Verilen zamdan memnun musunuz arkadaşlar?

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Kasıtlı olarak doğru açıklama yapmıyorlar. Mutemetliğe bakanlar bile işin içinden çıkamıyor.

1. Kritik tarih 3 Ocak.
TÜİK Aralık enflasyon oranlarını açıklayacak. Kendileri de memur olan görevliler şu an nerede olduğu meçhul hayali satış yerlerinden sepetteki ürünlerin ucuzlamış fiyatlarını hazırlamakla meşguller.

Ayın 8 ine kadar maaşlar yapılıp KBS ye girilmek zorunda diye biliyorum.

%5 toplu sözleşme zammı ve TÜİK in açıklayacağı 6 aylık enflasyon farkı dışında memurlara özel bir şey verileceğine inanmıyorum. Mevcut takvimle mümkün görünmüyor.

Hala başkasından ( hukumet,sendika, v.s)
Medet uman bos laflar konuşuluyor.Başımızın çaresine bakacaz artık.Limon mu satarız yoksa kendimuzi geliştirir ek gelirler mi buluruz bilmem ama sendika ve hukumet al takke ver külah yaparak toplum önünde bizi iyi zam almış gösterip hiç birsey vermeyerek yine nockout etti.Söylemistim birdaha söylüyorum devlet memurluğunun cazibesi bitiriliyor.Devlet artik gelir kapısı maaş kapısı olmaktan çıkarılacak.Dijital devlet sistemine geçiliyor.Òğretmenlik zaten oldu çocuk bakıcilığı.Asgari ücret 4250 tl öğretmen maaşı 5000tl.Bundan ötesini konusmanın gereği yok.

Sözleşmeli çalışan memurlar 200-300 tl ye varan vergi muafiyeti artışı alacaklar ancak kadrolu çalışanların maaşlarında çok bir artış olmayacak. Özellikle eşi çalışmayan ve 3,4,5 çocuklu memurlara hiç zam gelmeyecek. Çünkü AGİ kalktı ve bu memurlara gelir vergisinin %100ü iade ediliyordu. Diğer kadrolu memurlara 38 tl-69tl-100tl gibi bir zam gelecek. Gelir vergisi iadesinden birsey beklemeyin.

Bugün de böyle bir haber çıkmış:

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Milletimizin alım gücünü artırmak için hem asgari ücreti tarihi bir şekilde yükseltiyor hem de önümüzdeki günlerde inşallah memur ve emekli maaşlarında da düzenlemeler yapılarak, vatandaşımızın alım gücünün azalmaması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam ediyoruz" dedi.

DHA

Hükümet mensupları tarafından farklı farklı beyanatlar olduğundan hangi söze itibar edeceğimizi şaşırdık.

Yahu hala zam bekleyenler var. Hesap bilmiyorsan öğretmen sayısını bilin 1 milyon 100 bin öğretmene 10 lira zam yapsa bütçe çöker.

Diğer 3 bakanla birlikten Tüm zat-ı muhteremlerin açıklamalarının ortalamasını alırsak toplu sözleşme ile verecekleri 2 yıllık kümülatif zam ve enflasyon farkından başka bir şeyi kastetmedikleri anlaşılıyor.

Bugün de böyle bir haber çıkmış:

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Milletimizin alım gücünü artırmak için hem asgari ücreti tarihi bir şekilde yükseltiyor hem de önümüzdeki günlerde inşallah memur ve emekli maaşlarında da düzenlemeler yapılarak, vatandaşımızın alım gücünün azalmaması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam ediyoruz" dedi.

DHA

Daha önce hazine ve maliye bakanının şöyle bir açıklaması varmış haber sitelerinde bu şekilde yazıyor; "Memurlarımıza gerekli ek artışlar yapıldı." Gelir vergisi muafiyetiyle ilgili durumdan bahsediyor sanırım. Şahsi olarak anladığım, ek memur zammı olarak bunu sayıyorlar.

Birlik olamadığımız sürece bu şekilde ezilmeye devam edeceğiz.Önümüzdeki yıl için kümülatif %100zam aldı THY çalışanları.

asgari ücrete zam yapıldı şimdi ona benzer oranda emekliye yapılacak ki yapılmalıda memura gelince memura gereken yapıldı bize teşekkür ediyorlar deniliyor. Hiç bir dönem kendimi bu kadar değersiz hissetmemiştim. Öğretmenlik onurumuz adına malum sendikada olan arkadaşların tepki göstermesini çoktan istifa etmesini beklerdim hatalı düşünüyorsam söyleyin hatamı bileyim bende gidip oraya üye olayım belki benim bilmediğim bir şey biliyorlardır.

Ürünlere yapılan zamlar kolay kolay geri alınmayacak gibi görünüyor
Yıl başında doğalgaz ve elektriğe zam kesin gibi
Akaryakıt, dolar düşmedikçe düşecek gibi görünmüyor
Maaşlarımıza (ve ek ders ücretlerine) iyi bir zam şart …

şuan verilen zamdan hiç memnun olmayan ama sessiz kalan büyük bir çoğunluk ( memnun-senliler) bulunuyor. %5 + enflasyon farkına %20-30 gibi bir zam gelirse o zaman ortaya çıkacaklar ama öyle bir zam alamazlarsa da şükür buna deyip sesiz kalmaya devam edecekler. ne zamana kadar seçimlerden sonrasına kadar. o zaman mevcut iktidar değişirse seslerini duyacağız inşallah. Sendikanın çalışanın yanında olması için var olduğunu umarım bir gün anlarlar.

Gelir ve damga vergisi ile zammınız arkadaşlar. Eşiniz çalışmıyor ise ve ne kadar çok çocuğunuz var ise o kadar az zam alıyorsunuz.
Tavsiyelere uyup 3 çocuk yaptı iseniz vay halinize

Asgari ücret düzenlemesinde de benzeri oldu.
Eşi çalışmayan ve çocuğu çok olanlar %29 zam alırken. Bekar asgari ücretliler %50.x zam aldı.

zamcık.jpg

Hocam bu tablonun doğruluğu yok gibi. Ebs de hazırlamış böyle birşey sadece 38 TL artış olduğunu gösteriyor.

Henüz kesin bir açıklama yok ama Memurlar.net öğretmenlerin ek ders ücreti de vergi muafiyetinden etkilenebilir diye yazmış:

Gelir vergisi düzenlemesi bekar memurlara daha fazla katkı yapacak? https://www.memurlar.net/haber/1007669/

Son düzenleme:
Arkadaşlar vergi muafiyeti filan hiç kafa yormaya gerek yok en düşük öğretmen maaşı 7500 olmuyorsa gerisi önemsiz

Açlıktan ölmesek yeter modunda olan , kendini geliştirmek gibi bir kaygısı olmayan öğretmenler ve malum sendika olduğu sürece doğru 7500 Bile mucize görünür

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri