Yönetim:bbnet_okul_sablonu_v1.8 [ Çıktı ]

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
bbnet_okul_sablonu_v1.8

Test ettiğim tarayıcılar; explorer7.0, explorer8.0, explorer9.0, Mozilla FireFox 14, Google Chrome 20

Yenilik:
Google Chrome sorunu giderildi.
1.6 daki iframe özelliği kaldırıldı.
Artık sayfalar istendiği kadar uzatılabilir..
Explorer7.0 daki üst üste binme sorunu giderildi.
Etkinlikler ve Haftanın öğrencisi bölümündeki resimler değiştirildi.
Programlar bölümündeki linkler güncellendi.
Personelimiz bölümünde "resim öğretmenleri" "görsel sanatlar olarak", "fen bilgisi öğretmenleri" de "fen ve teknoloji" olarak değiştirildi.
Profil için oluşturulan çerçeve değiştirildi.
Artık istediğiniz sayıda galeri oluşturabilirsiniz. Varsayılan olarak sayfaya iki galeri eklenmiştir.
Galeri Önizlemesi için bbnet resimleri oluşturuldu.
Okulumuz hakkında, Okulumuz nerde bölümü ve Çalışma takvimi sayfaları güncellendi.
Şablon baştan fireworks ile tasarlandı dilimlendi ve html olarak Dreamweavera atıldı ardından css desteği sağlandı.
Okul ismi css desteğiyle değiştirilebilir sekilde değiştirildi.Böylece şablonu kullanacak arkadaşlar kolaylıkla düzenlemelerini yapacaklardır.
Şablon Dreamweaverda şablon olarak ayrı bir dosya şeklinde kaydedildi ve düzenlenebilir tek bir alan eklendi.
Bunu yapmamızdaki amaç; kullanıcıların yalnışlıkla siteyi bozmalarını önlemektir.
Diğer bir avantajıda linklerde yapılacak olan en ufak bir değişikliği otomotik olarak şablona bağlı tüm sayfalara uygulamaktır.
Bu kısmı daha iyi anlamak için kullanım videomuzu izleyiniz.
Manşet haberlerinde farklı sayfada açılma özeliği eklendi(Dilerseniz sayfanın kendi üzerinde açılmasıda sağlanabilir).

Şablonun Geliştirilmesinde Dikkat Edilen Unsurlar;

1-Geliştirilebilir
2-Kullanılabilirlik
3-Fonksiyonellik
4-Zengin içerik
5-Görsellik
6-Meb serverlarına uyumluluk
7-Farklı tarayıcılarada sorunsuz kullanım
8-Farklı ekranlarda sorunsuz görüntülenme
9-Mebin yönergelerine uygun olması

Yararlı olması dileğiyleeee....
BilgisayarBilisim.NET Yönetimi

Önizleme.

İndir.
Alternatif:
İndir.

Php Mysql destekli v3.5:
template-icon-gif-png-f110/isil-okul-sablonu-v3-5-t91955.html

Php Mysql destekli v2.6:
template-icon-gif-png-f110/yonetim-isil-okul-sablonu-v2-6-yonetim-panelli-t92279.html
Önceki Sürümler:
template-icon-gif-png-f110/yonetim-bbnet-okul-sablonu-v1-6-yayinlandi-t43442.html

Ekli dosyalar

• bbnet5.png
    bbnet5.png
    271.2 KB · Görüntüleme: 42,260
  • bbnet4.png
    bbnet4.png
    143.5 KB · Görüntüleme: 42,260
  • bbnet3.png
    bbnet3.png
    540.2 KB · Görüntüleme: 42,257
  • bbnet2.png
    bbnet2.png
    270.6 KB · Görüntüleme: 42,256
  • bbnet1.png
    bbnet1.png
    268.9 KB · Görüntüleme: 42,261
Re: Yönetim:bbnet_okul_sablonu_v1.7 [ Hazır ]

Teşekkürler hasari hocam. Elinize sağlık. Bi noktaya takıldım. BBnet sunucusunda önizleme yaptığımda sitede ara bölümünde herhangi bir kelime yazdığımda direk Google anasayfası açılıyor.

hocam çok güzel olmuş
teşekkürler
elinize sağlık :D

Muhteşem bir çalışma. Emeğinize sağlık.. Çok teşekkür ederiz.

Elinize Sağlık Hocam...Yine Güzel Bir Çalışma Olmuş. :alkis:

Haşarı hocam başarı soyadınız herhalde:) Ellerinize sağlık...

çok sade ve hoş olmuş.teşekkürler :+1:

muratbdg' Alıntı:
Teşekkürler hasari hocam. Elinize sağlık. Bi noktaya takıldım. BBnet sunucusunda önizleme yaptığımda sitede ara bölümünde herhangi bir kelime yazdığımda direk Google anasayfası açılıyor.
Tmm hocam sorunu giderdim. Arama kutusunun ismini yalnış girmişim. :)

Hasari hocam ellerine sağlık aslında kaç zamandır sormak istediğim birşey var. Böyle bir çalışma da meslek lisesi için yapabilir misin? Biliyorum çok uğraşıyorsun emek veriyorsun ama en azından olabilir mi diye düşünüyorum ? Malum İlköğretim sitelerine kıyasla tasarım olarak meslek lisesi web sitesi farklı oluyor ?

hasari hocam teşekkür ederiz bu güzel paylaşımıızn için, bi kaç sorum var:
1----ben yeni bir menü eklemek istiyomurum, sizin videodna anlattığınız gibi sablon.dwt dosyasından yeni menü ekleyip kaydet dediğimde veya sizin gibi menüyü iletişim2 diye değiştiriğdimde diğer sayfalarda güncelle penceresi gelmiyor ve diğer sayfalarda güncelelmiyor
2----sablon.dwt'de yaptığımız değişiklik index.html'de de güncelleniyor mu, yani sitede bizim anasayfamız sablon.dwt mi, index.html mi?
3----hocam sablon dosyası nasıl olustuluruyor, kısaca anlatabilir misiniz? sınırlı alan (index ve diğer sayfalardayken değişiklik yapamadığımız alanlar) nasıl oluşturuluyor? sayfada serbest alan nasıl olusturuluyor??
hocam cevap verirseniz çok sevinirim çünkü kafam karıştı yeni öğreniyorum web tasarımını önceki sürümünüzde (v1.6) iframe kullanmıştınız, ama bu sürümünüzde menüler ve banner her sayfada var, her sayfa kendisi açılıyo yani tüm sayfalar v1.6'daki gibi frame olarak ana frame(index) sayfasında açılmıyo,anladığım kadarıyla iki sürümde de farklı yöntem kullanmışsınız, niçin böyle bir değişikliğe gerek duydunuz hocam bu sürümde, frame'leri kaldırdınız? frame kullanmak iyi değil diye hep duyuyorum weble uğraşanlardan ama sebebini bimliyorum. bu yöntem daha güzel geldi bana da güncellemee açısından, inşllh kısaca bahsedersiniz, şablon dosyasının nasıl yapıldığından
teşekkürler...

eline sağlık hasari güzel olmuş da meb neden yasakladı bu siteyi anlamadım

Emeğinize Sağlık hocam

Hocam çok teşekkür ederiz. Ellerinize sağlık.

okulumuz nerede sayfasında google haritası neden yok acaba hocam :?: bence fena durmuyordu..

valla süper olmuşş....

Sayın hocam benim anlayamadığım ya da yapamadığım basit bir sorun var.Dw de şablondan başlık kısımını değiştirdiğimde diğer sayfalarda güncelleştirdikten sonra hiçbirinde başlık değişmiyor.Böyle bir sıkıntıyla karşılaşan var mı? Ya da hepsini tek tek mi değiştirmek gerekiyor.

DaMieN' Alıntı:
Hasari hocam ellerine sağlık aslında kaç zamandır sormak istediğim birşey var. Böyle bir çalışma da meslek lisesi için yapabilir misin? Biliyorum çok uğraşıyorsun emek veriyorsun ama en azından olabilir mi diye düşünüyorum ? Malum İlköğretim sitelerine kıyasla tasarım olarak meslek lisesi web sitesi farklı oluyor ?
Hocam sanırım renk tonu konusunda sıkıntı var. Bir ara zamanım olursa tonlarda değişim yaparım.

mavi85' Alıntı:
hasari hocam teşekkür ederiz bu güzel paylaşımıızn için, bi kaç sorum var:
1----ben yeni bir menü eklemek istiyomurum, sizin videodna anlattığınız gibi sablon.dwt dosyasından yeni menü ekleyip kaydet dediğimde veya sizin gibi menüyü iletişim2 diye değiştiriğdimde diğer sayfalarda güncelle penceresi gelmiyor ve diğer sayfalarda güncelelmiyor
2----sablon.dwt'de yaptığımız değişiklik index.html'de de güncelleniyor mu, yani sitede bizim anasayfamız sablon.dwt mi, index.html mi?
3----hocam sablon dosyası nasıl olustuluruyor, kısaca anlatabilir misiniz? sınırlı alan (index ve diğer sayfalardayken değişiklik yapamadığımız alanlar) nasıl oluşturuluyor? sayfada serbest alan nasıl olusturuluyor??
hocam cevap verirseniz çok sevinirim çünkü kafam karıştı yeni öğreniyorum web tasarımını önceki sürümünüzde (v1.6) iframe kullanmıştınız, ama bu sürümünüzde menüler ve banner her sayfada var, her sayfa kendisi açılıyo yani tüm sayfalar v1.6'daki gibi frame olarak ana frame(index) sayfasında açılmıyo,anladığım kadarıyla iki sürümde de farklı yöntem kullanmışsınız, niçin böyle bir değişikliğe gerek duydunuz hocam bu sürümde, frame'leri kaldırdınız? frame kullanmak iyi değil diye hep duyuyorum weble uğraşanlardan ama sebebini bimliyorum. bu yöntem daha güzel geldi bana da güncellemee açısından, inşllh kısaca bahsedersiniz, şablon dosyasının nasıl yapıldığından
teşekkürler...
Hocam sablon.dwt üzerinde yapacağınız her değişiklik diğer sayfalarada otomotik olarak yansıyacaktır. Buna index.html dosyası dahil. Tabi Değişiliklerin diğer sayfalarada yansıması için sitenizi tanımlamanız gerekiyor. Bu kısmıda video dosyasında açıkça anlattım.
İframe yerine göre kullanırsanız çok güzel bir özelliktir. Ben sayfalarımda görsel tasarıma önem verdiğim için iframe kullanmaktan vazgeçtim (iframe saydam kullandığımdan explorer 7.0 üst üste binme orunu oluşturuyordu). Tabi sitelerde güvenlik açıklarıda oluşturabiliyor. İframe kullanılan sayfaları güncellemek daha kolaydı bunun iframe bir dezavantaji daha vardı buda sayfayı başka sekmede açmak istediğinizde sadece gömdüğünüz kısım geliyordu menüler gelmiyordu. Tabi bu tasarımdan tasarıma değişebiliyor.
Bu sebeplerden iframe kullanmaktan vaz geçtim.

hasari hocam tek kelimeyle mükemmel bir tasarım olmuş..şu video olayı da süper olmuş..gayet açıklayıcı bir şekilde anlatmışsınız..elleriniz dert görmesin..yalnız foto galerideki türkçe karakter sorunu devam ediyor sanırım :?:

tcoalngsau' Alıntı:
okulumuz nerede sayfasında google haritası neden yok acaba hocam :?: bence fena durmuyordu..
Bir ara google IPleri yasaklanmıştı bu servislere ulaşamıyordu. Bende bu yüzden çıkardım ama eklemek zor değil uygun bir zamanda tekrar ekleyebilirim.

xchg' Alıntı:
Sayın hocam benim anlayamadığım ya da yapamadığım basit bir sorun var.Dw de şablondan başlık kısımını değiştirdiğimde diğer sayfalarda güncelleştirdikten sonra hiçbirinde başlık değişmiyor.Böyle bir sıkıntıyla karşılaşan var mı? Ya da hepsini tek tek mi değiştirmek gerekiyor.
Siteyi dreamweaver tanımlamalısınız. Videoda anlatılıyor.

nefes23' Alıntı:
hasari hocam tek kelimeyle mükemmel bir tasarım olmuş..şu video olayı da süper olmuş..gayet açıklayıcı bir şekilde anlatmışsınız..elleriniz dert görmesin..yalnız foto galerideki türkçe karakter sorunu devam ediyor sanırım :?:
Uygun bir zamanda ilgileneyim. :)

ben "okulumuz_nerde.html" dosyasına google haritayı ekledim isteyen kendi okuluna göre düzenleyip sunucuya atabilir..google adresinin nasıl alınacağı hasari hocamın sablon v1.6 daki mesajlarında var..

Ekli dosyalar

• okulumuz_nerde.rar
    4.5 KB · Görüntüleme: 668

nefes23' Alıntı:
Hocam uyarınız üzerine dosyayı inceledim. BÜYÜK karekterlerde sorun yaşanıyor fakat küçük karekterlerde sorun yok. Sizde açıklamalarınızı yaparken küçük karekter kullanın.

Geri