Yönetim:bbnet_okul_sablonu_v1.8 [ Çıktı ]

Kodla Büyü
site için çok teşekkürler.bir sorum olacaktı lütfen yardım ediniz..ana meündeki Haberler kısmına tıkladığımda açılan sayfada bir kaç haber yazısı yazıp hemen yanında dewamını oku gibi bişey eklemek istiyorum yada haberin yanına "29 Haziran 2011 Okulumuzdan ayrılanlar oldu.Ayrıntılar" ayrıntılar kelimesine tıklayıp haberin içeriğinin görüntülenmesini istiyorum.bunu nasıl yapabilirim dreamweaver cs5,5 ile çalışıyorum.lütfen birileri bana yardımcı olsun.

okulumu google dan aratınca http://www.alanyasugozucc.meb.k12.tr aşağıdaki gibi okulun adresi çıkıyor. okulweb.meb.gov.tr/07/03/289676/misyon_vizyon.html

Ayrıca index.html değilde misyon vizyon sayfası açılıyor ilk olarak.Bunu nasıl düzeltebilirim ?

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    88.1 KB · Görüntüleme: 615
laviya23' Alıntı:
hocam siteyi düzenledim, ama okulun adresini yazdığımda boş bir sayfa görünüyo açılmıyo.
:( :( http://smgundogdu.meb.k12.tr/
Siteniz sorunsuz açılıyor.
memoras' Alıntı:
belki daha önce sorulmuştur kusura bakmayın, galeri bölümünde resimlerin geçiş yaptığı siyah ekran iframe in dışına taşıyor boyutunu filan değiştirdim ama olmadı nasıl yapabilirim
Bu kısım bilerek yapıldı sizi rahatsız ediyorsa galeri kaynak dosyasından değiştirin.
empatichuman' Alıntı:
site için çok teşekkürler.bir sorum olacaktı lütfen yardım ediniz..ana meündeki Haberler kısmına tıkladığımda açılan sayfada bir kaç haber yazısı yazıp hemen yanında dewamını oku gibi bişey eklemek istiyorum yada haberin yanına "29 Haziran 2011 Okulumuzdan ayrılanlar oldu.Ayrıntılar" ayrıntılar kelimesine tıklayıp haberin içeriğinin görüntülenmesini istiyorum.bunu nasıl yapabilirim dreamweaver cs5,5 ile çalışıyorum.lütfen birileri bana yardımcı olsun.
Ctrl+N ile yeni sayfa oluşturup istediğiniz gibi düzenleyeceksiniz. Bunu yapmadan önce kullanım videosunu izleyin.
tcoalngsau' Alıntı:
okulumu google dan aratınca http://www.alanyasugozucc.meb.k12.tr aşağıdaki gibi okulun adresi çıkıyor. okulweb.meb.gov.tr/07/03/289676/misyon_vizyon.html

Ayrıca index.html değilde misyon vizyon sayfası açılıyor ilk olarak.Bunu nasıl düzeltebilirim ?
Siz google site yöneticileri için ayrılan bölümde sitenizi okulunuzun kodları olacak şekilde tanımlamışsınız google botlarıda sitenizin adresini böyle okuyacaktır. Sitenizin düzgün adresiyle görüntülenmesi için yaa özel bir domain alacaksınız ya da mebde okullar bölümüne sitenizi ekleyeceksiniz ve indexlenmesini bekleyeceksiniz.
http://www.meb.gov.tr/baglantilar/okull ... bpage.html

Ayrıca sitenizin önce misyon-vizyon sayfasının çıkmasının nedeni bu sayfalarda okulunuzun isiminin bu sayfalarda geçmesidir googlede bu sayfaları indexlediği için ilk bunlar açılıyor.

tcoalngsau' Alıntı:
siteyi sizin verdiğiniz gibi aynen sıfırdan yükledim ama yine aynısı.
Verdiğiniz site adresinde oynamalar olmuş sayaç eklenmiş banner değişmiş kutlamalar bölümüne müdahale edilmiş. Yani site dosyarıyla oynanmış ve istemedende olsa siteye zarar verilmiş. Siz site dosyalarını yeniden indirin sadece manşat bölümünü alın bakın bakalım nasıl olacak eğer olmaz ise siteyi yeni baştan düzenleyin.

hocam şuanki site yedeği olan normal sitemiz..ben deneme yaptım ve dün bi kaç kere sizin verdiğiniz siteyi yükledim yine olmayınca eski yedeği yükledim..YAni sayaç v.s haftalardır var onlarda sorun yok.Tek sorun şu olabilir, sablon.dwt den ctrl + N ile yeni html sayfalar oluşturdum. ondan olabilir belki ama anlayamadım.

hocam öncelikle çok teşekkür ederiz.benimde bir sorum olacak. okul sitesini hazırlarken sınıflarımız diye bir kısım yaptım menüye.çektiğim sınıfların fotolarını da iweb programına aktardım.bu programda kendi içinde index atıyor.ben bu sayfanın ismini 'siniflarimiz' dedim ve bu şekilde sitemin olduğu klasöre kopyaladım.link verdiğimde ayrı sayfada açılıyor.evet ben şablona uygun bir sayfa eklemedim.başka bir yerde sayfa yapıp klasöre attım .bu sorunun farkındayım ama şablona uygun sayfa ekleyip,bu iweb programında yaptığım albümü nasıl ekleyeceğimi çözemedim.bana yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler hocam.

hocam siteyi yüklerken resim klasörü hata veriyor ve siteyi internete yükleyemiyorum acaba sorun neden kaynaklanabilir? yardımcı olursanız sevinirim.

Hasari hocam merhaba. bbnet v1.7 şablonunu kullanarak hazırladığım okul sitemize bir haller oldu. Lightbox komutunu kullanarak iki resim galerisi oluşturdum. Sayfanın başına java script kodlarını ekleyebilmek için bu iki sayfayı şablondan ayırdım. Şablondan da üst menüye okulumuz ve öğrencilerimiz diye galerilere link verdim. Şimdi sorun şu. Tüm dosyaları ftp ye atmama rağmen şablondan ayırdığım bu iki sayfadan diğer linkleri tıkladığımda "The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable." uyarısı görünüyor. Acaba kaş yapayım derken nerede göz çıkardım ben İşin içinden çıkamadım. Lütfen yardım edin...

bahsettiğim sitemizin linki: http://kahtamevlanaioo.meb.k12.tr/

uyurgezer' Alıntı:
Hasari hocam merhaba. bbnet v1.7 şablonunu kullanarak hazırladığım okul sitemize bir haller oldu. Lightbox komutunu kullanarak iki resim galerisi oluşturdum. Sayfanın başına java script kodlarını ekleyebilmek için bu iki sayfayı şablondan ayırdım. Şablondan da üst menüye okulumuz ve öğrencilerimiz diye galerilere link verdim. Şimdi sorun şu. Tüm dosyaları ftp ye atmama rağmen şablondan ayırdığım bu iki sayfadan diğer linkleri tıkladığımda "The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable." uyarısı görünüyor. Acaba kaş yapayım derken nerede göz çıkardım ben İşin içinden çıkamadım. Lütfen yardım edin...

bahsettiğim sitemizin linki: http://kahtamevlanaioo.meb.k12.tr/
İlgili sayfaları kontrol ettim bazen açılıyor bazen açılamıyor. Sebebi alt klasörlere atmış olmanız olabilir. Kök dizine taşıyıp deneyin.

Hasari hocam söylediğinizi ta olarak anlayamadım sanırım. sayfalarımın hepsi index sayfasıyla aynı dizinde çalışıyor.

uyurgezer' Alıntı:
Hasari hocam söylediğinizi ta olarak anlayamadım sanırım. sayfalarımın hepsi index sayfasıyla aynı dizinde çalışıyor.
Hocam normal bir sunucuya atarsanız sorunsuz çalışacaktır. Meb sunucularında alt klasörlerde olunca çalışmıyor. Galeriyi bir üst klasöre taşıyın çalışacaktır.

Hasari hocam ne yaptımsa olmadı. Normal bir sunucuya atma şansım ne yazık ki yok. Java script kodlarını temizledim siteyi eski haline getirdim ama değişen hiç bir şey olmadı. Bazı sayfalar arada açılıyor arada açılmıyor.
http://kahtamevlanaioo.meb.k12.tr/

site dizinim de resimdeki gibi.

Ekli dosyalar

• site-dizin.jpg
    site-dizin.jpg
    22.8 KB · Görüntüleme: 619
Sizin sitenizde linkler şöyle:
İletişim linki
Templates/"../iletisim.html"class="ustmenu"
Anasayfa linki
Templates/"../index.html"class="ustmenu"

Hocam bağlantıları yanlış yapıyorsunuz.

merhaba hasari hocam .ben okul sitesini v1.8 ile yaptım bitirdim ama sorun şu ki siteyi firefox ta sıkıntısız çalıştırırken ; ie9 da manşet haberler çalışmıyor.flash player yükleyin diyor tekrar yükleyim diyorum bu sefer zaten pc nizde kurulu diyor.ikincisi ise g.chrome da çalıştırınca manşet kısmı görünüyor ama bu seferde iweb te yaptığım sınıflarımız albümü görünmüyor.bilmiyorum belki bu konuda yazan vardır ben göremedim ama bana yardımcı olursanız sevinirim siteyi 1-2 gün içinde yayınlayacağım da.şimdiden teşekkür ederim.

Hasari Hocam ve arkadaşlar şöyle bir sorun oluşuyor.

Sablon.dwt'de değişiklik yaptığımda DW'da şunlar da güncellensin mi diyor ve index.html dahil tüm sayfalar için kod güncellemesini yapıyor ve onaylıyorum. Ancak index.html veya herhangi bir sayfayı açtığımda sablon.dwt'de yaptığım değişiklik gözükmüyor.
Sablon.dwt'de yapılan değişiklikler için ayrıca bir şey yapmaya gerek var mı bilmediğim?

subversaa' Alıntı:
Hasari Hocam ve arkadaşlar şöyle bir sorun oluşuyor.

Sablon.dwt'de değişiklik yaptığımda DW'da şunlar da güncellensin mi diyor ve index.html dahil tüm sayfalar için kod güncellemesini yapıyor ve onaylıyorum. Ancak index.html veya herhangi bir sayfayı açtığımda sablon.dwt'de yaptığım değişiklik gözükmüyor.
Sablon.dwt'de yapılan değişiklikler için ayrıca bir şey yapmaya gerek var mı bilmediğim?
Kullanım videosunu tekrar inceleyin. İndex de güncellemesi gerekiyor.

hasari hocam sayesinde bu şablon üzerinden değişiklik yapıyorum bir yerde takıldım. Galeri bölümünde iweb albümü oluşturdum gayette güzel oldu fakat; slayt otamatik başlamıyor slideshow a tıklayınca ilk resimde kalıyor öylece. Bütün sayfaları okudum ama herhangi bir yöntem bulamadım. slideshow u çözebilen varmı. Bu sorunu çözemezsem uyku tutmaz şimdi sabaha kadar bir paket içerim. :mrgreen: Acaba bu sorun herkeste var mı?

Bide picasa mı yoksa iweb mi daha iyi olur sizce ?

Geri