Vestelin hazırladığı gibi clonezilla ile nasıl imaj yapılır?

Kodla Büyü
Multiboot Clonezilla "hastasıyız dede" nickli üyeye özel yapmıştım. Hepsi de vestelin imajı gibi otomatik yüklenecek.
image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/easy-sysprep-e-driverpacks-ile-evrensel-pc-imaji-hazirlama-t113989-90.html

file.php

@ elrond Hocam o resim "hastasıyız dede" arkadaşımıza özel olarak düzenlediğim clonezilla boot menüsü resmi. Sözkonusu windows 8 sanırım arkadaşın kişisel EasySysprep yedeği. Ayrıntısı imzamda var.

Ben Clonezilla ile tahtanın imajını alım, vestelin verdiği imajın içindeki clonezilla ile alınmış image la yer değiştirdim ve bir kaç değişiklik daha yaparak vestelin imagı gibi yaptım. Clonezilla ile tahtanın imagını aldıktan sonra gerisi basit. Vestelin imajı ile benim aldığım image daki clonezilla ile alınmış partlar farklıydı ve image dosyalarını yer değiştirdikten sonra not defteri var şu an ismini hatırlamıyorum onun içinden partların ismini de senin yeni aldığın partların ismi ile değiştirdikten sonra sorunsuz çalışır. 2 yıldır kullanıyorum ve 3-4 okula daha verdim sorunsuz kullanıyorlar.

hocam 7 sayfaya bakamadım ayrıntılı ama ben clonzillayla yedek aldım sonra drlb ile açıp gerekli adımları yaptım sonra diğer tahtaya gittim network ile açayım dedim öyle bir özellik yok varsada görmüyor bir türlü ağdan bulup açamadı. yuklemek istediğim tahtayıda drbl ile açtım grub menüsünde pxe boot seçeneğini seçtim. ama ordada yakalamadı yayını biryerlerde hata yapıyorum ama nerde. 7. adımda noyu seçiyorum olmuyor yesi de seçtim yine olmadı... sonra vazgeçtim acronisle yedek alıp usbye attım onunlada geri yükledim... tek makine için cazip ama köklü değişiklik için bunu öğrenmem lazım...

Arkadaşlar allah @kalelibilisim den razı olsun, onun yöntemi ile ben bu işi baya bir abarttım, 64gb flash alıp tüm imajları flasha aktardım hepside tamtakır çalışıyor.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    95.1 KB · Görüntüleme: 725
Merhaba ben faz 2 akıllı tahtada clonezilla ile full disk imajını aldım ve usb tek tuşa basarak kuruyorum ancak imaj aldığım tahtada sadece c ve d bölümleri OLMASINA rağmen aldığım bu imajı usb ile başka bir tahtaya yüklediğimde E adında recorvery bölümü geliyor. Imaj almada nerede Yanlışlık yapıyorum acaba? Yani kısaca akıllı tahtada kullanılmayan disk bölümlerini göstermeyen bir Paremetre mi var acaba daha çözemedim

bence ilk tahtada e sürücüsü var sadece harfi verilmemiş
disk yöneticisinden bakın var mı görünmeyen disk

Arkadaşlar bu konuda acemiyim. Hiç imaj almadım. Clonezilla programını indirdikten sonra yapmamız gereken zipten çıkan dosyalar ile bootable bir USB bellek mi hazırlamak?
Çünkü clonezilla dosyalarını direkt usb belleğe kopyaladığımda açılışta bootmsgr eksik gibi bir hata veriyor.

Bu işi sıfırdan nasıl yapabilirim?

Geri