Tek Üzülen Ben miyim...:(

Kodla Büyü
üzülecek bir durum yok bunda btr kadrosu hikaye formatörlüğün kaç yılından beri devam ettiğini biliyormusunuz taaaaa 96 lı yıllardan beridir devam ediyor. Kadro verilmedi bundan sonrada kadro verilmez. Haa ilerde lablar yenilenmezse bizlere bazı haklar verebilirler. Ayrıca düşününsene idarenin tercihine mahkum olunmayacak ders zorunlu olması norm açısından bulunmaz bir nimet. Bardağın dolu tarafı daha çok buradan bakmak lazım.

Ortada BT sınıfı yok, zorunlu ders var.Şimdiye kadar bt olan bir okulda çalışmadım.Yarın sınıfta derse girince görürüm sizi...Fatih projesi var, yeni bt yapılmıyor... ders zorunlu oluyor.Norm yokmuş, normu ben ne dert edecem devlet düşünsün.Bu ders işinin içinden çıkamaz bakanlık. Sırf gazını aldılar BT öğretmenlerinin, seneye 3 sandık varmış zaten. 8)

5. sınıflarla hiç verimli ders işleneceğini sanmıyorum, yaşları çok küçük çünkü. Daha önce de girdim 5'lere çok sıkıcı olmuştu bilgisayar dersi.Sürekli açma kapatmayla,uğultuyla gürültüyle uğraşıyordum. Bi de sınıf kalabalıksa hiç çekilmiyor.
5,6 yerine 7,8. sınıflar olsaydı keşke. Ek ders yine olmayacak zaten,sadece 5 ve 6'lara vermişler,bilişim öğretmenleri maaş karşılığını doldursun yeter demişler.
BTR istemesek bile derslerin yanında okulun işleri yine bize kalacak, en azından 7 ve 8'lere olsaydı da ders işleyip öğretmenliğin tadına varabilseydik.

hannioglu' Alıntı:
Ortada BT sınıfı yok, zorunlu ders var.Şimdiye kadar bt olan bir okulda çalışmadım.Yarın sınıfta derse girince görürüm sizi...Fatih projesi var, yeni bt yapılmıyor... ders zorunlu oluyor.Norm yokmuş, normu ben ne dert edecem devlet düşünsün.Bu ders işinin içinden çıkamaz bakanlık. Sırf gazını aldılar BT öğretmenlerinin, seneye 3 sandık varmış zaten. 8)

Normu sen dert edersin hocam hele bi resen atan, görürüm seni o zaman..BT sınıfı konusunda haklısın, çoğu sınıf BT öğretmeni olmadığı için çöplük oldu, bilgisayarlar atıl duruma düştü..

hayret bişeysiniz ders olmadan norm olmadan nasıl btr olunuyor söylermisin dersler zorunlu olsun btr zaten cepte anlayın artık bunu!!!aynı branstamıyız siizle inanamıyorum

sana derslerin zorunlu artık btr olamayacaksın mı dediler hocam?
isteğe bağlı ,istersen gene olabilirsin.

Sanki zorla o işleri yaptıracaklar size neden hayır demeyi beceremiyormusunuz.Hayır deyin napacaklarını zannediyosunuz hangi resim öğretmenine okulu boyatmaya kalkıyolar.Burdaki yorumları okuduktan sonra bu branştan bi kez daha tiksindim size herşey müstehak okulu temizleyin deseler onu bile yaparsınız siz :x

Kademeli geçilenler dışında ilkokul ile aynı ortamda değiliz. Ek angarya işlerin çoğu 1. kademe öğretmenleri nedeni ile oluyordu. Sorunlarını, bilgisayarı çok iyi bilen 1-2-3-4 . sınıf öğrencilerine hallettirirler artık. Ortaokul kısmında BT sınıfı ve idari pc ler dışında pek bize danışabilecekleri bir yer kalmıyor. Ortaokul dersliklerinde pc prrojeksiyon olan kaç okul var ki?

En azından istemediğimiz okullara BTR olmak zorunda bırakılmayacağız, ders seçilmeyip norm fazlası yapılmakla tehdit edilemeyeceğiz.

btcikız' Alıntı:
ben dedim.. fotokopi makinesinden bana ne dedim, sizin tefbisinizden, idari işlerinizden bana ne dedim.. gık diyemediler.. ha bu sefer de dersimi seçmediler norm fazlası yaptılar yine direndim aldım derslerimi geri.. siz kendinizi kullandırmaya devam edin :) ha zorda kalan arkadaşlarınıza ettiğiniz yardımları da burda atomu parçalıyormuş gibi anlatmayın komik duruyor.. gir dersine kalan saatlerde yap BTR görevini neyin derdindesiniz ki ?

Aynı durumdayız arkadaşım. Üzülenler sizi anlamakta zorluk çekiyorum. Dersimi seçmediler mecburi formatör oldum. Web sitesi ve labaratuar açık tutma dışında hiçbirşey yapmadım. Yazıcı dan kağıt çıkarmakmış bu mu sizin meslek tanımınız? Formatörlük görevi iptal yazısı geldi. Bunlar haaa sen bizim istediğimizi yapmaz mısın biz de dersini seçmeyiz dediler yılmadım öğrenciler seçti mecbur seçmek zorunda kaldılar. Okulda formatör yokken hiç bişe aksamadı yani bi zahmet başka biri yazıcıdan kağıdı çıkarıverdi. (okulumuza daha fatih projesi gelmedi) Fatih projesi yokken mecburi formatörken açık konuşun ne yapıyordunuz? bilgisayar tamiri mi o zaman sorarlar adama karşıda ki PC teknik servisinden ne farkın var diye? bu sana mesleki zirve yaşatıyorsa keşke 4 sene eğitim fakültesinde zaman kaybetmeseydin...

suckan10' Alıntı:
Arkadaşlar Btr nin rahatlığını özleyeceğiz bu bir gerçek, nöbet yok, eğer işini düzenli takip ediyorsan, okulun küçükse hiç dert yok tasa yok. Ne zaman geldin ne zaman gittin karışan yok. çayını içmeden gazeteni okumadan okula girmek yok. işin varsa ders var derdi yok.
Ama diğer taraftan yediğin laf çok.
Ha bire seni arayanlar çok.
Her sorunu senden bilenler çok.
Senin adını bilmeyen öğrenciler çok.
Tayin zamanı atanacak yer bulamayan çok.

zorunlu ders iyidir. sabahçı olduğumuz için biraz erken kalkıcaz. (ben geç gidip geç çıkardım)
ama dersimiz bitince basıp gideceğiz. kimseye hesap vermeyecek, işimizi yapacağız.
hocam küçük okullarda sıkıntılı olcak 2şer 3er şubeli okulllarda maaşı zor dolduracağız gene btrye kalcağız bu seferde ikisini birden yapmak zorunda olcağız

vedat' Alıntı:
suckan10' Alıntı:
Arkadaşlar Btr nin rahatlığını özleyeceğiz bu bir gerçek, nöbet yok, eğer işini düzenli takip ediyorsan, okulun küçükse hiç dert yok tasa yok. Ne zaman geldin ne zaman gittin karışan yok. çayını içmeden gazeteni okumadan okula girmek yok. işin varsa ders var derdi yok.
Ama diğer taraftan yediğin laf çok.
Ha bire seni arayanlar çok.
Her sorunu senden bilenler çok.
Senin adını bilmeyen öğrenciler çok.
Tayin zamanı atanacak yer bulamayan çok.

zorunlu ders iyidir. sabahçı olduğumuz için biraz erken kalkıcaz. (ben geç gidip geç çıkardım)
ama dersimiz bitince basıp gideceğiz. kimseye hesap vermeyecek, işimizi yapacağız.
hocam küçük okullarda sıkıntılı olcak 2şer 3er şubeli okulllarda maaşı zor dolduracağız gene btrye kalcağız bu seferde ikisini birden yapmak zorunda olcağız

tayin isteyin hocam. ders zorunlu değilken acaba tayin hakkınız var mı idi?

değişin birşey olmayacak öyle büyük okul yokki burda en fazla 4 şubeli vardır.oda 16 saat yapar değişin birşey olmayacak.

Gazımızı aldılar hocam olmuşken adı belli 5,6,7,8 hepsinde olacaktı. Ek ders almak için mutlaka 2 okula gitmek gerekecek.

BÖTE mezunu olarak bu dönem Meslek Lisesinde görevlendirmeydim. Nasıl özlemişim. Onlar da öğrenmek istemiyorlardı ama ben doya doya anlattım. Yaptım sınavlarını, geldikleri gibi gidemediler. Öğrendiler bişeyler...
Zorunlu dersler açıklanmadan önce de diyordum, yıllar sonra da diyeceğim:

Öyle ya da böyle
Hala Gururla,

Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyim.

Üzülen için üzülmem bile, herkese hayırlı olsun.

Şu anki oklumda 3. senem. İdareyle hiç bir tartışmam olmadı giriş çıkış saatlerime de karışılmadı ders saatim de fazla gösterilerek normum ayarlandı.

Tut ki BTR ortadan kalktı okulda 16 saat dersim varken okulda durup ek ders, kurs bordroları, haftalık ders programı, okul dergisi, projeksiyon ıvır zıvır işleri ses tesisatı bilmem nesi ile niye uğraşayım allah aşkına. İdare ile aram şu anda çok çok iyi olmasına rağmen ben bunun parasını almıyorum diyip çekilirim kenara herkes kendi görevini yerine getirsin.

İsteyen de istediği kadar alınsın darılsın.

Okulumuzda benden fazla maaş alıp hiç bir iş yapmayan memur varken ben parasını almadığım işlerle mi uğraşacam akşama kadar? Çekerim elimi eteğimi olur biter. Ben anlamıyorum bozulan şeylerle yine siz ilgileneceksiniz vs. diyen arkadaşları.

Bir gelirler iki gelirler yapmıyorum diyemiyorsan da beceremiyorum dersin olur biter arkadaş allah allah yaa... Afedersiniz ama enayi yerine koydurtmayalım kendimizi.

Sayın admin,yönetici...kim varsa
Bubaşlığıkapatalım lütfen,çünkü gerçekten bir tek ben üzülmüşüm...Paylaşılacak bir şey yok.
Bu terbiye sınırlarını zorlayan sözde meslektaşlarımın hakaret ederek kutlama zihniyetinden rahatsız oluyorum. Sevinçlerini insan gibi sevinenlerin açtığı başlıklarda yaşamaları gerekirken burda benim gibi düşünenleri aşağılamaya çalışarak sadistçe zevkleniyorlar. Anlamıyorum... Ben üzülüyorum çünkü ilkokuldayım.yeni düzenlemeyle 7 yıldır tıkır tıkır çalışır halde tuttuğum 3 tane bil.sınıfımı, düzenimi,1.sınıfa yanımda başlayacak olan oğlumu bırakıp kendime yerbulmak zorundayım. Bir belirsizlik beni bekliyor. 10 yıldır öğretmenliği de rehberliği de formatörlüğü de kendime laf ettirmeden alnımın akıyla yapan,çalışan ben, üç yıldır yaşadıkları rezillikleri bahane edip yeni durumdan medet uman bu saygısız insanların bu yorumlarını haketmiyorum. Ne yan gelip yatmamız,ne paracılığımız kaldı...Lütfen başlığı kapatalım.

zorunlu bilgisayar dersi gereklidir hocam. sadece norm için, ek ders için, tayin için de değil ayrıca. öğretmen olarak atandığınızı unutmayın. bu çocukların bilgisayar öğrenmesi de lazım. geçen çıkan bilgisayar dersi gereksizdir yazısına yüzlerce binlerce tepki geldi sadece norm içinmiydi? hiç zannetmiyorum. e bi zahmet rahatınızdan da oluverin az bi boğaz patlatın azcık teneffüslerde ayakta dikilin, biri ki projeksiyona, bilgisayara bakın. eğitime katkınız olsun.

boteci85' Alıntı:
Diğer öretmenler bilişimci kadar yoruluyormu acaba.Onlara her tenefüs hocam internet bozuldu hocam çıktı alamıyoruz hocam projeksiyonda sorun var diye koşup geliyorlarmı acaba. Ama siz şimdi hem derslere onlar gibi gireceksiniz nöbet vs yapıcaksınız hem de okulda bu işleri yapacak biri olmadığından paşa paşa yapacaksınız.Enayiliğin daniskası bence :x

ben hiç bir zaman çıktıya fotokopiye bakmadım soran olursa yazılı yapmıyorumya fotokopi makinasını hiç kullanmıyorum neyse bilmem kiiii diorum, onlarda hep çektiklerinden benden iyi biliolar ve de sorunu kendileri çözüolar...

internet yoksa da arada gidiyor öle gelir diyorum ki gercekten bizim okulda durmadan gidiyor, internetle ilgili gerck bi sorun varsa bakıyorum bildiğim yerlere, düzeliyor, düzelmesse müdüre söylüorum birilerini çağırıyor elektrikçi falan filan baktırıyor anlayanlara....

projeksiyonda sorun olursa bakabilirim ama yani o da benim işim değil projeksiyon hocasımıyım ben ...

Enayilik sizin yaptığınız bence, BTR yi secmessem hiç birini yapmam bilmiosam zatebn yapmıyorum da biliyosam da söylüyorum kablosuna bak, elektriğe bak diorum, derse girer BTR yi seçmessem hiç birine bakmama hakkım var onu bilir paşa gönlüme göre davranırım, hem ders hem BTR olursa btr olana nöbet ve sınıf verilemeyeceğinden nöbet sınıf klup almam dersime girer cıkar 30 saate kadarda işimi yapar yaptığım iş karşılığı ek ders aldığımdan gocunmam, bilmediğim hiç bişeyi ya da işim olmayan amelelikleri BTR olsamda yapmam, boynuma silah dayayıup yaptıracak değiller....

boteci85' Alıntı:
Diğer öretmenler bilişimci kadar yoruluyormu acaba.Onlara her tenefüs hocam internet bozuldu hocam çıktı alamıyoruz hocam projeksiyonda sorun var diye koşup geliyorlarmı acaba. Ama siz şimdi hem derslere onlar gibi gireceksiniz nöbet vs yapıcaksınız hem de okulda bu işleri yapacak biri olmadığından paşa paşa yapacaksınız.Enayiliğin daniskası bence :x

ben hiç bir zaman çıktıya fotokopiye bakmadım soran olursa yazılı yapmıyorumya fotokopi makinasını hiç kullanmıyorum neyse bilmem kiiii diorum, onlarda hep çektiklerinden benden iyi biliolar ve de sorunu kendileri çözüolar...

internet yoksa da arada gidiyor öle gelir diyorum ki gercekten bizim okulda durmadan gidiyor, internetle ilgili gerck bi sorun varsa bakıyorum bildiğim yerlere, düzeliyor, düzelmesse müdüre söylüorum birilerini çağırıyor elektrikçi falan filan baktırıyor anlayanlara....

projeksiyonda sorun olursa bakabilirim ama yani o da benim işim değil projeksiyon hocasımıyım ben ...

Enayilik sizin yaptığınız bence, BTR yi secmessem hiç birini yapmam bilmiosam zatebn yapmıyorum da biliyosam da söylüyorum kablosuna bak, elektriğe bak diorum, derse girer BTR yi seçmessem hiç birine bakmama hakkım var onu bilir paşa gönlüme göre davranırım, hem ders hem BTR olursa btr olana nöbet ve sınıf verilemeyeceğinden nöbet sınıf klup almam dersime girer cıkar 30 saate kadarda işimi yapar yaptığım iş karşılığı ek ders aldığımdan gocunmam, bilmediğim hiç bişeyi ya da işim olmayan amelelikleri BTR olsamda yapmam, boynuma silah dayayıup yaptıracak değiller....

yurdi_y' Alıntı:
Bubaşlığıkapatalım lütfen,çünkü gerçekten bir tek ben üzülmüşüm...Paylaşılacak bir şey yok.
Bu terbiye sınırlarını zorlayan sözde meslektaşlarımın hakaret ederek kutlama zihniyetinden rahatsız oluyorum. Sevinçlerini insan gibi sevinenlerin açtığı başlıklarda yaşamaları gerekirken burda benim gibi düşünenleri aşağılamaya çalışarak sadistçe zevkleniyorlar. Anlamıyorum... Ben üzülüyorum çünkü ilkokuldayım.yeni düzenlemeyle 7 yıldır tıkır tıkır çalışır halde tuttuğum 3 tane bil.sınıfımı, düzenimi,1.sınıfa yanımda başlayacak olan oğlumu bırakıp kendime yerbulmak zorundayım. Bir belirsizlik beni bekliyor. 10 yıldır öğretmenliği de rehberliği de formatörlüğü de kendime laf ettirmeden alnımın akıyla yapan,çalışan ben, üç yıldır yaşadıkları rezillikleri bahane edip yeni durumdan medet uman bu saygısız insanların bu yorumlarını haketmiyorum. Ne yan gelip yatmamız,ne paracılığımız kaldı...Lütfen başlığı kapatalım.

Sistemini kurduğun okuldan başka bir yere gitmek zor olacaktır allah kolaylık versin ama seni zaten başka okula göndereceklerdi.

Ondan sonra da gittiğin okulda norma fazlası olacaktın hop ordan başka okula ordan başka okula. Bunları yaşayan arkadaşlarımız var. Ben de 9 senedir BT öğretmeniyim ve en iyi zamanlarımız bütün sınıflarda zorunlu BT dersi varken ki zamanlardı. Bari ne olduğumuzu görev ve sorumluluklarımın ne olduklarını bilirdik.

Şimdi normlar yükseldi başka okula gitme şansımız oldu. BTR kaldırılırsa da işimiz olmayan şeylere hayır deme kozumuz oldu.

karekedi' Alıntı:
yurdi_y' Alıntı:

Sistemini kurduğun okuldan başka bir yere gitmek zor olacaktır allah kolaylık versin ama seni zaten başka okula göndereceklerdi.

Ondan sonra da gittiğin okulda norma fazlası olacaktın hop ordan başka okula ordan başka okula. Bunları yaşayan arkadaşlarımız var. Ben de 9 senedir BT öğretmeniyim ve en iyi zamanlarımız bütün sınıflarda zorunlu BT dersi varken ki zamanlardı. Bari ne olduğumuzu görev ve sorumluluklarımın ne olduklarını bilirdik.

Şimdi normlar yükseldi başka okula gitme şansımız oldu. BTR kaldırılırsa da işimiz olmayan şeylere hayır deme kozumuz oldu.
:+1:
eskiler bilir hocam o güzel günleri. yeni arkadaşlar bilmediği için karşı çıkıyor bu duruma. olsun onlarda anlıycaklar yakında :)

Başlığı açan hocam boşverin "Her Güzel Şeyin Bir Sonu Vardır".Önümüze bakalım bundan sonrası için .Açıkcası çok rahattım fakat norm sıkıntısı çözülmesi iyi bir gelişme.

tevfikdemir02' Alıntı:
zorunlu bilgisayar dersi gereklidir hocam. sadece norm için, ek ders için, tayin için de değil ayrıca. öğretmen olarak atandığınızı unutmayın. bu çocukların bilgisayar öğrenmesi de lazım. geçen çıkan bilgisayar dersi gereksizdir yazısına yüzlerce binlerce tepki geldi sadece norm içinmiydi? hiç zannetmiyorum. e bi zahmet rahatınızdan da oluverin az bi boğaz patlatın azcık teneffüslerde ayakta dikilin, biri ki projeksiyona, bilgisayara bakın. eğitime katkınız olsun.
:+1:
birkaç gün önce başka bir başlıkta yazmıştım

dndd' Alıntı:
dersimiz geri gelecek arkadaşlar düşününki 2 saat beden 2 saat müzik 2 saat resim 2 saat din derslerini ve bilişim çağında bilişim dersinin faydasız olduğuna inanan bir güruh var bence enaz bir saat zorunlu ders ve seçmeli dersler programlama tasarım vs olacak

by_rebel' Alıntı:
Ders zorunlu oldu diye sevinenlerin birçoğu, sevinmeyenlere ve eleştirenlere hakarete varan yorumlarda bulunuyorlar, tabii ki bu yorumlar onların sadece tek taraflı bakabildiğinin ve bencil olduklarının da göstergesi. Ben de derslerin zorunlu olmasına sevinenlerdenim ancak BTR isteyenlere veya dersi istemeyenleri de gayet iyi anlıyorum. Sonuçta birçoğumuzun norm gibi bir sıkıntısı yoktu, okulda rahatları iyiydi, ders yok, not yok, angaryaların çoğu yok. Neden zorunlu derse sevinsinler ki? Ayrıca öğretmenlik okudu diye öğretmen olmak istiyor diye de bir kural yok, adam zorla öğretmen olmuştur belki. Aynı şekilde sürekli norm fazlası olan, dersi olmayan, okulda istenmeyen öğretmenlerin de zorunlu derse sevinmesi kadar doğal birşey yok. Herkesin fikrine saygı duymak gerekiyor ve "Benim düşüncemi kabul etmeyen ahmaktır" diyen kişi aslında kendisi ahmaktır.
hocam aynen katılıyorum birebir yazmak istediklerimi yazmışsınız imzamı atıyorum altına...

Zorunlu ders demek : Okul müdürlerinin insafına kalmadan normun olması demek,
Bazı arkadaşlar demişler ya hem derse girip hem BT Rehberliği nasıl olacak diye :

1. mesai saatleri içinde görevlendirme yapılan BT Rehberliğini görevlendirmenizi kimse elinizden almıyor.
(bakanlık yarın birgün Fatih projesini yüklenen firmalar arıza bakım onarımlarla ilgilensin derse zaten ona da şaşırmam bu görevlendirmeler geçici lütfen unutmayın)

2. Bakanlık sanki BT Rehberliği kadrosunu okullara verdi de sanki zorunlu ders için uğraşan emek verenler engellemiş gibi bir imaj yaratılmaya çalışılıyor (1993 ten bu yana zaten aleyhimize pek çok madde içeren ve bize yönelik olumlu olmayan 19 yıllık formatörlük tanımını yerine çalışma şartları ve görevleri daha net BT Rehberliği tanımı için uğraşan arkadaşların emekleri ne olacak o zaman)

3. Ders saatleri arttı diyelim ders saatlerinin artması demek okulda 1 BT öğretmeni varken yada ders hiç seçilmemiş ve norm oluşmamış iken (0 norm yerine) daha fazla BT öğretmenin görev yapması demek değil midir?
(Yıllardır atama bekleyen arkadaşları da düşünmemiz gerekmez mi ?) Hem bu sayede okulda büyük okullarda 2-3 B.T. Öğretmeni olması isteyenin B.T. Rehberliği yapması daha kolay olmazmı

4. BT sınıfları eski / yenilenmemiş olanlar

Bence bizler BT Sınıflarının yenilenmesi okul dönüşümleri sonrasında ortaokul olan okullarda yoksa BT sınıfı kurulumu yada ilkokullardan aktarımı, varsa nasıl yenilenmesi okullara uygun B.T. araç gereçlerin hibe alınması hususunda tartışmalı, okullar olarak B.T. araç gereçlerinin ihtiyaç olan okullara aktarımını, Bakanlık yada çeşitli STK ile yeni BT Sınıfları yada sınıf olmayan okullarda birkaç bilgisayar ve hatta tabletlerle BT dersi için neler yapabiliriz bunları konuşmalıyız.

Devletin dili resmidir. BT Rehber öğretmenliği kadrosu verilecek diye okulunuza bir yazı geldi mi? Ondan bundan şundan duyduklarımızı geçelim...
Yoksa sadece 1 resmi evrakta geçen "Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul veKurumların Yönetici ve ÖğretmenlerininNorm Kadrolarına İlişkin YönetmelikteDeğişiklik Yapan Yönetmelik 22 Şubat 2011 Tarihli ve 27854 Sayılı Resmî Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş bu yönetmeliğin ?Norm kadro belirlenmesinde dikkate alınacak hususlar?başlıklı 15. maddesinin (g) bendi, 2, fıkrasındaki ?2) Okul veya kurumlarda açılanbilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin, norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.?hükümleri nedeniyle Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin norm kadroları Bakanlıkça belirlenecektir". yazısı mı sizi kadro gelecek diye ümitlendirdi. Yalnız yazıda ne diyor uygun görüşleri de alınarak

Yada sizler BT Rehberliği Kadrolu olsun diye ne yaptınız, gerekçeler ve çözüm önerilerine ilişkin nasıl bir dosya oluşturdunuz, hangi araştırmaları yaptınız, nasıl bir sunum yaptınız yada yapmadınızsa gelin bununla ilgili fikirlerimizi de paylaşalım BT Rehberliği Kadrosu neden gereklidir konusunda gerekçelerle, ihtiyaçlarla dosyanızı oluşturun sunumunuzu hazırlayın, ister siz ister de derneğimizin çatısı altında toplanarak bunu gerekli mercilere sunalım. Bu konuda derneğimiz de destek verecektir.

Not: Derneğin ana sayfasında 20 Yıldır Geçiştirilen Bu ihtiyaç GEÇİCİ OLMAYABİLİR mi? başlıklı yazıya da göz atar mısınız?

yurdi_y' Alıntı:

siz sadece kendi durumunuzu düşünerek üzülüyorsunuz.
benim öğretmenlikte 5. senem 4.okulumdayım. Norm fazlası olmaktan psikolojim alt üst olmuştu. gittiğim okulda sizi ne yapacaklar artık memur yaparlar diyen idareciler vardı.
7 yıldır aynı okuldasınız bu branşın zorluklarını pek yaşamamızsınız yani..
şimdi yer değiştireceksiniz diye bizim branşın değerinin artmasına bile üzülebiiyorsunuz..
ben de şuanki okulumda rahatım. btr yim az dersim var çalışan bt sınıfım var. ders daha zor olabilir benim için de.. ama asla üzülmüyorum. Yeni atanacak arkadaşlar için, TÜM BT ÖĞRETMENLERİ için seviniyorum.
kusura bakmayın da bu kadar bencil olmayın lütfen :-1:

En olmayacak sözleri söyle, tepki gelince de ağlamaya başla....
İstersen 50 yıllık BT'ci ol.

Okulumda kendi odam var.
Meb hattı olmayan internetim var.
Lisedeyim. Merkezi bir yerde. Öğrencileri, iklimi, hijyeni harika bir okul.
15 tane etkileşimli tahta var.
Hiç dersim yok.
Tahtaları dönem başında ayarladım sıkıntısız devam ediyor.
8-15 çalışıyorum.
Sabah 10 da gitsem, nerdesin diyen yok!
Sınırsız çayım var.
İdarecilerim on numara, nazik insanlar.
Görevim olan şeyleri bile bin rica ile istiyorlar.

Tüm bunlara rağmen ortaokulda zorunlu ders mi? EVET!!!
Tüm rahatım bozulacak ama yine de EVET!!!
10 yıllık BT'cisin ama "mesleğin haysiyeti" denen şeyi anlayamamışsın.

Geri