş olduğumu hatırlatayım. Birleştirilmiş sınıflı bir okul öğretmeninin daha fazla fedakarlık yapması gerektiğine de katılıyorum. Zaten YİBO öğretmenlerini sıkıntıya sokan şey yapılan fedakarlıktan ziyade yüklenen sorumluluk hocam. Hangi köy öğretmeni ders çıkışından sonra öğrencinin başına gelen bir sorundan sorumlu tutuluyor söyler misiniz? Ama YİBOlar öyle değil işte. Fırlamanın biri bütün önlemleri almanıza rağmen pencereden atlasa başına bişey gelse direk sorumlu sizsiniz hocam. Görevden uzaklaştırıyorlar daha ötesi var mı?

Normalde güvenlik görevlisi, bekçisi, hemşiresi, reviri vs. bulunması gereken YİBOlardan kaçında bu personeller mevcut? Ben de YİBOdayım. Ne lojmanımız var, ne revirimiz, ne hemşiremiz. Hastalanan her öğrenciyi kendi imkanlarımızla sağlık ocağına götürüyoruz. Her birinin ilacını tek tek kendimiz veriyoruz. (Hap yutup intihar etmeye çalışan öğrencilerimiz olduğu için)

Kısacası bir dengesizin yaptığı bir dengesizce hareket mesleğinize mal olabiliyor. Bunu ne puanla ne parayla örtemezsiniz. Şu anda foseptik çukuruna düşüp hayatını kaybeden öğrenci yüzünden uzaklaştırılan öğretmenlerin hangi puan hangi ek ders ihtiyacını karşılıyor sizce? Burada kimse ailesi merkezde yaşıyan bir öğrencinin pansiyonda yasadışı bir şekilde kalmasına izin veren milli eğitim müdürünün, çocuğuna bakmaya üşenip de devletin sırtına yükleyen ailesinin, o çukuru kapatmayanların hiçbir suçu yoktu. Tek suçlu o öğretmenlerdi değil mi?

ilk atama olarak yiboda çalışmış biri olarak oradaki arkadaşlarımıza verile 6-10 puanın diğer arkadaşların zoruna gitmesi inanın çok zoruma gitti.Çalışan çoğu arkadaşın da söylediği gibi çalışmayan bilmez yiboların sorumluluklarını.Anlayamıyorum bu çekememezliği,bilmeden yaşamadan etmeden ne güzel yiboda tertemiz yatıyorsun üstüne bir de nöbet parası alıyorsun diyorlar.Yazık arkadaşlar çok yazık,bizler kendi aramızda mesleki dayanışma içinde olacağımıza,yiboları cazip hale getirmek için verilen ek puanlara bile katlanamıyoruz.O puanları yibo öğretmenleri sonuna kadar hak ediyor.

yuzuakyener' Alıntı:
Lainn' Alıntı:

YİBOda çalışan öğretmenlere bu kadar çok puan verilmesini ben de yanlış buluyorum. Bilhassa erkek ve bayan öğretmenler arasındaki fark çok saçma. Ama sizin savınızı da doğru bulmuyorum. Sonuçta güneydoğuda bir köyde görev yapan öğretmene 30 puan vermek de onun şartlarını güzelleştirmiyor ancak o şartlarda çalışmış olmanın karşılığını alıyor. YİBOda NÖBET TUTAN öğretmenlere puan verilmeli bence ama 10 abartılı.
Hocam 3 yıl yiboda çalıştım zorluklarını iyi biliyorum. fakat hiç bir öğretmen arkadaşımında nöbet çıkışı ''çok zor bi ortam, keşke hizmet puanlarımız arttırılsa..'' dediğini duymadım aksine hepsi '' bu nöbete karşılık 6 saat nöbet üçreti çok az , değmiyor..'' diyordu.
bir çok yibonun zaten hizmet puanı yüksek seviyelerde idi, arttırmanın mantığı yok sadece hukumet ekstra bir ücret ödememek için kurnazlık yoluna gitmiş.
keşke tüm puanlar kaldırılsada hizmet bölgelerine göre maaş ve ekders iyileştirilmesine gidilse, en sağlıklısı bu olacaktır kanımca. yoksa elbette bir dağ köyünde görev yapanın puanının sorgusunda değiliz. ama yibolara bir elitlik kazandırılmasıda aksine o dağ köyündeki öğretmene haksızlıktır bence.
yiboda çalıştığım dönemde, kendisinin durumunu görüpte kendi durumuma şükrettiğim dağ köyünde çalışan bir çok öğretmen arkadaşımolmuştu.

yibodaki öğretmenlerin durumunu en iyi oralarda çalışanlar bilir. 3 yıl yiboda çalıştım, işini yapıyorsan 2 kat daha hızlı yıpranıyorsun. 2 yıldır merkezde bir ilköğretimde çalışıyorum, kıyaslayınca yatılı olmayan okullar çoooook rahat. Allah oradaki öğretmenlere sabır versin.

Yibolarda bayanlara yüksek hizmet puanının verilmesini bayanların fiziki yapısına bağlıyorum, 5 sene yiboda çalışan bir bayan olarak 3 kat erkek öğrenci 3 kat kız öğrenci pansiyonu+ bahçe kontrolleri+okul binası kontrolleri+nöbet günü dersleri+nöbet ertesi dersleri olarak yıpranma payı koymuşlardır.
bu söylediklerimi pozitif ayrımcılığı desteklediğim için yazmıyorum sadece neden diye soran arkadaşlara cevap olabilir belki, yoksa bana kalsa 7 yaşındaki bir çocuğun yemek sırasında bekleyip boyu kadar yemek tepsisini masasına taşıma ve kimi zaman iştahla, kimi zaman gözyaşıyla yemesinden daha acıklı bi görüntü olamaz . YİBOLAR KAPATILMALI!

turkuazalacam' Alıntı:

Hocasm söylediklerinizi günümüzde kaç öğretmen yapıyor ??? Çok az öğretmen yapıyor çoğu mesai bitrsede okuldan kaçsak diyor. ve köyde bile kalmıyor ile gidiyor veya ilçeye. durum bu. bunları yapanlar açısından değerlendirelim tamam fedakarlıkalrı çok tamam bişey demiyorum ama sorumluluk dereceleri nedir ?? saat 3rten sonra bir öğrenciye bişey olsa Allah göstermesin ölse sakat kalsa sorumu tutulurmu tutulmaz... Ama YİBO da gel kardeşim sen sorumlusun sen bir görevden uzaklaş aklın başına gelsin der fark burda işte hocam SORUMLULUK Fedakarlıkla sorumluluk farklı şeylerdir. Puan konusunda doğru yada yanlış ona bir sdözüm yok bence doğru olabilir sence yanlış olabilir herkesin fikrine saygı duyarım ama lütfen soreumluluk noktasında arkadaşlar daha dikkatli düşünerek yazalım duygusal yazmayalım ....

Arkadaşlar herkes görevini yerine getirdikten sonra kimse çıkan bir vak'adan dolayı sorumlu tutulamaz. Nöbetçi öğretmen uyursa neden sorumlu olmasın ki? Foseptik çukuru okula aitse ve üzeri açıksa sorumlusu idareciler değil midir? Bie arkadaşımız bizim lojmanımız yok diyor. Demek ki bu arkadaş merkezde bir yiboda çalışıyor. İnternete görsellerde yibo diye arattığımızda kampüs şeklinde yibo okulları geliyor. Arkadaşlar yibolarda olması gerekenler var. Bunlar yoksa sorumlusu öğretmen değildir? Öğretmen problemi yasal yoldan idareye bildirir. Sorumluluk idareye düşer. İdarede gerekli yerlere bildirir. Ama öğretmen kendine düşeni yapmazsa o başka. Foseptiğin kapatılması revire doktoru getirmek hizmet aracını temin etmek öğretmenin görevi değildir.

turkuazalacam haklısın hocam onlar idarenin görevi peki ya öğrenci düşüp başını bir yere vursa beyin kanamsı geçirse bu kimin sorumluluğu ?? Nöbetçi öğretmenin. Anlatamazsın derdini kimseye. yetişemiyorum diyemezsin. Onlar senin sorumluluğunda ve sen kontrol edeceksin. Benm okulumda 350 öğreci kalıyor yatılı 3 öğretmen nöbet tutuyoruz hangisine yetişelim. Kaç gözüm kaç elim var ???? İmkansız. Gidiyor öğrencinin birisi odasında örneğin elleri havada ters takla atmaya çalışıyor kafası üzerine düşüyor Yada biri gidiyor diğerine çlme takıyor düşüyor bişeyler oluyor sorummlusu sensin..... Bu kadar basit düşünmeyin lütfen. Dediğiniz gibi okullar vardır ama aa her zaman sorumluluk vardır. Sorumluluk hiçbir zaman kalkmaz üzerinizden ne yaparsanız yapın kalkmaz....

turkuazalacam' Alıntı:
Arkadaşlar herkes görevini yerine getirdikten sonra kimse çıkan bir vak'adan dolayı sorumlu tutulamaz. Nöbetçi öğretmen uyursa neden sorumlu olmasın ki? Foseptik çukuru okula aitse ve üzeri açıksa sorumlusu idareciler değil midir? Bie arkadaşımız bizim lojmanımız yok diyor. Demek ki bu arkadaş merkezde bir yiboda çalışıyor. İnternete görsellerde yibo diye arattığımızda kampüs şeklinde yibo okulları geliyor. Arkadaşlar yibolarda olması gerekenler var. Bunlar yoksa sorumlusu öğretmen değildir? Öğretmen problemi yasal yoldan idareye bildirir. Sorumluluk idareye düşer. İdarede gerekli yerlere bildirir. Ama öğretmen kendine düşeni yapmazsa o başka. Foseptiğin kapatılması revire doktoru getirmek hizmet aracını temin etmek öğretmenin görevi değildir.
Hocam yapmayın lütfen. Sanki başka bir ülkede yaşıyormuşsunuz, başka bir mesleğiniz varmış da rastgele buraya yolunuz düşmüş de yorum yapıyor gibisiniz.
Yalan hocam idarenin sorumluluğu vs. Bu ülkede günah keçisi her zaman öğretmen oldu, bu gidişle hep olacak da. Görevden alınan YİBO öğretmenlerinin bi sorumluluğu mu vardı da alındılar. En az günahı olanlar onlardı ama en büyük cezaya çarptırılanlar onlar oldu. YİBOlar için zihninizde çok iyimser bir tablo çizmişsiniz ve aynı başımızdaki beceriksiz idareciler gibi siz de hemen öğretmene yüklenmişsiniz. Öğretmen üstüne düşeni yaparsa bişey olmaz. Belletmen başına 75 öğrenciden az düşmüyor genelde yibolarda. Kampüs gibi yibolar diyorsunuz. Bu kadar büyük alanda 75 kişiyi nasıl kontrol etmeyi düşünüyorsunuz hocam?

Özet olarak. Yibolar kapatılsın. Kimse böyle bir sorumluluğun altına girmesin. Ne öğretmen ne devlet. Ne de o çocuklar (varsa) aile sevgisinden mahrum kalmasın.

Pansiyon müdür yardımcımızın toplantıda bize söylediği sözü yazayım buraya da anlam kazansın. Çok benzerini İlçe milli eğitim müdürümüz de söylemişti.

Arkadaşlar kesinlikle öğrenciyi dövmüyorsunuz. Sonra velilerle papaz oluyoruz burda. Bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar. Ama bir şekilde denetimi de sağlayacaksınız :!: Çocukların başına bişey gelirse ben dahil kimse arkanızda durmaz. Burda nöbet tutmak kolay iş değil. Paranızın hakkını vermeye bakın :!: :!: :!:

Bu zihniyetle yönetiliyoruz hocam. Hadi bu bizim okula has diyeyim ama aynısını hayatını kaybeden öğrencinin sorumluluğunu taşıyan belletmen arkadaşlarımızda da gördük.

yuzuakyener' Alıntı:
Pansiyon müdür yardımcımızın toplantıda bize söylediği sözü yazayım buraya da anlam kazansın. Çok benzerini İlçe milli eğitim müdürümüz de söylemişti.

Arkadaşlar kesinlikle öğrenciyi dövmüyorsunuz. Sonra velilerle papaz oluyoruz burda. Bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar. Ama bir şekilde denetimi de sağlayacaksınız :!: Çocukların başına bişey gelirse ben dahil kimse arkanızda durmaz. Burda nöbet tutmak kolay iş değil. Paranızın hakkını vermeye bakın :!: :!: :!:

Bu zihniyetle yönetiliyoruz hocam. Hadi bu bizim okula has diyeyim ama aynısını hayatını kaybeden öğrencinin sorumluluğunu taşıyan belletmen arkadaşlarımızda da gördük.

Pansiyon mdr. yard olsan sen ne derdin sayın hocam?

Derler ki;
Gündüzlü okulda 5 yıl çalışacağına yibolarda 1 yıl çalış.
Tüm öğretmenlik hayatının tecrübesini kazanırsın...

Geri